mate-screensaver 1.26.0 - en to ca translation catalogue (170 entries)

en: Screensaver
ca: Estalvi de pantalla

en: Set your screensaver preferences
ca: Establiu les preferències de l'estalvi de pantalla

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;preferences;
ca: MATE;estalvi;pantalla;preferències;

en: Screensaver Preview
ca: Vista prèvia de l'estalvi de pantalla

en: <b>Screensaver preview</b>
ca: <b>Vista prèvia de l'estalvi de pantalla</b>

en: Screensaver Preferences
ca: Preferències de l'estalvi de pantalla

en: Power _Management
ca: _Gestor d'energia

en: _Preview
ca: Vista _prèvia

en: _Screensaver theme:
ca: Tema de l'e_stalvi de pantalla:

en: Regard the computer as _idle after:
ca: Considera l'ordinador com a _inactiu després de:

en: _Activate screensaver when computer is idle
ca: _Activa l'estalvi de pantalla quan l'ordinador estigui inactiu

en: _Lock screen when screensaver is active
ca: _Bloqueja la pantalla quan l'estalvi de pantalla estigui actiu

en: Background picture for lock screen:
ca: Imatge de fons per a la pantalla de bloqueig:

en: Select Background Image
ca: Trieu la imatge del fons

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
ca: <b>Advertència: la pantalla no es bloquejarà per a l'usuari root.</b>

en: Screensavers
ca: Estalvis de pantalla

en: Screensaver themes
ca: Temes de l'estalvi de pantalla

en: <span size="small">%U on %h</span>
ca: <span size="small">%U a %h</span>

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya

en: _Leave Message
ca: _Deixa un missatge

en: _Switch User
ca: Canvia d'u_suari

en: _Log Out
ca: Tanca _la sessió

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Unlock
ca: _Desbloqueja

en: <b>Leave a message for %R:</b>
ca: <b>Deixa un missatge a %R:</b>

en: _Save
ca: De_sa

en: Activate when idle
ca: Activa quan estigui inactiu

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
ca: Establiu-ho a TRUE per activar l'estalvi de pantalla quan la sessió estigui inactiva.

en: Lock on activation
ca: Bloqueja amb l'activació

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
ca: Establiu-ho a TRUE per bloquejar la pantalla quan l'estalvi de pantalla estigui actiu.

en: Screensaver theme selection mode
ca: Mode de selecció del tema de l'estalvi de pantalla

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
ca: El mode de selecció utilitzat per l'estalvi de pantalla. Pot ser «blank-only» per habilitar l'estalvi de pantalla sense utilitzar cap tema en l'activació, «single» per habilitar que l'estalvi de pantalla utilitzi només un tema en activar-se (especificat en la clau «themes»), i «random» per habilitar que l'estalvi de pantalla utilitzi un tema aleatori en activar-se.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
ca: Aquesta clau especifica la llista de temes a utilitzar per a l'estalvi de pantalla. S'ignora si la clau «mode» és «blank-only», hauria de tenir el nom del tema quan «mode» és «single», i hauria de tenir una llista de temes quan «mode» és «random».

en: Time before power management baseline
ca: Temps que ha de passar abans de la línia base del gestor d'energia

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
ca: El nombre de segons d'inactivitat que ha de passar abans que s'avisi al gestor d'energia. Aquesta clau s'estableix i es manté per l'agent de la sessió del gestor d'energia.

en: Time before theme change
ca: Temps abans del canvi de tema

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
ca: El nombre de minuts que ha de passar abans que es canviï el tema de l'estalvi de pantalla.

en: Time before locking
ca: Temps abans de bloquejar

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
ca: El nombre de minuts que han de passar abans que es bloquegi la pantalla després que s'hagi activat l'estalvi de pantalla.

en: Allow embedding a keyboard into the window
ca: Permet que s'incrusti un teclat a la finestra

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
ca: Establiu-ho a TRUE per permetre la incrustació d'un teclat a la pantalla quan es provi de desbloquejar. La clau «keyboard_command» s'ha d'establir amb l'ordre apropiada.

en: Embedded keyboard command
ca: Ordre per incrustar el teclat a la pantalla

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
ca: L'ordre que s'executarà, si la clau «embedded_keyboard_enabled» s'estableix a TRUE, per incrustar un estri de teclat a la pantalla. Aquesta ordre hauria d'implementar un connector d'interfície XEMBED, i escriure a la sortida estàndard del XID d'una finestra.

en: Allow logout
ca: Permet tancar la sessió

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
ca: Establiu-ho a TRUE per oferir una opció al diàleg de desbloqueig, per al tancament de la sessió després d'un retard. El retard s'especifica a la clau «logout_delay».

en: Time before logout option
ca: Temps abans de l'opció de tancar la sessió

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
ca: El nombre de minuts que han de passar perquè aparegui l'opció de tancament de la sessió al diàleg de desbloqueig, després que s'hagi activat l'estalvi de pantalla. Aquesta clau només té efecte si la clau «logout_enable» està establerta a TRUE.

en: Logout command
ca: Ordre per tancar la sessió

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
ca: L'ordre a invocar quan es faci clic al botó de tancament de la sessió. Aquesta ordre només hauria de tancar la sessió de l'usuari sense cap interacció. Aquesta clau només té efecte si la clau «logout_enable» està establerta a TRUE.

en: Allow user switching
ca: Permet el canvi d'usuari

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
ca: Establiu-ho a TRUE per oferir una opció al diàleg de desbloqueig per canviar a un compte diferent d'usuari.

en: Theme for lock dialog
ca: Tema pel diàleg de bloqueig

en: Theme to use for the lock dialog
ca: Tema a utilitzar per al diàleg de bloqueig

en: Format for time on lock dialog
ca: Format per a l'hora al diàleg de bloqueig

en: Format for date on lock dialog
ca: Format per a la data al diàleg de bloqueig

en: Allow the session status message to be displayed
ca: Permet que es mostri el missatge d'estat de la sessió

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
ca: Permet que es mostri el missatge d'estat de la sessió quan la pantalla estigui bloquejada.

en: Picture Filename
ca: Nom de fitxer de la imatge

en: File to use for the background image.
ca: Fitxer a utilitzar per a la imatge de fons.

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
ca: Mostra una projecció amb diapositives d'imatges del cosmos

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;slideshow;cosmos;
ca: MATE;estalvi;pantalla;presentació;diapositives;cosmos;

en: Floating MATE
ca: MATE flotant

en: Bubbles the MATE logo around the screen
ca: Bombolles amb el logotip de MATE per tota la pantalla

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;logo;bubbles;
ca: MATE;estalvi;pantalla;logo;bombolles;

en: Floating GNOME
ca: GNOME flotant

en: Bubbles the GNOME logo around the screen
ca: Bombolles amb el logotip de GNOME per tota la pantalla

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;GNOME;logo;bubbles;
ca: MATE;estalvi;pantalla;GNOME;logo;bombolles;

en: Pictures folder
ca: Carpeta d'imatges

en: Display a slideshow from your Pictures folder
ca: Mostra una projecció amb diapositives de la vostra carpeta d'imatges

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;custom;slideshow;pictures;folder;
ca: MATE;estalvi;pantalla;personalització;presentació;diapositives;imatges;carpeta;

en: Pop art squares
ca: Quadrats pop-art

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
ca: Una xarxa de colors de pulsació d'estil pop-art.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;grid;pulsing;colors;
ca: MATE;estalvi;pantalla;graella;pols;colors;

en: %s. See --help for usage information.
ca: %s. Vegeu --help per a la informació sobre l'ús.

en: Show paths that images follow
ca: Mostra els camins que segueixen les imatges

en: Occasionally rotate images as they move
ca: De tant en tant gireu les imatges mentre es mouen

en: Print out frame rate and other statistics
ca: Mostra les imatges per segon i altres estadístiques

en: The maximum number of images to keep on screen
ca: El nombre màxim d'imatges a mantenir en pantalla

en: MAX_IMAGES
ca: MAX_IMATGES

en: The initial size and position of window
ca: La mida i posició inicials de la finestra

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
ca: AMPLADAxALÇADA+X+Y

en: The source image to use
ca: La imatge que s'utilitzarà

en: image - floats images around the screen
ca: image - fa flotar imatges per la pantalla

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
ca: Heu d'indicar una imatge. Vegeu --help per a la informació sobre la forma d'ús.

en: Location to get images from
ca: Ubicació d'on obtenir les imatges

en: PATH
ca: CAMÍ

en: Color to use for images background
ca: El color a utilitzar per a les imatges de fons

en: "#rrggbb"
ca: «#rrggbb»

en: Do not randomize pictures from location
ca: No mostris imatges aleatòries de la ubicació

en: Do not try to stretch images on screen
ca: No intentis encabir les imatges a la pantalla

en: Copying files
ca: S'estan copiant fitxers

en: From:
ca: De:

en: To:
ca: A:

en: Copying themes
ca: S'estan copiant els temes

en: Invalid screensaver theme
ca: Tema de l'estalvi de pantalla invàlid

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
ca: Sembla que el %s no sigui un tema d'estalvi de pantalla vàlid.

en: Copying file: %u of %u
ca: S'està copiant el fitxer: %u de %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
ca: Fa que l'estalvi de pantalla surti sense errors

en: Query the state of the screensaver
ca: Consulta l'estat de l'estalvi de pantalla

en: Query the length of time the screensaver has been active
ca: Consulta la quantitat de temps que l'estalvi de pantalla ha estat actiu

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
ca: Diu al procés d'estalvi de pantalla en funcionament que bloquegi la pantalla immediatament

en: Tells the running screensaver process to unlock the screen immediately
ca: Diu al procés d'estalvi de pantalla en funcionament que desbloquegi la pantalla immediatament

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
ca: Si l'estalvi de pantalla està actiu, llavors canvia a una altra demostració de gràfics

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
ca: Activa l'estalvi de pantalla (enfosqueix la pantalla)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
ca: Si l'estalvi de pantalla està actiu, desactiva'l (restableix la pantalla)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
ca: Burxa l'estalvi de pantalla actiu per simular activitat de l'usuari

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
ca: Inhibeix l'activació de l'estalvi de pantalla. L'ordre bloqueja mentre la inhibició està activa.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
ca: L'aplicació que està demanant d'inhibir l'estalvi de pantalla

en: The reason for inhibiting the screensaver
ca: El motiu per inhibir l'estalvi de pantalla

en: Version of this application
ca: Versió d'aquesta aplicació

en: The screensaver is %s
ca: L'estalvi de pantalla està %s

en: active
ca: activat

en: inactive
ca: desactivat

en: The screensaver is not inhibited
ca: L'estalvi de pantalla està inhibit

en: The screensaver is being inhibited by:
ca: L'estalvi de pantalla l'inhibeix:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
ca: Fa %d segons que l'estalvi de pantalla s'ha activat.

en: The screensaver is not currently active.
ca: L'estalvi de pantalla no és actiu.

en: Show debugging output
ca: Mostra els missatges de depuració

en: Show the logout button
ca: Mostra el botó de tancar la sessió

en: Command to invoke from the logout button
ca: Ordre per invocar des del botó de tancar la sessió

en: Show the switch user button
ca: Mostra el botó de canvi d'usuari

en: Message to show in the dialog
ca: Missatge que es mostrarà en el diàleg

en: MESSAGE
ca: MISSATGE

en: Not used
ca: No s'utilitza

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
ca: Heu de canviar la contrasenya immediatament (la contrasenya s'ha fet vella)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
ca: Heu de canviar la contrasenya immediatament (root us obliga a fer-ho)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
ca: El vostre compte ha expirat, contacteu amb l'administrador d'aquest sistema

en: No password supplied
ca: No s'ha proporcionat cap contrasenya

en: Password unchanged
ca: No s'ha canviat la contrasenya

en: Can not get username
ca: No s'ha pogut obtenir el nom d'usuari

en: Retype new UNIX password:
ca: Reescriviu la contrasenya nova UNIX:

en: Enter new UNIX password:
ca: Introduïu la contrasenya nova UNIX:

en: (current) UNIX password:
ca: Contrasenya UNIX (actual):

en: Error while changing NIS password.
ca: S'ha produït un error en canviar la contrasenya NIS.

en: You must choose a longer password
ca: Heu de triar una contrasenya més llarga

en: Password has been already used. Choose another.
ca: La contrasenya ja s'ha fet servir. Trieu-ne una altra.

en: You must wait longer to change your password
ca: Heu d'esperar més per canviar la contrasenya

en: Sorry, passwords do not match
ca: Les contrasenyes no coincideixen

en: Checking...
ca: S'està comprovant...

en: Authentication failed.
ca: Ha fallat l'autenticació.

en: Blank screen
ca: Pantalla en negre

en: Random
ca: Aleatori

en: %d hour | %d hours
ca[0]: %d hora
ca[1]: %d hores

en: %d minute | %d minutes
ca[0]: %d minut
ca[1]: %d minuts

en: %d second | %d seconds
ca[0]: %d segon
ca[1]: %d segons

en: Never
ca: Mai

en: Could not load the main interface
ca: No s'ha pogut carregar la interfície principal

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
ca: Assegureu-vos que l'estalvi de pantalla estigui ben instal·lat

en: Don't become a daemon
ca: No esdevinguis un dimoni

en: Enable debugging code
ca: Habilita el codi de depuració

en: Launch screensaver and locker program
ca: Llança l'estalvi de pantalla i el programa de bloqueig

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;locker;
ca: MATE;estalvi;pantalla;bloqueig;

en: Unable to establish service %s: %s
ca: No es pot establir el servei %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
ca: No es pot establir PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
ca: Contrasenya incorrecta.

en: Not permitted to gain access at this time.
ca: No podeu accedir-hi ara mateix.

en: No longer permitted to access the system.
ca: Ja no podeu accedir al sistema.

en: failed to register with the message bus
ca: no s'ha pogut registrar en el bus de missatges

en: not connected to the message bus
ca: no s'ha pogut connectar al bus de missatges

en: screensaver already running in this session
ca: l'estalvi de pantalla ja està funcionant en aquesta sessió

en: %A, %B %e
ca: %A, %-d %B

en: Time has expired.
ca: S'ha excedit el temps.

en: You have the Caps Lock key on.
ca: Teniu la tecla de fixació de majúscules activada.

en: S_witch User...
ca: Canvia d'_usuari...

en: Log _Out
ca: Tanca la s_essió

en: %U on %h
ca: %U a %h

en: _Password:
ca: _Contrasenya:

en: Hide password
ca: Oculta la contrasenya
