mate-screensaver 1.26.0 - en to ka translation catalogue (88 entries)

en: Screensaver
ka: ეკრანმზოგი

en: Set your screensaver preferences
ka: ეკრანმზოგის პარამეტრების მითითება

en: Screensaver Preview
ka: ეკრანმზოგის გადახედვა

en: <b>Screensaver preview</b>
ka: <b>ეკრანმზოგის გადახედავ</b>

en: Screensaver Preferences
ka: ეკრანმზოგის პარამეტრები

en: Power _Management
ka: დენის ?მართვა

en: _Preview
ka: გა_დახედვა

en: _Screensaver theme:
ka: ეკრანმზოგი_ს გაფორმება:

en: _Activate screensaver when computer is idle
ka: _ეკრანმზოგის გააქტიურება, როცა სისტემა უქმ რეჟიმშია

en: _Lock screen when screensaver is active
ka: _ეკრანის გამორთვა, როცა ეკრანმზოგი აქტიურია

en: Select Background Image
ka: ამოირჩიე ფონის გრაფიკული გამოსახულება

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
ka: <b>ეკრანი არ დაიბლოკება root მომხმარებლისთვის.</b>

en: Screensavers
ka: ეკრანმზოგები

en: Screensaver themes
ka: ეკრანმზოგის გაფორმების თემები

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows outer space images. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Cosmos
ka: კოსმოსი

en: <span size="small">%U on %h</span>
ka: <span size="small">%U ~ %h-ში</span>

en: _Leave Message
ka: შეტყობინების _დატოვება

en: _Switch User
ka: _მომხმარებლის გადართვა

en: _Log Out
ka: სეანსის დასრუ_ლება

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: _Unlock
ka: გან_ბლოკვა

en: <b>Leave a message for %R:</b>
ka: <b>შეტყობინების დატოვება %R-თვის:</b>

en: _Save
ka: _შენახვა

en: Activate when idle
ka: გააქტიურება, როცა უქმადაა

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
ka: თუ მინიჭებულია TRUE მნიშვნელობა, ეკრანმზოგის დაიბლოკება სეანსის უქმ მდგომარეობაში ყოფნის დროს.

en: Lock on activation
ka: ეკრანის ბლოკირება

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
ka: მიენიჭოს მნიშვნელობა TRUE ეკრანის ბლოკირებისათვის როცა გააქტიურებულია ეკრანმზოგი

en: Screensaver theme selection mode
ka: ეკრანმზოგის თემების არჩევის რეჟიმი

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
ka: ეკრანმზოგის რეჟიმი: "სუფთა ეკრანი" - როცა ეკრანმზოგი არ იყენებს არცერთ თემას, "ერთი თემა" - როცა გამოიყენება ერთი რომელიმე თემა, მითითებული გასაღებში "თემა", და "შემთხვევითი თემა" - როცა ეკრანმზოგი თავად ცვლის თემებს შემთხვევითი თანმიმდევრობით.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
ka: გასაღებში მიეთითება ეკრანმზოგის მიერ გამოსაყენებელი თემების სია. იგნორირდება, როცა არჩეულია რეჟიმი "სუფთა ეკრანი", "ერთი თემის" რეჟიმში უნდა მიეთითოს თემის სახელი, ხოლო "შემთხვევითი თემის" რეჟიმში - თემების სია.

en: Time before theme change
ka: დრო თემის შეცვლამდე

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
ka: დრო, რომლის შემდეგ შეიცვლება ეკრანმზოგის თემა, წთ.

en: Time before locking
ka: დრო ბლოკირებამდე

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
ka: ეკრანმზოგის გააქტიურებიდან ეკრანის ბლოკირებამდე დროის ხანგრძლივობა, წთ.

en: Embedded keyboard command
ka: ჩაკერებული კლავიატურის ბრძანება

en: Allow logout
ka: სესიიდან გასვლის ნების დართვა

en: Time before logout option
ka: დრო სესიის დახურვის პუნქტის გამოჩენამდე

en: Logout command
ka: სესიის დახურვის ბრძანება

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
ka: სესიის დახურვის ღილაკზე დაჭერისას შესასრულებელი ბრძანება. ეს ბრძანება უბრალოდ დახურავს მომხმარებლის სესიას რაიმე დიალოგის გარეშე. გასაღები მოქმედებს, თუ "logout_enable" გასაღების მნიშვნელობა არის TRUE.

en: Allow user switching
ka: მომხმარებლის გადართვის ნების დართვა

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
ka: მიენიჭოს მნიშვნელობა TRUE განბლოკვის დიალოგში მომხმარებლის გადართვის ფუნქციისათვის

en: Picture Filename
ka: ნახატის ფაილის სახელი

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
ka: კოსმოსური სურათების სლაიდშოუ

en: Pictures folder
ka: სურათების დასტა

en: Display a slideshow from your Pictures folder
ka: მომხმარებლის სურათების დასტის სლაიდშოუ

en: Pop art squares
ka: კვადრატები პოპ-არტ სტილში

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
ka: მფეთქავი ფერები პოპ-არტ-სტილში

en: %s. See --help for usage information.
ka: %s. იხ. დახმარება.

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
ka: სიგანეxსიმაღლე+X+Y

en: image - floats images around the screen
ka: გამოსახულება - მოძრავი გამოსახულება ეკრანზე

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
ka: უნდა მიუთითოთ ერთი  გამოსახულება.  იხ. დახმარება

en: Location to get images from
ka: გამოსახულების მდებარეობა

en: PATH
ka: გეზი

en: Copying files
ka: ფაილების კოპირება

en: From:
ka: საიდან:

en: To:
ka: სად:

en: Invalid screensaver theme
ka: დაუშვებელი თემა

en: Copying file: %u of %u
ka: ფაილის კოპირება: %u - %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
ka: ეკრანმზოგის გრაციოზული დახურვა

en: Query the state of the screensaver
ka: ეკრანმზოგის მდგომარეობა

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
ka: ეკრანმზოგის მიერ ეკრანის დაუყოვნებლივ ბლოკირება

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
ka: სხვა სურათზე გადასვლა, თუ ეკრანმზოგი ჩართულია

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
ka: ეკრანმზოგის ჩართვა (ეკრანის გასუფთავება)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
ka: ეკრანმზოგის დახურვა (ეკრანის აღდგენა)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
ka: ეკრანმზოგის მიერ მომხმარებლის აქტივობის სიმულირება

en: Version of this application
ka: პროგრამის ვერსია

en: The screensaver is %s
ka: ეკრანმზოგი: %s

en: active
ka: აქტიური

en: inactive
ka: არააქტიური

en: Show debugging output
ka: გამართვის გამონატანის ჩვენება

en: Show the logout button
ka: სესიის დახურვის ღილაკის ჩვენება

en: Command to invoke from the logout button
ka: ბრძანება, რომელიც გაიშვება დახურვის ღილაკით

en: Show the switch user button
ka: მომხმარებლის გადართვის ღილაკის ჩვენება

en: Password:
ka: პაროლი:

en: Blank screen
ka: სუფთა ეკრანი

en: Random
ka: შემთხვევითი

en: Never
ka: არასოდეს

en: Could not load the main interface
ka: მთავარი ინტერფეისი არ იტვირთება

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
ka: შეამოწმეთ, არის თუ არა ეკრანმზოგი სწორად დაყენებული

en: Don't become a daemon
ka: ნუ გაეშმაკდი მთლათ :)

en: Enable debugging code
ka: გამართვის გამონატანი კოდის ჩართვა

en: failed to register with the message bus
ka: შეტყობინებების მაგისტრალზე რეგისტრირების შეცდომა

en: not connected to the message bus
ka: არ არის კავშირი შეტყობინებების მაგისტრალთან

en: screensaver already running in this session
ka: მიმდინარე სესიაში ეკრანმზოგი უკვე გაშვებულია

en: Time has expired.
ka: დრო ამოიწურა.

en: You have the Caps Lock key on.
ka: ჩართულია ზედა რეგისტრის (Caps Lock) ფიქსაცია!

en: Log _Out
ka: _სესიის დახურვა

en: _Password:
ka: _პაროლი:
