mate-power-manager 1.25.0 - en to oc translation catalogue (308 entries)

en: Power Manager Brightness Applet
oc: Applet de luminositat del gestionari d'energia

en: Adjusts laptop panel brightness.
oc: Ajusta la luminositat del panèl.

en: Cannot connect to mate-power-manager
oc: Connexion impossibla a mate-power-manager

en: LCD brightness : %d%%
oc: Luminositat LCD : %d %%

en: Power Manager is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
oc: Power Manager es un logicial liure ; lo podètz tornar distribuir e/o lo modificar segon los tèrmes de la licéncia publica generala GNU, coma es publicada per la Free Software Foundation ; version 2 de la licéncia, o (se volètz) tota version seguenta.

en: Power Manager is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
oc: Power Manager es distribuit dins l'espèr que serà util, mas SENS CAP DE GARANTIDA ; sens la quita garantida implicita que siá COMERCIABLE o CONFÒRME A UNA UTILIZACION PARTICULARA. Vejatz la Licéncia Publica Generala GNU per mai de detalhs.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
oc: Deuriatz aver recebut una còpia de la licéncia GNU General Public License amb aqueste programa ; s'es pas lo cas, escrivètz a Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: About Power Manager Brightness Applet
oc: A prepaus de Power Manager Brightness Applet

en: Copyright © 2006 Benjamin Canou
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2006 Benjamin Canou
    Copyright © 2011-2021 Los desvolopaires de MATE

en: _About
oc: A _prepaus

en: _Help
oc: Aju_da

en: Brightness Applet
oc: Applet de luminositat

en: Copyright © 2006-2007 Richard Hughes
    Copyright © 2011-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2006-2007 Richard Hughes
    Copyright © 2011-2021 Los desvolopaires de MATE

en: Power Manager
oc: Gestionari d'energia

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
oc: Tipe de mesa en velha que l’ordenador deu aplicar quand es inactiu.

en: Battery critical low action
oc: Accion en cas de batariá febla

en: The action to take when the battery is critically low.
oc: Accion de realizar quand la batariá es vertadièrament febla.

en: UPS critical low action
oc: Accion en cas d’ondulador fòrça feble

en: The action to take when the UPS is critically low.
oc: L’accion de menar quand l’ondulador es fòrça feble.

en: UPS low power action
oc: Accion en cas d’ondulador feble

en: The action to take when the UPS is low.
oc: L’accion de menar quand l’ondulador es feble.

en: Allow backlight brightness adjustment
oc: Permetre d’ajustar la luminositat del retroesclairatge

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
oc: Se lo retroesclairatge de l’ecran deu èsser cambiat en basculant entre alimentacion batariá e sector.

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
oc: Reduire la luminositat del retroesclairatge sus batariá

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
oc: Se la luminositat de l’ecran deu èsser reducha quand l’ordenador es sus batariá.

en: Reduce the keyboard backlight when on battery power
oc: Reduire lo retroesclairatge del clavièr sus batariá

en: If the keyboard backlight brightness should be reduced when the computer is on battery power
oc: Se lo retroesclairatge deu èsser reducha quand l’ordenador es sus batariá

en: Keyboard backlight brightness when on AC power.
oc: Luminositat del retroesclairatge del clavier sus sector.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when on battery power.
oc: Percentatge de reduccion del retroesclairatge del clavièr sus batariá

en: Percent to reduce keyboard backlight by when idle.
oc: Percentatge de reduccion del retroesclairatge del clavièr en inactivitat.

en: Suspend button action
oc: Accion del boton de mesa en velha

en: The action to take when the system suspend button is pressed.
oc: Accion quand lo boton de velha del sistèma es quichat.

en: Hibernate button action
oc: Accion sus quichada del boton d'ivernacion

en: The action to take when the system hibernate button is pressed.
oc: Accion de realizar quand lo boton d’ivernacion sistèma es quichat.

en: Power button action
oc: Accion del boton d’alimentacion

en: The action to take when the system power button is pressed.
oc: Accion quand lo boton d’alimentacion del sistèma es quichat.

en: Laptop lid close action on battery
oc: Accion quand l'ecran del portable sus batariá es replegat

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on battery power.
oc: Accion quand l'ecran del portable es replegat e que l'ordenador es brancat a la batariá.

en: Laptop lid close action when on AC
oc: Accion quand l'ecran del portable sus sector es replegat

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on AC power.
oc: Accion quand l'ecran del portable sus sector es replegat.

en: Whether to use time-based notifications
oc: Indica se las notificacions basadas sul temps devon èsser utilizadas

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
oc: Indica se cal utilizar de notificacions basadas sul temps. A defaut, la variacion en percentatge serà utilizada. Aquò pòt permetre de corregir lo foncionament d'unas BIOS ACPI defectuoses.

en: Check CPU load before sleeping
oc: Verificar la carga processor abans la velha

en: Lock screen on suspend
oc: Verrolhar l'ecran al moment de la mesa en velha

en: Lock screen on hibernate
oc: Verrolhar l’ecran en ivernacion

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a hibernate. Only used if lock-use-screensaver is false.
oc: Indica se l’ecran es verrolhat quand l’ordenador es sortir d’ivernacion. Utilizat sonque se lock-use-screensaver es definit a false.

en: Notify when AC adapter is disconnected
oc: Notificar quand l’adaptador sector es desbrancat

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
oc: Se cal notificar l’utilizaire que l’adaptador sector es desbrancat.

en: Notify when fully charged
oc: M’avisar quand complètament cargada

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
oc: S'un messatge de notificacion deu s’afichar quand la batariá es complètament cargada.

en: Notify on a sleep failure
oc: Notificar del fracàs de mesa en velha

en: Notify on a low power
oc: Notificar d’energia febla

en: Whether we should show the stats data points
oc: Indica se los punts de las estatisticas an d'èsser afichats

en: Whether we should show the stats data points in the statistics window.
oc: Indica se los punts de las estatisticas an d'èsser afichats dins la fenèstra de las estatisticas.

en: Whether we should smooth the stats data
oc: Indica se las donadas de las estatisticas an d'èsser lissadas

en: Whether we should smooth the stats data in the graph.
oc: Indica se las donadas de las estatisticas an d'èsser lissadas sul grafic.

en: The default graph type to show for stats
oc: Lo tipe de grafic per defaut d'afichar per las estatisticas

en: The default graph type to show in the stats window.
oc: Lo tipe de grafic per defaut d'afichar dins la fenèstra de las estatisticas.

en: The index of the page number to show by default
oc: L'indici del numèro de pagina d'afichar per defaut

en: The index of the page number to show by default which is used to return focus to the correct page.
oc: L'indici del numèro de pagina d'afichar per defaut qu'es utilizat per redonar lo focus a la bona pagina.

en: The ID of the last device selected
oc: L'ID del darrièr periferic seleccionat

en: The identifier of the last device which is used to return focus to the correct device.
oc: L'identificant del darrièr periferic qu'es utilizat per redonar lo focus cap al bon periferic.

en: Percentage considered low
oc: Percentatge considerat coma feble

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
oc: Lo percentatge de la batariá quand es considerat coma feble. Valable unicament quand use-time-for-policy es fals.

en: Percentage considered critical
oc: Percentatge considerat coma critic

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
oc: Lo percentatge de la batariá quand es considerat coma critic. Valable unicament quand use-time-for-policy es definit a false.

en: Percentage action is taken
oc: Percentatge ont l'accion es efectuada

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
oc: Lo percentatge de la batariá quand l'accion critica es efectuada. Valable unicament quand use-time-for-policy es fals.

en: The time remaining when low
oc: Lo temps que demòra quand feble

en: The time remaining when critical
oc: Lo temps que demòra quand critic

en: The time remaining when action is taken
oc: Lo temps que demòra quand l'accion es efectuada

en: Sleep timeout computer when on battery
oc: Temps abans la mesa en velha de l'ordenador sus batariá

en: Sleep timeout computer when on AC
oc: Relambi abans velha de l'ordenador sus batariá

en: If sounds should be used
oc: Indica se cal utilizar los sons

en: When to show the notification icon
oc: Quand afichar l’icòna de notificacion

en: Display options for the notification icon.
oc: Aficha las opcions de l'icòna de notificacion.

en: Power Management
oc: Gestion de l'alimentacion

en: Configure power management
oc: Configurar la gestion d'energia

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;power;management;preferences;settings;
oc: MATE;power;management;preferences;settings;bataria;bateria;poder;config;energia;

en: Power Statistics
oc: Estatisticas de l'alimentacion

en: Observe power management
oc: Susvelhar la gestion d'energia

en: Details
oc: Detalhs

en: Graph type:
oc: Tipe de grafic :

en: Data length:
oc: Longor de las donadas :

en: There is no data to display.
oc: I a pas de donadas d'afichar.

en: Use smoothed line
oc: Lissar la corba

en: Show data points
oc: Afichar los punts de donadas

en: History
oc: Istoric

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Power Management Preferences
oc: Preferéncias de gestion energetica

en: Make Default
oc: Utilizar per defaut

en: _Close
oc: _Tampar

en: Put computer to _sleep when inactive for:
oc: Metre l’ordenador en _velha quand inactiu pendent :

en: When laptop lid is cl_osed:
oc: Quand l’ecran del portable es rabatut :

en: Actions
oc: Accions

en: Put _display to sleep when inactive for:
oc: Metre en velha l’afichatge quand inactiu pendent :

en: Set display _brightness to:
oc: Definir la _luminositat d’ecran a :

en: Display
oc: Afichatge

en: On AC Power
oc: Sus sector

en: When battery po_wer is critically low:
oc: Quand la _batariá es plan febla

en: _Reduce backlight brightness
oc: _Reduire la luminositat

en: _Reduce keyboard backlight
oc: _Reduire l’esclairatge del clavièr

en: Keyboard | Keyboards
oc[0]: Clavièr
oc[1]: Clavièrs

en: On Battery Power
oc: Sus batariá

en: On UPS Power
oc: Sus ondulador

en: When the power _button is pressed:
oc: Quand lo _boton d’alimentacion es quichat :

en: When the _suspend button is pressed:
oc: Accion quand lo boton de velha del sistèma es quichat :

en: _Never display an icon
oc: VIsualizar pas _jamai d'icòna

en: _Only display an icon when battery power is low
oc: Sonque afichar una icòna quand la batariá es febla

en: Only display an icon when charging or _discharging
oc: Sonque afichar una icòna en carga o en _descarga

en: Only display an icon when a battery is p_resent
oc: Sonque afichar una icòna quand una batariá es p_resenta

en: _Always display an icon
oc: _Totjorn afichar coma una icòna

en: Notification Area
oc: Zòna de notificacion

en: Set the current brightness
oc: Definir la luminositat actuala

en: Get the current brightness
oc: Obténer la luminositat actuala

en: This program can only be used by the root user
oc: Sonque l’utilizaire root pòt utilizar aqueste programa

en: Unknown time
oc: Durada desconeguda

en: %i minute | %i minutes
oc[0]: %i minuta
oc[1]: %i minutas

en: %i hour | %i hours
oc[0]: %i ora
oc[1]: %i oras

en: hour | hours
oc[0]: ora
oc[1]: oras

en: minute | minutes
oc[0]: minuta
oc[1]: minutas

note: Translators: This is %i hours
en: %ih
oc: %i o

note: Translators: This is %2i minutes
en: %2im
oc: %2i m

note: Translators: This is %2i minutes %02i seconds
en: %2im%02i
oc: %2i m %02i

note: Translators: This is %.1f Watts
en: %.1fW
oc: %.1f W

note: Translators: This is %.1f Volts
en: %.1fV
oc: %.1f V

en: Show version of installed program and exit
oc: Aficha la version del programa installat e quita

en: MATE Power Manager
oc: Gestionari d’alimentacion MATE

en: Battery is very low
oc: Batariá febla

en: Power plugged in
oc: Cable brancat

en: Power unplugged
oc: Cable desbrancat

en: Battery is low
oc: La batariá es febla

en: Battery is full
oc: La batariá es plena

en: Suspend started
oc: Mesa en velha lançada

en: Resumed
oc: Représ

en: Suspend failed
oc: Fracàs de la mesa en velha

en: Visit help page
oc: Consultar la pagina d’ajuda

en: Display DPMS activated
oc: Afichatge DPMS activat

en: On battery power
oc: Sus batariá

en: Laptop lid is closed
oc: Ecran del portable rabatut

en: Power Information
oc: Informacion d’alimentacion

en: Battery may be broken
oc: La batariá es benlèu copada

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
oc: La batariá a una capacitat plan febla (%1.1f%%) çò qu’indica qu’es vielha o copada.

en: Battery Charged | Batteries Charged
oc[0]: Batariá cargada
oc[1]: Batariás cargadas

en: Battery Discharging
oc: Batariá en descarga

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
oc: %s de batariá restant (%.0f%%)

en: %s discharging (%.0f%%)
oc: %s es a se descargar (%.0f%%)

en: UPS Discharging
oc: Ondulador en descarga

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
oc: %s de resèrva d’ondulador restant (%.0f%%)

en: Battery low
oc: Batariá febla

en: Laptop battery low
oc: Batariá del portatil febla

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
oc: Environ <b>%s</b> restant (%.0f%%)

en: UPS low
oc: Ondulador feble

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
oc: Demòra environ <b>%s</b> d'autonomia a l'ondulador (%.0f %%)

en: Mouse battery low
oc: La batariá de la mirga es febla

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
oc: La poténcia de la mirga sens fial es febla (%.0f %%)

en: Keyboard battery low
oc: Batariá clavièr febla

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
oc: Clavièr sens fial feble en energia (%.0f%%)

en: PDA battery low
oc: La batariá de l'assistent personal es febla

en: PDA is low in power (%.0f%%)
oc: La poténcia de l'assistent personal es febla (%.0f%%)

en: Cell phone battery low
oc: La batariá del telefonet es febla

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
oc: La poténcia del telefonet es febla (%.0f %%)

en: Media player battery low
oc: La batariá del lector multimèdia es febla

en: Media player is low in power (%.0f%%)
oc: La poténcia del lector multimèdia es febla (%.0f %%)

en: Tablet battery low
oc: Batariá de la tauleta febla

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
oc: La poténcia de la tauleta es febla (%.0f %%)

en: Attached computer battery low
oc: Batariá de l'ordenador connectat febla

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
oc: La poténcia de l'ordenador es febla (%.0f %%)

en: Battery critically low
oc: Batariá fòrça febla

en: Laptop battery critically low
oc: Batariá del portatil fòrça febla

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
oc: Brancatz l’adaptador sector per evitar una pèrda de donadas.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
oc: L'ordenador se va metre en velha dins pauc de temps s'es pas brancat.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
oc: L'ordenador se va metre en ivernacion dins pauc de temps s'es pas brancat.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
oc: L'ordenador se va atudar dins pauc de temps s'es pas brancat.

en: UPS critically low
oc: Nivèl de l'ondulador critic

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
oc: Demòra environ <b>%s</b> d'autonomia a l'ondulador (%.0f %%). Brancatz vòstre ordenador al sector per evitar de pèrdre de donadas.

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
oc: La mirga sens fil a pas pro d’energia (%.0f %%). Aqueste periferic quitarà lèu de foncionar s’es pas cargat.

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
oc: Lo clavièr sens fil a pas pro d’energia (%.0f %%). Aqueste periferic quitarà lèu de foncionar s’es pas cargat.

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
oc: Lo PDA a pas pro d’energia (%.0f %%). Aqueste periferic quitarà lèu de foncionar s’es pas cargat.

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
oc: Lo telefòn mobil a pas pro d’energia (%.0f %%). Aqueste periferic quitarà lèu de foncionar s’es pas cargat.

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
oc: Demòra fòrça pauc d'autonomia al lector multimèdia (%.0f %%). S'arrestarà lèu de foncionar se es pas recargat.

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
oc: La tableta a pas pro d’energia (%.0f %%). Aqueste periferic quitarà lèu de foncionar s’es pas cargat.

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
oc: Demòra pas gaire d'autonomia a l'ordenador connectat (%.0f %%). S'arrestarà lèu de foncionar s'es pas recargat.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
oc: La batariá es en dejós de son nivèl critic ; l'ordenador se va <b>atudar</b> quand la batariá serà complètament descargada.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
oc: La batariá es en dejós de son nivèl critic ; l'ordenador se va metre en velha.<br><b>Nòta :</b> una pichona quantitat d'energia es necessària per conservar l'ordenador en estat de velha.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
oc: La batariá es en dejós de son nivèl critic ; l'ordenador va <b>ivernar</b>.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
oc: La batariá es en dejós de son nivèl critic ; l'ordenador se va <b>atudar</b>.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
oc: L'ondulador es en dejós de son nivèl critic e aqueste ordenador se va <b>atudar</b> tre que l'ondulator serà complètament void.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
oc: L'ondulador es en dejós de son nivèl critic e aqueste ordenador se va metre en ivernacion.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
oc: L'ondulador es en dejós de son nivèl critic e aqueste ordenador se va atudar.

en: MATE Power Preferences
oc: Preferéncias de MATE Power

en: Shutdown
oc: Atudar

en: Suspend
oc: Suspendre

en: Hibernate
oc: Ivernar

en: Blank screen
oc: Ecran void

en: Ask me
oc: Me demandar

en: Do nothing
oc: Pas res far

en: Never
oc: Pas jamai

en: Rate
oc: Taus

en: Charge
oc: Carga

en: Time to full
oc: Durada de la carga

en: Time to empty
oc: Durada de la descarga

en: 10 minutes
oc: 10 minutas

en: 2 hours
oc: 2 oras

en: 6 hours
oc: 6 oras

en: 1 day
oc: 1 jorn

en: 1 week
oc: 1 setmana

en: Charge profile
oc: Perfil de cargament

en: Discharge profile
oc: Perfil de descargament

en: Charge accuracy
oc: Exactitud de la carga

en: Discharge accuracy
oc: Exactitud de la descarga

en: Attribute
oc: Atribut

en: Value
oc: Valor

en: Image
oc: Imatge

en: Description
oc: Descripcion

en: Unknown
oc: Desconegut

en: %.0f second | %.0f seconds
oc[0]: %.0f segonda
oc[1]: %.0f segondas

en: %.1f minute | %.1f minutes
oc[0]: %.1f minuta
oc[1]: %.1f minutas

en: %.1f hour | %.1f hours
oc[0]: %.1f ora
oc[1]: %.1f oras

en: %.1f day | %.1f days
oc[0]: %.1f jorn
oc[1]: %.1f jorns

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Device
oc: Periferic

en: Type
oc: Tipe

en: Vendor
oc: Marca

en: Model
oc: Modèl

en: Serial number
oc: Numèro de seria

en: Supply
oc: Alimentacion

en: %d second | %d seconds
oc[0]: %d segonda
oc[1]: %d segondas

en: Refreshed
oc: Actualizat

en: Present
oc: Presenta

en: Rechargeable
oc: Recargabla

en: State
oc: Estat

en: Energy
oc: Energia

en: Energy when empty
oc: Energia a void

en: Energy when full
oc: Energia a plena carga

en: Energy (design)
oc: Energia (teorica)

en: Voltage
oc: Voltatge

en: Percentage
oc: Percentatge

en: Capacity
oc: Capacitat

en: Technology
oc: Tecnologia

en: Online
oc: Brancat

en: Device Information
oc: Informacions del periferic

en: Device History
oc: Istoric del periferic

en: Device Profile
oc: Perfil periferic

en: Time elapsed
oc: Temps

en: Power
oc: Poténcia

en: Cell charge
oc: Carga de la batariá

en: Predicted time
oc: Temps estimat

en: Correction factor
oc: Factor de correction

en: Prediction accuracy
oc: Precision de la prediccion

en: Select this device at startup
oc: Causir aqueste periferic a l’aviada

en: Copyright © 2011-2021 MATE developers
oc: Copyright © 2011-2021 Los desvolopaires de MATE

en: %s remaining
oc: %s demorant

en: _Preferences
oc: _Preferéncias

en: %s not present
oc: %s es pas presenta

en: %s charging (%.1f%%)
oc: %s en carga (%.1f%%)

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
oc: La batariá es complètament cargada.
    Provesís %s de carga pel portable

en: %s is fully charged
oc: %s a una carga complèta

en: %s %s remaining (%.1f%%)
oc: %s %s demorant (%.1f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
oc: %s es a se descargar (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
oc: %s %s abans carga (%.1f%%)
    Povesís %s de carga

en: %s %s until charged (%.1f%%)
oc: %s %s abans carga (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
oc: %s en espèra de descargament (%.1f%%)

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
oc: %s en espèra de cargament (%.1f%%)

en: %s empty
oc: %s void

en: Product:
oc: Produch :

en: Status:
oc: Estat :

en: Missing
oc: Absenta

en: Charged
oc: Cargada

en: Charging
oc: En carga

en: Discharging
oc: En descarga

en: Percentage charge:
oc: Percentatge cargat :

en: Vendor:
oc: Vendeire :

en: Technology:
oc: Tecnologia :

en: Serial number:
oc: Numèro de seria :

en: Model:
oc: Modèl :

en: Charge time:
oc: Temps de carga :

en: Discharge time:
oc: Temps de descarga :

en: Excellent
oc: Excellenta

en: Good
oc: Bona

en: Fair
oc: Acceptable

en: Poor
oc: Mediòcre

en: Capacity:
oc: Capacitat :

en: Current charge:
oc: Carga actuala :

en: Last full charge:
oc: Darrièra carga complèta :

en: Design charge:
oc: Carga teorica :

en: Charge rate:
oc: Taus de carga :

en: AC adapter | AC adapters
oc[0]: Adaptador sector
oc[1]: Adaptadors sector

en: Laptop battery | Laptop batteries
oc[0]: Batariá de portatil
oc[1]: Batariás de portatil

en: UPS | UPSs
oc[0]: Ondulador
oc[1]: Onduladors

en: Mouse | Mice
oc[0]: Mirga
oc[1]: Mirgas

en: PDA | PDAs
oc[0]: Assistent personal
oc[1]: Assistents personals

en: Cell phone | Cell phones
oc[0]: Mobil
oc[1]: Mobils

en: Media player | Media players
oc[0]: Lector multimèdia
oc[1]: Lectors multimèdias

en: Tablet | Tablets
oc[0]: Tauleta
oc[1]: Tauletas

en: Computer | Computers
oc[0]: Ordenador
oc[1]: Ordenadors

en: Lithium Ion
oc: Liti-ion

en: Lithium Polymer
oc: Liti polimèr

en: Lithium Iron Phosphate
oc: Liti fosfat de fèrre

en: Lead acid
oc: Plomb-acid

en: Nickel Cadmium
oc: Niquèl cadmi

en: Nickel metal hydride
oc: Niquèl metal idrur

en: Unknown technology
oc: Tecnologia desconeguda

en: Empty
oc: Void

en: Waiting to charge
oc: En espèra de cargament

en: Waiting to discharge
oc: En espèra de descargament

en: Unknown state
oc: Estat desconegut
