mate-session-manager 1.25.0 - en to bs translation catalogue (45 entries)

en: seconds
bs: sekundi

en: Add Startup Program
bs: Dodaj startup program

en: _Add
bs: _Dodaj

en: Edit Startup Program
bs: Izmjeni startup program

en: _Save
bs: _Snimi

en: The startup command cannot be empty
bs: Startup komanda ne može biti prazna

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Close
bs: _Zatvori

en: Enabled
bs: Uključeno

en: Icon
bs: Ikona

en: No name
bs: Bez imena

en: No description
bs: Bez opisa

en: Version of this application
bs: Verzija ove aplikacije

en: Save sessions
bs: Sačuvaj sesije

en: Logout prompt
bs: Odjavni prompt

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
bs: Ukoliko je omogućeno, mate-session će potstaći korisnika prije završavanja sesije.

en: Window Manager
bs: Menadžer prozora

en: Panel
bs: Ploča

en: File Manager
bs: Upravitelj datoteka

en: Additional startup _programs:
bs: Dodaj startup _program

en: _Edit
bs: _Ured

en: Startup Programs
bs: Startup programi

en: Options
bs: Opcije

en: Co_mmand:
bs: Ko_manda:

en: _Name:
bs: _Ime:

en: _Delay:
bs: _Odgoda:

en: File is not a valid .desktop file
bs: Fajl nije validni .desktop fajl

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bs: Nepoznat desktop fajl Verzija '%s'

en: Starting %s
bs: Pokrećem  %s

en: Application does not accept documents on command line
bs: Aplikacija ne prihvaća dokumente na komandnoj liniji

en: Not a launchable item
bs: Nije moguće pokrenuti

en: Disable connection to session manager
bs: Onemogući spajanje sa upraviteljem sesije

en: FILE
bs: FAJL

en: Specify session management ID
bs: Navedi ID upravitelja sesije

en: Icon '%s' not found
bs: Ikona '%s' nije pronađena

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: A program is still running:
bs: Jedan program je još uvijek pokrenut:

en: Some programs are still running:
bs: Neki programi su još uvijek pokrenuti:

en: Lock Screen
bs: Zaključaj ekran

en: Cancel
bs: Odustani

en: _Log Out
bs: _Odjava

en: Log out
bs: Odjava

en: NAME
bs: IME

en: Kill session
bs: Ubij sesiju

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
bs: Ne mogu se priključiti na menadžera sesije
