mate-screensaver 1.26.0 - en to am translation catalogue (70 entries)

en: Screensaver
am: መመልከቻውን ማዳኛ

en: Set your screensaver preferences
am: የ መመልከቻው ማዳኛ ምርጫዎች ማሰናጃ

en: Screensaver Preview
am: የ መመልከቻው ማዳኛ ቅድመ እይታ

en: <b>Screensaver preview</b>
am: <b>የ መመልከቻው ማዳኛ ቅድመ እይታ</b>

en: Screensaver Preferences
am: የ መመልከቻው ማዳኛ ምርጫዎች

en: Power _Management
am: የ ሐይል _አስተዳዳሪ

en: _Preview
am: _ቅድመ እይታ

en: _Screensaver theme:
am: _የመመልከቻው ማዳኛ ገጽታዎች :

en: _Activate screensaver when computer is idle
am: መመልከቻ ማዳኛ _ማስጀመሪያ ኮምፒዩተሩ በማይሰራ ጊዜ

en: _Lock screen when screensaver is active
am: መመልከቻ _መቆለፊያ መመልከቻ ማዳኛ በሚጀምር ጊዜ

en: Select Background Image
am: የመደብ ምስል ይምረጡ

en: Screensavers
am: የመመልከቻው ማዳኛዎች

en: Screensaver themes
am: የመመልከቻው ማዳኛ ገጽታዎች

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows outer space images. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Cosmos
am: ጠፈር

en: <span size="small">%U on %h</span>
am: <span size="ትንሽ">%U on %h</span>

en: _Leave Message
am: _መልእክት ያስቀምጡ

en: _Switch User
am: ተጠቃሚ _መቀየሪያ

en: _Log Out
am: _መውጫ

en: _Cancel
am: _መሰረዣ

en: _Unlock
am:  _መክፈቻ

en: <b>Leave a message for %R:</b>
am: <b>መልእክት ያስቀምጡ ለ %R:</b>

en: _Save
am: _ማስቀመጫ

en: Activate when idle
am: በማይሰራ ጊዜ ማስጀመሪያ

en: Lock on activation
am: በሚጀምር ጊዜ መቆለፊያ

en: Screensaver theme selection mode
am: መመልከቻ ማዳኛ ገጽታ መምረጫ ክፍል

en: Time before theme change
am: ገጽታ ከ መቀየሩ በፊት ያለው ጊዜ

en: Time before locking
am: ከ መቆለፊያ በፊት ያለው ጊዜ

en: Allow logout
am: መውጫ ማስቻያ

en: Time before logout option
am: ከ መውጫ ምርጫ በፊት ያለው ጊዜ

en: Logout command
am: የ መውጫ ትእዛዝ

en: Allow user switching
am: ተጠቃሚ መቀየር ማስቻያ

en: Theme for lock dialog
am: ገጽታ ለ መቆለፊያ ንግግር

en: Picture Filename
am: የ ስእል ፋይል ስም

en: File to use for the background image.
am: ፋይል የሚጠቀሙት ለ መደብ ምስል

en: Floating MATE
am: ተንሳፋፊ ሜት

en: Floating GNOME
am: ተንሳፋፊ ኖም

en: Pictures folder
am: የስእሎች ፎልደር

en: The initial size and position of window
am: መጀመሪያው መጠን እና የ መስኮት ቦታ

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
am: ስፋትxእርዝመት+X+Y

en: PATH
am: መንገድ

en: Copying files
am: ፋይሎችን ኮፒ በማድረግ ላይ

en: From:
am: ከ:

en: To:
am: ወደ :

en: Copying themes
am: ገጽታዎችን ኮፒ በማድረግ ላይ

en: Copying file: %u of %u
am: ፋይሉን ኮፒ በማድረግ ላይ : %u of %u

en: Version of this application
am: የመተግበሪያው እትም

en: active
am: ንቁ

en: Show the logout button
am: የመውጫ ቁልፍ ማሳያ

en: Show the switch user button
am: የተጠቃሚ መቀየሪያ ቁልፍ ማሳያ

en: Message to show in the dialog
am: መተው የሚፈልጉትን መልእክት ማሳያ

en: MESSAGE
am: መልእክት

en: Username:
am: የተጠቃሚ ስም:

en: Password:
am: የመግቢያ ቃል:

en: No password supplied
am: ምንም የ መግቢያ ቃል አልተሰጠም

en: Password unchanged
am: የ መግቢያ ቃል አልተቀየረም

en: Can not get username
am: የ ተጠቃሚ ስም አልተገኘም

en: Checking...
am: በ መመርመር ላይ...

en: Authentication failed.
am: ማረጋገጫው ወድቋል

en: Blank screen
am: ባዶ መመልከቻ

en: Random
am: በነሲብ

en: Never
am: በፍጹም

en: Could not load the main interface
am: ዋናውን ገጽታ መጫን አልተቻለም

en: Don't become a daemon
am: እረዳት አትሁን

en: Enable debugging code
am: ኮድ ማስተካከያ ማስቻያ

en: Incorrect password.
am: የተሳሳተ የመግቢያ ቃል

en: Time has expired.
am: ጊዜው አልቋል

en: S_witch User...
am: ተ_ጠቃሚ መቀየሪያ...

en: Log _Out
am: መው_ጫ

en: %U on %h
am: %U በ %h

en: _Password:
am: የ _መግቢያ ቃል:
