mate-screensaver 1.26.0 - en to tr translation catalogue (167 entries)

en: Screensaver
tr: Ekran koruyucu

en: Set your screensaver preferences
tr: Ekran koruyucunuzun tercihlerini belirtin

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;preferences;
tr: MATE;ekrankoruyucu;tercihler;

en: Screensaver Preview
tr: Ekran koruyucu Önizleme

en: <b>Screensaver preview</b>
tr: <b>Ekran koruyucu önizleme</b>

en: Screensaver Preferences
tr: Ekran koruyucu Tercihleri

en: Power _Management
tr: Güç Yöneti_mi

en: _Preview
tr: _Önizleme

en: _Screensaver theme:
tr: _Ekran koruyucu teması:

en: Regard the computer as _idle after:
tr: Sonrasında bilgisayarı _boş duran olarak say:

en: _Activate screensaver when computer is idle
tr: Bilgis_ayar bekleme durumundayken ekran koruyucuyu etkinleştir

en: _Lock screen when screensaver is active
tr: Ekran koruyucu etkinken ekranı ki_litle

en: Background picture for lock screen:
tr: Kilit ekranı için arka plan resmi:

en: Select Background Image
tr: Arkaplan Resmi Seç

en: <b>Warning: the screen will not be locked for the root user.</b>
tr: <b>Uyarı: root kullanıcısı için ekran kilitlenmeyecektir.</b>

en: Screensavers
tr: Ekran koruyucular

en: Screensaver themes
tr: Ekran koruyucu temaları

note: Translators: This is the name of a desktop background image that shows outer space images. You might want to translate it into the equivalent words of your language
en: Cosmos
tr: Kozmos

en: <span size="small">%U on %h</span>
tr: <span size="small">%h üzerinde %U</span>

en: Show password
tr: Parolayı göster

en: _Leave Message
tr: Mesaj _Bırak

en: _Switch User
tr: _Kullanıcı Değiştir

en: _Log Out
tr: _Çıkış

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: _Unlock
tr: _Kilidi Aç

en: <b>Leave a message for %R:</b>
tr: <b>%R için bir mesaj bırak:</b>

en: _Save
tr: _Kaydet

en: Activate when idle
tr: Boştayken etkinleştir

en: Set this to TRUE to activate the screensaver when the session is idle.
tr: Oturum boştayken ekran koruyucunun etkin olması bunu doğru/TRUE olarak ayarlayın.

en: Lock on activation
tr: Aktifleşince kilitle

en: Set this to TRUE to lock the screen when the screensaver goes active.
tr: Ekran koruyucu etkin olduğu zaman ekranın kilitlenmesi için bu doğru/TRUE olarak tanımlanmalı.

en: Screensaver theme selection mode
tr: Ekran koruyucu tema seçim kipi

en: The selection mode used by screensaver. May be "blank-only" to enable the screensaver without using any theme on activation, "single" to enable screensaver using only one theme on activation (specified in "themes" key), and "random" to enable the screensaver using a random theme on activation.
tr: Ekran koruyucu tarafından kullanılan seçim kipi. Ekran koruyucuyu etkinleştirmede herhangi bir tema kullanmamak için "blank-only", ekran koruyucuyu etkinleştirmede sadece bir tema kullanarak etkinleştirmek için ("themes" anahtarında belirtildiği gibi) "single", etkinleştirmede ekran koruyucunun rastgele bir tema kullanarak etkinleştirilmesi için "random" olabilir.

en: This key specifies the list of themes to be used by the screensaver. It's ignored when "mode" key is "blank-only", should provide the theme name when "mode" is "single", and should provide a list of themes when "mode" is "random".
tr: Bu anahtar ekran koruyucu tarafından kullanılacak temaların listesini belirtir. "mode" anahtarı "blank-only" olduğu zaman bu yoksayılır, "mode" "single" olduğu zaman tema adı sağlanmalı ve "mode" "random" olduğunda temaların bir listesi sağlanmalı.

en: Time before power management baseline
tr: Güç yönetimi başlangıcından önceki zaman

en: The number of seconds of inactivity before signalling to power management. This key is set and maintained by the session power management agent.
tr: Güç yöneticisine sinyal göndermeden önce pasif kalacak saniyelerin sayısı. Bu anahtar güç yöneticisi ajanının oturumu tarafından belirlenir ve sürdürülür.

en: Time before theme change
tr: Tema değişiminden önceki zaman

en: The number of minutes to run before changing the screensaver theme.
tr: Ekran koruyucu temasını değiştirmeden önce geçecek dakikaların sayısı.

en: Time before locking
tr: Kilitlemeden önceki zaman

en: The number of minutes after screensaver activation before locking the screen.
tr: Ekran koruyucunun etkinleşmesinden sonra ekranın kilitlenmesine kadarki dakikaların sayısı.

en: Allow embedding a keyboard into the window
tr: Pencereye bir klavye gömmeye izin ver

en: Set this to TRUE to allow embedding a keyboard into the window when trying to unlock. The "keyboard_command" key must be set with the appropriate command.
tr: Kilidi kaldırmaya çalışırken ekrana bir klavye gömmek için bunu TRUE olarak seçin. "keyboard_command" anahtarı uygun bir komutla tanımlanmalıdır.

en: Embedded keyboard command
tr: Gömülü klavye komutu

en: The command that will be run, if the "embedded_keyboard_enabled" key is set to TRUE, to embed a keyboard widget into the window. This command should implement an XEMBED plug interface and output a window XID on the standard output.
tr: "embedded_keyboard_enabled" anahtarı TRUE yapılmışsa, bir klavye bileşenini pencereye gömmek için bu komut çalıştırılacaktır. Bu komut bir XEMBED fiş arayüzü gerçekleştirmeli ve standart çıktıya bir XID penceresi çıktısı vermelidir.

en: Allow logout
tr: Oturum kapatmaya izin ver

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to allow logging out after a delay. The delay is specified in the "logout_delay" key.
tr: Kilidi kaldırma penceresinin belli bir süre beklemesinden sonra, oturumu kapatma seçeneğine izin vermek için bunu doğru/TRUE olarak ayarlayın. Gecikme "logout_delay" anahtarında belirtilir.

en: Time before logout option
tr: Oturumu kapat seçeneğinden önceki zaman

en: The number of minutes after the screensaver activation before a logout option will appear in the unlock dialog. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
tr: Ekran koruyucu etkinleştikten sonra kilidi kaldırma penceresinde oturumu kapat seçeneğinin görünmesi için geçecek dakikaların sayısı. Bu anahtar sadece "logout_enable" anahtarı doğru/TRUE yapıldığında etkiye sahiptir.

en: Logout command
tr: Oturum kapatma komutu

en: The command to invoke when the logout button is clicked. This command should simply log the user out without any interaction. This key has effect only if the "logout_enable" key is set to TRUE.
tr: Oturumu kapat düğmesi tıklandığında çağrılacak komut. Bu komut basitçe herhangi bir etkileşim olmadan kullanıcının oturum kapatmasını sağlar. Bu anahtar sadece "logout_enable" anahtarı doğru/TRUE olarak ayarlandığında etkiye sahiptir.

en: Allow user switching
tr: Kullanıcı değişimine izin ver

en: Set this to TRUE to offer an option in the unlock dialog to switch to a different user account.
tr: Kilidi kaldırma penceresinde başka bir kullanıcı değiştirme seçeneğini önermek için bunu doğru/TRUE olarak ayarlayın.

en: Theme for lock dialog
tr: Kilit penceresi için tema

en: Theme to use for the lock dialog
tr: Kilit penceresi için kullanılacak tema

en: Format for time on lock dialog
tr: Kilitli iletişim kutusundaki saat formatı

en: Format for date on lock dialog
tr:  
    Kilit iletişim kutusundaki tarih formatı

en: Allow the session status message to be displayed
tr: Oturum durum mesajının gösterilmesine izin ver

en: Allow the session status message to be displayed when the screen is locked.
tr: Ekran kilitlendiğinde oturum durum mesajının gösterilmesine izin ver.

en: Picture Filename
tr: Resim Dosya Adı

en: File to use for the background image.
tr: Arkaplan görüntüsü için kullanılacak dosya

en: Display a slideshow of pictures of the cosmos
tr: Kozmosun resimlerini slayt gösterisi şeklinde göster

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;slideshow;cosmos;
tr: MATE;ekran koruyucu;özel;slayt gösterisi;cosmos;resim;klasör;

en: Floating MATE
tr: Yüzen MATE

en: Bubbles the MATE logo around the screen
tr: Ekran üzerinde MATE logosu baloncukları oluşturur

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;logo;bubbles;
tr: MATE;ekrankoruyucu;logo;balonlar;

en: Floating GNOME
tr: Yüzen GNOME

en: Bubbles the GNOME logo around the screen
tr: Ekran üzerinde GNOME logosu baloncukları oluşturur

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;GNOME;logo;bubbles;
tr: MATE;ekran koruyucu;GNOME;logo;balonlar;

en: Pictures folder
tr: Resim dizini

en: Display a slideshow from your Pictures folder
tr: Resim dizininizden bir slayt gösterisi göster

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;custom;slideshow;pictures;folder;
tr: MATE;ekran koruyucu;özel;slayt gösterisi;resim;klasör;

en: Pop art squares
tr: Pop art kareleri

en: A pop-art-ish grid of pulsing colors.
tr: Bir pop-art-ish nabız gibi atan renklerin ızgarası.

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;grid;pulsing;colors;
tr: MATE;ekran koruyucu;renkler;

en: %s. See --help for usage information.
tr: %s. Kullanım bilgisi için --help çıktısına bakınız.

en: Show paths that images follow
tr: Görüntülerin izlediği yolları göster

en: Occasionally rotate images as they move
tr: Bazen resimleri hareket ettikçe döndür

en: Print out frame rate and other statistics
tr: Saniyedeki kare hızını ve diğer istatistikleri yazdır

en: The maximum number of images to keep on screen
tr: Ekranda tutulacak en fazla görüntü sayısı

en: MAX_IMAGES
tr: MAK_GÖRÜNTÜLER

en: The initial size and position of window
tr: Pencerenin ilk baştaki boyutu ve konumu

en: WIDTHxHEIGHT+X+Y
tr: GENİŞLİKxYÜKSEKLİK+X+Y

en: The source image to use
tr: Kullanılacak kaynak görüntü

en: image - floats images around the screen
tr: görüntü - görüntüleri ekran boyunca kaydır

en: You must specify one image.  See --help for usage information.
tr: Bir görüntü belirtmelisiniz.  Kullanım bilgisi için --help çıktısına bakınız.

en: Location to get images from
tr: Görüntülerin alınacağı konum

en: PATH
tr: YOL

en: Color to use for images background
tr: Arkaplan görüntüleri için kullanılacak renk

en: Do not randomize pictures from location
tr: Resimleri konumdan rastgele hale getirme

en: Do not try to stretch images on screen
tr: Ekrandaki görüntüleri esnetmeye çalışma

en: Copying files
tr: Dosyalar kopyalanıyor

en: From:
tr: Kimden:

en: To:
tr: Kime:

en: Copying themes
tr: Temalar kopyalanıyor

en: Invalid screensaver theme
tr: Geçersiz ekran koruyucu teması

en: %s does not appear to be a valid screensaver theme.
tr: %s geçerli bir ekran koruyucu teması gibi görünmüyor.

en: Copying file: %u of %u
tr: Dosya kopyalanıyor: %u / %u

en: Causes the screensaver to exit gracefully
tr: Ekran koruyucudan nazikçe çıkmasına sebep olur

en: Query the state of the screensaver
tr: Ekran koruyucunun durumunu sorgula

en: Query the length of time the screensaver has been active
tr: Ekran koruyucusunun etkin olduğu zamanı sorgula

en: Tells the running screensaver process to lock the screen immediately
tr: Çalışan ekran koruyucu sürecine ekranı hemen kilitlemesini söyle

en: Tells the running screensaver process to unlock the screen immediately
tr: Çalışan ekran koruyucu sürecine ekranın kilidini hemen açmasını söyle

en: If the screensaver is active then switch to another graphics demo
tr: Eğer ekran koruyucu etkin ise başka bir grafik gösterimine geç

en: Turn the screensaver on (blank the screen)
tr: Ekran koruyucuyu aç (ekranı boş bırak)

en: If the screensaver is active then deactivate it (un-blank the screen)
tr: Eğer ekran koruyucu etkin ise etkinliğini kaldır (ekranı boş bırakma)

en: Poke the running screensaver to simulate user activity
tr: Kullanıcı aktivitesini taklit etmek için çalışan ekran koruyucuyu dürt

en: Inhibit the screensaver from activating.  Command blocks while inhibit is active.
tr: Ekran koruyucunun etkinleşmesini engelle. Engelleme etkin iken komut bloke edilir.

en: The calling application that is inhibiting the screensaver
tr: Ekran koruyucuyu engelleyen çağrılan uygulama

en: The reason for inhibiting the screensaver
tr: Ekran koruyucuya engel olmak için sebep

en: Version of this application
tr: Bu uygulamanın sürümü

en: The screensaver is %s
tr: Ekran koruyucu %s

en: active
tr: etkin

en: inactive
tr: etkin değil

en: The screensaver is not inhibited
tr: Ekran koruyucu durdurulmamış

en: The screensaver is being inhibited by:
tr: Ekran koruyucuyu durduran:

en: The screensaver has been active for %d seconds.
tr: Ekran koruyucu %d saniyedir etkin.

en: The screensaver is not currently active.
tr: Ekran koruyucu şu anda etkin değil.

en: Show debugging output
tr: Hata ayıklama çıktısını göster

en: Show the logout button
tr: Çıkış düğmesini göster

en: Command to invoke from the logout button
tr: Oturumu kapat düğmesinden çağrılacak komut

en: Show the switch user button
tr: Kullanıcı değiştir düğmesini göster

en: Message to show in the dialog
tr: Pencerede gösterilecek mesaj

en: MESSAGE
tr: MESAJ

en: Not used
tr: Kullanılmıyor

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: Password:
tr: Parola:

en: You are required to change your password immediately (password aged)
tr: Hemen parolanızı değiştirmeniz gerekiyor (parolanız eskidi)

en: You are required to change your password immediately (root enforced)
tr: Parolanızı hemen değiştirmeniz gerekiyor (root zorluyor)

en: Your account has expired; please contact your system administrator
tr: Hesabınızın süresi dolmuş; lütfen sistem yöneticiniz ile temasa geçin

en: No password supplied
tr: Bir parola sağlanmadı

en: Password unchanged
tr: Parola değişmedi

en: Can not get username
tr: Kullanıcı adı alınamıyor

en: Retype new UNIX password:
tr: Yeni UNIX parolanızı yeniden girin:

en: Enter new UNIX password:
tr: Yeni UNIX parolanızı girin:

en: (current) UNIX password:
tr: (şimdiki) UNIX parolanız:

en: Error while changing NIS password.
tr: NIS parolası değiştirilirken hata.

en: You must choose a longer password
tr: Daha uzun bir parola seçmelisiniz

en: Password has been already used. Choose another.
tr: Parola kullanılmaktadır. Başka bir tane seçin.

en: You must wait longer to change your password
tr: Parolanızı değiştirmek için daha uzun beklemelisiniz

en: Sorry, passwords do not match
tr: Üzgünüm, parolalar uyuşmuyor

en: Checking...
tr: Kontrol ediliyor...

en: Authentication failed.
tr: Kimlik kontrolü başarısız.

en: Blank screen
tr: Boş ekran

en: Random
tr: Rastgele

en: Never
tr: Asla

en: Could not load the main interface
tr: Ana arayüz yüklenemedi

en: Please make sure that the screensaver is properly installed
tr: Lütfen ekran koruyucusunun düzgün bir şekilde kurulmuş olduğundan emin olun

en: Don't become a daemon
tr: Bir servis haline gelme

en: Enable debugging code
tr: Hata ayıklama kodunu etkinleştir

en: Launch screensaver and locker program
tr: Ekran koruyucu ve kilitleyici programı başlat

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;screensaver;locker;
tr: MATE;ekrankoruyucu;ekran koruyucu;kilitleyen;

en: Unable to establish service %s: %s
tr: Servis %s kurulamadı: %s

en: Can't set PAM_TTY=%s
tr: PAM_TTY=%s yapılamadı

en: Incorrect password.
tr: Yanlış parola.

en: Not permitted to gain access at this time.
tr: Şu an erişim kazanmaya izinli değil.

en: No longer permitted to access the system.
tr: Sisteme erişimine artık izin verilmiyor.

en: failed to register with the message bus
tr: mesaj veri yoluna kayıt başarısız

en: not connected to the message bus
tr: mesaj veri yoluna bağlı değil

en: screensaver already running in this session
tr: Bu oturumda ekran koruyucu zaten çalışmakta

en: %A, %B %e
tr: %e %B %A

en: Time has expired.
tr: Süre doldu.

en: You have the Caps Lock key on.
tr: Büyük harf kilidi tuşunuz açık.

en: S_witch User...
tr: K_ullanıcı Değiştir...

en: Log _Out
tr: _Oturumu Kapat

en: %U on %h
tr: %h üzerinde %U

en: _Password:
tr: _Parola:

en: Hide password
tr: Parolayı gizle
