mate-screensaver 1.26.0 - en to oc translation catalogue (172 entries)

en: Screensaver
oc: Estalviador d'ecran

en: Set your screensaver preferences
oc: Definir vòstras preferéncias per l'estalviador d'ecran

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;preferences;
oc: MATE;screensaver;preferences;ecran;estalviador;estalviaire;preferéncias;

en: Screensaver Preview
oc: Apercebut de l'estalviador d'ecran

en: <b>Screensaver preview</b>
oc: <b>Apercebut de l'estalviador d’ecran</b>

en: Screensaver Preferences
oc: Preferéncias de l'estalviador d'ecran

en: Power _Management
oc: _Gestion de l'energia

en: _Preview
oc: _Previsualizacion

en: _Screensaver theme:
oc: Tèma de l'estalviador d'_ecran :

en: Regard the computer as _idle after:
oc: Considerar l’ordenador coma _inactiu aprèp :

en: _Activate screensaver when computer is idle
oc: _Activar l’estalviador d’ecran quand l’ordenador es inactiu

en: _Lock screen when screensaver is active
oc: _Verrolhar l’ecran quand l’estalviador d’ecran es actiu

en: Background picture for lock screen:
oc: Imatge de fons per l’ecran de verrolhatge :

en: Select Background Image
oc: Seleccionar un imatge de fons

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
oc: <b>Atencion : l’ecran serà pas verrolhat per l’utilizaire root.</b>

en: Screensavers
oc: Estalviadors d'ecran

en: Screensaver themes
oc: Tèmas d'estalviador d'ecran

en: <span size="small">%U on %h</span>
oc: <span size="small">%U sus %h</span>

en: Show password
oc: Mostrar lo senhal

en: _Leave Message
oc: _Daissar un messatge

en: _Switch User
oc: Cambiar d'utili_zaire

en: _Log Out
oc: _Tampar la session

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Unlock
oc: _Desverrolhar

en: <b>Leave a message for %R:</b>
oc: <b>Daissar un messatge per %R :</b>

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: Activate when idle
oc: Activar quand inactiu

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
oc: Definir a TRUE (verai) per activar l'estalviador d'ecran quand la session es inactiva.

en: Lock on activation
oc: Verrolhar a l'activacion

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
oc: Definir a TRUE per verrolhar l'ecran al moment de l'activacion de l'estalviador d'ecran.

en: Screensaver theme selection mode
oc: Mòde de seleccion de tèma d’estalviador

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
oc: Lo mòde utilizat per l’estalviador d’ecran. Pòt valer « blank-only » per activar l’estalviador d’ecran sens utilizar cap de tèma a l’activacion, « single » per activar l’estalviador en utilizant sonque un tèma a l’activacion (especificat dins la clau « themes »), e « random » per activar l’estalviador d’ecran en utilizant un tèma aleatòri per activar l’estalviador d’ecran en utilizant un tèma a l’activacion.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
oc: Aquesta clau especifica la lista dels tèmas d’utilizar per l’estalviador d’ecran. Es ignorada quand la clau « mode » es definida a « blank-only », fornís lo nom del tèma quand « mode » val « single », e deu provesir una lista de tèma quand « mode » val « random ».

en: Time before power management baseline
oc: Temps abans basa de referéncia del gestionari d’energia

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
oc: Lo nombre de segonda d’inactivitat abans de senhalament al gestionari d’energia. Aquesta clau es definida e mantenguda per l'agent de gestion de l'energia de la session.

en: Time before theme change
oc: Temps abans cambiament de tèma

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
oc: Lo nombre de minutas abans de cambiar lo tèma de l’estalviador d’ecran.

en: Time before locking
oc: Relambi abans verrolhatge

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
oc: Lo nombre de minutas aprèp l’activacion de l’estalviador d’ecran abans de verrolhar l’ecran.

en: Allow embedding a keyboard into the window
oc: Autorizar l'incorporacion d'un clavièr dins la fenèstra

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
oc: Definissètz aquesta clau a TRUE per permetre l'integracion d'un clavièr dins la fenèstra al moment del desverrolhatge. La clau « keyboard_command » deu èsser definida amb la comanda apropriada.

en: Embedded keyboard command
oc: Comanda de clavièr incorporat

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
oc: La comanda que serà executada, se la clau « embedded_keyboard_enabled » es definida a TRUE, per incorporar un clavièr dins la fenèstra. Aquesta comanda deu implementar una interfàcia d'empeuton XEMBED e afichar una fenèstra XID sus l'afichatge estandard.

en: Allow logout
oc: Permetre la desconnexion

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
oc: Definissètz aquesta clau a VERAI per ofrir una opcion dins lo dialòg de desverrolhatge per permetre la desconnexion aprèp un relambi. Lo relambi es especificat per la clau « logout_delay ».

en: Time before logout option
oc: Relambi abans opcion de desconnexion

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
oc: Lo nombre de minutas aprèp l'activacion de l'estalviador d'ecran abans qu'una opcion de desconnexion aparesca dins lo dialòg de desverrolhatge. Aquesta clau a pas d'efièch que se la clau « logout_enable » es definida a TRUE.

en: Logout command
oc: Comanda de desconnexion

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
oc: La comanda a invoquer quand lo boton de desconnexion es clicat. Aquesta comanda deu tot simplament desconnectar l'utilizaire sens interaccion. Aquesta clau a pas d'efièch que se la clau « logout_enable » es definida a TRUE.

en: Allow user switching
oc: Permetre lo cambiament d’utilizaire

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
oc: Definir a TRUE per ofrir una opcion dins la bóstia de dialòg de desverrolhatge per bascular cap a un compte d'utilizaire diferent.

en: Theme for lock dialog
oc: Tèma de la fenèstra de verrolhatge

en: Theme to use for the lock dialog
oc: Tèma d’utilizar per la fenèstra de verrolhatge

en: Format for time on lock dialog
oc: Format de l’ora de la fenèstra de verrolhatge

en: Format to display the time on lock dialog. Default is 'locale' which uses default format for current locale. Custom values should be set according to g-date-time-format. Try %R for 24H format.
oc: Format d’afichatge de l’ora sus la fenèstra de verrolhatge. Per defaut es « locale » qu’utiliza lo format dels paramètres de region actuals. Las valors personalizadas deu èsser definida segon g-date-time-format. Ensajatz %R pel format 24H.

en: Format for date on lock dialog
oc: Format de la data de la fenèstra de verrolhatge

en: Format to display the date on lock dialog. Default is 'locale' which uses default format for current locale. Custom values should be set according to g-date-time-format. Try %F for ISO 8601 date format.
oc: Format d’afichatge de la data sus la fenèstra de verrolhatge. Per defaut es « locale » qu’utiliza lo format dels paramètres de region actuals. Las valors personalizadas deu èsser definida segon g-date-time-format. Ensajatz %F pel format en ISO 8601.

en: Allow the session status message to be displayed
oc: Permetre l'afichatge del messatge d'estat de la session

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
oc: Permetre al messatge d'estatut de session d'èsser afichat quand l'ecran es verrolhat.

en: Picture Filename
oc: Nom de fichièrs de l'imatge

en: File to use for the background image.
oc: Fichièr d'utilizar coma imatge de fons.

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
oc: Aficha un diaporama d'imatges del cosmòs

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;slideshow;cosmos;
oc: MATE;screensaver;slideshow;cosmos;estalviador;estalviaire;ecran;diapo;

en: Floating MATE
oc: MATE flotant

en: Bubbles the MATE logo around the screen
oc: Fa gargotar lo lògo MATE a l'entorn de l'ecran

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;logo;bubbles;
oc: MATE;screensaver;logo;bubbles;estalviador;estalviaire;

en: Floating GNOME
oc: GNOME flotants

en: Bubbles the GNOME logo around the screen
oc: Fa gargotar lo lògo GNOME a l'entorn de l'ecran

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;GNOME;logo;bubbles;
oc: MATE;screensaver;GNOME;logo;bubbles;estalviador;estalviaire;

en: Pictures folder
oc: Repertòri d'imatges

en: Display a slideshow from your Pictures folder
oc: Afichar un diaporama de vòstres dossièrs de fòtos

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;custom;slideshow;pictures;folder;
oc: MATE;screensaver;custom;slideshow;pictures;folder;estalviador;estalviaire;dossièr;dorsièr;

en: Pop art squares
oc: Carrats « Pop Art »

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
oc: Dessenha una grasilha de colors pulsadas que se sembla lo Pop art.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;grid;pulsing;colors;
oc: MATE;screensaver;grid;pulsing;colors;estalviador;estalviaire;

en: %s. See --help for usage information.
oc: %s. Vejatz --help per informacions d’utilizacion.

en: Show paths that images follow
oc: Mostrar los camins que seguisson los imatges

en: Occasionally rotate images as they move
oc: Far pivotar los imatges de temps en temps quand bolegan

en: Print out frame rate and other statistics
oc: Afichar lo tau de frequéncia d’imatge e d’autres estatisticas

en: The maximum number of images to keep on screen
oc: Lo nombre maximal d’imatges a gardar a l’ecran

en: MAX_IMAGES
oc: MAX_IMATGES

en: The initial size and position of window
oc: Talha e posicion inicialas de la fenèstra

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
oc: LARGORxNAUTOR+X+Y

en: The source image to use
oc: La font d’imatge d’utilizar

en: image - floats images around the screen
oc: image - imatge que flòtan per l’ecran

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
oc: Vos cal especificar un imatge. Vejatz --help per d'informacions sus l'utilizacion.

en: Location to get images from
oc: Emplaçament del repertòri d'imatges

en: PATH
oc: EMPLAÇAMENT

en: Color to use for images background
oc: Color d’utilizar pel fon d’ecran

en: "#rrggbb"
oc: "#rrvvbb"

en: Do not randomize pictures from location
oc: Rendre pas aleatòris los imatges de l’emplaçament

en: Do not try to stretch images on screen
oc: Ensajar pas d’estirar los imatges a l’ecran

en: Copying files
oc: Còpia de fichièrs

en: From:
oc: Expedidor :

en: To:
oc: Destinatari :

en: Copying themes
oc: Còpia de tèmas

en: Invalid screensaver theme
oc: Tèma d’estalviador d’ecran invalid

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
oc: %s sembla pas èsser un tèma d’estalviador d’ecran valid.

en: Copying file: %u of %u
oc: Còpia del fichièr : %u sus %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
oc: Permet a l’estalviador d’ecran de se tampar d’un biais elegant

en: Query the state of the screensaver
oc: Interrogar l’estat de l’estalviador d’ecran

en: Query the length of time the screensaver has been active
oc: Demandar lo durada d’activitat de l’estalviador d’ecran

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
oc: Indica al processús d’estalviador d’ecran en cors de se verrolhar sul pic

en: Tells the running screensaver process to unlock the screen immediately
oc: Indica al processús d’estalviador d’ecran en cors de se desverrolhar sul pic

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
oc: Bascula de demostracion grafica quand l’estalviador d’ecran es activat

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
oc: Activar l’estalviador d’ecran (ennegrir l’ecran)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
oc: Se l’estalviador es activat alara lo desactiva (l’ecran tòrna)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
oc: Ponchar l’estalviador d’ecran per simular l’activitat de l’utilizaire

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
oc: Empacha l’estalviador d’ecran de s’activar. La comanda se bloca pendent l’inibicion.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
oc: L’aplicacion que demanda la suspension de l’estalviador d’ecran

en: The reason for inhibiting the screensaver
oc: La rason de l'inibicion de l’estalviador d’ecran

en: Version of this application
oc: Version d'aquesta aplicacion

en: The screensaver is %s
oc: L’estalviadors d'ecran es %s

en: active
oc: actiu

en: inactive
oc: inactiu

en: The screensaver is not inhibited
oc: L’estalviador d’ecran es pas inibit

en: The screensaver is being inhibited by:
oc: L’estalviador d’ecran es inibit per :

en: The screensaver has been active for %d seconds.
oc: L’estalviador d’ecran es actiu dempuèi %d segondas.

en: The screensaver is not currently active.
oc: L’estalviador d’ecran es pas actiu actualament.

en: Show debugging output
oc: Afichar las informacions de desbugatge

en: Show the logout button
oc: Afichar lo boton de desconnexion

en: Command to invoke from the logout button
oc: La comanda d’invocar a partir del boton de desconnexion

en: Show the switch user button
oc: Afichar lo boton de cambiament d’utilizaire

en: Message to show in the dialog
oc: Messatge de mostrar sus la fenèstra

en: MESSAGE
oc: MESSATGE

en: Not used
oc: Pas utilizat

en: Username:
oc: Nom d'utilizaire :

en: Password:
oc: Senhal :

en: You are required to change your password immediately (password aged)
oc: Vos cal cambiar lo senhal ara meteissa (senhal expirat)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
oc: Devètz cambiar vòstre senhal immediatament (exigéncia de root)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
oc: Vòstre senhal a expirat, mercés de contactar l'administrator sistèma

en: No password supplied
oc: Cap de senhal pas provesit

en: Password unchanged
oc: Senhal pas modificat

en: Can not get username
oc: Impossible d'obténer un nom d'utilizaire

en: Retype new UNIX password:
oc: Tornatz picar lo novèl senhal UNIX :

en: Enter new UNIX password:
oc: Picatz lo novèl senhal UNIX :

en: (current) UNIX password:
oc: Senhal UNIX (actual) :

en: Error while changing NIS password.
oc: Error en modificant lo senhal NIS.

en: You must choose a longer password
oc: Devètz causir un senhal mai long

en: Password has been already used. Choose another.
oc: Lo senhal foguèt ja utilizat. Causissètz-ne un autre.

en: You must wait longer to change your password
oc: Devètz esperar mai per modificar vòstre senhal

en: Sorry, passwords do not match
oc: Los senhals son pas los meteisses

en: Checking...
oc: Verificacion en cors...

en: Authentication failed.
oc: L'autentificacion a fracassat.

en: Blank screen
oc: Ecran void

en: Random
oc: Aleatòri

en: %d hour | %d hours
oc[0]: %d ora
oc[1]: %d oras

en: %d minute | %d minutes
oc[0]: %d minuta
oc[1]: %d minutas

en: %d second | %d seconds
oc[0]: %d segonda
oc[1]: %d segondas

en: Never
oc: Pas jamai

en: Could not load the main interface
oc: Cargament impossible de l’interfàcia principala

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
oc: Verificatz que l'estalviador d'ecran es installat corrèctament

en: Don't become a daemon
oc: Vengatz pas un diable

en: Enable debugging code
oc: Activa lo còdi de desbugatge

en: Launch screensaver and locker program
oc: Aviar l'estalviador d'ecran e lo programa de verrolhatge

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;locker;
oc: MATE;screensaver;locker;estalviador;estalviaire;verrolhar;

en: Unable to establish service %s: %s
oc: Establiment impossible del servici %s : %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
oc: Impossible de definir PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
oc: Senhal invalid.

en: Not permitted to gain access at this time.
oc: Accès pas permés pel moment.

en: No longer permitted to access the system.
oc: Pas mai autorizat a se connectar al sistèma.

en: failed to register with the message bus
oc: enregistrament fracassat amb lo bus de messatge

en: not connected to the message bus
oc: pas connectat al bus de messatge

en: screensaver already running in this session
oc: l’estalviador d’ecran es ja en cors d’execucion dins aquesta session

en: %A, %B %e
oc: %A %e %B

en: Time has expired.
oc: Relambi expirat.

en: You have the Caps Lock key on.
oc: Las majusculas son activadas.

en: S_witch User...
oc: _Cambiar d'utilizaire...

en: Log _Out
oc: Se _desconnectar

en: %U on %h
oc: %U sus %h

en: _Password:
oc: Sen_hal :

en: Hide password
oc: Amagar lo senhal
