mate-power-manager 1.23.1 - en to sc translation catalogue (7 entries)

en: Power Manager Brightness Applet
sc: Lugore Manigiadore Alimentazione

en: Adjusts laptop panel brightness.
sc: Acontzat su lugore de pannellu de su laptop

en: _About
sc: _A pitzu

en: Type
sc: Tipu

en: Unknown
sc: Disconnotu

en: Yes
sc: Emmo

en: No
sc: Nono
