mate-screensaver 1.26.0 - en to mn translation catalogue (110 entries)

en: Screensaver
mn: Дэлгэц гамнагч

en: Set your screensaver preferences
mn: Дэлгэц гамнагчийн тохиргоонуудыг байрлуул.

en: Screensaver Preview
mn: Дэлгэц гамнагч урьдчилан харах

en: <b>Screensaver preview</b>
mn: <b>Дэлгэц гамнагчийг урьдчилан харах</b>

en: Screensaver Preferences
mn: Дэлгэц гамнагчийн Tохиргоонууд

en: _Preview
mn: _Урьдчилан харах

en: _Screensaver theme:
mn: _Дэлгэц гамнагчийн сэдэв

en: Regard the computer as _idle after:
mn: Дараа нь компютерийг чөлөөтэй гэж үз.

en: _Activate screensaver when computer is idle
mn: Комьпютер дээр ямар нэг үйлдэл хийлгүй тодорхой хугацаа өнгөрөхөд скринсевер _идэвхиждэг.

en: _Lock screen when screensaver is active
mn: _Дэлгэц гамнагч идэвхитэй байх үед дэлгэц түгжигддэг

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
mn: <b>Анхааруулга: Дэлгэц эзэн (root) хэрэглэгчээр түгжигдэхгүй.</b>

en: Screensavers
mn: _Дэлгэц гамнагчүүд

en: Screensaver themes
mn: _Дэлгэц гамнагчийн загварууд

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows outer space images. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Cosmos
mn: Сансар

en: _Log Out
mn: _Гарах

en: _Cancel
mn: _Буцах

en: _Unlock
mn: _Онгойлгох

en: _Save
mn: _Хадгалах

en: Activate when idle
mn: Үйлдэл хийгдээгүй үед идэвхждэг

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
mn: Хэрвээ тодорхой хугацаанд үйлдэл хийгдэхгүй бол скринсеверийг идэвхижүүлэхийн тулд ҮНЭН-д байрлуулна.

en: Lock on activation
mn: Түгжээ идэвхижих

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
mn: Дэлгэц гамнагч идэвхижиж дэлгэцийг түгжихэд ҮНЭН-д байрлуулна.

en: Screensaver theme selection mode
mn: Дэлгэц гамнагчийн загвар сонголт

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
mn: Дэлгэц гамнагч энэ сонголтын хэлбэрийг хэрэглэдэг. "зөвхөн_хар" үед ямар нэг идэвхижүүлэх загвар хэрэглэхгүйгээр скринсевер ажиллах боломжтой, "ганц" үед зөвхөн ("загварууд" түлхүүрийн) идэвхижүүлэх загварыг хэрэглэснээр скринсевер ажиллах боломжтой, "тохиолдлын" нь идэвхижүүлэх тохиолдлын загвар хэрэглэн скринсеверт ажиллах боломж олгоно.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
mn: Энэ бол скринсеверт хэрэглэдэг загварын жагсаалтны түлхүүр. Энэ нь "загвар" түлхүүр нь "зөвхөн-хар" байх үед үгүйсгэгддэг бөгөөд "загвар" түлхүүр "ганц" бол загварын нэр ажиллахад бэлэн, хэрвээ "загвар" нь "тохиолдлын" бол загварын жагсаалт ажиллахад бэлэн байна.

en: Time before theme change
mn: Загварыг өөрчлөхөөс өмнөх хугацаа

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
mn: Дэлгэц гамнагчийн загвар өөрчлөгдөхийн өмнөх ажиллах минутын тоо.

en: Time before locking
mn: Түгжихийн өмнөх хугацаа

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
mn: Дэлгэц түгжигдэхийн өмнө скринсевер идэвхижсэний дараах минутын тоо

en: Embedded keyboard command
mn: Embedded гарын тушаал

en: Allow logout
mn: Гарахыг зөвшөөрөх

en: Time before logout option
mn: Сонголтоос гарахын өмнөх хугацаа

en: Logout command
mn: Гарах команд

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
mn: Гарах товчлуурыг дарахад комманд ажиллаж эхэлнэ. Энэ комманд нь хэрэглэгчийг ямар нэг нөлөөгүйгээр хялбар гарах боломжийг өгдөг. Зөвхөн "гарах_боломжтой" түлхүүр ҮНЭН-д байгаа үед энэ түлхүүр нөлөөтэй.

en: Allow user switching
mn: Хэрэглэгч шилжүүлэхийг зөвшөөрөх

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
mn: Сонголтонд байгаа түгжээгүй үйлдлийг өөр хэрэглэгчтэй холбоход ҮНЭН-д байрлуулна.

en: Theme for lock dialog
mn: Түгжигдсэн үйлдлийн сэдэв

en: Picture Filename
mn: Зургийн файлын нэр

en: File to use for the background image.
mn: Дэвсгэрийн зургаар ашиглах файл.

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
mn: Сансрын зургуудын слайдыг үзүүлэх

en: Pictures folder
mn: Зурийн хавтас

en: Display a slideshow from your Pictures folder
mn: Таны Зургийн хавтаснаас слайдыг харуулах

en: Pop art squares
mn: Тэгш өнцөгтийн pop хэлбэр

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
mn: Шаргал өнгийн pop-art-ish grid хүснэг

en: %s. See --help for usage information.
mn: %s. Хэрэглэх зааврыг харна уу.

en: image - floats images around the screen
mn: Зураг - дэлгэцэн дэх зургуудыг ашиглалтанд оруулах

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
mn: Та нэг зургийг сонгох хэрэгтэй. Та хэрэглэх зааврыг харна уу.

en: Location to get images from
mn: Зурагнууд руу орох байрлал

en: PATH
mn: ЗАМ

en: Copying files
mn: Файлуудыг хуулж байна

en: From:
mn: Хэнээс:

en: To:
mn: Хэнд:

en: Invalid screensaver theme
mn: Дэлгэц гамнагчийн загвар нээгдэхгүй байна

en: Copying file: %u of %u
mn: Файлыг хуулж байна:%u, %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
mn: Скринсэвэрийг хаах шалтгаан

en: Query the state of the screensaver
mn: Дэлгэц гамнагчийн байдлыг асууна уу

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
mn: Ажиллаж байгаа скринсевер дэлгэцийг хурдан түгжихийг сануулж байна.

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
mn: Хэрвээ скринсевер идэвхитэй бол өөр график демо-д холбох.

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
mn: сринсеверийг асаах (хар дэлгэц)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
mn: Хэрвээ скринсевер идэвхитэй бол түүнийг идэвхигүйжүүлэх (дэлгэцийг харлуулахгүй)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
mn: Хэрэглэгчийн үйл ажиллагааг ажилллаж байгаа скринсеверээр идэхижүүл.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
mn: Дэпгэц гамнагч барих програм дуудалт

en: The reason for inhibiting the screensaver
mn: Дэлгэц гамнагчийн барих шалтгаан

en: Version of this application
mn: Энэ програмын хувилбар

en: The screensaver is %s
mn: Дэлгэц гамнагч %s байна

en: active
mn: идэвхтэй

en: inactive
mn: идэвхгүй

en: Show debugging output
mn: Шалгах гарцыг харуулах

en: Show the logout button
mn: Гарах товчлуурыг харуулах

en: Command to invoke from the logout button
mn: Гарах товчлуурыг дуудах комманд

en: Show the switch user button
mn: Хэрэглэгч шилжүүлэгч товчлуурыг харуулах

en: Username:
mn: Хэрэглэгч:

en: Password:
mn: Нууц үг:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
mn: Та нууц үгээ дариу солих шаардлагатай (нууц үг хуучирсан)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
mn: Та нууц үгээ дариу солих шаардлагатай (root шаардсан)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
mn: Таны дансны хугацаа дууссан; Системийн админ руу хандана уу

en: No password supplied
mn: Нууц үг нийлүүлэгдсэнгүй

en: Password unchanged
mn: Нууц үг өөрчилөгдсөнгүй

en: Can not get username
mn: Хэрэглэгчийн нэрийг авах боломжгүй

en: Retype new UNIX password:
mn: Шинэ UNIX нууц үгээ давтана уу:

en: Enter new UNIX password:
mn: Шинэ UNIX нууц үг оруул:

en: (current) UNIX password:
mn: (идэвхтэй) UNIX нууц үг:

en: Error while changing NIS password.
mn: NIS нууц үг сольж байхад алдаа.

en: You must choose a longer password
mn: Та илүү урт нууц үг сонгох ёстой

en: Password has been already used. Choose another.
mn: Нууц үг хэдийнэ хэрэглэгдсэн. Өөрийг сонгоно уу.

en: You must wait longer to change your password
mn: Та нууц үгээ солихдоо удаан хүлээх ёстой

en: Sorry, passwords do not match
mn: Уучилаарай, нууц үг таарахгүй байна

en: Checking...
mn: Шалгаж байна...

en: Authentication failed.
mn: Баталгаажуулалт амжилтгүй.

en: Blank screen
mn: Хар  дэлгэц

en: Random
mn: Тохиолдлын

en: Never
mn: Хэзээ ч үгүй

en: Could not load the main interface
mn: Гол интерфейс ачаалагдсангүй.

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
mn: Дэлгэц гамнагч зөв суусан эсэхийг шалгана уу.

en: Don't become a daemon
mn: Сервер программ болохгүй байна.

en: Enable debugging code
mn: Шалгах код идэвхижүүлэх.

en: Unable to establish service %s: %s
mn: Сервис %s үүсгэх боломжгүй: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
mn: PAM_TTY=%s оноож чадахгүй байна

en: Incorrect password.
mn: Буруу нууц үг...

en: Not permitted to gain access at this time.
mn: Энэ хугацаанд хандах эрх олгогдоогүй.

en: No longer permitted to access the system.
mn: Систем рүү хандах эрх олгогдохгүй.

en: failed to register with the message bus
mn: Мэдээллийн сувгийг танихгүй байна.

en: not connected to the message bus
mn: Мессэжид холбогдсонгүй

en: screensaver already running in this session
mn: Дэлгэц гамнагч ажиллаж байна

en: Time has expired.
mn: Хугацаа дууссан байна.

en: You have the Caps Lock key on.
mn: Таны Caps Lock түлхүүр асаалттай байна.

en: S_witch User...
mn: Хэрэглэгч _шилжүүлэх...

en: Log _Out
mn: _Гарах

en: %U on %h
mn: %U %h дээр

en: _Password:
mn: _Нууц үг:
