mate-session-manager 1.25.0 - en to eu translation catalogue (109 entries)

en: Select Command
eu: Hautatu komandoa

en: seconds
eu: segundo ondoren

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: Add Startup Program
eu: Gehitu abioko programa

en: _Add
eu: _Gehitu

en: Edit Startup Program
eu: Editatu abioko programa

en: _Save
eu: _Gorde

en: The startup command cannot be empty
eu: Abioko komandoa ezin da hutsik egon

en: The startup command is not valid
eu: Abioko komandoa ez da baliozkoa

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Close
eu: _Itxi

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Icon
eu: Ikonoa

en: Program
eu: Programa

en: Startup Applications Preferences
eu: Abioko aplikazioen hobespenak

en: No name
eu: Izenik gabe

en: No description
eu: Azalpenik ez

en: Version of this application
eu: Aplikazio honen bertsioa

en: Could not display help document
eu: Ezin izan da laguntzako dokumentua bistaratu

en: Current session start time
eu: Uneko saioaren hasierako denbora

en: Unix time of the start of the current session.
eu: Uneko saioaren hasierako Unix denbora.

en: Save sessions
eu: Gorde saioak

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
eu: Gaituta badago, mate-session-ek saioa automatikoki gordeko du.

en: Logout prompt
eu: Saio-amaierako gonbita

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
eu: Gaituta badago, mate-session-ek erabiltzaileari galdetuko dio saioa bukatu aurretik.

en: Time before session is considered idle
eu: Denbora saioa inaktibotzat hartu arte

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
eu: Inaktibitateko minutu kopurua, saioa inaktibotzat hartu arte.

en: Default session
eu: Saio lehenetsia

en: List of applications that are part of the default session.
eu: Saio lehenetsiko zati diren aplikazioen zerrenda.

en: Required session components
eu: Saioaren beharrezko osagaiak

en: Window Manager
eu: Leiho-kudeatzailea

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
eu: Leiho-kudeatzailea leihoen inguruan titulu-barra eta ertzak marrazten ditu, eta leihoak lekuz edo tamainaz aldatzea uzten du.

en: Panel
eu: Panela

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
eu: Panelak pantailaren goiko edo beheko barra eskaintzen du. Panel batek menuak, leihoen zerrenda, egoera-ikonoak, ordularia e.a. eduki ditzake.

en: File Manager
eu: Fitxategi-kudeatzailea

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
eu: Fitxategi-kudeatzaileak mahaigaineko ikonoak eskaintzen ditu, eta gordetako fitxategiekin elkarreragitea baimentzen dizu.

en: This session logs you into MATE
eu: Saio honek MATEn sartuko zaitu

en: <b>Some programs are still running:</b>
eu: <b>Programa batzuk oraindik exekutatzen ari dira:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
eu: Programak amaitu zain. Programa hau eteteak zure lanak galtzea eragin dezake.

en: Startup Applications
eu: Abioko aplikazioak

en: Choose what applications to start when you log in
eu: Aukeratu zein aplikazio abiarazi saioa-hasten duzunean

en: Additional startup _programs:
eu: Abioko _programa osagarriak:

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Edit
eu: _Editatu

en: Startup Programs
eu: Abioko programak

en: _Automatically remember running applications when logging out
eu: Gogoratu _automatikoki exekutatzen ari diren aplikazioak saioa amaitzean

en: _Remember Currently Running Application
eu: _Gogoratu unean exekutatzen ari diren aplikazioak

en: Options
eu: Aukerak

en: Browse…
eu: Arakatu...

en: Comm_ent:
eu: _Iruzkina:

en: Co_mmand:
eu: _Komandoa:

en: _Name:
eu: _Izena

en: _Delay:
eu: _Atzerapena:

en: File is not a valid .desktop file
eu: Fitxategia ez da baliozko .desktop fitxategia

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
eu: Mahaigaineko (.desktop) fitxategiaren '%s' bertsioa ezezaguna

en: Starting %s
eu: %s hasieratzen

en: Application does not accept documents on command line
eu: Aplikazioak ez ditu dokumenturik onartzen komando-lerroan

en: Unrecognized launch option: %d
eu: Abiarazteko aukera ezezaguna: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
eu: Ezin zaio dokumentuen URIrik eman 'Type=Link' mahaigaineko sarrerari

en: Not a launchable item
eu: Ez da elementu abiarazgarria

en: Disable connection to session manager
eu: Desgaitu saio-kudeatzailearen konexioa

en: Specify file containing saved configuration
eu: Zehaztu gordetako konfigurazioa duen fitxategia

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: Specify session management ID
eu: Zehaztu saio-kudeatzailearen IDa

en: ID
eu: IDa

en: Session management options:
eu: Saio-kudeaketaren aukerak:

en: Show session management options
eu: Erakutsi saio-kudeaketaren aukerak

en: Icon '%s' not found
eu: Ez da '%s' ikonoa aurkitu

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: A program is still running:
eu: Programa bat oraindik exekutatzen ari da:

en: Some programs are still running:
eu: Programa batzuk oraindik exekutatzen ari dira:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
eu: Programek amaitu zain. Programa hauek eteteak zure lanak galtzea eragin dezake.

en: Switch User Anyway
eu: Aldatu erabiltzailez hala ere

en: Log Out Anyway
eu: Amaitu saioa dena den

en: Suspend Anyway
eu: Eseki hala ere

en: Hibernate Anyway
eu: Hibernatu hala ere

en: Shut Down Anyway
eu: Itzali dena den

en: Reboot Anyway
eu: Berrabiarazi hala ere

en: Lock Screen
eu: Blokeatu pantaila

en: Cancel
eu: Utzi

en: You are currently logged in as "%s".
eu: Unean "%s" gisa zaude saioan hasita.

en: Log out of this system now?
eu: Amaitu saioa sistematik orain?

en: _Switch User
eu: _Aldatu erabiltzailez

en: _Log Out
eu: _Irten saiotik

en: Shut down this system now?
eu: Itzali sistema orain?

en: S_uspend
eu: _Eseki

en: _Hibernate
eu: _Hibernatu

en: _Restart
eu: _Berrabiarazi

en: _Shut Down
eu: _Itzali

en: Not responding
eu: Ez du erantzuten

en: This program is blocking logout.
eu: Programa hau saioa amaitzea blokeatzen ari da.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
eu: Bezero berrien konexioa ukatzen, unean saioa itzaltzen ari delako

en: Could not create ICE listening socket: %s
eu: Ezin izan da entzuteko ICE socket-a sortu: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
eu: Ezin da saio-hasiera hasi (eta ezin da X zerbitzariarekin konektatu)

en: Override standard autostart directories
eu: Jaramonik ez egin hasiera automatikoko direktorio estandarrei

en: Enable debugging code
eu: Gaitu kode arazketa

en: Do not load user-specified applications
eu: Ez kargatu erabiltzaileak zehaztutako aplikazioak

en:  - the MATE session manager
eu: - MATEren saio-kudeatzailea

en: Log out
eu: Amaitu saioa

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
eu: Amaitu saioa (ezikusi egin dauden inhibitzaileei)

en: Show logout dialog
eu: Erakutsi 'Amaitu saioa' elkarrizketa-koadroa

en: Show shutdown dialog
eu: Erakutsi 'Itzali' elkarrizketa-koadroa

en: Use dialog boxes for errors
eu: Erabili erroreen elkarrizketa-koadroak

note: deprecated options
en: Set the current session name
eu: Ezarri uneko saioaren izena

en: NAME
eu: IZENA

en: Kill session
eu: Hil saioa

en: Do not require confirmation
eu: Ez du baieztapenik behar

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
eu: Ezin izan da saio-kudeatzailearekin konektatu

en: Program called with conflicting options
eu: Gatazkan dauden aukerekin deitu da programa
