mate-screensaver 1.26.0 - en to gl translation catalogue (163 entries)

en: Screensaver
gl: Protector de pantalla

en: Set your screensaver preferences
gl: Defina as súas preferencias para o protector de pantalla

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;preferences;
gl: MATE;protector de pantalla;preferencias;

en: Screensaver Preview
gl: Vista previa do protector de pantalla

en: <b>Screensaver preview</b>
gl: <b>Vista previa do protector de pantalla</b>

en: Screensaver Preferences
gl: Preferencias do protector de pantalla

en: Power _Management
gl: _Xestión de enerxía

en: _Preview
gl: _Vista previa

en: _Screensaver theme:
gl: Tema do _protector de pantalla:

en: Regard the computer as _idle after:
gl: Considerar que o computador está _inactivo despois de:

en: _Activate screensaver when computer is idle
gl: _Activar o protector de pantalla cando o computador estea inactivo

en: _Lock screen when screensaver is active
gl: _Bloquear a pantalla cando o protector de pantalla estea activo

en: Background picture for lock screen:
gl: Imaxe de fondo para a pantalla de bloqueo:

en: Select Background Image
gl: Seleccionar unha imaxe de fondo

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
gl: <b>Aviso: non se bloqueará a pantalla para o superusuario.</b>

en: Screensavers
gl: Protectores de pantalla

en: Screensaver themes
gl: Temas do protector de pantalla

en: <span size="small">%U on %h</span>
gl: <span size="small">%U en %h</span>

en: _Leave Message
gl: _Deixar unha mensaxe

en: _Switch User
gl: _Cambiar de usuario

en: _Log Out
gl: _Saír da sesión

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Unlock
gl: _Desbloquear

en: <b>Leave a message for %R:</b>
gl: <b>Deixar unha mensaxe para %R:</b>

en: _Save
gl: _Gardar

en: Activate when idle
gl: Activar cando estea inactivo

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
gl: Definir isto como VERDADEIRO para activar o protector de pantalla cando a sesión estea inactiva.

en: Lock on activation
gl: Bloquear ao activar

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
gl: Defina isto como VERDADEIRO para bloquear a pantalla cando se activa o protector de pantalla.

en: Screensaver theme selection mode
gl: Modo de selección do tema do protector de pantalla

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
gl: O modo de selección que usa o protector de pantalla. Pode ser «só negro»" para activar o protector sen que se use ningún tema na activación, «único» para activar o protector usando só un tema na activación (que se especifica na clave «temas») ou «ao chou», para activar o protector usando un tema ao chou na activación.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
gl: Esta clave especifica a lista de temas que vai usar o protector de pantalla. Ignorarase cando a clave «mode» sexa «só negro», proporcionará o nome do tema cando «mode» sexa «único» e proporcionará a lista dos temas cando «mode» sexa «ao chou».

en: Time before power management baseline
gl: Tempo antes da liña base do xestor de enerxía

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
gl: O número de segundos de inactividade antes de darlle indicacións ao xestor de enerxía. Esta clave está definida e conservada polo axente de xestión de enerxía do computador.

en: Time before theme change
gl: Tempo antes de modificar o tema

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
gl: O número de minutos que se executa antes de cambiar o tema do protector de pantalla.

en: Time before locking
gl: Tempo antes do bloqueo

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
gl: O número de minutos despois da activación do protector de pantalla antes de que se bloquee a pantalla.

en: Allow embedding a keyboard into the window
gl: Permitir a incorporación dun teclado na xanela

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
gl: Definir isto como VERDADEIRO para permitir a incorporación dun teclado na xanela ao tentar desbloquear. A clave «keyboard_command» debe definirse coa orde apropiada.

en: Embedded keyboard command
gl: Orde de teclado incorporada

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
gl: A orde que se executará se a clave «teclado integrado activado» está definida como VERDADEIRO, para integrar un trebello de teclado na xanela. Esta orde debería implementar unha interface XEMBED de conexión e debería imprimir unha xanela XID na saída estándar.

en: Allow logout
gl: Permitir saír da sesión

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
gl: Definir isto como VERDADEIRO para ofrecer unha opción no diálogo de desbloqueo para permitir saír da sesión tras un intervalo de tempo. O atraso especifícase na clave «logout_delay».

en: Time before logout option
gl: Tempo antes da opción para rematar a sesión

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
gl: O número de minutos tras a activación do protector de pantalla antes de que apareza a opción de terminar a sesión no diálogo de desbloqueo. Esta clave só terá efecto se a clave «logout_enable» está definida como VERDADEIRO.

en: Logout command
gl: Orde de saír da sesión

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
gl: A orde que hai que invocar cando se preme o botón para terminar a sesión. Esta orde simplemente pecha a sesión do usuario sen ningunha interacción. Esta clave só funciona se a clave «logout_enable» está definida como VERDADEIRO.

en: Allow user switching
gl: Permitir o cambio de usuario

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
gl: Defina isto como VERDADEIRO para ofrecer unha opción no diálogo de desbloqueo para cambiar a unha conta de usuario diferente.

en: Theme for lock dialog
gl: Tema para o diálogo de bloqueo

en: Theme to use for the lock dialog
gl: Tema que se usará para o diálogo de bloqueo

en: Allow the session status message to be displayed
gl: Permitir que se amose a mensaxe de estado da sesión

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
gl: Permitir que se amose a mensaxe de estado da sesión cando a pantalla está bloqueada.

en: Picture Filename
gl: Nome do ficheiro de imaxe

en: File to use for the background image.
gl: Ficheiro que usar para a imaxe de fondo.

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
gl: Amosa un diaporama de imaxes do cosmos

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;slideshow;cosmos;
gl: MATE;protector de pantalla;dispositivas;cosmos;

en: Floating MATE
gl: MATE flotante

en: Bubbles the MATE logo around the screen
gl: Move o logotipo do do MATE pola pantalla

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;logo;bubbles;
gl: MATE;protector de pantalla;logotipo;burbullas;

en: Floating GNOME
gl: GNOME flotante

en: Bubbles the GNOME logo around the screen
gl: Move o logotipo do GNOME pola pantalla

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;GNOME;logo;bubbles;
gl: MATE;protector de pantalla;GNOME;logotipo;burbullas;

en: Pictures folder
gl: Cartafol de imaxes

en: Display a slideshow from your Pictures folder
gl: Amosa un diaporama das imaxes do seu cartafol Imaxes

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;custom;slideshow;pictures;folder;
gl: MATE;protector de pantalla;personalizado;diapositivas;imaxes;cartafol;

en: Pop art squares
gl: Cadrados de arte pop

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
gl: Unha grade de cadros pop-art de cores pulsantes.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;grid;pulsing;colors;
gl: MATE;protector de pantalla;grella;pulsante;cores;

en: %s. See --help for usage information.
gl: %s. Vexa --help para ver a información de uso.

en: Show paths that images follow
gl: Amosar as rutas que seguen as imaxes

en: Occasionally rotate images as they move
gl: Rotar as imaxes ocasionalmente mentres se moven

en: Print out frame rate and other statistics
gl: Imprimir a taxa de fotogramas e outras estatísticas

en: The maximum number of images to keep on screen
gl: O número máximo de imaxes que se vai manter na pantalla

en: MAX_IMAGES
gl: MAX_IMAXES

en: The initial size and position of window
gl: O tamaño e a posición iniciais da xanela

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
gl: LARGURAxALTURA+X+Y

en: The source image to use
gl: A imaxe orixe que se vai usar

en: image - floats images around the screen
gl: imaxe - imaxes flotan ao redor da pantalla

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
gl: Especifique unha imaxe. Vexa --help para a ver a información de uso.

en: Location to get images from
gl: Localización da que obter as imaxes

en: PATH
gl: RUTA

en: Color to use for images background
gl: Cor que se vai usar como imaxe de fondo

en: "#rrggbb"
gl: «#rrggbb»

en: Do not randomize pictures from location
gl: Non dispoñer as imaxes ao chou dende a localización

en: Do not try to stretch images on screen
gl: Non tentar ampliar as imaxes na pantalla

en: Copying files
gl: Copiando ficheiros

en: From:
gl: De:

en: To:
gl: A:

en: Copying themes
gl: Copiando temas

en: Invalid screensaver theme
gl: O tema do protector de pantalla non é correcto

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
gl: Non parece que %s sexa un tema correcto para a pantalla.

en: Copying file: %u of %u
gl: Copiando ficheiro: %u de %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
gl: Fai que o protector de pantalla termine correctamente

en: Query the state of the screensaver
gl: Consultar o estado do protector de pantalla

en: Query the length of time the screensaver has been active
gl: Consultar canto tempo estivo activo o protector de pantalla

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
gl: Dille ao proceso do protector de pantalla en execución que bloquee a pantalla inmediatamente

en: Tells the running screensaver process to unlock the screen immediately
gl: Dille ao proceso do protector de pantalla en execución que desbloquee a pantalla inmediatamente

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
gl: Se o protector de pantalla está activo entón cambia a outra demostración gráfica

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
gl: Activar o protector de pantalla (pór a pantalla en branco)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
gl: Se o protector de pantalla está activo entón desactívao (ilumina a pantalla)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
gl: Enviar mensaxes ao protector de pantalla en execución para simular a actividade do usuario

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
gl: Inhibir a activación do protector de pantalla. A orde bloquéase cando está activa a inhibición.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
gl: A aplicación que chama e que está inhibindo o protector de pantalla

en: The reason for inhibiting the screensaver
gl: A razón para inhibir o protector de pantalla

en: Version of this application
gl: Versión desta aplicación

en: The screensaver is %s
gl: O protector de pantalla é %s

en: active
gl: activo

en: inactive
gl: inactivo

en: The screensaver is not inhibited
gl: O protector de pantalla non está inhibido

en: The screensaver is being inhibited by:
gl: O protector de pantalla está sendo inhibido por:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
gl: O protector de pantalla estivo activo durante %d segundos.

en: The screensaver is not currently active.
gl: O protector de pantalla non está activo actualmente

en: Show debugging output
gl: Amosar a saída de depuración

en: Show the logout button
gl: Amosar o botón para saír da sesión

en: Command to invoke from the logout button
gl: A orde que hai que invocar dende o botón para saír da sesión

en: Show the switch user button
gl: Amosar o botón para cambiar de usuario

en: Message to show in the dialog
gl: Mensaxe para amosar no diálogo

en: MESSAGE
gl: MENSAXE

en: Not used
gl: Non usada

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Password:
gl: Constrasinal:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
gl: Debe cambiar o seu contrasinal inmediatamente (contrasinal caducado)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
gl: Debe cambiar o seu contrasinal inmediatamente (obrigado polo superusuario)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
gl: A súa conta caducou; contacte co administrador do sistema

en: No password supplied
gl: Non se indicou un contrasinal

en: Password unchanged
gl: Non se modificou o contrasinal

en: Can not get username
gl: Non é posíbel obter o nome de usuario

en: Retype new UNIX password:
gl: Reescriba o contrasinal UNIX novo:

en: Enter new UNIX password:
gl: Introduza o contrasinal UNIX novo:

en: (current) UNIX password:
gl: Contrasinal UNIX (actual):

en: Error while changing NIS password.
gl: Produciuse un erro ao modificar o contrasinal NIS.

en: You must choose a longer password
gl: Escolla un contrasinal máis longo

en: Password has been already used. Choose another.
gl: O contrasinal xa foi usado. Escolla outro.

en: You must wait longer to change your password
gl: Ten que agardar máis tempo para cambiar o contrasinal

en: Sorry, passwords do not match
gl: Os contrasinais non coinciden

en: Checking...
gl: Comprobando...

en: Authentication failed.
gl: Non foi posíbel facer a autenticación.

en: Blank screen
gl: Pór a pantalla en negro

en: Random
gl: Ao chou

en: Never
gl: Nunca

en: Could not load the main interface
gl: Non foi posíbel cargar a interface principal

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
gl: Asegúrese de que o protector de pantalla está instalado correctamente

en: Don't become a daemon
gl: Non converter nun servizo

en: Enable debugging code
gl: Activar o código de depuración

en: Launch screensaver and locker program
gl: Lanzar o protector de pantalla e o programa de bloqueo

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;locker;
gl: MATE;protector de pantalla;bloqueador;

en: Unable to establish service %s: %s
gl: Non é posíbel estabelecer o servizo %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
gl: Non foi posíbel configurar PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
gl: Contrasinal incorrecto.

en: Not permitted to gain access at this time.
gl: Non está permitido obter o acceso neste momento.

en: No longer permitted to access the system.
gl: Xa non se lle permite acceder máis ao sistema.

en: failed to register with the message bus
gl: fallo ao rexistrarse co bus de mensaxe

en: not connected to the message bus
gl: non está conectado ao bus de mensaxes

en: screensaver already running in this session
gl: xa se está executando o protector de pantalla nesta sesión

en: %A, %B %e
gl: %A, %e de %B

en: Time has expired.
gl: O tempo caducou.

en: You have the Caps Lock key on.
gl: A tecla Bloq Maiús está activada.

en: S_witch User...
gl: _Cambiar de usuario...

en: Log _Out
gl: _Saír da sesión

en: %U on %h
gl: %U en %h

en: _Password:
gl: _Contrasinal:
