mate-screensaver 1.26.0 - en to cs translation catalogue (173 entries)

en: Screensaver
cs: Šetřič obrazovky

en: Set your screensaver preferences
cs: Nastaví šetřič obrazovky

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;preferences;
cs: MATE;spořič obrazovky;šetřič;předvolby;

en: Screensaver Preview
cs: Náhled šetřiče obrazovky

en: <b>Screensaver preview</b>
cs: <b>Náhled šetřiče obrazovky</b>

en: Screensaver Preferences
cs: Předvolby šetřiče obrazovky

en: Power _Management
cs: Správa napá_jení

en: _Preview
cs: _Náhled

en: _Screensaver theme:
cs: _Motiv šetřiče obrazovky:

en: Regard the computer as _idle after:
cs: Doba, po které považovat počítač za neč_inný:

en: _Activate screensaver when computer is idle
cs: Spouštět šetřič obr_azovky při nečinnosti

en: _Lock screen when screensaver is active
cs: Uzamykat o_brazovku po spuštění šetřiče

en: Background picture for lock screen:
cs: Obrázek na pozadí pro uzamčení obrazovky:

en: Select Background Image
cs: Vyberte obrázek na pozadí

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
cs: <b>Varování: obrazovka nebude uzamčena pro superuživatele.</b>

en: Screensavers
cs: Šetřiče obrazovky

en: Screensaver themes
cs: Motivy šetřiče obrazovky

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows outer space images. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Cosmos
cs: Kosmos

en: <span size="small">%U on %h</span>
cs: <span size="small">%U na %h</span>

en: Show password
cs: Zobrazit heslo

en: _Leave Message
cs: Zane_chat zprávu

en: _Switch User
cs: _Přepnout uživatele

en: _Log Out
cs: _Odhlásit se

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Unlock
cs: _Odemknout

en: <b>Leave a message for %R:</b>
cs: <b>Zanechat zprávu uživateli %R:</b>

en: _Save
cs: _Uložit

en: Activate when idle
cs: Spustit při nečinnosti

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
cs: Nastavte na hodnotu "TRUE", chcete-li spustit šetřič obrazovky při nečinném sezení.

en: Lock on activation
cs: Uzamknout při aktivaci

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
cs: Nastavte na hodnotu "TRUE", chcete-li uzamknout obrazovku při aktivaci šetřiče obrazovky.

en: Screensaver theme selection mode
cs: Režim výběru motivu šetřiče obrazovky

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
cs: Režim výběru používaný šetřičem obrazovky. Šetřič obrazovky v režimu "blank-only" nespustí žádný motiv, při použití režimu "single" spustí pouze jeden motiv (zadaný v klíči "themes"), při použití režimu "random" bude spouštět motivy v náhodném pořadí.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
cs: Tento klíč specifikuje seznam motivů pro šetřič obrazovky. Seznam je ignorován, pokud je klíč "mode" s hodnotou "blank-only", název motivu poskytne v případě, že "mode" má hodnotu "single", celý seznam motivů poskytne, pokud má "mode" hodnotu "random".

en: Time before power management baseline
cs: Doba, po které informovat správu napájení

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
cs: Doba v sekundách před signalizací správě napájení. Klíč je nastaven a spravován agentem správy napájení.

en: Time before theme change
cs: Čas do změny motivu

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
cs: Počet minut do změny na další motiv šetřiče obrazovky.

en: Time before locking
cs: Čas do uzamčení

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
cs: Počet minut od spuštění šetřiče obrazovky po uzamčení obrazovky.

en: Allow embedding a keyboard into the window
cs: Povolit vložení klávesnice do okna

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
cs: Nastavte na hodnotu "TRUE", chcete-li povolit vložení klávesnice do okna při pokusu o odemknutí. Klíč "keyboard_command" musí obsahovat vhodný příkaz.

en: Embedded keyboard command
cs: Příkaz vložené klávesnice

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
cs: Příkaz k vložení prvku rozhraní klávesnice, který bude spuštěn, je-li klíč "embedded_keyboard_enabled" nastaven na hodnotu "TRUE". Tento příkaz by měl implementovat zásuvné rozhraní XEMBED a na standardní výstup posílat XID okna.

en: Allow logout
cs: Povolit odhlášení

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
cs: Nastavení na hodnotu "TRUE" poskytne v dialogu odemčení obrazovky možnost odhlásit se po uplynutí určité doby. Tato doba je zadána klíčem "logout_delay".

en: Time before logout option
cs: Čas do odhlášení ze systému

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
cs: Počet minut od spuštění šetřiče obrazovky po zobrazení možnosti odhlášení v dialogu odemčení. Tento klíč je účinný, jestliže je klíč "logout_enable" nastaven na hodnotu "TRUE".

en: Logout command
cs: Příkaz odhlášení

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
cs: Příkaz, který má být spuštěn po kliknutí na tlačítko odhlášení. Tento příkaz by měl jednoduše odhlásit uživatele bez dalšího dotazování se. Účinné jen v případě, pokud je klíč "logout_enable" nastaven na hodnotu "TRUE".

en: Allow user switching
cs: Povolit přepínání uživatelů

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
cs: Nastavte na hodnotu "TRUE", chcete-li mít v dialogu odemčení obrazovky možnost přepínat na různé uživatelské účty.

en: Theme for lock dialog
cs: Motiv dialogu odemčení

en: Theme to use for the lock dialog
cs: Motiv použitý v dialogu odemčení

en: Format for time on lock dialog
cs: Formát pro čas v dialogu odemčení

en: Format to display the time on lock dialog. Default is 'locale' which uses default format for current locale. Custom values should be set according to g-date-time-format. Try %R for 24H format.
cs: Formát zobrazení času v dialogovém okně odemčení. Výchozí je „locale“, které používá výchozí formát pro aktuální národní prostředí. Vlastní hodnoty by měly být nastaveny podle formátu g-date-time-format. Zkuste %R pro 24H formát.

en: Format for date on lock dialog
cs: Formát pro datum v dialogu odemčení

en: Format to display the date on lock dialog. Default is 'locale' which uses default format for current locale. Custom values should be set according to g-date-time-format. Try %F for ISO 8601 date format.
cs: Formát zobrazení pro datum v dialogovém okně odemčení obrazovky. Výchozí je „locale“, které používá výchozí formát pro aktuální národní prostředí. Vlastní hodnoty by měly být nastaveny podle formátu g-date-time-format. Zkuste %F pro formát data ISO 8601.

en: Allow the session status message to be displayed
cs: Povolit zobrazení zprávy o stavu sezení

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
cs: Povolit zobrazení zprávy o stavu sezení, je-li uzamčena obrazovka.

en: Picture Filename
cs: Jméno souboru obrázku

en: File to use for the background image.
cs: Soubor, který chcete použít pro obrázek na pozadí.

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
cs: Zobrazovat obrázky z kosmu jako prezentaci

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;slideshow;cosmos;
cs: MATE;spořič obrazovky;šetřič;slideshow;prezentace;promítání;kosmos;

en: Floating MATE
cs: Plovoucí logo MATE

en: Bubbles the MATE logo around the screen
cs: Bublinky loga MATE po obrazovce

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;logo;bubbles;
cs: MATE;spořič obrazovky;šetřič;logo;bubliny;

en: Floating GNOME
cs: Plovoucí logo GNOME

en: Bubbles the GNOME logo around the screen
cs: Bublinky loga GNOME po obrazovce

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;GNOME;logo;bubbles;
cs: MATE;spořič obrazovky;šetřič;GNOME;logo;bubliny;

en: Pictures folder
cs: Složka obrázků

en: Display a slideshow from your Pictures folder
cs: Zobrazovat obrázky z vaší složky obrázků

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;custom;slideshow;pictures;folder;
cs: MATE;spořič obrazovky;šetřič;vlastní;slideshow;prezentace;promítání;obrázky;obrázků;adresář;složka;

en: Pop art squares
cs: Pop-artové čtverce

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
cs: Pop-artová mřížka pulzujících barev.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;grid;pulsing;colors;
cs: MATE;spořič obrazovky;šetřič;mřížka;pulzující;barvy;

en: %s. See --help for usage information.
cs: %s. Informace o použití viz --help.

en: Show paths that images follow
cs: Zobrazit cesty sledované obrázky

en: Occasionally rotate images as they move
cs: Občas otočit obrázky během pohybu

en: Print out frame rate and other statistics
cs: Vypsat frekvenci snímků a další statistiky

en: The maximum number of images to keep on screen
cs: Maximální počet obrázků, který zobrazovat na obrazovce

en: The initial size and position of window
cs: Výchozí velikost a umístění okna

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
cs: ŠÍŘKAxVÝŠKA+X+Y

en: The source image to use
cs: Zdrojový obrázek, který použít

en: image - floats images around the screen
cs: image - přesouvá obrázky přes obrazovku

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
cs: Je nutné zadat alespoň jeden obrázek. Informace o použití viz --help.

en: Location to get images from
cs: Umístění, odkud získávat obrázky

en: PATH
cs: CESTA

en: Color to use for images background
cs: Barvu, kterou použít na pozadí obrázků

en: Do not randomize pictures from location
cs: Nevolit obrázky z umístění náhodně

en: Do not try to stretch images on screen
cs: Nepokoušet se na obrazovce roztahovat obrázky

en: Copying files
cs: Kopírování souborů

en: From:
cs: Z:

en: To:
cs: Do:

en: Copying themes
cs: Kopírování motivů

en: Invalid screensaver theme
cs: Neplatný motiv šetřiče obrazovky

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
cs: %s zřejmě není platným motivem šetřiče obrazovky.

en: Copying file: %u of %u
cs: Kopírování souboru: %u z %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
cs: Způsobí běžné ukončení šetřiče obrazovky

en: Query the state of the screensaver
cs: Dotáže se na stav šetřiče obrazovky

en: Query the length of time the screensaver has been active
cs: Dotáže se na dobu, po kterou byl šetřič obrazovky aktivní

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
cs: Oznámí běžícímu procesu šetřiče obrazovky, že má okamžitě uzamknout obrazovku

en: Tells the running screensaver process to unlock the screen immediately
cs: Oznámí běžícímu procesu šetřiče obrazovky, že má okamžitě odemknout obrazovku

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
cs: Jestliže je šetřič obrazovky aktivní, přepnout na jiné grafické demo

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
cs: Zapne šetřič obrazovky (ztmaví obrazovku)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
cs: Jestliže je šetřič obrazovky aktivní, deaktivuje jej (zruší ztmavení obrazovky)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
cs: Šťouchne běžící šetřič obrazovky jako simulaci aktivity uživatele

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
cs: Potlačí aktivaci šetřiče obrazovky. Příkaz blokuje během aktivity potlačení.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
cs: Volající aplikace, která potlačuje šetřič obrazovky

en: The reason for inhibiting the screensaver
cs: Důvod potlačení šetřiče obrazovky

en: Version of this application
cs: Verze této aplikace

en: The screensaver is %s
cs: Šetřič obrazovky je %s

en: active
cs: aktivní

en: inactive
cs: neaktivní

en: The screensaver is not inhibited
cs: Šetřič obrazovky není zakázán

en: The screensaver is being inhibited by:
cs: Šetřič obrazovky je zakázán aplikací:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
cs: Šetřič obrazovky byl aktivní po dobu %d sekund.

en: The screensaver is not currently active.
cs: Šetřič obrazovky není právě aktivní.

en: Show debugging output
cs: Zobrazovat ladicí výstup

en: Show the logout button
cs: Zobrazovat tlačítko odhlášení

en: Command to invoke from the logout button
cs: Příkaz, který spustit tlačítkem odhlášení

en: Show the switch user button
cs: Zobrazovat tlačítko přepnutí uživatele

en: Message to show in the dialog
cs: Zpráva, kterou zobrazit v dialogovém okně

en: MESSAGE
cs: ZPRÁVA

en: Not used
cs: Nepoužito

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
cs: Je nutné si okamžitě změnit heslo (heslo je staré)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
cs: Je nutné si okamžitě změnit heslo (vyžadováno superuživatelem)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
cs: Váš účet vypršel; kontaktujte prosím správce systému

en: No password supplied
cs: Nebylo zadáno žádné heslo

en: Password unchanged
cs: Heslo nezměněno

en: Can not get username
cs: Nelze získat uživatelské jméno

en: Retype new UNIX password:
cs: Zadejte znovu nové unixové heslo:

en: Enter new UNIX password:
cs: Zadejte nové unixové heslo:

en: (current) UNIX password:
cs: (aktuální) unixové heslo:

en: Error while changing NIS password.
cs: Chyba při změně hesla NIS.

en: You must choose a longer password
cs: Je nutné si zvolit delší heslo

en: Password has been already used. Choose another.
cs: Heslo již bylo použito. Zvolte prosím jiné.

en: You must wait longer to change your password
cs: Ke změně hesla je nutné vyčkat déle

en: Sorry, passwords do not match
cs: Hesla bohužel nesouhlasí

en: Checking...
cs: Probíhá kontrola...

en: Authentication failed.
cs: Ověření selhalo.

en: Blank screen
cs: Prázdná obrazovka

en: Random
cs: Náhodný

en: %d hour | %d hours
cs[0]: %d hodina
cs[1]: %d hodiny
cs[2]: %d hodin
cs[3]: %d hodin

en: %d minute | %d minutes
cs[0]: %d minuta
cs[1]: %d minuty
cs[2]: %d minut
cs[3]: %d minut

en: %d second | %d seconds
cs[0]: %d sekunda
cs[1]: %d sekundy
cs[2]: %d sekund
cs[3]: %d sekund

en: %s %s
cs: %s:%s

en: %s %s %s
cs: %s:%s:%s

en: Never
cs: Nikdy

en: Could not load the main interface
cs: Nelze načíst hlavní rozhraní

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
cs: Přesvědčte se prosím, že šetřič obrazovky je správně nainstalován

en: Don't become a daemon
cs: Nestane se démonem

en: Enable debugging code
cs: Povolí ladící kód

en: Launch screensaver and locker program
cs: Spustí šetřič obrazovky a program uzamknutí

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;locker;
cs: MATE;spořič obrazovky;šetřič;zámek;uzamknout;uzamknutí;

en: Unable to establish service %s: %s
cs: Nelze zavést službu %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
cs: Nelze nastavit PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
cs: Nesprávné heslo.

en: Not permitted to gain access at this time.
cs: V tento okamžik není povoleno získat přístup.

en: No longer permitted to access the system.
cs: K tomuto systému již nadále není dovoleno přistupovat.

en: failed to register with the message bus
cs: nelze se zaregistrovat u sběrnice zpráv

en: not connected to the message bus
cs: nepřipojen ke sběrnici zpráv

en: screensaver already running in this session
cs: šetřič obrazovky již v tomto sezení běží

en: %A, %B %e
cs: %A, %e. %B

en: Time has expired.
cs: Čas vypršel.

en: You have the Caps Lock key on.
cs: Je zapnut "Caps Lock".

en: S_witch User...
cs: _Přepnout uživatele...

en: Log _Out
cs: _Odhlásit

en: %U on %h
cs: %U na %h

en: _Password:
cs: _Heslo:

en: Hide password
cs: Skrýt heslo
