mate-session-manager 1.25.0 - en to ast translation catalogue (93 entries)

en: Select Command
ast: Comandu seleición

en: seconds
ast: segundos

en: _Cancel
ast: _Encaboxar

en: Add Startup Program
ast: Amestar Programa d'Arranque

en: _Add
ast: _Amestar

en: Edit Startup Program
ast: Remanar Programa d'Arranque

en: _Save
ast: _Guardar

en: The startup command cannot be empty
ast: El comandu d'arranque nun puede tar vacíu

en: The startup command is not valid
ast: El comandu d'arranque nun ye válidu

en: _Help
ast: _Ayuda

en: _Close
ast: _Zarrar

en: Enabled
ast: Habilitáu

en: Icon
ast: Iconu

en: Program
ast: Programa

en: No name
ast: Ensin nome

en: No description
ast: Ensin descrición

en: Version of this application
ast: Versión d'esta aplicación

en: Could not display help document
ast: Nun pudo amosase la documentación d'ayuda

en: Save sessions
ast: Guardar sesiones

en: Logout prompt
ast: Diálogu de salida

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
ast: Si ta habilitao, mate-session entrugará al usuariu antes de terminar una sesión.

en: Time before session is considered idle
ast: Tiempu enantes de considerar la sesión como inactiva

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
ast: El númberu de minutos d'inactividá antes de considerar la sesión inactiva.

en: Default session
ast: Sesión por defeutu

en: List of applications that are part of the default session.
ast: Llista d'aplicaciones que formen parte de la sesión por defeutu.

en: Required session components
ast: componentes de sesión requeríos

en: Window Manager
ast: Alministrador de ventanes

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
ast: El remanador de ventanes ye'l programa que dibuxa la barra de títulu y les llendes d'al rodiu les ventanes, y permítete mover y camudar el tamañu de les ventanes.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
ast: El panel proporciona la barra de la parte superior o inferior de la pantalla y que contién menús, la llista de ventanes, los iconos d'estáu, el reló, etc.

en: File Manager
ast: Xestor de ficheros

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
ast: El remanador de ficheros proporciona los iconos del escritoriu y permítete interaccionar colos tos ficheros guardaos.

en: This session logs you into MATE
ast: Esta sesión conéuta-y a MATE

en: <b>Some programs are still running:</b>
ast: <b>Tovía tán executándose dalgunos programes:</b>

en: Additional startup _programs:
ast: _Programes d'entamu adicionales:

en: _Remove
ast: _Desaniciar

en: _Edit
ast: _Editar

en: Startup Programs
ast: Programes d'Entamu

en: _Automatically remember running applications when logging out
ast: Remembrar _automáticamente les aplicaciones n'execución al salir de la sesión

en: _Remember Currently Running Application
ast: _Remembrar les aplicaciones actualmente n'execución

en: Options
ast: Opciones

en: Comm_ent:
ast: Com_entariu

en: Co_mmand:
ast: Co_mandu:

en: _Name:
ast: _Nome:

en: _Delay:
ast: _Retrasu:

en: File is not a valid .desktop file
ast: El ficheru nun ye un ficheru .desktop válidu

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ast: Versión '%s' del ficheru desktop non reconocida

en: Starting %s
ast: Entamando %s

en: Application does not accept documents on command line
ast: L'aplicación nun aceuta documentos na llinia de comandos

en: Unrecognized launch option: %d
ast: Opción de llanzamientu non reconocida: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ast: Nun puen pasase los URIs de documentos a entraes d'escritoriu 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ast: Nun ye un elementu llanzable

en: Disable connection to session manager
ast: Desactivar la conexón col alministrador de sesiones

en: Specify file containing saved configuration
ast: Especificar el ficheru que contién la configuración guardada

en: FILE
ast: FICHERU

en: Specify session management ID
ast: Especificar la ID d'alministración de sesión

en: Session management options:
ast: Opciones d'alministración de la sesión:

en: Show session management options
ast: Ver les opciones de xestión de la sesión

en: Icon '%s' not found
ast: Nun s'atopó l'iconu '%s'

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: A program is still running:
ast: Tovía hai un programa executándose:

en: Some programs are still running:
ast: Tovía hai dalgunos programes executándose:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
ast: Esperando a que finen los programes. Interrumpir estos programes pue facer que pierdas datos.

en: Switch User Anyway
ast: Trocar usuariu de toes maneres

en: Suspend Anyway
ast: Suspender de toes maneres

en: Hibernate Anyway
ast: Hibernar de toes maneres

en: Reboot Anyway
ast: Reaniciar de toes maneres

en: Lock Screen
ast: Candar pantalla

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: _Switch User
ast: Camudar _usuariu

en: _Log Out
ast: _Desconeutar

en: S_uspend
ast: S_uspender

en: _Hibernate
ast: I_vernar

en: _Restart
ast: _Reaniciar

en: _Shut Down
ast: _Apagar

en: Not responding
ast: Nun respuende

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
ast: Refugando la conexón d'un cliente nuevu porque la sesión ta siendo zarrada

en: Could not create ICE listening socket: %s
ast: Nun se pudo crear el socket d'escucha ICE: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
ast: Nun ye posible entamar la sesión (y nun ye posible coneutar al sirvidor X)

en: Override standard autostart directories
ast: Sobreescribir los direutorios d'aniciu automáticu estándar

en: Enable debugging code
ast: Activar códigu de depuración

en: Do not load user-specified applications
ast: Nun cargar les aplicaciones especificaes pol usuariu

en:  - the MATE session manager
ast:  - el remanador de sesiones de MATE

en: Log out
ast: Finar la sesión

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
ast: Finar la sesión, inorando cualesquier inhibidor esistente

en: Show logout dialog
ast: Amosar el diálogu de finalización de sesión

en: Show shutdown dialog
ast: Amosar el diálogu d'apagáu

en: Use dialog boxes for errors
ast: Emplegar cuadros de diálogu pa los errores

note: deprecated options
en: Set the current session name
ast: Establecer el nome de sesión actual

en: NAME
ast: NOME

en: Kill session
ast: Matar sesión

en: Do not require confirmation
ast: Nun requerir confirmación

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
ast: Nun pudo coneutase al alministrador de sesiones

en: Program called with conflicting options
ast: Programa llamáu con opciones conflictives
