mate-session-manager 1.25.0 - en to eo translation catalogue (100 entries)

en: Select Command
eo: Elekti komandon

en: seconds
eo: sekundoj

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: Add Startup Program
eo: Aldoni lanĉan programon

en: _Add
eo: _Aldoni

en: Edit Startup Program
eo: Redakti lanĉan programon

en: _Save
eo: Kon_servi

en: The startup command cannot be empty
eo: La lanĉa komando ne povas esti malplena

en: The startup command is not valid
eo: La lanĉa komando ne estas valida

en: _Help
eo: _Helpo

en: _Close
eo: _Fermi

en: Enabled
eo: Enŝaltite

en: Icon
eo: Piktogramo

en: Program
eo: Programo

en: Startup Applications Preferences
eo: Agordoj de startaj aplikaĵoj

en: No name
eo: Neniu nomo

en: No description
eo: Sen priskribo

en: Version of this application
eo: Versio de ĉi tiu aplikaĵo

en: Could not display help document
eo: Ne eblas montri helpdokumenton

en: Save sessions
eo: Konservi seancojn

en: Logout prompt
eo: Elsalut-demando

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
eo: Se enŝaltite, mate-session demandos la uzanton antaŭ ol fini seancon.

en: Time before session is considered idle
eo: La tempo antaŭ ol konsideri la seancon senokupa.

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
eo: La tempo en minutoj antaŭ ol konsideri la seancon senokupa.

en: Default session
eo: Defaŭlta seanco

en: List of applications that are part of the default session.
eo: Listo de aplikaĵoj kiuj apartenas al la defaŭlta seanco.

en: Required session components
eo: Necesaj seancelementoj

en: Window Manager
eo: Fenestroadministrilo

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
eo: La fenestra administrilo estas la programo kiu desegas la titolbreton kaj randojn ĉirkaŭ fenestroj, kaj ebligas al vi movi kaj aligrandigi fenestrojn.

en: Panel
eo: Panelo

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
eo: La panelo provizas la breton je la supro aŭ malsupro de la ekrano enhavantan menuojn, la fenestroliston, statpiktogramojn, la horloĝon, k.t.p.

en: File Manager
eo: Dosieradministrilo

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
eo: La dosieradministrilo provizas la labortablajn piktogramojn kaj ebligas al vi interagi kun viaj konservitaj dosieroj.

en: This session logs you into MATE
eo: Ĉi tiu seanco ensalutas vin al MATE

en: <b>Some programs are still running:</b>
eo: <b>Kelkaj programoj ankoraŭ rulas:</b>

en: Startup Applications
eo: Komencaj aplikaĵoj

en: Choose what applications to start when you log in
eo: Elektu kiujn aplikaĵojn startigi kiam vi ensalutas.

en: Additional startup _programs:
eo: Aldonaj komencaj a_plikaĵoj:

en: _Remove
eo: _Forigi

en: _Edit
eo: _Redakti

en: Startup Programs
eo: Lanĉaj programoj

en: _Automatically remember running applications when logging out
eo: _Memori plenumiĝantajn aplikaĵojn kiam vi elsalutas

en: _Remember Currently Running Application
eo: _Memorigi nun rulantan aplikaĵon

en: Options
eo: Opcioj

en: Comm_ent:
eo: Kom_ento:

en: Co_mmand:
eo: Ko_mando:

en: _Name:
eo: _Nomo:

en: File is not a valid .desktop file
eo: Dosiero ne estas valida .desktop-dosiero

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
eo: Nerekonata versio de labortabla dosiero '%s'

en: Starting %s
eo: Startigado de %s

en: Application does not accept documents on command line
eo: Aplikaĵo ne akceptas dokumentojn per komandlinio

en: Unrecognized launch option: %d
eo: Nerekonata rulparametro: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
eo: URI-dokumentoj al labortabla elemento 'Type=Link' ne transdoneblas

en: Not a launchable item
eo: Nelanĉebla ero

en: Disable connection to session manager
eo: Malŝalti konekton al seanco-administrilo

en: Specify file containing saved configuration
eo: Specifi dosieron, kiun enhavas konservitan agordon

en: FILE
eo: DOSIERO

en: Specify session management ID
eo: Specifi identigilon de seancoadministrilo

en: ID
eo: Identigilo

en: Session management options:
eo: Opcioj de seancoadministrilo:

en: Show session management options
eo: Montri seancoadministrilajn opciojn

en: Icon '%s' not found
eo: Piktogramo '%s' ne trovita

en: Unknown
eo: Nekonata

en: A program is still running:
eo: Programo ankoraŭ rulas:

en: Some programs are still running:
eo: Iuj programoj ankoraŭ rulas:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
eo: Atendas ĝis programoj finiĝas. Interrompi ĉi tiujn programojn eble perdigos laboron al vi.

en: Switch User Anyway
eo: Tamen ŝanĝi uzanton

en: Suspend Anyway
eo: Tamen paŭzigi

en: Hibernate Anyway
eo: Tamen pasivumigi

en: Reboot Anyway
eo: Tamen restarti

en: Lock Screen
eo: Ŝlosi la ekranon

en: Cancel
eo: Nuligi

en: You are currently logged in as "%s".
eo: Vi ensalutis kiel "%s".

en: Log out of this system now?
eo: Ĉu elsaluti el la sistemo nun?

en: _Switch User
eo: Ŝangi _uzanton

en: _Log Out
eo: E_lsaluti

en: Shut down this system now?
eo: Ĉu elŝalt tiun sistemon nun?

en: S_uspend
eo: _Interrompi

en: _Hibernate
eo: _Pasivumigi

en: _Restart
eo: _Restarti

en: _Shut Down
eo: _Elŝalti

en: Not responding
eo: Ne respondas

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
eo: Rifuzas novan klientkonekton ĉar la seanco estas nun elsalutata.

en: Could not create ICE listening socket: %s
eo: Ne povis krei ICE-aŭskultantan kontaktoskatolon: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
eo: Ne povas startigi ensalutan seancon (kaj ne povas konekti al la X-servilo)

en: Override standard autostart directories
eo: Transiri implicitajn aŭtomatajn startdosierujojn

en: Enable debugging code
eo: Enŝalti sencimigan kodon

en: Do not load user-specified applications
eo: Ne ŝargi propre specifitajn aplikaĵojn

en:  - the MATE session manager
eo:  - la seancadministrilo de MATE

en: Log out
eo: Elsaluti

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
eo: Elsaluti ignorante iujn ajn ekzistantajn preventojn

en: Show logout dialog
eo: Montri elsalutdialogon

en: Show shutdown dialog
eo: Montri elŝaltodialogon

en: Use dialog boxes for errors
eo: Uzi dialogkestojn por eraroj

note: deprecated options
en: Set the current session name
eo: Agordi la aktualan sesionomon

en: NAME
eo: NOMO

en: Kill session
eo: Mortigi seancon

en: Do not require confirmation
eo: Ne postuli konfirmon

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
eo: Ne povis konekti al la seancoadministrilo

en: Program called with conflicting options
eo: Programo vokata kun konfliktaj parametroj
