mate-session-manager 1.25.0 - en to crh translation catalogue (98 entries)

en: Select Command
crh: Emir Sayla

en: seconds
crh: saniye

en: _Cancel
crh: _Vazgeç

en: Add Startup Program
crh: Başlanğıç Programı Ekle

en: _Add
crh: _Ekle

en: Edit Startup Program
crh: Başlanğıç Programı Tarir Et

en: _Save
crh: _Saqla

en: The startup command cannot be empty
crh: Başlanğıç emri boş olamaz

en: The startup command is not valid
crh: Başlanğıç emri keçerli degil

en: _Help
crh: _Yardım

en: _Close
crh: _Qapat

en: Enabled
crh: Qabilleştirilgen

en: Icon
crh: İşaretçik

en: Startup Applications Preferences
crh: Başlanğıç Uyğulamaları Tercihleri

en: No name
crh: İsim yoq

en: No description
crh: Tasvirsiz

en: Version of this application
crh: Bu uygulamanıñ sürümi

en: Could not display help document
crh: Yardım vesiqası kösterilamadı

en: Save sessions
crh: Oturımlarnı saqla

en: Logout prompt
crh: Tışarı imzalanuv daveti

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
crh: Eger qabilleştirilgen ise, mate-session bir oturımnı qapatmadan evel qullanıcığa sorar.

en: Time before session is considered idle
crh: Oturım aylaq mulâaza etilmeden evelki vaqıt

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
crh: Oturum boş duran olarak değerlendirilmeden önce aktivite olmadan geçen dakikaların sayısı.

en: Default session
crh: Ög-belgilengen oturım

en: List of applications that are part of the default session.
crh: Ög-belgilengen oturımnıñ parçası olğan uyğulamalarnıñ cedveli.

en: Required session components
crh: Talap etilgen oturım komponentleri

en: Window Manager
crh: Pencere İdarecisi

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
crh: Pencere idarecisi, pencerelerniñ serlevalarını ve etrafındaki sıñırlarnı sızğan ve pencerelerni avuştırmağa ve kene ölçülendirmege imkân temin etken programdır.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
crh: Panel, ekrannıñ üstünde ya da tübünde menüler, pencere cedveli, durum işaretçikleri, saat vs. ihtiva etken çubuq temin eter.

en: File Manager
crh: Dosye İdarecisi

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
crh: Dosye idarecisi, masaüstü işaretçiklerini ve saqlanğan dosyeleriñiz ile tesirleşim imkânını temin eter.

en: This session logs you into MATE
crh: Bu oturım sizni MATE'ğa içeri imzalandırır

en: <b>Some programs are still running:</b>
crh: <b>Bazı programlar ale çapmaqta:</b>

en: Startup Applications
crh: Başlanğıç Uyğulamaları

en: Choose what applications to start when you log in
crh: İçeri imzalanğan soñ başlatılacaq uyğulamalarnı saylañız

en: Additional startup _programs:
crh: Ek başlanğıç _programları:

en: _Edit
crh: _Tarir

en: Startup Programs
crh: Başlanğıç Uyğulamaları

en: _Automatically remember running applications when logging out
crh: Tışarı imzalanğanda çapmaqta olğan uyğulamalarnı _öz-özünden hatırla

en: _Remember Currently Running Application
crh: _Al-azırda Çapmaqta Olğan Uyğulamanı Hatırla

en: Options
crh: İhtiyariyat

en: Comm_ent:
crh: _Şerh:

en: Co_mmand:
crh: _Emir:

en: _Name:
crh: _İsim:

en: _Delay:
crh: _Keçikme:

en: File is not a valid .desktop file
crh: Dosye keçerli bir .desktop dosyesi degil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
crh: Tanılmağan masaüstü dosyesi Sürümi '%s'

en: Starting %s
crh: %s Başlatıla

en: Application does not accept documents on command line
crh: Uyğulama emir satrında vesiqalarnı qabul etmey

en: Unrecognized launch option: %d
crh: Tanılmağan fırlatma ihtiyariyatı: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
crh: Bir 'Tür=İlişim' masaüstü kirildisine vesiqa URI'leri keçirilamaz

en: Not a launchable item
crh: Fırlatılabilir bir unsur degil

en: Disable connection to session manager
crh: Oturım idarecisine bağlantını ğayrı qabilleştir

en: Specify file containing saved configuration
crh: Saqlanğan ayarlamanı ihtiva etken dosyeni belirtiñiz

en: FILE
crh: DOSYE

en: Specify session management ID
crh: Oturım idaresi kimligini belirtiñiz

en: ID
crh: Kimlik

en: Session management options:
crh: Oturım idaresi ihtiyariyatı:

en: Show session management options
crh: Oturım idaresi ihtiyariyatını köster

en: Icon '%s' not found
crh: '%s' işaretçigi tapılamadı

en: Unknown
crh: Bilinmey

en: A program is still running:
crh: Bir program ale çapmaqta:

en: Some programs are still running:
crh: Bazı programlar ale çapmaqta:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
crh: Programlarnıñ tamamlanuvı içün beklene.  Bu programlarnıñ kestirilüvi yapqan olğanıñız işlerni ğayıp etüviñizge sebep ola bilir.

en: Switch User Anyway
crh: Kene de Qullanıcını Deñiştir

en: Suspend Anyway
crh: Kene de Sarqıt

en: Hibernate Anyway
crh: Kene de Yuqlat

en: Reboot Anyway
crh: Kene de Yañıdan Başlat

en: Lock Screen
crh: Ekrannı Kilitle

en: Cancel
crh: Vazgeç

en: You are currently logged in as "%s".
crh: Al-azırda "%s" olaraq içeri imzalanğansıñız.

en: Log out of this system now?
crh: Bu sistemden şimdi çıqılsınmı?

en: _Switch User
crh: Qullanıcı _Almaştır

en: _Log Out
crh: _Tışarı İmzalan

en: Shut down this system now?
crh: Bu sistem şimdi qapatılsınmı?

en: S_uspend
crh: _Sarqıt

en: _Hibernate
crh: _Yuqlat

en: _Restart
crh: _Kene Başlat

en: _Shut Down
crh: _Qapat

en: Not responding
crh: Cevap bermey

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
crh: Oturım şu ande qapatılmaqta olğandan dolayı yañı müşteri bağlantısı red etile

en: Could not create ICE listening socket: %s
crh: ICE diñlev oyuğı (soketi) icat etilamadı: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
crh: İçeri imzalanuv oturımı başlatılamay (ve X sunucısına bağlanılamay)

en: Override standard autostart directories
crh: Standart avto-başlanğıç fihristleriniñ üstünden ayda

en: Enable debugging code
crh: Hata ayıklama kodunu etkinleştir

en: Do not load user-specified applications
crh: Qullanıcı tarafından belirtilgen programlarnı yükleme

en:  - the MATE session manager
crh:  - MATE oturım idarecisi

en: Log out
crh: Tışarı imzalan

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
crh: Tışarı imzalan, mevcut er türlü sedlerni ihmal eterek

en: Show logout dialog
crh: Tışarı imzalanuv dialogını köster

en: Show shutdown dialog
crh: Qapatuv dialogını köster

en: Use dialog boxes for errors
crh: Hatalar içün dialog qutularını qullan

note: deprecated options
en: Set the current session name
crh: Ağımdaki oturım ismini tesbit et

en: NAME
crh: İSİM

en: Kill session
crh: Oturımnı öldür

en: Do not require confirmation
crh: Tasdiq talap etme

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
crh: Oturım idarecisine bağlanılamadı

en: Program called with conflicting options
crh: Program çatışqan ihtiyariyat ile çağırıldı
