mate-session-manager 1.25.0 - en to as translation catalogue (99 entries)

en: Select Command
as: আদেশ নিৰ্ব্বাচন কৰক

en: seconds
as: ছেকেণ্ড

en: _Cancel
as: বাতিল (_C)

en: Add Startup Program
as: প্ৰাৰম্ভিক কাৰ্য্যক্ৰম যোগ কৰক

en: _Add
as: যোগ (_য)

en: Edit Startup Program
as: প্ৰাৰম্ভিক কাৰ্য্যক্ৰম সম্পাদন কৰক

en: _Save
as: সংৰক্ষণ (_S)

en: The startup command cannot be empty
as: প্ৰাৰম্ভিক আদেশ ৰিক্ত ৰখা নাযাব

en: The startup command is not valid
as: প্ৰাৰম্ভিক আদেশ অবৈধ

en: _Help
as: সাহায্য (_H)

en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: Enabled
as: সক্ৰিয়

en: Icon
as: আইকন

en: Program
as: কাৰ্য্যক্ৰম

en: Startup Applications Preferences
as: প্ৰাৰম্ভিক অনুপ্ৰয়োগ সংক্ৰান্ত পছন্দ

en: No name
as: নামবিহীন

en: No description
as: বিৱৰণ অনুপস্থিত

en: Version of this application
as: এই অ্যাপলিকেশনটিৰ সংস্কৰণ

en: Could not display help document
as: সহায়ক নথিপত্ৰ প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Save sessions
as: অধিবেশন সংৰক্ষণ কৰক

en: Logout prompt
as: প্ৰস্থান প্ৰম্পট

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
as: সক্ৰিয় থাকিলে, অধিবেশন সমাপ্ত কৰাৰ আগতে mate-session এ ব্যৱহাৰকৰ্তাক প্ৰমপ্ট কৰিব ।

en: Time before session is considered idle
as: সময় পূৰ্বে হলো

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
as: সংখ্যা সৰ্বমোট মিনিট সৰ্বমোট পূৰ্বে হলো.

en: Default session
as: অবিকল্পিত অধিবেশন

en: List of applications that are part of the default session.
as: অবিকল্পিত অধিবেশনৰ বাবে অনুপ্ৰয়োগৰ তালিকা ।

en: Required session components
as: অধিবেশনৰ আৱশ্যক সামগ্ৰী

en: Window Manager
as: সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালক

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
as: সংযোগক্ষেত্ৰ পৰিচালক সেই কাৰ্য্যক্ৰ যাৰ সহায়ত সংযোগক্ষেত্ৰৰ শিৰোনামৰ বাৰ আৰু প্ৰান্তৰেখা আঁকা হয় আৰু সংযোগক্ষেত্ৰৰ অৱস্থান আৰু মাপ পৰিবৰ্তন কৰা সম্ভৱ হয় ।

en: Panel
as: পেনেল

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
as: পেনেলৰ সহায়ত পৰ্দাৰ ওপৰত অথবা তলৰ অংশত তালিকা, সংযোগক্ষেত্ৰ তালিকা, অৱস্থাসূচক আইকন, ঘড়ি প্ৰভৃতি বাৰ উপলব্ধ কৰা হয় ।

en: File Manager
as: নথিপত্ৰ পৰিচালক

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
as: নথিপত্ৰ পৰিচালন ব্যৱস্থা দ্বাৰা ডেস্কট'প আইকন উপলব্ধ কৰা হয় আৰু সংৰক্ষিত নথিপত্ৰসমূহৰ সৈতে ইন্টাৰেক্ট কৰাৰ সুবিধা উপস্থিত কৰা হয় ।

en: This session logs you into MATE
as: এই অধিবেশনে আপোনাক MATE ত প্ৰৱেশ কৰাই

en: <b>Some programs are still running:</b>
as: <b>কিছুমান কাৰ্য্যক্ৰম এতিয়াও চলি আছে:</b>

en: Startup Applications
as: প্ৰাৰম্ভিক অনুপ্ৰয়োগ

en: Choose what applications to start when you log in
as: প্ৰৱেশ কৰাৰ সময়ত আৰম্ভ কৰাৰ উদ্দেশ্যে চিহ্নিত অনুপ্ৰয়োগ

en: Additional startup _programs:
as: অতিৰিক্ত প্ৰাৰম্ভিক অনুপ্ৰয়োগ (_p):

en: _Remove
as: আঁতৰাওক (_R)

en: _Edit
as: সম্পাদনা (_E)

en: Startup Programs
as: প্ৰাৰম্ভিক অনুপ্ৰয়োগ

en: _Automatically remember running applications when logging out
as: প্ৰস্থান কৰাৰ সময়ত চলমান অনুপ্ৰয়োগসমূহৰ তালিকা স্বয়ংক্ৰিয়ৰূপে মনত ৰখা হ'ব (_A)

en: _Remember Currently Running Application
as: বৰ্তমানে চলমান অনুপ্ৰয়োগৰ তালিকা মনত ৰখা হ'ব (_R)

en: Options
as: বিকল্প

en: Comm_ent:
as: মন্তব্য (_e):

en: Co_mmand:
as: আদেশ (_m):

en: _Name:
as: নাম (_N):

en: _Delay:
as: বিলম্ব (_D):

en: File is not a valid .desktop file
as: বৈধ .desktop নথিপত্ৰ নহয়

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
as: ডেস্কটপ নথিপত্ৰৰ অজ্ঞাত সংস্কৰণ '%s'

en: Starting %s
as: %s আৰম্ভ কৰা হৈছে

en: Application does not accept documents on command line
as: এই এপ্লিকেশন দ্বাৰা আদেশ-শাৰীৰ মাধ্যমে নথিপত্ৰ গ্ৰহণ কৰা নহয়

en: Unrecognized launch option: %d
as: প্ৰাৰম্ভকালীন বিকল্প পৰিচিত নহয় : %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
as: 'Type=Link' ডেস্কটপ নিবেশলৈ নথিৰ URI উল্লেখ কৰা নাযাব

en: Not a launchable item
as: প্ৰাৰম্ভ কৰাৰ যোগ্য বস্তু নহয়

en: Disable connection to session manager
as: অধিবেশন পৰিচালন ব্যৱস্থাৰ সৈতে সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰা হ'ব

en: Specify file containing saved configuration
as: সংৰক্ষিত বিন্যাস সহ নথিপত্ৰ চিহ্নিত কৰক

en: FILE
as: নথিপত্ৰ: [1]

en: Specify session management ID
as: অধিবেশন পৰিচালনাৰ ID উল্লেখ কৰক

en: Session management options:
as: অধিবেশন পৰিচালনা সংক্ৰান্ত বিকল্প:

en: Show session management options
as: অধিবেশন পৰিচালনা সংক্ৰান্ত বিকল্প প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Icon '%s' not found
as: '%s' নামক আইকন পোৱা নাযায়

en: Unknown
as: অজ্ঞাত

en: A program is still running:
as: এটা অনুপ্ৰয়োগ বৰ্তমানে চলি আছে:

en: Some programs are still running:
as: কিছুমান অনুপ্ৰয়োগ চলি আছে:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
as: অনুপ্ৰয়োগ সমাপ্তিৰ অপেক্ষা কৰা হৈছে । অনুপ্ৰয়োগ বিঘ্নিত হ'লে সঞ্চালিত কামৰ ফল আঁতৰুৱাৰ সম্ভাৱনা আছে ।

en: Switch User Anyway
as: তথাপিও ব্যৱহাৰকৰ্তা হিচাপ পৰিবৰ্তন কৰা হ'ব

en: Suspend Anyway
as: তথাপিও স্থগিত কৰা হ'ব

en: Hibernate Anyway
as: তথাপিও নিদ্ৰিত কৰা হ'ব

en: Reboot Anyway
as: তথাপিও পুনৰাৰম্ভ কৰা হ'ব

en: Lock Screen
as: পৰ্দা লক কৰক

en: Cancel
as: বাতিল কৰক

en: You are currently logged in as "%s".
as: বৰ্তমানে আপুনি "%s" পৰিচয়ে প্ৰৱেশ কৰিছে ।

en: Log out of this system now?
as: এতিয়াই প্ৰণালীৰ পৰা প্ৰস্থান কৰা হ'ব ?

en: _Switch User
as: ব্যৱহাৰকাৰী পৰিবৰ্তন (_S)

en: _Log Out
as: লগ-আউট (_L)

en: Shut down this system now?
as: এই মুহূৰ্তে প্ৰণালী বন্ধ কৰা হ'ব ?

en: S_uspend
as: স্থগিত কৰা হ'ব (_u)

en: _Hibernate
as: নিদ্ৰিত অৱস্থা (_H)

en: _Restart
as: পুনৰাৰম্ভ (_R)

en: _Shut Down
as: বন্ধ কৰক (_S)

en: Not responding
as: কোনো প্ৰতিক্ৰিয়া নাই

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
as: প্ৰণালী বৰ্তমানে বন্ধ কৰাৰ প্ৰচেষ্টা কৰা হৈছে আৰু এই কাৰণে নতুন গ্ৰাহকৰ সৈতে সংযোগ স্থাপনৰ অনুৰোধ প্ৰত্যাখ্যান কৰা হৈছে ।

en: Could not create ICE listening socket: %s
as: ICE অপেক্ষাৰ ছ'কেট নিৰ্মাণ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
as: প্ৰৱেশ অধিবেশন আৰম্ভ কৰিবলৈ ব্যৰ্থ (X সেৱকৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ)

en: Override standard autostart directories
as: প্ৰমিত autostart পঞ্জিকাৰ মান উপেক্ষা কৰা হ'ব

en: Enable debugging code
as: সক্ৰিয়

en: Do not load user-specified applications
as: ব্যৱহাৰকৰ্তা দ্বাৰা নিৰ্ধাৰিত অনুপ্ৰয়োগ লোড কৰা ন'হ'ব

en:  - the MATE session manager
as: - MATE অধিবেশন পৰিচালনা ব্যৱস্থা

en: Log out
as: প্ৰস্থান

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
as: কোনো উপস্থিত প্ৰতিৰোধ অগ্ৰাহ্য কৰি, প্ৰস্থান কৰা হ'ব

en: Show logout dialog
as: প্ৰস্থানৰ সম্বাদ বক্স প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Show shutdown dialog
as: বন্ধ কৰাৰ সম্বাদ বক্স প্ৰদৰ্শন কৰা হ'ব

en: Use dialog boxes for errors
as: ত্ৰুটিৰ ক্ষেত্ৰত সম্বাদ বক্স ব্যৱহাৰ কৰক

note: deprecated options
en: Set the current session name
as: বৰ্তমান অধিবেশনৰ নাম নিৰ্ধাৰণ কৰক

en: Kill session
as: অধিবেশন অন্ত কৰক

en: Do not require confirmation
as: নিশ্চিত কৰাৰ প্ৰয়োজন নাই

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
as: অধিবেশন পৰিচালনব্যৱস্থাৰ সৈতে সংযোগ স্থাপন কৰিবলৈ ব্যৰ্থ

en: Program called with conflicting options
as: দ্বন্দ্বযুক্ত বিকল্প সহ অনুপ্ৰয়োগক কল কৰা হৈছে
