mate-screensaver 1.26.0 - en to sq translation catalogue (79 entries)

en: Screensaver
sq: Ruajtës ekrani

en: Set your screensaver preferences
sq: Përcakto preferimet e ruajtësit tuaj të ekranit

en: Screensaver Preferences
sq: Preferimet e ruajtësit të ekranit

en: _Preview
sq: _Pamja e parë

en: _Lock screen when screensaver is active
sq: B_Lloko ekranin kur ruajtësi i ekranit është aktiv

en: Select Background Image
sq: Zgjidh figurën e sfondit

en: Screensavers
sq: Ruajtës ekrani

en: Screensaver themes
sq: Temat e ruajtësit të ekranit

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows outer space images. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Cosmos
sq: Kozmos

en: _Log Out
sq: _Dil jashtë

en: _Cancel
sq: _Anulo

en: _Unlock
sq: _Liro

en: _Save
sq: _Ruaj

en: Activate when idle
sq: Aktivo kur nuk ka aktivitet

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
sq: Vendose në TRUE për të aktivuar ruajtësin e ekranit kur nuk ka aktivitet në seancë.

en: Lock on activation
sq: Blloko kur aktivohet

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
sq: Vendose në TRUE për të bllokuar ekranin kur hyn në funksion ruajtësi i ekranit.

en: Screensaver theme selection mode
sq: Modaliteti i zgjedhjes së temave të ruajtësit të ekranit

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
sq: Modaliteti i zgjedhjes i përdorur nga ruajtësi i ekranit. Mund të jetë "blank-only" për të aktivuar ruajtësin pa asnjë lloj teme, "single" për të aktivuar ruajtësin duke përdorur një temë të vetme (të përcaktuar tek vlera "temat"), dhe "random" për të aktivuar ruajtësin e ekranit duke përdorur një temë të rastit në aktivim.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
sq: Kjo vlerë përcakton listën e temave që duhen përdorur nga ruajtësi. Vlera shpërfillet kur vlera "modaliteti" është "blank-only", duhet të japër emrin e temës kur "modaliteti" është "single", dhe duhet të afrojë një listë temash kur "modaliteti" është "random".

en: Time before theme change
sq: Koha para ndryshimit të temës

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
sq: Numri i minutave para se të ndryshohet tema e ruajtësit të ekranit.

en: Time before locking
sq: Koha para bllokimit

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
sq: Numri i minutave mbas aktivimit të ruajtësit të ekranit para se të bllokohet ekrani.

en: Allow logout
sq: Lejo daljen

en: Time before logout option
sq: Koha para opsionit të daljes

en: Logout command
sq: Komanda e daljes

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
sq: Komanda që duhet zbatuar kur klikohet pulsanti i daljes. Kjo komandë duhet thjesht të shkëpusë përdoruesin pa asnjë lloj komunikimi. Kjo vlerë ka efekt vetëm nëse vlera "logout_enable" është vendosur në TRUE.

en: Allow user switching
sq: Lejo shkëmbimin e përdoruesve

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
sq: Vendose në TRUE që të afrosh një opsionin e kalimit në një profil tjetër përdoruesi tek dialogu i zhbllokimit.

en: Picture Filename
sq: Emri i file të figurës

en: File to use for the background image.
sq: File që duhet përdorur si figurë sfondi.

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
sq: Shfaq minjatura fotografish nga kozmosi

en: Pictures folder
sq: Kartela e fotografive

en: Display a slideshow from your Pictures folder
sq: Shfaq minjatura fotografish nga kartela juaj e fotografive

en: Pop art squares
sq: Kuadrate arti pop

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
sq: Një rrjetë me ngjyra pulsuese.

en: %s. See --help for usage information.
sq: %s. Shiko --help për informacionet mbi përdorimin.

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
sq: GJERËSIxLARTËSI+X+Y

en: image - floats images around the screen
sq: image - figura që lëvizin rreth e qark në ekran

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
sq: Duhet të përcaktoni një figurë.  Shiko --help për informacionet mbi përdorimin.

en: Location to get images from
sq: Pozicioni nga ku duhen marrë figurat

en: PATH
sq: POZICIONI

en: Copying files
sq: Duke kopjuar files

en: From:
sq: Nga:

en: To:
sq: tek:

en: Invalid screensaver theme
sq: Temë e pavlefshme ruajtës ekrani

en: Copying file: %u of %u
sq: Duke kopjuar file: %u në %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
sq: Shkakton daljen e plotë të ruajtësit të ekranit

en: Query the state of the screensaver
sq: Kontrollon gjendjen e ruajtësit të ekranit

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
sq: I thotë proçesit në zbatim të ruajtësit të bllokojë menjëherë ekranin

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
sq: Nëse reuajtësi është aktiv atëhere kalon tek një grafik tjetër demostrativ

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
sq: Aktivon ruajtësin e ekranit (ekrani bosh)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
sq: Nëse reujatësi është akitv atëhere e çaktivon (ekrani jo bosh)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
sq: Ngacmo ruajtësin e ekranit në ekzekutim për të simuluar aktivitet përdoruesi

en: Version of this application
sq: Versioni i këtij programi

en: The screensaver is %s
sq: Ruajtësi i ekranit është %s

en: active
sq: aktiv

en: inactive
sq: jo aktiv

en: Show debugging output
sq: Shfaq rezultatet e debug

en: Show the logout button
sq: Shfaq pulsantin e daljes

en: Command to invoke from the logout button
sq: Komanda që duhet zbatuar nga pulsanti i daljes

en: Show the switch user button
sq: Shfaq pulsantin e ndryshimit të përdoruesit

en: Username:
sq: Emri i përdoruesit:

en: Password:
sq: Fjalëkalimi:

en: Blank screen
sq: Ekran bosh

en: Random
sq: Pa renditje

en: Never
sq: Kurrë

en: Could not load the main interface
sq: I pamundur ngarkimi i interfaqes kryesore

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
sq: Sigurohu që ruajtësi i ekranit të jetë instaluar si duhet

en: Don't become a daemon
sq: Mos u kthe në deamon

en: Enable debugging code
sq: Aktivo kodin e debug

en: failed to register with the message bus
sq: regjistrimi me bus e mesazheve dështoi

en: not connected to the message bus
sq: i palidhur me bus e mesazheve

en: screensaver already running in this session
sq: ruajtësi i ekranit është në funksion në këtë seancë

en: Time has expired.
sq: Koha skadoi.

en: You have the Caps Lock key on.
sq: Butoni Caps Lock është i shtypur.

en: Log _Out
sq: _Dil jashtë

en: _Password:
sq: _Fjalëkalimi:
