mate-screensaver 1.26.0 - en to mg translation catalogue (111 entries)

en: Screensaver
mg: Sary mitsitsy

en: Set your screensaver preferences
mg: Mamaritra ny safidy manokan'ny sary mitsitsy

en: Screensaver Preview
mg: Topimason'ny sary mitsitsy

en: <b>Screensaver preview</b>
mg: <b>Topimason'ny sary mitsitsy</b>

en: Screensaver Preferences
mg: Safidy manokan'ny sary mitsitsy

en: _Preview
mg: _Topimaso

en: _Screensaver theme:
mg: Endri-t_sary mitsitsy:

en: Regard the computer as _idle after:
mg: Hevero ho _tsy miasa ilay solosaina avy eo:

en: _Activate screensaver when computer is idle
mg: _Alefaso ny sary mitsitsy rehefa tsy miasa ny solosaina

en: _Lock screen when screensaver is active
mg: _Gejao ny efijery rehefa mandeha ny sary mitsitsy

en: Select Background Image
mg: Hisafidy ny sary afara

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
mg: <b>Fampilazana: tsy ho voageja ny efijery iasan'ny mpampiasa faka.</b>

en: Screensavers
mg: Sary mitsitsy

en: Screensaver themes
mg: Endri-tsary mitsitsy

en: <span size="small">%U on %h</span>
mg: <span size="small">%U amin'ny %h</span>

en: _Log Out
mg: _Hivoaka

en: _Cancel
mg: _Aoka

en: _Unlock
mg: _Vohay

en: _Save
mg: _Raiketo

en: Activate when idle
mg: Alefaso rehefa tsy misy tranga

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
mg: Ataovy MARINA ity raha handefa ny sary mitsitsy rehefa tsy misy tranga ny session.

en: Lock on activation
mg: Gejao rehefa alefa

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
mg: Ataovy MARINA ity raha hanageja ny efijery rehefa mandeha ny sary mitsitsy.

en: Screensaver theme selection mode
mg: Fomba fisafidianana endri-tsary mitsitsy

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
mg: Ny fomba fisafidianana arahan'ilay sary mitsitsy. Mety ho "blank-only" raha handefa sary mitsitsy tsy misy endrika, "single" raha handefa sary mitsitsy tsy mampiasa afa-tsy endrika tokana (voafaritra anatin'ny famaha "themes"), ary "random" raha handefa sary mitsitsy mampiasa endrika an-tsapaka.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
mg: Io famaha io dia mamaritra ny amboaran'endrika hampiasain'ilay sary mitsitsy. Tsy horaharahaina izany rehefa "blank-only" ny famaha "mode", tokony hanome ny anaran'ilay endrika rehefa "single" ny "mode", ary tokony hanome amboaran'endrika rehefa "random" ny "mode".

en: Time before theme change
mg: Fotoana alohan'ny fanovana endrika

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
mg: Ny halavam-potoana iandrasana alohan'ny hanovana ny endri-tsary mitsitsy.

en: Time before locking
mg: Fotoana alohan'ny fangejana

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
mg: Ny fotoana iandrasana alohan'ny hangejana ny efijery aorian'ny fandefasana ny sary mitsitsy.

en: Allow logout
mg: Ekeo ny fivoahana

en: Time before logout option
mg: Fotoana alohan'ny isehoan'ny safidy fivoahana

en: Logout command
mg: Baikon'ny fivoahana

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
mg: Ny baiko antsoina rehefa voatsindry ny "hivoaka". Tokony hamoaka ilay mpampiasa fotsiny io baiko io fa tsy mila fifampiresahana. Tsy manan-kery io famaha io raha tsy natao MARINA ny famaha "logout_enable".

en: Allow user switching
mg: Ekeo ny fiovana mpampiasa

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
mg: Ataovy MARINA ity raha hanome safidy hiovana kaontim-pampiasa hafa anatin'ny takilan'ny famohana.

en: Theme for lock dialog
mg: Endrika ho an'ny takilan'ny fangejana

en: Picture Filename
mg: Anaran-drakitr'ilay sary

en: File to use for the background image.
mg: Rakitra ho ampiasaina amin'ny sary afara

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
mg: Mampiseho misesisesy ny sarin'ny cosmos

en: Pictures folder
mg: Lahatahirin'ny Sary

en: Display a slideshow from your Pictures folder
mg: Mampiseho misesisesy ny sary avy ao amin'ny lahatahirin'ny sarinao

en: Pop art squares
mg: Efamira Pop art

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
mg: Makarakara misy loko marevaka mitovy amin'ny lokona Pop art.

en: %s. See --help for usage information.
mg: %s. Jereo anatin'ny --help hahalalana ny momba izany.

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
mg: INDRAxHAAVO+X+Y

en: image - floats images around the screen
mg: sary - mampitsingevana sary eraky ny efijery

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
mg: Tsy maintsy mamaritra sary iray ianao. Jereo anatin'ny --help hahalalana ny momba izany.

en: Location to get images from
mg: Ny toeana angalana ireo sary

en: PATH
mg: LALANA

en: Copying files
mg: Mandika rakitra

en: From:
mg: Avy amin'ny:

en: To:
mg: Mankany amin'ny:

en: Invalid screensaver theme
mg: Endri-tsary mitsitsy tsy mety

en: Copying file: %u of %u
mg: Mandika rakitra: %u amin'ny %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
mg: Mahatonga ilay sary mitsitsy hijanona moramora fotsiny

en: Query the state of the screensaver
mg: Manontany ny toetran'ilay sary mitsitsy

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
mg: Milaza ny asan'ny sary mitsitsy mandeha mba hangeja ny efijery avy hatrany

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
mg: Raha mandeha ny sary mitsitsy, dia miovà démon-tsary hafa

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
mg: Mandefa ny sary mitsitsy (manafoana ny efijery)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
mg: Atsaharo ny sary mitsitsy raha mandeha (mamerina ny efijery)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
mg: Manosika ny sary mitsitsy mandeha haka tahaka ny fihetsiketsehan'ny mpampiasa

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
mg: Misakana ny sary mitsitsy handeha. Voasakana ny baiko rehefa mandeha ny fisakanana.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
mg: Ny rindranasa mpiantso misakana ilay sary mitsitsy

en: The reason for inhibiting the screensaver
mg: Ny antony isakanana ilay sary mihetsika

en: Version of this application
mg: Ny kinovan'io rindranasa io

en: The screensaver is %s
mg: %s ilay sary mitsitsy

en: active
mg: miasa

en: inactive
mg: tsy miasa

en: Show debugging output
mg: Mampiseho ny lazan'ny debugging

en: Show the logout button
mg: Mampiseho ny tsindrin'ny fivoahana

en: Command to invoke from the logout button
mg: Ny baiko antsoin'ny tsindrin'ny fivoahana

en: Show the switch user button
mg: Mampiseho ny tsindrin'ny fiovana mpampiasa

en: Username:
mg: Anaran'ny mpampiasa:

en: Password:
mg: Teny fanalahidy:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
mg: Mila manova ny teny fanalahidinao izao dieny izao ianao (tonta ny teny fanalahidy)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
mg: Mila manova ny teny fanalahidinao izao dieny izao ianao (teren'ny faka)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
mg: Tapi-potoana ny kaontinao.

en: No password supplied
mg: Tsy misy teny fanalahidy nomena

en: Password unchanged
mg: Tsy niova ilay teny fanalahidy

en: Can not get username
mg: Tsy mety azo ny anaran'ny mpampiasa

en: Retype new UNIX password:
mg: Avereno soratana ny teny fanalahidy UNIX vaovao:

en: Enter new UNIX password:
mg: Soraty ny teny fanalahidy UNIX vaovao:

en: (current) UNIX password:
mg: Ny teny fanalahidy UNIX (izao):

en: Error while changing NIS password.
mg: Nisy olana teo am-panovana ny teny fanalahidy NIS.

en: You must choose a longer password
mg: Tsy maintsy mitady teny fanalahidy lavalava ianao

en: Password has been already used. Choose another.
mg: Efa nampiasaina io teny fanalahidy io. Manomeza hafa.

en: You must wait longer to change your password
mg: Tsy maintsy miandry elaela ianao vao afaka manova ny teny fanalahidinao

en: Sorry, passwords do not match
mg: Miala tsiny. Tsy mitovy ilay teny fanalahidy

en: Authentication failed.
mg: Tsy nety ny fanamarinana.

en: Blank screen
mg: Efijery foana

en: Random
mg: An-tsapaka

en: Never
mg: Na oviana na oviana

en: Could not load the main interface
mg: Tsy afaka naka ny mpanera fototra

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
mg: Amarino tsara hoe voapetraka araka ny tokony ho izy ny sary mitsitsy

en: Don't become a daemon
mg: Aza mivadika daemon

en: Enable debugging code
mg: Mandefa ny fangon'ny debugging

en: Unable to establish service %s: %s
mg: Tsy afaka nametraka ny sampan'asa %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
mg: Tsy afaka mamaritra ny  PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
mg: Teny fanalahidy diso.

en: Not permitted to gain access at this time.
mg: Tsy mahazo alalana hihiditra amin'izao fotoana izao.

en: No longer permitted to access the system.
mg: Tsy mahazo alalana hampiasa ny rafitra.

en: failed to register with the message bus
mg: Tsy afaka nanao fanambarana tamin'ny alalan'ny mpampitan'ny hafatra

en: not connected to the message bus
mg: tsy mifandray amin'ny mpampitan'ny hafatra

en: screensaver already running in this session
mg: Efa mandeha amin'ity session ity ny sary mitsitsy

en: Time has expired.
mg: Tapitra ny fotoana.

en: You have the Caps Lock key on.
mg: Mandeha ny kitendry Caps Lock.

en: S_witch User...
mg: Hi_ova mpampiasa...

en: Log _Out
mg: Hi_ovaka

en: %U on %h
mg: %U amin'ny %h

en: _Password:
mg: _Teny fanalahidy:
