mate-screensaver 1.26.0 - en to nb translation catalogue (173 entries)

en: Screensaver
nb: Skjermsparer

en: Set your screensaver preferences
nb: Sett brukervalg for skjermspareren

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;preferences;
nb: MATE;skjermsparer;innstillinger;

en: Screensaver Preview
nb: Forhåndsvisning av skjermsparer

en: <b>Screensaver preview</b>
nb: <b>Forhåndsvisning av skjermsparer</b>

en: Screensaver Preferences
nb: Brukervalg for skjermsparer

en: Power _Management
nb: Strø_mstyring

en: _Preview
nb: _Forhåndsvisning

en: _Screensaver theme:
nb: Draktvalg for _skjermsparer:

en: Regard the computer as _idle after:
nb: Betrakt datamaskinen som _inaktiv etter:

en: _Activate screensaver when computer is idle
nb: _Aktiver skjermsparer når datamaskinen er inaktiv

en: _Lock screen when screensaver is active
nb: _Lås skjermen når aktiv

en: Background picture for lock screen:
nb: Bakgrunnsbilde for låst skjerm:

en: Select Background Image
nb: Velg bakgrunnsbilde

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
nb: <b>Advarsel: skjermen vil ikke bli låst for root.</b>

en: Screensavers
nb: Skjermsparere

en: Screensaver themes
nb: Drakt for skjermsparer

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows outer space images. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Cosmos
nb: Kosmos

en: <span size="small">%U on %h</span>
nb: <span size="small">%U på %h</span>

en: Show password
nb: Vis passord

en: _Leave Message
nb: _Legg igjen beskjed

en: _Switch User
nb: _Bytt bruker

en: _Log Out
nb: _Logg ut

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: _Unlock
nb: Lå_s opp

en: <b>Leave a message for %R:</b>
nb: <b>Legg igjen en melding til %R:</b>

en: _Save
nb: _Lagre

en: Activate when idle
nb: Aktiver når inaktiv

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
nb: Sett denne til SANN for å aktivere skjermsparer når økta er inaktiv.

en: Lock on activation
nb: Lås ved aktivering

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
nb: Sett denne til TRUE for å låse skjermen når skjermspareren aktiveres.

en: Screensaver theme selection mode
nb: Draktvalgsmodus for skjermsparer

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
nb: Utvalgsmodus som brukes av skjermspareren. Kan være «blank-only» for å aktivere skjermspareren uten å bruke en drakt, «single» for å aktivere skjermspareren med kun et tema (oppgitt i nøkkelen «themes»), og «random» for å aktivere skjermspareren med et tilfeldig tema.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
nb: Denne nøkkelen angir listen over drakter til bruk som skjermsparer. Den ignoreres når "mode" nøkkelen er "blank-only", den bør gi draktnavn når "mode" er "single" og bør gi en liste over drakter når "mode" er "random".

en: Time before power management baseline
nb: Tid før grunnlinje for strømstyring

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
nb: Antall sekunder med inaktivitet før strømstyring får beskjed. Denne nøkkelen er satt og vedlikeholdt av øktas strømstyringsagent.

en: Time before theme change
nb: Tid før draktskifte

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
nb: Intervall i minutter før endring av skjermsparerdrakt.

en: Time before locking
nb: Tid før låsning

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
nb: Antallet minutter etter at skjermspareren aktiveres før skjermen låses.

en: Allow embedding a keyboard into the window
nb: Tillat innebygging av skjermtastatur i vinduet

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
nb: Sett denne til TRUE for å gjøre det mulig å innlemme et tastatur i vinduet ved man skal låse opp skjermen. Nøkkelen «keyboard_command» må være satt med riktig kommando.

en: Embedded keyboard command
nb: Innebygd tastaturkommando

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
nb: Kommando som skal kjøres hvis nøkkelen «embedded_keyboard_enabled» er satt til TRUE. Denne kommandoen må implementere et grensesnitt basert på XEMBED og skrive ut en XID for vinduet på forvalgt utdatakanal.

en: Allow logout
nb: Tillat utlogging

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
nb: Sett denne til TRUE for å tilby et valg om å logge ut etter en forsinkelse. Tidsavbruddet spesifiseres i nøkkelen «logout_delay».

en: Time before logout option
nb: Tid før utloggingsvalg

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
nb: Antall minutter før valg for utlogging vises i dialogen for å låse opp skjermen. Denne nøkkelen vil kun fungere hvis nøkkelen «logout_enable» er satt til TRUE.

en: Logout command
nb: Utloggingskommando

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
nb: Kommandoen som skal kjøres når logg-ut-knappen trykkes. Denne kommandoen bør logge brukeren ut uten noen interaksjon. Denne nøkkelen har kun effekt hvis "logout_enable"-nøkkelen er satt til SANN.

en: Allow user switching
nb: Tillat brukerskifte

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
nb: Sett denne til TRUE for å gi et valg for å bytte til en annen brukerkonto i dialogen for å låse opp skjermen.

en: Theme for lock dialog
nb: Drakt for låsningsdialog

en: Theme to use for the lock dialog
nb: Drakt som skal brukes for låsningsdialogen

en: Format for time on lock dialog
nb: Formatering av klokkeslett på låseskjermen

en: Format to display the time on lock dialog. Default is 'locale' which uses default format for current locale. Custom values should be set according to g-date-time-format. Try %R for 24H format.
nb: Formatering av klokkeslett på låseskjermen. Forvalgt verdi er «locale», som bruker gjeldende lokaltilpassing. Selvvalgte verdier må velges i henhold til g-date-time-format. Bruk %R for 24 timers klokkeslett.

en: Format for date on lock dialog
nb: Formatering av dato på låseskjermen

en: Format to display the date on lock dialog. Default is 'locale' which uses default format for current locale. Custom values should be set according to g-date-time-format. Try %F for ISO 8601 date format.
nb: Formatering av dato på låseskjermen. Forvalgt verdi er «locale», som bruker gjeldende lokaltilpassing. Selvvalgte verdier må velges i henhold til g-date-time-format. Bruk %F for å formatere etter ISO 8601.

en: Allow the session status message to be displayed
nb: Tillat visning av øktstatusmelding

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
nb: La statusmeldinger for økta vises når skjermen er låst.

en: Picture Filename
nb: Bildefilnavn

en: File to use for the background image.
nb: Fil som skal brukes som bakgrunnsbilde.

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
nb: Lysbildevisning med bilder fra verdensrommet

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;slideshow;cosmos;
nb: MATE;skjermsparer;lysbilder;kosmos;

en: Floating MATE
nb: Flytende MATE

en: Bubbles the MATE logo around the screen
nb: Bobler av MATE-logoen rundt omkring på skjermen

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;logo;bubbles;
nb: MATE;skjermsparer;logo;bobler;

en: Floating GNOME
nb: Flytende GNOME

en: Bubbles the GNOME logo around the screen
nb: Bobler av GNOME-logoen rundt omkring på skjermen

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;GNOME;logo;bubbles;
nb: MATE;skjermsparer;GNOME;logo;bobler;

en: Pictures folder
nb: Bildemappe

en: Display a slideshow from your Pictures folder
nb: Vis en lysbildefremvisning fra din bildemappe

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;custom;slideshow;pictures;folder;
nb: MATE;skjermsparer;tilpasset;lysbilder;bilder;mappe;

en: Pop art squares
nb: Popkunstfirkanter

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
nb: Et popkunst-aktig rutenett med pulserende farger.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;grid;pulsing;colors;
nb: MATE;skjermsparer;rutenett;pulserende;farger;

en: %s. See --help for usage information.
nb: %s. Se --help for hjelp til bruk.

en: Show paths that images follow
nb: Vis stiene bildene følger

en: Occasionally rotate images as they move
nb: Roter bildene noen ganger mens de beveger seg

en: Print out frame rate and other statistics
nb: Vis bildehastighet og annen statistikk

en: The maximum number of images to keep on screen
nb: Maksimalt antall bilder som skal beholdes på skjermen

en: MAX_IMAGES
nb: MAKS_BILDER

en: The initial size and position of window
nb: Initiell størrelse og posisjon for vinduet

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
nb: BREDDExHØYDE+X+Y

en: The source image to use
nb: Bilde som skal brukes

en: image - floats images around the screen
nb: bilde - lar bilder flyte rundt på skjermen

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
nb: Du må oppgi ett bilde. Se --help for bruksinformasjon.

en: Location to get images from
nb: Plassen bilder skal hentes fra

en: PATH
nb: STI

en: Color to use for images background
nb: Farge som skal brukes for bildebakgrunn

en: "#rrggbb"
nb: «#rrggbb»

en: Do not randomize pictures from location
nb: Ikke hent bilder i tilfeldig rekkefølge fra plassering

en: Do not try to stretch images on screen
nb: Ikke strekk bildene på skjermen

en: Copying files
nb: Kopierer filer

en: From:
nb: Fra:

en: To:
nb: Til:

en: Copying themes
nb: Kopierer drakter

en: Invalid screensaver theme
nb: Ugyldig draktvalg for skjermsparer

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
nb: %s ser ikke ut til å være en gyldig drakt for skjermspareren.

en: Copying file: %u of %u
nb: Kopierer fil: %u av %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
nb: Sørger for sikker avslutning av skjermspareren

en: Query the state of the screensaver
nb: Spør etter skjermsparerstatus

en: Query the length of time the screensaver has been active
nb: Spør hvor lenge skjermspareren har vært aktiv

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
nb: Tvinger kjørende skjermsparer til å låse skjermen omgående

en: Tells the running screensaver process to unlock the screen immediately
nb: Tvinger kjørende skjermsparer til å låse opp skjermen omgående

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
nb: Skift til et annet tema om skjermspareren er aktiv

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
nb: Slå på skjermspareren (blank ut skjermen)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
nb: Deaktiver skjermspareren om den er aktiv

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
nb: Kommuniser med kjørende skjermsparer for å simulere brukeraktivitet

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
nb: Hindre skjermspareren fra å aktiveres. Kommandoen blokkerer så lenge hindringen er aktiv.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
nb: Programmet som hindrer skjermspareren

en: The reason for inhibiting the screensaver
nb: Årsak for hindring av skjermsparer.

en: Version of this application
nb: Dette programmets versjon

en: The screensaver is %s
nb: Skjermsparer er %s

en: active
nb: aktiv

en: inactive
nb: inaktiv

en: The screensaver is not inhibited
nb: Skjermsparer er ikke hindret

en: The screensaver is being inhibited by:
nb: Skjermsparer hindres av:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
nb: Skjermspareren har vært aktiv i %d sekunder.

en: The screensaver is not currently active.
nb: Skjermsparer er ikke aktiv.

en: Show debugging output
nb: Vis avlusingsinformasjon

en: Show the logout button
nb: Vis knapp for å logge ut

en: Command to invoke from the logout button
nb: Kommando som skal kjøres ved klikk på utloggingsknappen

en: Show the switch user button
nb: Vis knapp for å bytte bruker

en: Message to show in the dialog
nb: Melding som skal vises i dialogen

en: MESSAGE
nb: MELDING

en: Not used
nb: Ikke brukt

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
nb: Du må endre ditt passord nå (passordet er utløpt)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
nb: Du må endre ditt passord nå (bestemt av administrator)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
nb: Din konto har utgått; kontakt systemadministrator

en: No password supplied
nb: Ingen passord oppgitt

en: Password unchanged
nb: Passordet er ikke endret

en: Can not get username
nb: Kan ikke finne brukernavn

en: Retype new UNIX password:
nb: Skriv inn nytt UNIX-passord på nytt:

en: Enter new UNIX password:
nb: Oppgi nytt UNIX-passord:

en: (current) UNIX password:
nb: (aktivt) UNIX-passord:

en: Error while changing NIS password.
nb: Feil under endring av NIS-passord.

en: You must choose a longer password
nb: Du må velge et lenger passord

en: Password has been already used. Choose another.
nb: Passordet er allerede brukt. Velg et annet.

en: You must wait longer to change your password
nb: Du må vente lenger før du endrer ditt passord

en: Sorry, passwords do not match
nb: Beklager, men passordene er ikke like

en: Checking...
nb: Sjekker …

en: Authentication failed.
nb: Autentisering mislyktes.

en: Blank screen
nb: Blank skjerm

en: Random
nb: Tilfeldig

en: %d hour | %d hours
nb[0]: %d time
nb[1]: %d timer

en: %d minute | %d minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

en: %d second | %d seconds
nb[0]: %d sekund
nb[1]: %d sekunder

en: Never
nb: Aldri

en: Could not load the main interface
nb: Kunne ikke laste hovedbrukergrensesnittet

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
nb: Se til at skjermspareren er skikkelig installert

en: Don't become a daemon
nb: Ikke kjør som tjeneste

en: Enable debugging code
nb: Aktiver avlusingskode

en: Launch screensaver and locker program
nb: Start skjermsparer og låseprogram

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;locker;
nb: MATE;skjermsparer;skjermlås;

en: Unable to establish service %s: %s
nb: Kan ikke etablere tjeneste %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
nb: Kan ikke sette PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
nb: Ugyldig passord.

en: Not permitted to gain access at this time.
nb: Ingen tillatelse til å få tilgang nå.

en: No longer permitted to access the system.
nb: Tilgangen til systemet er fjernet.

en: failed to register with the message bus
nb: klarte ikke å registrere hos meldingsbussen

en: not connected to the message bus
nb: ikke koblet til meldingsbussen

en: screensaver already running in this session
nb: skjermsparer kjører allerede i denne økta

en: %A, %B %e
nb: %A, %e. %B

en: Time has expired.
nb: Tiden har løpt ut.

en: You have the Caps Lock key on.
nb: Caps-Lock tasten er aktivert.

en: S_witch User...
nb: _Bytt bruker …

en: Log _Out
nb: Logg _ut

en: %U on %h
nb: %U på %h

en: _Password:
nb: _Passord:

en: Hide password
nb: Skjul passord
