mate-session-manager 1.25.0 - en to be translation catalogue (117 entries)

en: Select Command
be: Пазначце загад

en: seconds
be: секунд

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: Add Startup Program
be: Дадаць праграму

en: _Add
be: Д_адаць

en: Edit Startup Program
be: Змяніць праграму

en: _Save
be: _Захаваць

en: The startup command cannot be empty
be: Загад запуску не можа быць пусты

en: The startup command is not valid
be: Памылковы загад

en: _Help
be: _Даведка

en: _Close
be: _Закрыць

en: Enabled
be: Уключаны

en: Icon
be: Значок

en: Program
be: Праграма

en: Startup Applications Preferences
be: Настáўленні пачатковага запуску

en: No name
be: Без назвы

en: No description
be: Апісанне адсутнічае

en: Version of this application
be: Версія гэтай праграмы

en: Could not display help document
be: Немагчыма паказаць даведку

en: Current session start time
be: Час запуску дзейнага сеансу

en: Unix time of the start of the current session.
be: Unix-час пачатку дзейнага сеансу.

en: Save sessions
be: Захоўваць сеансы

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
be: Калі ўключана, mate-session будзе захоўваць сеанс аўтаматычна.

en: Logout prompt
be: Запыт на выхад

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
be: Калі ўключана, mate-session запытае пацверджання завяршэння сеанса.

en: Logout timeout
be: Затрымка перад выхадам

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
be: Калі запыт на выхад з сеансу ўключаны, гэты параметр задае затрымку ў секундах перад аўтаматычным выхадам. Калі 0, то аўтаматычны выхад адключаны.

en: Time before session is considered idle
be: Адрэзак часу, пасля якога сеанс будзе лічыцца ў прастоі

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
be: Колькасць хвілін, пасля якой сеанс будзе лічыцца ў прастоі

en: Default session
be: Стандартны сеанс

en: List of applications that are part of the default session.
be: Спіс праграм, якія з'яўляюцца часткай стандартнага сеансу.

en: Required session components
be: Абавязковыя кампаненты сеансу

en: Control gnome compatibility component startup
be: Кіраванне запускам кампанента сумяшчальнасці Gnome

en: Control which compatibility components to start.
be: Кіраванне тым, якія кампаненты сумяшчальнасці запускаць.

en: Window Manager
be: Кіраўнік вокнаў

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
be: Кіраўнік вокнаў - праграма, якая малюе радок загалоўка і межы вакол вокнаў, дазваляе вам перасоўваць вокны і змяняць іхныя памеры.

en: Panel
be: Панэль

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
be: Панэль пастаўляе стужкі зверху ці знізу экрана, якія ўтрымліваюць меню, спіс вокнаў, значкі станаў, гадзіннік і інш.

en: File Manager
be: Файлавы кіраўнік

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
be: Кіраўнік файлаў паказвае цэтлікі на стале і дазваляе вам узаемадзейнічаць з вашымі файламі.

en: Dock
be: Док

en: A dock provides a dockable area, similar to a panel, for launching and switching applications.
be: Док прадастаўляе стыкоўную зону, кшталту панэлі, для запуску або пераключэння праграм.

en: This session logs you into MATE
be: Сеанс MATE

en: <b>Some programs are still running:</b>
be: <b>Некаторыя праграмы ўсё яшчэ выконваюцца:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
be: Чаканне завяршэння праграмы. Перапыненне праграмы можа выклікаць страту вашай працы.

en: Startup Applications
be: Праграмы аўтастарту

en: Choose what applications to start when you log in
be: Вылучыце праграмы, якія будуць запушчаны падчас вашага ўваходу

en: Additional startup _programs:
be: Дадатковыя _праграмы аўтастарту:

en: _Remove
be: Вы_даліць

en: _Edit
be: _Змяніць

en: Startup Programs
be: Праграмы аўтастарту

en: _Automatically remember running applications when logging out
be: _Аўтаматычна запамінаць дзейныя праграмы падчас завяршэння сеансу

en: _Remember Currently Running Application
be: Зап_омніць дзейныя праграмы

en: Options
be: Параметры

en: Browse…
be: Агляд…

en: Comm_ent:
be: Ка_ментар:

en: Co_mmand:
be: _Загад:

en: _Name:
be: _Назва:

en: _Delay:
be: Зат_рымка:

en: File is not a valid .desktop file
be: Файл не ёсць карэктным .desktop-файлам

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
be: Нераспазнаны desktop-файл версіі '%s'

en: Starting %s
be: Запуск %s

en: Application does not accept documents on command line
be: Праграма не падтрымлівае адкрыванне дакументаў праз загадны радок

en: Unrecognized launch option: %d
be: Нераспазнаны параметр запуску: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
be: Немагчыма даслаць URI дакумента ў цэтлік з 'Type=Link'

en: Not a launchable item
be: Незапускальны аб'ект

en: Disable connection to session manager
be: Адключыць злучэнне з кіраўніком сеансаў

en: Specify file containing saved configuration
be: Пазначыць файл з захаванай канфігурацыяй

en: FILE
be: ФАЙЛ

en: Specify session management ID
be: Задаць ID кіравання сеансам

en: Session management options:
be: Параметры кіравання сеансам:

en: Show session management options
be: Паказаць параметры кіравання сеансам

en: Icon '%s' not found
be: Значка "%s" не знойдзена

en: Unknown
be: Невядомы

en: A program is still running:
be: Праграма ўсё яшчэ выконваецца:

en: Some programs are still running:
be: Некатрыя праграмы ўсё яшчэ выконваюцца:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
be: Чаканне завяршэння праграм. Калі забіць гэтыя праграмы, можна страціць частку працы.

en: Switch User Anyway
be: Прымусовае пераключэнне

en: Log Out Anyway
be: Прымусовы выхад

en: Suspend Anyway
be: Прымусовае прыпыненне

en: Hibernate Anyway
be: Прымусовы сон

en: Shut Down Anyway
be: Адключыць прымусова

en: Reboot Anyway
be: Прымусовая перазагрузка

en: Lock Screen
be: Замкнуць экран

en: Cancel
be: Скасаваць

en: You are currently logged in as "%s".
be: Вы ўвайшлі як "%s".

en: Log out of this system now?
be: Скончыць сеанс?

en: _Switch User
be: _Пераключыць карыстальніка

en: _Log Out
be: _Скончыць сеанс

en: Shut down this system now?
be: Адключыць сістэму?

en: S_uspend
be: Пры_пыніць

en: _Hibernate
be: У_сыпіць

en: _Restart
be: Пераза_грузіць

en: _Shut Down
be: _Адключыць

en: Not responding
be: Не адказвае

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
be: Запомненая праграма

en: This program is blocking logout.
be: Гэтая праграма блакуе выхад.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
be: Адмоўлена ў злучэнні новым кліентам, бо ідзе сканчэнне сеансу

en: Could not create ICE listening socket: %s
be: Немагчыма стварыць ICE-сокет: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
be: Немагчыма запусціць сеанс уваходу (і немагчыма злучыцца з X-серверам)

en: Override standard autostart directories
be: Перавызначыць стандартныя каталогі аўтастарту

en: Enable debugging code
be: Уключыць наладачны код

en: Do not load user-specified applications
be: Не загружаць праграмы карыстальніка

en:  - the MATE session manager
be:  - Кіраўнік сеансаў MATE

en: %s requires an argument
be: %s патрабуе аргументаў

en: Failed to execute %s
be: Не выйшла выканаць %s

en: Log out
be: Скончыць сеанс

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
be: Выйсці, не звяртаючы ўвагу на забароны

en: Show logout dialog
be: Паказаць акенца выхаду

en: Show shutdown dialog
be: Паказаць акенца адключэння

en: Use dialog boxes for errors
be: Выкарыстоўваць акенцы для паказу памылак

note: deprecated options
en: Set the current session name
be: Вызначыць назву актыўнага сеансу

en: NAME
be: Назва

en: Kill session
be: Забіць сеанс

en: Do not require confirmation
be: Не запытваць пацверджанне

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
be: Немагчыма злучыцца з кіраўніком сеансаў

en: Program called with conflicting options
be: Выклік праграмы з канфліктнымі параметрамі
