mate-screensaver 1.26.0 - en to ku translation catalogue (88 entries)

en: Screensaver
ku: Dîmenderparêz

en: Set your screensaver preferences
ku: Vebijêrkên dîmenderparezê mîheng bike

en: Screensaver Preview
ku: Vebijêrkên Dîmenderparêzê

en: <b>Screensaver preview</b>
ku: <b>Dirbên dîmenderparêzê</b>

en: Screensaver Preferences
ku: Vebijêrkên Dîmenderparêzê

en: _Preview
ku: _Pêşdîtin

en: _Screensaver theme:
ku: Dirba _dîmenderparêzê:

en: Regard the computer as _idle after:
ku: Piştî vê wextê_ weke di moda rawestîne de mîheng bike:

en: _Activate screensaver when computer is idle
ku: Dema danişîn di moda rawestînê de be dîmenderparêzê bi_xebitîne

en: _Lock screen when screensaver is active
ku: Dema dîmenderparêz dixebite dîmenê _kilît bike

en: Select Background Image
ku: Wêneya zemînê hilbijêre

en: Screensavers
ku: Parêzvanên ekranê

en: Screensaver themes
ku: Dirbên dîmenderparêzê

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows outer space images. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Cosmos
ku: Gerdûn

en: _Switch User
ku: _Bikarhêner biguherîne

en: _Log Out
ku: _Derkeve

en: _Cancel
ku: _Betal

en: _Unlock
ku: _Veke

en: _Save
ku: _Tomar Bike

en: Activate when idle
ku: Dema rawestiyayî be bixebitîne

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
ku: Dema rawestînê de be ji bo xebitandina dîmenderparêzê weke VEKIRÎ mîheng bike.

en: Lock on activation
ku: Dema xebitî kilît bike

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
ku: Dema dîmenderparêz xebitî ji bo kilîtkirina dîmenê weke VEKIRÎ mîheng bike

en: Screensaver theme selection mode
ku: moda hilbijartina dirbên dîmenderparêzê

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
ku: Moda hilbijartinê ya ji aliyê dîmenderparêzê ve tê bikaranîn. Dema ku dîmenderparêz xebitî ji bo ku tu dirb neyê bikaranîn "vala, (ya di mifteya "dirban" de hatiye diyarkirin) tenê ji bo bikaranîna dirbekî "tek" û ji bo bikaranîna dirbekî jî çawalêhato "rasthatî" dibe.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
ku: Ev mifte lîsteya dirbên ku wê ji aliyê dîmenderparêzê ve were bikaranîn diyar dike. Heke mifteya modê "vala" be ser guh re tê avêtin, "tek" be navê dirbekî tê pêkanîn, "rasthatî" be lîsteyeke dirban tê pêkanîn.

en: Time before theme change
ku: Dema berî guherîna dirban

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
ku: Berî ku dirbê dîmenderparêzê were guhertin hejmara xulekan yên wê derbas bibin.

en: Time before locking
ku: Maweya kilîtbûnê

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
ku: Hejmara xulekan ya ji çalakirina dîmenderparêzê û heta kilîtbûna dîmenê

en: Allow logout
ku: Destûra derketinê bide

en: Time before logout option
ku: Dema berî bijarteka danişînê bigire

en: Logout command
ku: Fermana derketinê

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
ku: Fermana wê bixebite dema ku li bişkoka danişînê bigire were tikandin. Ev ferman bi hêsanî,  dibe ku dema tu çalakiya bikarhêner tunebe girtina danişînê be. Ev mifte tenê dema nirxa "derketina_dereng" weke TRUE (RAST) hatibe mîhengkirin bandoreke wê heye.

en: Allow user switching
ku: Destûrê bide guhertina bikarhêneran

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
ku: Ji bo destûra guherandina bikarhêneran ya di paceya kîltvekirinê de vê bijartekê weke VEKIRÎ mîheng bike

en: Picture Filename
ku: NavêDosyeya Wêne

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
ku: Pêşaneke slaytê ya ji wêneyê gerdûnê pêk hatiye pêşkeş dike

en: Pictures folder
ku: Peldanka Wêneyan

en: Display a slideshow from your Pictures folder
ku: Pêşaneke slaytan ya ji wêneyên ku ji peldanka wêneyên wê pêk hatiye pêşkêş dike

en: Pop art squares
ku: Qada hunera Pop

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
ku: Pop-hunera-ish a tora lêxistina rengan

en: %s. See --help for usage information.
ku: %s. alîkarî bibîne ji bo bikaranîna agahiyan.

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
ku: FİREHÎxbİLİNDAHÎ+X+Y

en: image - floats images around the screen
ku: wêne - di dîmenderê de wêneyan digerîne

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
ku: Divê tu wêneyekî diyar bike. -- alîkariyê (helpê) ji bo agahiya bikaranînê bikar bîne.

en: Location to get images from
ku: Cihê ku wê wêne were stendin

en: PATH
ku: RÊ

en: Copying files
ku: Dosye tê jibergirtin

en: From:
ku: Ji kê hatiye:

en: To:
ku: Dişîne ji kê:

en: Invalid screensaver theme
ku: Dirbê dîmenderparêzê yê nederbasdar

en: Copying file: %u of %u
ku: Jibergirtina dosya : %u ji %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
ku: Hişt ku dîmenderparêz bi nazikî derkeve

en: Query the state of the screensaver
ku: Lêkolîna dîmenderparêz bike

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
ku: Ji dîmenderparêzê xebatkar bixwaze ku bi carekê re dîmender bigire.

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
ku: Heke dîmenderparêz çalak be here demo ya girafîkeke din

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
ku: Dîmenderparêz çalak bike

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
ku: Heke dîmenderparêz çalak be wî ne çalak bike

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
ku: Dîmenparêza herikandî bizivrîne da tu bikî wek çalakiya bikarhinêr

en: Version of this application
ku: Guhertoya vê sepanê

en: The screensaver is %s
ku: Dîmenparêz eve %s

en: active
ku: çalak

en: inactive
ku: ne çalak e

en: Show debugging output
ku: Çewtiya derketanê nîşan bide

en: Show the logout button
ku: Bişkoka derketinê nîşan bide

en: Command to invoke from the logout button
ku: Ji vexwendina ji bişkoka derketinê ferman bide

en: Show the switch user button
ku: Bişkoka çalakirina bikarhiner nîşan bide

en: Username:
ku: Navê bikarhêner:

en: Password:
ku: Şîfre:

en: Checking...
ku: Tê kontrolkirin...

en: Blank screen
ku: Dîmenê reş bike

en: Random
ku: Çawalêhato

en: Never
ku: Tu car

en: Could not load the main interface
ku: Dirûvê navberê yê mak nehate barkirin.

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
ku: Ji kerema xwe re teqez bike ku dîmenderparêz hatiye daxistin

en: Don't become a daemon
ku: Nebe zordest

en: Enable debugging code
ku: Koda neqandina çewtiyan çalak bike

en: Incorrect password.
ku: Şifre şas e.

en: failed to register with the message bus
ku: Tomarkirina di otobusa peyaman de biserneket

en: not connected to the message bus
ku: Têkilî bi otobusa peyaman re pêknehat

en: screensaver already running in this session
ku: Dîmenparêz ji berê ve di vê danişînê de heye

en: Time has expired.
ku: Dem xelas bû.

en: You have the Caps Lock key on.
ku: Caps Lock vekiriye

en: S_witch User...
ku: _Bikarhênêr biguherîne...

en: Log _Out
ku: Derkeve

en: %U on %h
ku: %U di %h de

en: _Password:
ku: _Şîfre:
