mate-session-manager 1.25.0 - en to br translation catalogue (115 entries)

en: Select Command
br: Dibabit un arc'had

en: seconds
br: eilenn

en: _Cancel
br: _Nullañ

en: Add Startup Program
br: Ouzhpennañ ur goulev-loc'hañ

en: _Add
br: _Ouzhpennañ

en: Edit Startup Program
br: Kemmañ ar goulev-loc'hañ

en: _Save
br: _Enrollañ

en: The startup command cannot be empty
br: N'hell ket an arc'had-loc'hañ bezañ goullo

en: The startup command is not valid
br: N'eo ket talvoudek an arc'had loc'hañ

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Close
br: _Serriñ

en: Enabled
br: Gweredekaet

en: Icon
br: Arlun

en: Program
br: Goulev

en: Startup Applications Preferences
br: Gwellvezioù an arloadoù loc'hañ

en: No name
br: Anv ebet

en: No description
br: Deskrivadur ebet

en: Version of this application
br: Handlev an arload

en: Could not display help document
br: N'haller ket skrammañ an teul skoazell

en: Current session start time
br: Eur loc'hañ an estez vremanel

en: Unix time of the start of the current session.
br: Eur Unix eus derou an estez vremanel.

en: Save sessions
br: Gwareziñ an estezioù

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
br: Mar gweredekaet e vo enrollet an estez ent emgefreek gant 'mate-session'.

en: Logout prompt
br: Pedadenn dilugañ

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
br: Ma vez enaouet, e kelaouo mate-sessions an arveriad-ez a-raok echuiñ gant an estez.

en: Logout timeout
br: Dale kent digennaskañ

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
br: Mard eo bet gweredekaet pedadenn an digennaskañ e tespiz an dra-mañ an dale e eilennoù kent digennaskañ ent emgefreek. Mar 0 ez eo diweredekaet an digennaskañ emgefreek.

en: Time before session is considered idle
br: Amzer a chom a-raok an estez e vo e-giz dioberiant

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
br: An niver munutoù a wenedek a-raok eo bezañ an estez e-giz gwenedek.

en: Default session
br: Estez dre ziouer

en: List of applications that are part of the default session.
br: Listennad an arloadoù liammet en estez dre ziouer.

en: Required session components
br: Parzhoù ret evit an estez

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/org/mate/desktop/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
br: Roll ar parzhioù a rank bezañ e-barzh an estez. (Pep elfenn he deus un alc'hwez anvet dindan "/desktop/mate/session/required_components"). Ne zlefe ket ket aotreet, gant ostilh gwellvezioù an arloadoù loc'hañ, dilemel ur parzh ret d'an estez gant an arveriaded hag ardoer an estez a ouzhpennoù ent emgefreek ar parzhioù ret en-dro en estez pa vo kennasket outi mard int bet dilamet.

en: Control gnome compatibility component startup
br: Mestroniañ loc'hadur ar parzh evit ar geverlec'h gant gnome

en: Control which compatibility components to start.
br: Mestroniañ pe barzh e vo loc'het evit ar c'heverlec'h.

en: Window Manager
br: ardoer prenestroù

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
br: Gant an ardoer prenestroù e c'hellit tresañ barrennad titl ha riblennoù war dro prenestroù hag e c'hellit diblasañ ha mentiñ prenestroù.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
br: Ur barrenn ez eus gant an daolenn stur, uhel ouzh izel ar skramm, gant lañseroù, listennad prenestroù, arlunioù diwall, an eurier, hag all.

en: File Manager
br: Ardoer restroù

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
br: Merañ a ra merour restroù an arluniù burev ha gallout a rit etreoberiañ gant ho restroù.

en: This session logs you into MATE
br: An estez-mañ a lug ac'hanoc'h davet MATE

en: <b>Some programs are still running:</b>
br: <b>Arloadoù a lobour c'hoazh:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
br: Emañ o c'hortoz ma'z echuo ar goulev. Mar bez arsavet ar goulev e kollot ul lod eus ho labour marteze.

en: Startup Applications
br: Arloadoù loc'hañ

en: Choose what applications to start when you log in
br: Diuziñ arloadoù da lañsañ er gevreadur

en: Additional startup _programs:
br: _Goulevioù loc'hañ ouzhpenn :

en: _Edit
br: Dask_emmañ

en: Startup Programs
br: Meziantoù loc'hañ

en: _Automatically remember running applications when logging out
br: _Derc'hel soñj eus an arloadoù war erounit pa vez digennasket

en: _Remember Currently Running Application
br: E_n em soñjañ arloadoù o labourat

en: Options
br: Dibarzhioù

en: Browse…
br: Merdeiñ...

en: Comm_ent:
br: As_kelenn :

en: Co_mmand:
br: A_rc'had :

en: _Name:
br: _Anv

en: _Delay:
br: _Dale :

en: File is not a valid .desktop file
br: N'eo ket ur restr mod .desktop talvoudek

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
br: Handelv '%s' restr ar burev n'eo ket bet anavezet

en: Starting %s
br: O loc'hañ %s

en: Application does not accept documents on command line
br: An arload ne zegemer ket an teulioù dre arc'had

en: Unrecognized launch option: %d
br: Dibarzh loc'hañ dianavezet : %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
br: N'hall ket lakaat URIioù un teul d'un enankad mod .desktop e rizh 'Type=Link'

en: Not a launchable item
br: N'eo ket un dra da loc'hañ

en: Disable connection to session manager
br: Lazhañ kennask ouzh ardoer an estez

en: Specify file containing saved configuration
br: Erspizit ar restr gant ar c'hefluniadur enrollet enni

en: FILE
br: RESTR

en: Specify session management ID
br: Dibab ID ardoadur an estez

en: Session management options:
br: Dibarzhioù ardeiñ an estez :

en: Show session management options
br: Diskouez dibarzhioù ardeiñ an estez

en: Icon '%s' not found
br: N'eo ket bet kavet an arlun '%s'

en: Unknown
br: Dianav

en: A program is still running:
br: Ur goulev a labour c'hoazh:

en: Some programs are still running:
br: Gouleviù a labour c'hoazh:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
br: Gortoz arload echu. Un arsav a riskle da goll roadennoù bennak.

en: Switch User Anyway
br: Kemmañ an arveriad memes tra

en: Log Out Anyway
br: Digennaskañ evelkent

en: Suspend Anyway
br: Lakaat da gousket memes tra

en: Hibernate Anyway
br: Goañviñ memes tra

en: Shut Down Anyway
br: Lazhañ evelkent

en: Reboot Anyway
br: Adloc'hañ memes tra

en: Lock Screen
br: Prennañ ar skramm

en: Cancel
br: Nullañ

en: You are currently logged in as "%s".
br: Kennasket oc'h emgefre a-vremañ e-giz "%s".

en: Log out of this system now?
br: En em dilugañ eus ar reizhiad bremañ ?

en: _Switch User
br: _Kemmañ an arveriad

en: _Log Out
br: Di_lugañ

en: Shut down this system now?
br: Lazhañ ar reizhiad bremañ ?

en: S_uspend
br: L_akaat da gousket

en: _Hibernate
br: _Goañviñ

en: _Restart
br: _Adloc'hañ

en: _Shut Down
br: _Lazhañ

en: Not responding
br: Respont ebet

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
br: Arload dalc'het soñj ennañ

en: This program is blocking logout.
br: O virout ouzh an digennaskañ emañ ar goulev-mañ.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
br: N'eo ket aotret ar c'hennask nevez arval rak eo an estez a-vremañ o serriñ

en: Could not create ICE listening socket: %s
br: N'eus ket tu da grouiñ ur soked selaou ICE : %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
br: N'eus ket tu da lañsañ an estez (ha kennaskañ ouzh an dafariad X)

en: Override standard autostart directories
br: Erlec'hiañ kavlec'hioù autostart skoueriek

en: Enable debugging code
br: Gweredekaat ar boneg diveugañ

en: Do not load user-specified applications
br: Ne garg ket an arloadoù goulennet gant an arveriad

en:  - the MATE session manager
br:  - ardoer estezioù MATE

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
br: %s [DIBARZHIOÙ...] COMMAND
    
    Erounit COMMAND e-pad m'emañ o sparlañ arc'hwelerezhioù zo eus an estez.
    
      -h, --help        Diskouez ar skoazell-mañ
      --version         Diskouez handelv ar goulev
      --app-id ID       naoudi an arload da arverañ
                        pa vez o sparlañ (diret)
      --reason REASON   An abeg evit ar sparlañ (diret)
      --inhibit ARG     Traoù da sparlañ, roll dispartiet gant ur skejig eus :
                        digennaskañ, trec'haoliñ d'un arloade all, arsaviñ, dioberiant, emsevel
    
    If no --inhibit erspizet eo an dibarzh, goulakaet eo dioberiant.

en: %s requires an argument
br: Un arguzenn zo goulennet gant %s

en: Failed to execute %s
br: C'hwitadenn war erounit %s

en: Log out
br: Dilugañ

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
br: Digennaskañ, o tisoñjañ inibourad a chom

en: Show logout dialog
br: Diskouez ar voestad emziviz Dilugañ

en: Show shutdown dialog
br: Diskouez ar voestad emziviz Lazhañ

en: Use dialog boxes for errors
br: Arverañ ar voestad emziviz evit ar fazioù

note: deprecated options
en: Set the current session name
br: Despizañ an anv estez a-vremañ

en: NAME
br: ANV

en: Kill session
br: Lazhañ an estez

en: Do not require confirmation
br: Chom hep goulenn ma vo kadarnaet

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
br: N'haller ket en em gennaskañ ouzh an ardoer estezioù

en: Program called with conflicting options
br: Goulev galvet gant dibarzhioù tabutek
