mate-power-manager 1.25.0 - en to sq translation catalogue (49 entries)

en: Power Manager Brightness Applet
sq: Menaxheri i fuqise

en: Adjusts laptop panel brightness.
sq: Rregullon panelin e ndricimit te laptopit

en: Cannot connect to mate-power-manager
sq: Nuk  mund te lidhet me mate-power-manager

en: Cannot get laptop panel brightness
sq: Nuk mund te  hape panelin e monitorimit te ndricimit

en: _About
sq: _Rreth

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
sq: Lejon përdoruesin të pengojë kursimin  automatik të energjisë

en: Automatic sleep inhibited
sq: Gjumi Automatik   u ndalua

en: Automatic sleep enabled
sq: 'Gjumi automatik'  u aktivizua

en: Manual inhibit
sq: Pengim manual

en: Power Manager
sq: Menaxhues Energjie

en: Battery critical low action
sq: Bateria ne gjendje kritike

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
sq: Nese  eventi baterise duhet te shfaqet kur  nderpritet  energjia

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
sq: Nese eventi i  baterise duhet te shfaqet kur  energjia AC shkeputet

en: Allow backlight brightness adjustment
sq: Lejon  rregullim te shkelqimit

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
sq: Nëse shkëlqimi ekranit duhet të ndryshohet kur behet kalimi  nga AC ne fuqinë e baterisë.

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
sq: Neqoftese ekranit duhet ti  ulet ndricimi kur kompjuteri po punon  me  fuqine e baterise

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
sq: Zbeh ekranin  pas një periudhe inaktiviteti te tij  kur kompjuteri eshte duke punuar nën  fuqinë e baterisë

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
sq: Neqoftese ekrani duhet te shuhet  per re ruajtur energji kur ai  eshte duke  punuar me ane te baterise.

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
sq: Zbeh ekranin  pas një periudhe inaktiviteti te tij  kur kompjuteri eshte duke punuar nën  fuqinë  AC

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
sq: Neqoftese ekrani duhet te shuhet  per re ruajtur energji kur ai  eshte duke  punuar me  ane te AC power

en: Check CPU load before sleeping
sq: Kontrollo CPU-ne para   procesit 'sleeping'

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
sq: Nese CPu duhet te  kontrollohet para aksionit idle

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
sq: Nëse një mesazh  duhet të shfaqet kur bateria është plotësisht e  ushqyer.

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
sq: Nëse një mesazh njoftim duhet të shfaqet pas  pezullimit ose deshtimit te hibernate

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
sq: Nëse një mesazh  duhet të shfaqet kur bateria është   shume e shkarkuar.

en: If sounds should be used
sq: Nëse tingulli  duhet të përdoret

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
sq: Nese tingulli duhet te perdoret kur fuqia eshte ne  gjendje kritike

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
sq: Nëse preferencat dhe statististics items  duhet të tregohen në  menu

en: Details
sq: Detaje:

en: History
sq: Kronollogjia

en: _Close
sq: _Mbyll

en: Actions
sq: Veprimet

en: Display
sq: Shfaq

en: Notification Area
sq: Zona e njoftimit

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Blank screen
sq: Ekran bosh

en: Never
sq: Kurrë

en: Rate
sq: Taksa

en: Value
sq: Vlera

en: Image
sq: Figura

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Unknown
sq: Panjohur

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Device
sq: Dispozitivi

en: Type
sq: Lloji

en: _Preferences
sq: _Preferenca

en: Empty
sq: Bosh
