mate-session-manager 1.25.0 - en to fur translation catalogue (44 entries)

en: Select Command
fur: Selezione comant

en: Add Startup Program
fur: Gnûf programe di inviament

en: _Add
fur: _Zonte

en: Edit Startup Program
fur: Modifiche programe di inviament

en: _Save
fur: _Salve

en: The startup command cannot be empty
fur: Il nom dal programe di inviament nol pos jessi vueit

en: The startup command is not valid
fur: Il comant di inviament nol è valid

en: _Help
fur: _Jutori

en: _Close
fur: _Siere

en: Enabled
fur: Abilitât

en: Icon
fur: Icone

en: Program
fur: Programe

en: No name
fur: Cence nom

en: No description
fur: Nissune descrizion

en: Version of this application
fur: Version di cheste aplicazion

en: Could not display help document
fur: Impussibil mostrâ la documentazion

en: Save sessions
fur: Salve sessions

en: Logout prompt
fur: Conferme fin da session

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
fur: Se abilitât, mate-session al domandarâ conferme prin di finî la session.

en: File Manager
fur: Gjestôr di file

en: This session logs you into MATE
fur: Cheste session ti puartarâ dentri MATE

en: Additional startup _programs:
fur: _Programes di inviament agjiuntîfs:

en: _Edit
fur: _Modifiche

en: Startup Programs
fur: Programes di inviament

en: _Automatically remember running applications when logging out
fur: Al logout visavi _automaticamentri lis aplicazions inviadis

en: Comm_ent:
fur: Co_ment:

en: Co_mmand:
fur: Co_mant:

en: _Name:
fur: _Nom:

en: Starting %s
fur: Inviament di %s

en: Not a launchable item
fur: Nol è un ogjiet inviabil

en: Disable connection to session manager
fur: Disabilite la conession al gjestôr di session

en: Specify session management ID
fur: Specifiche l'ID dal gjestôr di session

en: Show session management options
fur: Mostre lis opzions di gjestion da session

en: Icon '%s' not found
fur: L'icone '%s' no je stade cjatade

en: Unknown
fur: Scognossût

en: Lock Screen
fur: _Bloche schermo

en: Cancel
fur: Scancele

en: Log out
fur: Finis (Log out)

en: Use dialog boxes for errors
fur: Dopre barcons di dialogo pai erôrs

note: deprecated options
en: Set the current session name
fur: Imposte il nom da session

en: NAME
fur: NOM

en: Kill session
fur: Cope la session

en: Do not require confirmation
fur: No stâ domandâ conferme

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
fur: Impussibil colegasi al gjestôr di session
