mate-session-manager 1.25.0 - en to ca@valencia translation catalogue (119 entries)

en: Select Command
ca@valencia: Selecciona una ordre

en: seconds
ca@valencia: segons

en: _Cancel
ca@valencia: _Cancel·la

en: Add Startup Program
ca@valencia: Afig un programa d'inici

en: _Add
ca@valencia: _Afig

en: Edit Startup Program
ca@valencia: Edita el programa d'inici

en: _Save
ca@valencia: _Guarda

en: The startup command cannot be empty
ca@valencia: L'ordre d'inici no pot ser buida

en: The startup command is not valid
ca@valencia: L'ordre d'inici no és vàlida

en: _Help
ca@valencia: _Ajuda

en: _Close
ca@valencia: Tan_ca

en: Enabled
ca@valencia: Habilitat

en: Icon
ca@valencia: Icona

en: Program
ca@valencia: Programa

en: Startup Applications Preferences
ca@valencia: Preferències de les aplicacions d'inici

en: No name
ca@valencia: Sense nom

en: No description
ca@valencia: Sense descripció

en: Version of this application
ca@valencia: Versió d'aquesta aplicació

en: Could not display help document
ca@valencia: No s'ha pogut mostrar el document de l'ajuda

en: Current session start time
ca@valencia: Hora d'inici de la sessió actual

en: Unix time of the start of the current session.
ca@valencia: Hora UNIX de l'inici de la sessió actual.

en: Save sessions
ca@valencia: Guarda les sessions

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
ca@valencia: Si s'habilita, mate-session guardarà la sessió automàticament.

en: Logout prompt
ca@valencia: Indicador d'eixida

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
ca@valencia: Si s'habilita, el mate-session preguntarà a l'usuari abans de finalitzar una sessió.

en: Logout timeout
ca@valencia: Temps d'expiració per a tancar la sessió

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
ca@valencia: Si s'habilita el diàleg del tancament de la sessió, aquest estableix el temps d'expiració en segons abans que es tanque automàticament la sessió. Si és 0, el tancament automàtic de la sessió està inhabilitat.

en: Time before session is considered idle
ca@valencia: Temps abans que la sessió es consideri inactiva

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
ca@valencia: El nombre de minuts d'inactivitat que han de passar perquè la sessió es consideri inactiva.

en: Default session
ca@valencia: Sessió predeterminada

en: List of applications that are part of the default session.
ca@valencia: Llista d'aplicacions que formen part de la sessió.

en: Required session components
ca@valencia: Components necessaris de la sessió

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/org/mate/desktop/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
ca@valencia: Llista dels components que són necessaris com a part de la sessió (a cadascun dels quals li correspon una clau de MateConf a «/org/mate/session/required_components»). Normalment l'eina de les preferències de les aplicacions d'inici no permet que els usuaris suprimisquen un d'aquests elements necessaris de la sessió. El gestor de la sessió automàticament tornarà a afegir els components requerits a la sessió a l'inici de sessió en cas que s'hagen suprimit.

en: Control gnome compatibility component startup
ca@valencia: Controla l'inici de la compatibilitat dels components del gnome.

en: Control which compatibility components to start.
ca@valencia: Controla quins components de compatibilitat s'inicien.

en: Window Manager
ca@valencia: Gestor de finestres

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
ca@valencia: El gestor de finestres és el programa que dibuixa la barra de títol i les vores de les finestres, i també us permet moure-les i canviar-ne la mida.

en: Panel
ca@valencia: Tauler

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
ca@valencia: El quadre proporciona la barra de la part superior o inferior de la pantalla, i conté els menús, la llista de finestres, les icones d'estat, el rellotge, etc.

en: File Manager
ca@valencia: Gestor de fitxers

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
ca@valencia: El gestor de fitxers proporciona les icones de l'escriptori i us permet interaccionar amb els fitxers guardats.

en: Dock
ca@valencia: Acoblador

en: A dock provides a dockable area, similar to a panel, for launching and switching applications.
ca@valencia: Un acoblador proporciona una àrea acoblable, de manera similar a un tauler, per a executar i canviar aplicacions.

en: This session logs you into MATE
ca@valencia: Aquesta sessió us inica sessió al MATE

en: <b>Some programs are still running:</b>
ca@valencia: <b>Hi ha alguns programes encara en execució:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
ca@valencia: S'està esperant que finalitze el programa. Si s'interromp el programa, es podria perdre la informació.

en: Startup Applications
ca@valencia: Aplicacions d'inici

en: Choose what applications to start when you log in
ca@valencia: Trieu quines aplicacions voleu que s'inicien quan inicieu sessió

en: Additional startup _programs:
ca@valencia: _Programes d'inici addicionals:

en: _Remove
ca@valencia: _Suprimeix

en: _Edit
ca@valencia: _Edita

en: Startup Programs
ca@valencia: Programes d'inici

en: _Automatically remember running applications when logging out
ca@valencia: Recorda _automàticament les aplicacions que s'estan executant en eixir

en: _Remember Currently Running Application
ca@valencia: _Recorda les aplicacions que s'estan executant actualment

en: Options
ca@valencia: Opcions

en: Browse…
ca@valencia: Navega...

en: Comm_ent:
ca@valencia: Co_mentari:

en: Co_mmand:
ca@valencia: _Ordre:

en: _Name:
ca@valencia: _Nom:

en: _Delay:
ca@valencia: _Retard:

en: File is not a valid .desktop file
ca@valencia: Aquest no és un fitxer .desktop vàlid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ca@valencia: No es reconeix la versió «%s» del fitxer d'escriptori

en: Starting %s
ca@valencia: S'està iniciant %s

en: Application does not accept documents on command line
ca@valencia: L'aplicació no accepta documents des de la línia d'ordres

en: Unrecognized launch option: %d
ca@valencia: No és reconeix l'opció d'execució: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ca@valencia: No es poden especificar URI de document en una entrada d'escriptori «Type=Link»

en: Not a launchable item
ca@valencia: No és un element executable

en: Disable connection to session manager
ca@valencia: Inhabilita la connexió al gestor de la sessió

en: Specify file containing saved configuration
ca@valencia: Especifiqueu el fitxer que conté la configuració guardada

en: FILE
ca@valencia: FITXER

en: Specify session management ID
ca@valencia: Especifiqueu l'identificador del gestor de la sessió

en: Session management options:
ca@valencia: Opcions del gestor de la sessió:

en: Show session management options
ca@valencia: Mostra les opcions del gestor de la sessió

en: Icon '%s' not found
ca@valencia: No s'ha trobat la icona «%s»

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: A program is still running:
ca@valencia: Hi ha un programa que encara s'està executant:

en: Some programs are still running:
ca@valencia: Hi ha alguns programes que encara s'estan executant:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
ca@valencia: S'està esperant que finalitzen alguns programes. Si els interrompeu és possible que perdeu les dades no guardades.

en: Switch User Anyway
ca@valencia: Canvia d'usuari de totes maneres

en: Log Out Anyway
ca@valencia: Tanca la sessió de totes maneres

en: Suspend Anyway
ca@valencia: Para temporalment de totes maneres

en: Hibernate Anyway
ca@valencia: Hiberna de totes maneres

en: Shut Down Anyway
ca@valencia: Apaga de totes maneres

en: Reboot Anyway
ca@valencia: Reinicia de totes maneres

en: Lock Screen
ca@valencia: Bloqueja la pantalla

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: You are currently logged in as "%s".
ca@valencia: En aquest moment heu iniciat la sessió com a «%s».

en: Log out of this system now?
ca@valencia: Voleu tancar la sessió d'aquest sistema ara?

en: _Switch User
ca@valencia: Canvia d'u_suari

en: _Log Out
ca@valencia: Tanca _la sessió

en: Shut down this system now?
ca@valencia: Voleu parar aquest sistema?

en: S_uspend
ca@valencia: _Para temporalment

en: _Hibernate
ca@valencia: _Hiberna

en: _Restart
ca@valencia: _Reinicia

en: _Shut Down
ca@valencia: _Para l'ordinador

en: Not responding
ca@valencia: No està responent

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
ca@valencia: Aplicació recordada

en: This program is blocking logout.
ca@valencia: Aquest programa està bloquejant l'eixida.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
ca@valencia: Es refusarà la nova connexió de client perquè la sessió s'està parant

en: Could not create ICE listening socket: %s
ca@valencia: No s'ha pogut crear el sòcol ICE d'escolta: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar la sessió d'entrada (ni connectar amb el servidor X)

en: Override standard autostart directories
ca@valencia: Ignora els directoris estàndard d'inici automàtic

en: Enable debugging code
ca@valencia: Habilita el codi de depuració

en: Do not load user-specified applications
ca@valencia: No carregues les aplicacions especificades per l'usuari

en:  - the MATE session manager
ca@valencia: - el gestor de sessions del MATE

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
ca@valencia: %s [OPCIÓ...] ORDRE
    
    Executa l'ORDRE mentre s'inhibeixen algunes funcionalitats de la sessió.
    
      -h, --help        Mostra aquesta ajuda
      --version         Mostra la versió del programa
      --app-id ID       L'id. de l'aplicació que s'ha d'utilitzar
                        amb la inhibició (opcional)
      --reason MOTIU      El motiu de la inhibició (opcional)
      --inhibit ARG     Les coses que s'han d'inhibir, llista separada per comes:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    Si no s'especifica l'opció --inhibit, s'assumeix la suspensió.

en: %s requires an argument
ca@valencia: %s requereix un argument

en: Failed to execute %s
ca@valencia: No s'ha pogut executar %s

en: Log out
ca@valencia: Tanca la sessió

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
ca@valencia: Tanca la sessió, ignorant qualsevol inhibidor existent

en: Show logout dialog
ca@valencia: Mostra el diàleg d'eixida

en: Show shutdown dialog
ca@valencia: Mostra el diàleg de parada

en: Use dialog boxes for errors
ca@valencia: Utilitza quadres de diàleg per als errors

note: deprecated options
en: Set the current session name
ca@valencia: Estableix el nom de la sessió actual

en: NAME
ca@valencia: NOM

en: Kill session
ca@valencia: Mata la sessió

en: Do not require confirmation
ca@valencia: No requerisques confirmació

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
ca@valencia: No s'ha pogut connectar al gestor de sessions

en: Program called with conflicting options
ca@valencia: El programa s'ha invocat amb opcions que entren en conflicte entre si
