mate-screensaver 1.26.0 - en to sl translation catalogue (172 entries)

en: Screensaver
sl: Ohranjevalnik zaslona

en: Set your screensaver preferences
sl: Nastavitve ohranjevalnika zaslona

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;preferences;
sl: MATE;ohranjevalnik zaslona;nastavitve;

en: Screensaver Preview
sl: Predogled ohranjevalnika zaslona

en: <b>Screensaver preview</b>
sl: <b>Predogled ohranjevalnika zaslona</b>

en: Screensaver Preferences
sl: Nastavitve ohranjevalnika zaslona

en: Power _Management
sl: Upravljanje porabe energije

en: _Preview
sl: _Predogled

en: _Screensaver theme:
sl: _Tema ohranjevalnika zaslona:

en: Regard the computer as _idle after:
sl: Računaln_ik je nedejaven po:

en: _Activate screensaver when computer is idle
sl: Vključi ohr_anjevalnik zaslona, ko je računalnik nedejaven

en: _Lock screen when screensaver is active
sl: Zak_leni zaslon, ko je ohranjevalnik zaslona dejaven

en: Background picture for lock screen:
sl: Slika ozadja za zaklep zaslona:

en: Select Background Image
sl: Izberi sliko za ozadje

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
sl: <b>Opozorilo: zaslon za skrbniško upravljanje ne bo zaklenjen.</b>

en: Screensavers
sl: Ohranjevalniki zaslona

en: Screensaver themes
sl: Teme ohranjevalnika zaslona

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows outer space images. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Cosmos
sl: Vesolje

en: <span size="small">%U on %h</span>
sl: <span size="small">%U na %h</span>

en: Show password
sl: Pokaži geslo

en: _Leave Message
sl: _Pusti sporočilo

en: _Switch User
sl: Pre_klopi uporabnika

en: _Log Out
sl: _Odjava

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Unlock
sl: _Odkleni

en: <b>Leave a message for %R:</b>
sl: <b>Pusti sporočilo za %R:</b>

en: _Save
sl: _Shrani

en: Activate when idle
sl: Vključi ob nedejavnosti

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se vključi ohranjevalnik zaslona, ko je seja nedejavna.

en: Lock on activation
sl: Zakleni zaslon ob aktivaciji

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
sl: Izbrana možnost omogoča, da se zaklene zaslon ob vključitvi ohranjevalnika zaslona.

en: Screensaver theme selection mode
sl: Način izbora teme ohranjevalnika zaslona

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
sl: Način izbora, ki ga uporablja ohranjevalnik zaslona. Lahko je "samo-prazno", ki omogoči ohranjevalnik zaslona brez uporabe katerekoli teme ob vključitvi, "enojno", ki uporablja le eno temo ob vključitvi (določeno v ključu "teme") ali "naključno", ki omogoči ohranjevalnik zaslona z uporabo naključne teme ob vključitvi.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
sl: Ta ključ določi seznam tem, ki jih uporablja ohranjevalnik zaslona. Ključ je prezrt, ko je ključ "način" nastavljen na "samo prazno", vsebuje ime teme, ko je ključ "način" nastavljen na "enojno" in vsebuje seznam tem, ko je ključ "način" nastavljen na "naključno".

en: Time before power management baseline
sl: Čas pred zagonom upravljalnika delovanja

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
sl: Število sekund nedejavnosti pred zagonom upravljalnika delovanja. Ključ nadzira in upravlja upravljalnik seje.

en: Time before theme change
sl: Čas preden se spremeni tema

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
sl: Število minut pred zamenjavo teme ohranjevalnika zaslona.

en: Time before locking
sl: Čas pred zaklepanjem

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
sl: Število minut po zagonu ohranjevalnika zaslona, preden se zaslon zaklene.

en: Allow embedding a keyboard into the window
sl: Dovoli vgradnjo tipkovnice v okno

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
sl: Izbrana možnost omogoča vgradnjo tipkovnice v okno ob odklepanju. Ključ "keyboard_command" mora biti nastavljen z ustreznim ukazom.

en: Embedded keyboard command
sl: Ukaz vgrajene tipkovnice

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
sl: Določa uporabljen ukaz, kadar je omogočen ključ "embedded_keyboard_enabled" za vgradnjo tipkovnice v okno. Ta ukaz bi moral izvajati vmesnik vstavka XEMBED in na standardni izhod izpisovati XID okna.

en: Allow logout
sl: Dovoli odjavo

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
sl: Izbrana možnost omogoča, da okno za odklepanje ponudi možnost odjave. Dolžina premora je določena v ključu "logout_delay".

en: Time before logout option
sl: Čas pred možnostjo odjave

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
sl: Število minut po zagonu ohranjevalnika zaslona, preden se pojavi možnost za odjavo v pogovornem oknu za odklepanje.

en: Logout command
sl: Ukaz za odjavo

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
sl: Določa ukaz, ki bo uporabljen ob kliku na gumb za odjavo. Ta ukaz bi moral le odjaviti uporabnika, brez posegov uporabnika. Ključ ima učinek le, če je omogočen tudi ključ "logout_enable".

en: Allow user switching
sl: Dovoli zamenjavo uporabnika

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
sl: Izbrana možnost omogoča, da okno za odklepanje ponudi možnost spremembe uporabniškega računa.

en: Theme for lock dialog
sl: Tema okna za zaklep

en: Theme to use for the lock dialog
sl: Tema, ki jo uporablja pogovorno okno za zaklepanje.

en: Format for time on lock dialog
sl: Oblika časa v pogovornem oknu zaklepa

en: Format to display the time on lock dialog. Default is 'locale' which uses default format for current locale. Custom values should be set according to g-date-time-format. Try %R for 24H format.
sl: Oblika prikaza časa ob zaklepu pogovornega okna. Privzeto je to 'krajevna nastavitev', ki uporablja privzeto obliko za trenutno krajevno nastavitev. Vrednosti po meri je treba nastaviti v skladu z notacijo g-datum-čas-oblika. Poskusite %R za 24-urni zapis.

en: Format for date on lock dialog
sl: Oblika datuma v pogovornem oknu zaklepa

en: Format to display the date on lock dialog. Default is 'locale' which uses default format for current locale. Custom values should be set according to g-date-time-format. Try %F for ISO 8601 date format.
sl: Oblika prikaza datuma ob zaklepu pogovornega okna. Privzeto je to 'krajevna nastavitev', ki uporablja privzeto obliko za trenutno krajevno nastavitev. Vrednosti po meri je treba nastaviti v skladu z notacijo g-datum-čas-oblika. Poskusite %F za datum v standardiziranem zapisu ISO 8601.

en: Allow the session status message to be displayed
sl: Dovoli prikaz sporočila stanja seje

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
sl: Dovoli prikaz sporočila stanja seje, kadar je zaslon zaklenjen.

en: Picture Filename
sl: Ime slike

en: File to use for the background image.
sl: Datoteka, ki naj se uporabi za sliko ozadja.

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
sl: Prikaži predstavitev slik vesolja

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;slideshow;cosmos;
sl: MATE;ohranjevalnik zaslona;projekcija;kozmos;

en: Floating MATE
sl: Lebdeči MATE

en: Bubbles the MATE logo around the screen
sl: Premikanje mehurčkov z logotipom MATE po zaslonu

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;logo;bubbles;
sl: MATE;ohranjevalnik zaslona;logotip;mehurčki;

en: Floating GNOME
sl: Plavajoč GNOME

en: Bubbles the GNOME logo around the screen
sl: Ustvari mehurčke z logotipom GNOME po zaslonu

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;GNOME;logo;bubbles;
sl: MATE;ohranjevalnik zaslona;GNOME;logotip;mehurčki;

en: Pictures folder
sl: Mapa slik

en: Display a slideshow from your Pictures folder
sl: Pokaži predstavitev iz mape slike

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;custom;slideshow;pictures;folder;
sl: MATE;ohranjevalnik zaslona;po meri;projekcija;slike;mapa;

en: Pop art squares
sl: Kvadrati pop-arta

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
sl: Mreža utripajočih barv v slogu pop-arta.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;grid;pulsing;colors;
sl: MATE;ohranjevalnik zaslona;mreža;pulziranje;barve;

en: %s. See --help for usage information.
sl: %s. Uporabite --help za navodila o uporabi.

en: Show paths that images follow
sl: Pokaži poti, ki jim sledijo slike

en: Occasionally rotate images as they move
sl: Občasno zavrti slike, ko se premikajo

en: Print out frame rate and other statistics
sl: Izpiši hitrost sličic in drugo statistiko

en: The maximum number of images to keep on screen
sl: Največje število slik na zaslonu

en: MAX_IMAGES
sl: NAJVEČ_SLIK

en: The initial size and position of window
sl: Začetna velikost in položaj okna

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
sl: ŠIRINAxVIŠINA+X+Y

en: The source image to use
sl: Izvorna slika za uporabo

en: image - floats images around the screen
sl: image - vključi lebdeče slike na zaslonu

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
sl: Navedena mora biti ena slika. Uporabite --help za navodila o uporabi.

en: Location to get images from
sl: Mesto, kjer so shranjene slike

en: PATH
sl: POT

en: Color to use for images background
sl: Barva za ozadje slik

en: Do not randomize pictures from location
sl: Slike naj se ne prikažejo naključno iz izbranega mesta

en: Do not try to stretch images on screen
sl: Slike na zaslonu ni treba raztezati

en: Copying files
sl: Kopiranje datotek

en: From:
sl: Od:

en: To:
sl: V:

en: Copying themes
sl: Kopiranje tem

en: Invalid screensaver theme
sl: Neveljavna tema ohranjevalnika zaslona

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
sl: %s ni veljavna tema ohranjevalnika zaslona.

en: Copying file: %u of %u
sl: Kopiranje datoteke: %u od %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
sl: Omogoča nežen izhod ohranjevalnika zaslona

en: Query the state of the screensaver
sl: Poizvedba stanja ohranjevalnika zaslona

en: Query the length of time the screensaver has been active
sl: Poizvedba o trajanju ohranjevalnika zaslona

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
sl: Procesu ohranjevalnika zaslona v teku pove, da nemudoma zaklene zaslon

en: Tells the running screensaver process to unlock the screen immediately
sl: Procesu ohranjevalnika zaslona v teku pove, da nemudoma odklene zaslon

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
sl: V primeru, da je ohranjevalnik zaslona dejaven, preklopi na prikaz druge grafike

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
sl: Vključi ohranjevalnik zaslona (sprazni zaslon)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
sl: V primeru, da je ohranjevalnik zaslona dejaven, ga izključi (napolni zaslon)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
sl: Zatresi ohranjevalnik zaslona za vtis navidezene dejavnosti uporabnika

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
sl: Onemogoči vključitev ohranjevalnika zaslona. Ukaz zavira, ko je ohranjevalnik dejaven.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
sl: Klicni program, ki onemogoča delovanje ohranjevalnika zaslona

en: The reason for inhibiting the screensaver
sl: Razlog za onemogočanje ohranjevalnika zaslona

en: Version of this application
sl: Različica tega programa

en: The screensaver is %s
sl: Ohranjevalnik zaslona je %s

en: active
sl: dejaven

en: inactive
sl: nedejaven

en: The screensaver is not inhibited
sl: Ohranjevalnik zaslona ni onemogočen

en: The screensaver is being inhibited by:
sl: Ohranjevalnik zaslona onemogoča program:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
sl: Ohranjevalnik zaslona je bil dejaven %d sekund.

en: The screensaver is not currently active.
sl: Ohranjevalnik zaslona trenutno ni dejaven.

en: Show debugging output
sl: Pokaži izpis razhroščevanja

en: Show the logout button
sl: Pokaži gumb za odjavo

en: Command to invoke from the logout button
sl: Ukaz, ki ga sproži gumb za odjavo

en: Show the switch user button
sl: Pokaži gumb za preklop uporabnika

en: Message to show in the dialog
sl: Sporočilo v pogovornem oknu

en: MESSAGE
sl: SPOROČILO

en: Not used
sl: Ni uporabljeno

en: Username:
sl: Uporabniško ime:

en: Password:
sl: Geslo:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
sl: Svoje geslo morate takoj spremeniti (zaradi zastaranja)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
sl: Svoje geslo morate takoj spremeniti (zahteva skrbnika)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
sl: Vaš uporabniški račun je pretekel; obrnite se na vašega sistemskega skrbnika

en: No password supplied
sl: Geslo ni bilo vpisano

en: Password unchanged
sl: Geslo je nespremenjeno

en: Can not get username
sl: Ni mogoče dobiti uporabniškega imena

en: Retype new UNIX password:
sl: Ponovno vnesite novo geslo za UNIX:

en: Enter new UNIX password:
sl: Vnesite novo geslo za UNIX:

en: (current) UNIX password:
sl: (trenutno) geslo za UNIX:

en: Error while changing NIS password.
sl: Napaka ob spreminjanju gesla NIS.

en: You must choose a longer password
sl: Izbrati morate daljše geslo

en: Password has been already used. Choose another.
sl: Geslo je bilo že uporabljeno. Izberite drugo.

en: You must wait longer to change your password
sl: Za spremembo gesla morate počakati dlje

en: Sorry, passwords do not match
sl: Gesli se ne ujemata

en: Checking...
sl: Preverjanje ...

en: Authentication failed.
sl: Overitev je spodletela

en: Blank screen
sl: Prazen zaslon

en: Random
sl: Naključno

en: %d hour | %d hours
sl[0]: %d ura
sl[1]: %d uri
sl[2]: %d ure
sl[3]: %d ur

en: %d minute | %d minutes
sl[0]: %d minuta
sl[1]: %d minuti
sl[2]: %d minute
sl[3]: %d minut

en: %d second | %d seconds
sl[0]: %d sekunda
sl[1]: %d sekundi
sl[2]: %d sekunde
sl[3]: %d sekund

en: Never
sl: Nikoli

en: Could not load the main interface
sl: Ni mogoče naložiti glavnega vmesnika

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
sl: Prepričajte se, da je ohranjevalnik zaslona pravilno nameščen

en: Don't become a daemon
sl: Ne zaženi kot ozadnji program

en: Enable debugging code
sl: Omogoči kodo za razhroščevanje

en: Launch screensaver and locker program
sl: Zaženi ohranjevalnik zaslona in program za zaklepanje

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;locker;
sl: MATE;ohranjevalnik zaslona;omarica;

en: Unable to establish service %s: %s
sl: Ni mogoče vzpostaviti storitve %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
sl: Ni mogoče nastaviti PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
sl: Napačno geslo.

en: Not permitted to gain access at this time.
sl: Trenutno ni dovoljeno pridobiti dostopa.

en: No longer permitted to access the system.
sl: Dostop do sistema ni več dovoljen.

en: failed to register with the message bus
sl: prijava s sporočilnim vodilom je spodletela

en: not connected to the message bus
sl: ni povezave s sporočilnim vodilom

en: screensaver already running in this session
sl: Ohranjevalnik zaslona že teče v tej seji.

en: %A, %B %e
sl: %A, %e. %B

en: Time has expired.
sl: Čas je potekel.

en: You have the Caps Lock key on.
sl: Vključene so velike tipke

en: S_witch User...
sl: _Preklop uporabnika ...

en: Log _Out
sl: _Odjava

en: %U on %h
sl: %U na %h

en: _Password:
sl: _Geslo:

en: Hide password
sl: Skrij geslo
