mate-screensaver 1.26.0 - en to be translation catalogue (147 entries)

en: Screensaver
be: Ахоўнік экрану

en: Set your screensaver preferences
be: Вызначэнне настáўленняў ахоўніка экрану

en: Screensaver Preview
be: Дэманстрацыя ахоўніка

en: <b>Screensaver preview</b>
be: <b>Дэманстрацыя ахоўніка</b>

en: Screensaver Preferences
be: Настáўленні ахоўніка экрану

en: Power _Management
be: Кіраванне с_ілкаваннем

en: _Preview
be: _Перадпрагляд

en: _Screensaver theme:
be: _Тэма ахоўніка:

en: Regard the computer as _idle after:
be: Лічыць, што камп'ютар бяздзейнічае, _пасля:

en: _Activate screensaver when computer is idle
be: _Уключыць ахоўнік экрану, калі камп'ютар бяздзейнічае

en: _Lock screen when screensaver is active
be: За_мкнуць экран, калі ахоўнік экрану актыўны

en: Select Background Image
be: Абярыце фонавую выяву

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
be: <b>Увага: для карыстальніка root экран не будзе заблакаваны.</b>

en: Screensavers
be: Ахоўнікі экрану

en: Screensaver themes
be: Тэмы ахоўніка экрану

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows outer space images. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Cosmos
be: Космас

en: <span size="small">%U on %h</span>
be: <span size="small">%U на %h</span>

en: _Leave Message
be: _Пакінуць паведамленне

en: _Switch User
be: _Пераключыць карыстальніка

en: _Log Out
be: _Скончыць сеанс

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Unlock
be: Ада_мкнуць

en: <b>Leave a message for %R:</b>
be: <b>Пакінуць паведамленне для %R:</b>

en: _Save
be: _Захаваць

en: Activate when idle
be: Уключаць калі бяздзейнічае

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
be: Выстаўце ў TRUE (ісьціна), каб задзейнічаць ахоўнік экрана ў час прастою сэанса.

en: Lock on activation
be: Блакаваць пры ўключэнні

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
be: Выстаўце ў TRUE (ісьціна), каб замкнуць экран калі будзе задзейнічаны ахоўнік экрана.

en: Screensaver theme selection mode
be: Рэжым выбару тэмы ахоўніка экрану

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
be: Рэжым ахоўніка экрану. Можа быць: "blank-only" - каб уключыць ахоўнік бяз тэмы, "single" - каб уключыць ахоўнік з тэмай (вызначаецца ў ключы "themes") і "random" - каб уключыць ахоўнік з выпадковай тэмай.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
be: Гэты ключ задае сьпіс тэм, якія будзе выкарыстоўваць ахоўнік экрану. Ён ігнаруецца, калі ключ "mode" мае значэньне "blank-only", мусіць прадастаўляць толькі адну назву, калі "mode" = "single" і мусіць прадастаўляць сьпіс, калі "mode" = "random".

en: Time before power management baseline
be: Час актывацыі кіравання сілкаваннем

en: Time before theme change
be: Інтэрвал змены тэмы

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
be: Колькасьць хвілін паміж зьменамі тэм ахоўніка экрану.

en: Time before locking
be: Інтэрвал блакавання

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
be: Колькасьць хвілін, пасьля задзейнічаньня ахоўніка экран, перад тым, як будзе замкнёны экран.

en: Allow embedding a keyboard into the window
be: Дазволіць убудаванне клавіятуры ў акно

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
be: Зьмяніце на TRUE, каб дазволіць убудаваньне экраннай клявіятуры ў час спробы разблякаваньня экрану. Ключ "keyboard_command" мусіць вызначаць адпаведны загад.

en: Embedded keyboard command
be: Загад убудаванай клавіятуры

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
be: Загад, які будзе выкананы, калі ісьцінны ключ "embedded_keyboard_enabled", каб убудаваць віджэт клявіятуры ў вакно. Гэты загад мусіць зьдзяйсьняць інтэрфэйс XEMBED і выводзіць XID вакна ў стандартны вывад.

en: Allow logout
be: Дазволіць выхад з сеансу

en: Time before logout option
be: Час да магчымасці выхаду з сеансу

en: Logout command
be: Загад выхаду з сеансу

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
be: Загад, які трэба выклікаць, калі пстрыкнута кнопка завяршэньня сэансу. Гэты загад мусіць завяршаць сэанс карыстальніка без аніякага ўзаемадзеяньня зь ім. Гэты ключ дзейнічае толькі тады, калі ключ "logout_enable" мае значэньне TRUE (ісьціна).

en: Allow user switching
be: Дазволіць пераключэнне карыстальніка

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
be: Выстаўце ў TRUE (ісьціна), каб прапанаваць пераключэньне карыстальніка ў дыялёзе адмыканьня экрана.

en: Theme for lock dialog
be: Тэма дыялога блакавання

en: Allow the session status message to be displayed
be: Дазволіць паказ паведамлення пра стан сеансу

en: Picture Filename
be: Назва файла выявы

en: File to use for the background image.
be: Файл для ўжывання ў якасці фонавай выявы.

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
be: Паказвае слайд-шоў з выявамі космасу

en: Floating MATE
be: MATE плавае

en: Bubbles the MATE logo around the screen
be: Бурбалкі з лагатыпам MATE па ўсім экране

en: Floating GNOME
be: GNOME плавае

en: Bubbles the GNOME logo around the screen
be: Бурбалкі з лагатыпам GNOME па ўсім экране

en: Pictures folder
be: Каталог з выявамі

en: Display a slideshow from your Pictures folder
be: Паказвае слайд-шоў з вашых выяў

en: Pop art squares
be: Каляровыя квадраты

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
be: Папулярныя сеткі пульсуючых колераў.

en: %s. See --help for usage information.
be: %s. Глядзіце --help для звестак пра выкарыстанне.

en: Show paths that images follow
be: Паказваць траекторыі выяў

en: Occasionally rotate images as they move
be: Выпадкова паварочваць выявы падчас руху

en: Print out frame rate and other statistics
be: Выводзіць чашчыню кадраў і іншыя даныя

en: The maximum number of images to keep on screen
be: Найбольшая колькасць выяў на экране

en: The initial size and position of window
be: Пачатковы памер і пазіцыя акна

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
be: ШЫРЫНЯxВЫШЫНЯ+X+Y

en: The source image to use
be: Зыходная выява

en: image - floats images around the screen
be: image - выявы, якія лятаюць па экране

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
be: Вы мусіце задаць адну выяву. Глядзіце --help для звестак пра выкарыстанне.

en: Location to get images from
be: Шлях, дзе знаходзяцца выявы

en: PATH
be: ШЛЯХ

en: Color to use for images background
be: Колер для фону выяў

en: "#rrggbb"
be: "#ччззсс"

en: Do not randomize pictures from location
be: Не перамешваць выявы з пэўнага месца

en: Do not try to stretch images on screen
be: Не спрабаваць расцягнуць выявы на ўвесь экран

en: Copying files
be: Капіяванне файлаў

en: From:
be: З:

en: To:
be: у:

en: Copying themes
be: Капіяванне тэмаў

en: Invalid screensaver theme
be: Хібная тэма

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
be: %s не з'яўляецца дзейснай тэмай ахоўніка экрану.

en: Copying file: %u of %u
be: Капіяванне файла: %u з %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
be: Прымушае ахоўнік экрану зграбна завяршыць працу

en: Query the state of the screensaver
be: Апытвае стан ахоўніка экрану

en: Query the length of time the screensaver has been active
be: Запыт часу актыўнай працы ахоўніка экрану

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
be: Паведамляе дзейнаму працэсу ахоўніка экрану неадкладна замкнуць экран

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
be: Калі ахоўнік экрану актыўны, пераключыцца на інушю графічную дэманстрацыю

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
be: Уключыць ахоўнік экрану (пусты экран)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
be: Калі ахоўнік экрану актыўны, адключыць яго (зрабіць экран не пустым)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
be: Піхнуць дзейны ахоўнік экрану, каб імітаваць актыўнасць карыстальніка

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
be: Стрымаць ахоўнік экрану ад працы.  Загад заблакаваны, пакуль актыўна стрымліванне.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
be: Названая праграма стрымлівае ахоўнік экрану

en: The reason for inhibiting the screensaver
be: Прычына стрымлівання ахоўніка экрану

en: Version of this application
be: Версія гэтай праграмы

en: The screensaver is %s
be: Ахоўнік экрану %s

en: active
be: актыўны

en: inactive
be: неактыўны

en: The screensaver is not inhibited
be: Актывацыя ахоўніка экрану не стрымана

en: The screensaver is being inhibited by:
be: Актывацыя ахоўніка экрану стрымана праграмай:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
be: Ахоўнік экрану быў актыўны %d секунд.

en: The screensaver is not currently active.
be: Ахоўнік экрану цяпер неактыўны.

en: Show debugging output
be: Паказваць вывад наладкі

en: Show the logout button
be: Паказваць кнопку выхаду

en: Command to invoke from the logout button
be: Загад, які выклікаецца падчас актывацыі кнопкі выхаду

en: Show the switch user button
be: Пакзаваць кнопку пераключэння карыстальнікаў

en: Message to show in the dialog
be: Тэкст для паказу ў акенцы:

en: Not used
be: Не выкарыстана

en: Username:
be: Імя карыстальніка:

en: Password:
be: Пароль:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
be: Вы мусіце неадкладна змяніць ваш пароль (скончыўся час яго існавання)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
be: Вы мусіце неадкладна змяніць ваш пароль (прымушае root)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
be: Скончыўся час існавання конту; калі ласка, звяжыцеся з сістэмным адміністратарам

en: No password supplied
be: Пароль не прадастаўлены

en: Password unchanged
be: Пароль не зменены

en: Can not get username
be: Немагчыма вызначыць імя карыстальніка

en: Retype new UNIX password:
be: Паўтарыце новы UNIX-пароль:

en: Enter new UNIX password:
be: Увядзіце новы UNIX-пароль:

en: (current) UNIX password:
be: (дзейны) UNIX-пароль:

en: Error while changing NIS password.
be: Памылка падчас змены паролю ў NIS.

en: You must choose a longer password
be: Трэба задаць даўжэйшы пароль

en: Password has been already used. Choose another.
be: Пароль ужо выкарыстоўваўся раней. Абярыце іншы.

en: You must wait longer to change your password
be: Вы мусіце чакаць крыху больш, калі змяняеце ваш пароль

en: Sorry, passwords do not match
be: Нажаль, паролі не супадаюць

en: Checking...
be: Праверка...

en: Authentication failed.
be: Збой аўтэнтыфікацыі.

en: Blank screen
be: Ачысціць экран

en: Random
be: Выпадковая тэма

en: Never
be: Ніколі

en: Could not load the main interface
be: Не выйшла загрузіць асноўны інтэрфейс

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
be: Пераканайцеся, што ахоўнік экрану карэктна ўсталяваны

en: Don't become a daemon
be: Не быць дэманам

en: Enable debugging code
be: Уключыць наладачны код

en: Launch screensaver and locker program
be: Запусціць ахоўнік экрану і блакавальнік

en: Unable to establish service %s: %s
be: Немагчыма ўсталяваць службу %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
be: Немагчыма задаць PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
be: Нядзейсны пароль.

en: Not permitted to gain access at this time.
be: Доступ да сістэмы ў гэты час забаронены.

en: No longer permitted to access the system.
be: Доступ да сістэмы забаронены.

en: failed to register with the message bus
be: немагчыма зарэгістравацца на шыне паведамленняў

en: not connected to the message bus
be: не далучаны да шыны паведамленняў

en: screensaver already running in this session
be: ахоўнік экрану ўжо працуе ў гэтым сеансе

en: Time has expired.
be: Час выйшаў.

en: You have the Caps Lock key on.
be: У вас уключаны Caps Lock.

en: S_witch User...
be: Карыстальнік...

en: Log _Out
be: Скончыць _сеанс

en: %U on %h
be: %U на %h

en: _Password:
be: _Пароль:
