mate-screensaver 1.26.0 - en to bg translation catalogue (156 entries)

en: Screensaver
bg: Предпазител на екрана

en: Set your screensaver preferences
bg: Настройване на предпазителя на екрана

en: Screensaver Preview
bg: Преглед на предпазителя на екрана

en: <b>Screensaver preview</b>
bg: <b>Преглед на темата</b>

en: Screensaver Preferences
bg: Настройки на предпазителя на екрана

en: Power _Management
bg: _Управление на захранването

en: _Preview
bg: _Преглед

en: _Screensaver theme:
bg: _Тема на предпазителя на екрана:

en: Regard the computer as _idle after:
bg: Сесията е _неактивна след:

en: _Activate screensaver when computer is idle
bg: В_ключване на предпазителя на екрана при неактивна сесия

en: _Lock screen when screensaver is active
bg: _Заключване на екрана при задействане на предпазителя

en: Select Background Image
bg: Избор на изображение за фон

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
bg: <b>Внимание: екранът няма да бъде заключен за администратора.</b>

en: Screensavers
bg: Предпазители на екрана

en: Screensaver themes
bg: Теми за предпазителя

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows outer space images. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Cosmos
bg: Космос

en: <span size="small">%U on %h</span>
bg: <span size="small">%U на %h</span>

en: _Leave Message
bg: _Оставяне на съобщение

en: _Switch User
bg: _Смяна на потребител

en: _Log Out
bg: _Изход

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Unlock
bg: _Отключване

en: <b>Leave a message for %R:</b>
bg: <b>Оставяне на съобщение за %R:</b>

en: _Save
bg: _Запазване

en: Activate when idle
bg: Включване при бездействие

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
bg: Дали екранният предпазител да се задейства при бездействаща сесия.

en: Lock on activation
bg: Заключване при задействане

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
bg: Дали екранният предпазител да заключва екрана при задействането си.

en: Screensaver theme selection mode
bg: Режим на избор на тема на екранния предпазител

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
bg: Режимът за избор на екранния предпазител. „blank-only“ го задейства без никаква тема, „single“ го задейства с една тема (тя е указана в ключа „themes“), а „random“ избира случайна тема при задействане на предпазителя.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
bg: Ключът указва списъка от теми за екранния предпазител. Този ключ е без значение, когато режимът в ключа „mode“ е „blank-only“. Този ключ трябва да съдържа името на темата, когато режимът е „single“, а когато режимът е „random“, трябва да съдържа списък с имената на темите.

en: Time before power management baseline
bg: Време преди съобщаване на управлението на захранване

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
bg: Брой секунди бездействие, преди да се сигнализира на управлението на захранването. Този ключ се задава и се поддържа от програмата за управлението на захранването.

en: Time before theme change
bg: Време преди смяна на темата

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
bg: Брой минути, преди да се смени темата на екранния предпазител.

en: Time before locking
bg: Време преди заключване

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
bg: Брой минути след задействане на екранния предпазител, преди да се заключи екрана.

en: Allow embedding a keyboard into the window
bg: Позволяване на вграждането на клавиатура в прозореца

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
bg: Задайте това на „вярно“, за да е позволено вграждането на клавиатура в прозореца при опит за отключване. Клавишът „keyboard_command“ трябва да съдържа подходящата команда.

en: Embedded keyboard command
bg: Команда за вградената клавиатура

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
bg: Командата, която ще бъде стартирана, ако ключът „embedded_keyboard_enabled“ е зададен на „вярно“, за да се вгради графичен обект-клавиатура в прозореца. Тази команда трябва да ползва интерфейса „XEMBED“ и на стандартния изход да извежда идентификаторът на прозореца (XID).

en: Allow logout
bg: Позволяване на излизането

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
bg: Дали да се дава възможност за изход в прозореца за отключване след известно време. Това време се задава в ключа „logout_delay“.

en: Time before logout option
bg: Време преди възможност за излизане

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
bg: Брой минути след задействане на екранния предпазител, преди да се появи бутон за излизане в прозореца за отключване. Този ключ има значение, само ако ключът „logout_enable“ е зададен на „вярно“.

en: Logout command
bg: Команда за излизане

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
bg: Коя команда да се изпълнява при натискането на бутона за излизане. Командата трябва да доведе до излизането на потребителя без да се изискват никакви действия от него. Този ключ има значение, единствено ако ключът „logout_enable“ е зададена на „вярно“.

en: Allow user switching
bg: Позволяване на смяната на потребителя

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
bg: Дали да се дава възможност за превключване към друг потребител в прозореца за отключване.

en: Theme for lock dialog
bg: Тема на прозореца за заключен екран

en: Theme to use for the lock dialog
bg: Тема на прозореца за заключен екран.

en: Allow the session status message to be displayed
bg: Позволяване на показването на състоянието на сесията

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
bg: Позволяване на показването на съобщение за състоянието на сесията, когато екранът е заключен.

en: Picture Filename
bg: Файл с изображение

en: File to use for the background image.
bg: Файл, който да се използва като фон.

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
bg: Показва прожекция със снимки от космоса

en: Floating MATE
bg: Плаващ MATE

en: Bubbles the MATE logo around the screen
bg: Балончета по екрана с логото на MATE

en: Floating GNOME
bg: Плаващ GNOME

en: Bubbles the GNOME logo around the screen
bg: Балончета по екрана с логото на GNOME

en: Pictures folder
bg: Папка за снимки

en: Display a slideshow from your Pictures folder
bg: Показва прожекция от папката със снимки

en: Pop art squares
bg: Квадрати поп-арт

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
bg: Мрежа от пулсиращи цветове в стил поп-арт.

en: %s. See --help for usage information.
bg: %s. За помощ използвайте опцията „--help“.

en: Show paths that images follow
bg: Показване на пътищата, по които се движат изображенията

en: Occasionally rotate images as they move
bg: Изображенията понякога да се въртят при движението си

en: Print out frame rate and other statistics
bg: Отпечатване на броя кадри в секунда и други статистики

en: The maximum number of images to keep on screen
bg: Максималният брой изображения, които да се държат на екрана

en: MAX_IMAGES
bg: МАКС_ИЗОБРАЖЕНИЯ

en: The initial size and position of window
bg: Първоначалният размер и местоположение на прозореца

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
bg: ШИР.xВИС.+ОТМ.поX+ОТМ.поY

en: The source image to use
bg: Изображение, което да се ползва

en: image - floats images around the screen
bg: image — разни изображения движат по екрана

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
bg: Трябва да укажете едно изображение. За помощ използвайте опцията „--help“.

en: Location to get images from
bg: Място, от което да се вземат изображенията

en: PATH
bg: ПЪТ

en: Color to use for images background
bg: Цвят за фона на изображенията

en: "#rrggbb"
bg: „#rrggbb“

en: Do not randomize pictures from location
bg: Изображенията от местоположението да се показват последователно

en: Do not try to stretch images on screen
bg: Изображенията да не се разтягат по екрана

en: Copying files
bg: Копиране на файлове

en: From:
bg: От:

en: To:
bg: До:

en: Copying themes
bg: Копиране на теми

en: Invalid screensaver theme
bg: Грешна тема за екранния предпазител

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
bg: %s не изглежда да е валидна тема за екранния предпазител.

en: Copying file: %u of %u
bg: Копиране на файл: %u от %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
bg: Кара екранният предпазител да се затвори

en: Query the state of the screensaver
bg: Запитване за състоянието на екранния предпазител

en: Query the length of time the screensaver has been active
bg: Запитване за времето на активност на екранния
                                 предпазител

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
bg: Съобщава на стартирания екранен предпазител
                                 веднага да заключи екрана

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
bg: Ако екранният предпазител е включен, да се
                                 превключи към друга визуализация

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
bg: Включване на екранния предпазител (изчистване
                                 на екрана)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
bg: Ако екранният предпазител е активен — да се
                                 деактивира (включване на екрана)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
bg: Взаимодействане с работещия екранен предпазител за
                                 симулация на потребителска дейност

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
bg: Да не се допуска стартиране на предпазителя на
                                 екрана. Командата блокира докато забраната е
                                 активна.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
bg: Викащата програма, която не допуска стартирането на
                                 предпазителя на екрана

en: The reason for inhibiting the screensaver
bg: Причината за недопускането на стартирането на
                                 предпазителя на екрана

en: Version of this application
bg: Версия на програмата

en: The screensaver is %s
bg: Екранният предпазител е %s

en: active
bg: активен

en: inactive
bg: неактивен

en: The screensaver is not inhibited
bg: Стартирането на екранният предпазител не се допуска

en: The screensaver is being inhibited by:
bg: Стартирането на екранният предпазител не се допуска от:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
bg: Екранният предпазител се е задействал преди %d секунди.

en: The screensaver is not currently active.
bg: В момента екранният предпазител не е включен.

en: Show debugging output
bg: Показване на информацията за изчистване на грешки

en: Show the logout button
bg: Показване на бутона за изход

en: Command to invoke from the logout button
bg: Команда стартирана от бутона за изход

en: Show the switch user button
bg: Показване на бутона за смяна на потребителя

en: Message to show in the dialog
bg: Съобщение, което да се покаже в прозореца

en: MESSAGE
bg: СЪОБЩЕНИЕ

en: Not used
bg: Не се използва

en: Username:
bg: Потребител:

en: Password:
bg: Парола:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
bg: Изисква се да смените паролата си незабавно (остаряла парола)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
bg: Необходимо е незабавно да смените паролата (администраторът ви е задължил)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
bg: Регистрацията ви е изтекла. Свържете се със системния администратор.

en: No password supplied
bg: Не е предоставена парола

en: Password unchanged
bg: Паролата е непроменена

en: Can not get username
bg: Не може да се получи потребителското име

en: Retype new UNIX password:
bg: Въведете отново новата парола за UNIX:

en: Enter new UNIX password:
bg: Въведете нова парола за UNIX:

en: (current) UNIX password:
bg: (текуща) парола за UNIX:

en: Error while changing NIS password.
bg: Грешка при сменяне на паролата за NIS.

en: You must choose a longer password
bg: Трябва да изберете друга парола.

en: Password has been already used. Choose another.
bg: Паролата вече е използвана. Изберете друга.

en: You must wait longer to change your password
bg: Трябва да изчакате по-дълго, за да смените паролата си.

en: Sorry, passwords do not match
bg: Паролите не съвпадат.

en: Checking...
bg: Проверка…

en: Authentication failed.
bg: Неуспех при удостоверяването.

en: Blank screen
bg: Черен екран

en: Random
bg: Произволна

en: %s %s
bg: %s и %s

en: %s %s %s
bg: %s, %s и %s

en: Never
bg: Никога

en: Could not load the main interface
bg: Неуспех при зареждането на главния интерфейс

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
bg: Уверете се, че предпазителя на екрана е инсталиран правилно.

en: Don't become a daemon
bg: Да не се преминава в режим на демон

en: Enable debugging code
bg: Да се включи режим на изчистване на грешки

en: Launch screensaver and locker program
bg: Стартиране на предпазителя на екрана и заключване

en: Unable to establish service %s: %s
bg: Не може да се установи услугата %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
bg: Не може да се настрои PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
bg: Неправилна парола.

en: Not permitted to gain access at this time.
bg: В момента нямате право на достъп.

en: No longer permitted to access the system.
bg: Вече нямате право на достъп до системата.

en: failed to register with the message bus
bg: неуспех при регистрирането към шината за съобщенията

en: not connected to the message bus
bg: няма връзка с шината за съобщенията

en: screensaver already running in this session
bg: предпазителят на екрана вече е стартиран в тази сесия

en: Time has expired.
bg: Времето изтече.

en: You have the Caps Lock key on.
bg: Клавишът „Caps Lock“ е натиснат.

en: S_witch User...
bg: _Смяна на потребител…

en: Log _Out
bg: _Изход

en: %U on %h
bg: %U на %h

en: _Password:
bg: _Парола:
