mate-screensaver 1.26.0 - en to sr@latin translation catalogue (144 entries)

en: Screensaver
sr@latin: Čuvar ekrana

en: Set your screensaver preferences
sr@latin: Sopstvene postavke čuvara ekrana

en: Screensaver Preview
sr@latin: Pregled čuvara ekrana

en: <b>Screensaver preview</b>
sr@latin: <b>Pregled čuvara ekrana</b>

en: Screensaver Preferences
sr@latin: Postavke čuvara ekrana

en: Power _Management
sr@latin: _Upravnik potrošnje

en: _Preview
sr@latin: _Pregled

en: _Screensaver theme:
sr@latin: _Teme čuvara ekrana:

en: Regard the computer as _idle after:
sr@latin: Posmatraj računar kao neaktivan nakon:

en: _Activate screensaver when computer is idle
sr@latin: _Pokreni čuvara ekrana kada se ništa ne radi

en: _Lock screen when screensaver is active
sr@latin: _Zaključaj ekran kada čuvar ekrana radi

en: Select Background Image
sr@latin: Izaberite sliku za pozadinu

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
sr@latin: <b>Upozorenje: čuvar ekrana neće biti zaključan za administratora.</b>

en: Screensavers
sr@latin: Čuvari ekrana

en: Screensaver themes
sr@latin: Teme čuvara ekrana

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows outer space images. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Cosmos
sr@latin: Svemir

en: <span size="small">%U on %h</span>
sr@latin: <span size="small">%U na %h</span>

en: _Leave Message
sr@latin: O_stavi poruku

en: _Switch User
sr@latin: Promeni _korisnika

en: _Log Out
sr@latin: O_djava

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: _Unlock
sr@latin: Ot_ključaj

en: <b>Leave a message for %R:</b>
sr@latin: <b>Ostavite poruku za %R:</b>

en: _Save
sr@latin: _Sačuvaj

en: Activate when idle
sr@latin: Pokreni kada se ništa ne radi

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
sr@latin: Postavite ovu vrednost na „Tačno“ za pokrenete čuvara ekrana kada seništa ne radi.

en: Lock on activation
sr@latin: Zaključaj pri pokretanju

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
sr@latin: Postavite ovo na vrednost „Tačno“ da bi zaključali ekran kada se pokrene čuvar ekrana.

en: Screensaver theme selection mode
sr@latin: Režim izbora teme čuvara ekrana

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
sr@latin: Izbor koji koristi čuvar ekrana. Može biti „samo očisti“ koji omogućuje pokretanje čuvara ekrana bez korišćenja ikakvih tema „jedan“ koji omogućuje rad čuvara ekrana gde se koristi samo jedna tema (koja se zadaje u ključu „teme“) i „slučajan“ koji omogućava rad čuvara ekrana uz korišćenje jedne slučajne teme.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
sr@latin: Ovaj ključ navodi spisak tema koje čuvar ekrana koristi. Ključ se zanemaruje kada je ključ „režim“ postavljen na vrednost „samo očisti“zatim treba da obezbedi ime teme kada je vrednost „režima“ — „jedan“, i treba da obezbedi spisak tema kada je vrednost ključa „režim“ — „slučajan“.

en: Time before theme change
sr@latin: Vreme do promene teme

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
sr@latin: Vreme rada (u minutima) pre promene teme čuvara ekrana.

en: Time before locking
sr@latin: Vreme do zaključavanja

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
sr@latin: Broj minuta nakon pokretanja čuvara ekrana nakon kojih se ekran zaključava.

en: Allow embedding a keyboard into the window
sr@latin: Dozvoli ugrađivanje tastature u prozor

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
sr@latin: Uključite da dozvolite ugradnju tastature u prozor za otključavanje. Odgovarajuća komanda mora biti unesena kao vrednost ključa „keyboard_command“.

en: Embedded keyboard command
sr@latin: Komande ugrađene tastature

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
sr@latin: Komanda koja će biti pokrenuta ukoliko je „embedded_keyboard_enabled“ uključen za ugrađivanje tastature u prozoru. Komanda bi treba da definiše XEMBED priključnu spregu i izlazni XID prozor na standardnom izlazu.

en: Allow logout
sr@latin: Dozvoli odjavljivanje

en: Time before logout option
sr@latin: Vreme do omogućavanja odjave

en: Logout command
sr@latin: Naredba za odjavu

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
sr@latin: Naredba koja se poziva kada korisnik pritisne dugme za odjavu. Ova naredba bi jednostavno trebala da odjavi korisnika bez ikakve dodatne interakcije. Ovaj ključ ima dejstvo jedino ako je ključ „logout_enable“ postavljen na vrednost „Tačno“.

en: Allow user switching
sr@latin: Dozvoli promenu korisnika

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
sr@latin: Postavite ovo na vrednost „Tačno“ da bi u prozorčetu za otključavanje ponudili mogućnost prelaska na drugi korisnički nalog

en: Theme for lock dialog
sr@latin: Tema prozorčeta za zaključavanje

en: Allow the session status message to be displayed
sr@latin: Dozvoli prikaz poruka o stanju sesije

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
sr@latin: Dozvoljava prikaz poruka o stanju sesije kada je ekran zaključan.

en: Picture Filename
sr@latin: Poster - ime fajla

en: File to use for the background image.
sr@latin: Slika koji će da bude upotrebljena kao poster za pozadinu radne površine.

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
sr@latin: Prikaži slike svemira u nizu

en: Pictures folder
sr@latin: Fascikla sa slikama

en: Display a slideshow from your Pictures folder
sr@latin: Prikaži u nizu sve slike iz vaše lične fascikle

en: Pop art squares
sr@latin: Pop art kvadrati

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
sr@latin: Pop art mreža svetlećih boja

en: %s. See --help for usage information.
sr@latin: %s. Pogledajte --help za informacije o upotrebi.

en: Show paths that images follow
sr@latin: Prikaži putanje koje slike prate

en: Occasionally rotate images as they move
sr@latin: Povremeno rotiraj slike kako se kreću

en: Print out frame rate and other statistics
sr@latin: Odštampaj i broj okvira i ostalu statistiku

en: The maximum number of images to keep on screen
sr@latin: Maksimalan broj slika koje treba držati na ekranu

en: MAX_IMAGES
sr@latin: MAH_SLIKA

en: The initial size and position of window
sr@latin: Početna veličina i pozicija prozora

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
sr@latin: ŠIRINAxVISINA+X+Y

en: The source image to use
sr@latin: Polazna slika koja se koristi

en: image - floats images around the screen
sr@latin: slika — razbacaj slike po ekranu

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
sr@latin: Morate zadati sliku. Pogledajte --help za informacije o upotrebi.

en: Location to get images from
sr@latin: Mesto odakle se prikupljaju slike

en: PATH
sr@latin: PUTANJA

en: Color to use for images background
sr@latin: Boja za pozadine slika

en: "#rrggbb"
sr@latin: „#rrggbb“

en: Do not randomize pictures from location
sr@latin: Nemoj puštati nasumično slike iz putanje

en: Do not try to stretch images on screen
sr@latin: Ne razvlači slike preko celog ekrana

en: Copying files
sr@latin: Umnožavanje datoteka

en: From:
sr@latin: Sa:

en: To:
sr@latin: Na:

en: Copying themes
sr@latin: Umnožavanje tema

en: Invalid screensaver theme
sr@latin: Neispravna tema čuvara ekrana

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
sr@latin: Čini se da „%s“ nije ispravna tema čuvara ekrana.

en: Copying file: %u of %u
sr@latin: Umnožavam datoteku: %u od %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
sr@latin: Čini da čuvar ekrana bude zaustavljen prirodno

en: Query the state of the screensaver
sr@latin: Ispitaj stanje čuvara ekrana

en: Query the length of time the screensaver has been active
sr@latin: Ispituj vreme za koje je čuvar ekrana bio aktivan

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
sr@latin: Govori pokrenutom procesu čuvara ekrana da odmah zaključa ekran

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
sr@latin: Ako je čuvar ekrana pokrenut tada pređi na drugi grafički demo

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
sr@latin: Uključi čuvara ekrana (očisti ekran)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
sr@latin: Ako je čuvar ekrana prisutan, prekini ga (vrati pređašnju sliku na ekranu)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
sr@latin: Pozovi pokrenuti čuvar ekrana radi isprobavanja aktivnosti korisnika

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
sr@latin: Zabrani pokretanje čuvara ekrana. Komanda blokira čuvar ekrana dok god jeaktivna.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
sr@latin: Program koji zabranjuje čuvar ekrana

en: The reason for inhibiting the screensaver
sr@latin: Razlog zabrane čuvara ekrana

en: Version of this application
sr@latin: Verzija ovog programa

en: The screensaver is %s
sr@latin: Čuvar ekrana je %s

en: active
sr@latin: prisutan

en: inactive
sr@latin: ugašen

en: The screensaver is not inhibited
sr@latin: Čuvar ekrana je nije zaustavljen

en: The screensaver is being inhibited by:
sr@latin: Čuvar ekrana je onemogućen od strane:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
sr@latin: Čuvar ekrana je aktivan %d sekundi.

en: The screensaver is not currently active.
sr@latin: Čuvar ekrana je trenutno zaustavljen.

en: Show debugging output
sr@latin: Prikaži ispis za traženje grešaka

en: Show the logout button
sr@latin: Prikaži dugme za odjavu

en: Command to invoke from the logout button
sr@latin: Naredba koja se poziva pritiskom na dugme za odjavu

en: Show the switch user button
sr@latin: Prikaži dugme za promenu korisnika

en: Message to show in the dialog
sr@latin: Poruka za prikaz u prozorčetu

en: MESSAGE
sr@latin: PORUKA

en: Not used
sr@latin: Nije korišćeno

en: Username:
sr@latin: Korisničko ime:

en: Password:
sr@latin: Lozinka:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
sr@latin: Potrebno je da odmah promenite Vašu lozinku (lozinka je stara)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
sr@latin: Potrebno je da odmah promenite Vašu lozinku (primoran je administrator)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
sr@latin: Vaš nalog je istekao; potražite Vašeg administratora sistema

en: No password supplied
sr@latin: Nije dostavljena šifra

en: Password unchanged
sr@latin: Šifra je nepromenjena

en: Can not get username
sr@latin: Ne mogu da dobijem korisničko ime

en: Retype new UNIX password:
sr@latin: Ponovo unesi novu Juniks lozinku:

en: Enter new UNIX password:
sr@latin: Unesi novu Juniks lozinku:

en: (current) UNIX password:
sr@latin: (trenutna) Juniks lozinka:

en: Error while changing NIS password.
sr@latin: Greška pri promeni NIS lozinke.

en: You must choose a longer password
sr@latin: Morate sa odaberete dužu lozinku

en: Password has been already used. Choose another.
sr@latin: Lozinka je već u upotrebi. Izaberite drugu.

en: You must wait longer to change your password
sr@latin: Morate da čekate duže za promenu Vaše šifre

en: Sorry, passwords do not match
sr@latin: Lozinke se ne poklapaju

en: Checking...
sr@latin: Provera...

en: Authentication failed.
sr@latin: Identifikacija neuspela.

en: Blank screen
sr@latin: Očisti ekran

en: Random
sr@latin: Slučajan

en: Never
sr@latin: Nikad

en: Could not load the main interface
sr@latin: Ne mogu da učitam glavno sučelje

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
sr@latin: Molim proverite da li je čuvar ekrana pravilno instaliran

en: Don't become a daemon
sr@latin: Nemoj biti pozadinski proces

en: Enable debugging code
sr@latin: Omogući ispis za traženje grešaka

en: Unable to establish service %s: %s
sr@latin: Ne mogu da uspostavim servis %s: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
sr@latin: Ne mogu da postavim PAM_TTY=%s

en: Incorrect password.
sr@latin: Neisipravna lozinka

en: Not permitted to gain access at this time.
sr@latin: Pristup u ovo vreme nije dozvoljen.

en: No longer permitted to access the system.
sr@latin: Više nemate dozvolu za pristup sistemu.

en: failed to register with the message bus
sr@latin: neuspela prijava na magistralu poruka

en: not connected to the message bus
sr@latin: nije povezan na magistralu poruka

en: screensaver already running in this session
sr@latin: čuvar ekrana je već pokrenut u ovoj sesiji

en: Time has expired.
sr@latin: Vreme je isteklo.

en: You have the Caps Lock key on.
sr@latin: Pritisnuli ste taster za sva velika slova.

en: S_witch User...
sr@latin: Promeni _korisnika...

en: Log _Out
sr@latin: Odja_va

en: %U on %h
sr@latin: %U na %h

en: _Password:
sr@latin: _Lozinka:
