mate-session-manager 1.25.0 - en to fy translation catalogue (96 entries)

en: Select Command
fy: Kommando selektearje

en: seconds
fy: sekonden

en: Add Startup Program
fy: Opstartprogramma tafoegje

en: _Add
fy: _Taheakje

en: Edit Startup Program
fy: Opstartprogramma oanpasse

en: The startup command cannot be empty
fy: It opstartkommando kin net leeg wêze

en: The startup command is not valid
fy: It opstartkommando is net jildich

en: _Close
fy: Slute

en: Enabled
fy: Ynskeakele

en: Icon
fy: Byldkaike

en: Program
fy: Programma

en: Startup Applications Preferences
fy: Ynstellings foar opstartprogramma's

en: No name
fy: Gjin namme

en: No description
fy: Gjin beskriuwing

en: Version of this application
fy: Ferzje fan dit programma

en: Could not display help document
fy: Koe it help dokumint net werjaan

en: Save sessions
fy: Sesjes opslaan

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
fy: As dit ynskakele is, sil mate-session de sesje automatysk bewarje.

en: Logout prompt
fy: Útlogfinster

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
fy: As dit ynskakele is, sil mate-session de bruker freegje foar't hij de sesje beeindiget.

en: Time before session is considered idle
fy: Tiid foardat de sesje is sjoen as neatdwaande

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
fy: It oantal minuten fan wachttid foar't de sesje as non-aktyf beskôge wurd.

en: Default session
fy: Standaardsesje

en: List of applications that are part of the default session.
fy: Lyst mei applikaasjes dy't in part binne fan de standerdsesje

en: Required session components
fy: Easke sesje komponinten

en: Window Manager
fy: Finsterbehearder

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
fy: De finster ûnderhâlder is de applikaasje dat de titelbalke tekent mei rânen rûnom de finsters, en makket it mooglik om de finsters te verpleatsen en fan formaat te feroarjen.

en: Panel
fy: Paniel

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
fy: De paniel levert in balke boppe as ûnder jo skerm en befetted menus, the finster list, status byldkaaikes, de klok, ens.

en: File Manager
fy: Triembehearder

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
fy: De triem ûnderhâlder jout de buroblêd byldkaikes en makket it jo mooglik om mei jo bewarre triemen te wurkjen.

en: This session logs you into MATE
fy: Dizze sesje meld jo oan yn MATE

en: <b>Some programs are still running:</b>
fy: <b>Sommiche applikaasjes rinne noch:</b>

en: Startup Applications
fy: Opstart Applikaasjes

en: Choose what applications to start when you log in
fy: Kies hokker applikaasjes start wurden by oanmelden

en: Additional startup _programs:
fy: Extra opstart _applikaasjes:

en: _Edit
fy: B_ewurkje

en: Startup Programs
fy: Startprogramma's

en: _Automatically remember running applications when logging out
fy: _Automatysk ûnthâld rinnende applikaasje by âfmelden

en: _Remember Currently Running Application
fy: _Ûnthâld No Rinnende Applikaasje

en: Options
fy: Opsjes

en: Comm_ent:
fy: Ta_ljochting

en: Co_mmand:
fy: Ko_mmando

en: _Name:
fy: _Namme:

en: File is not a valid .desktop file
fy: Triem is gjin deugdlike .desktop-triem

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
fy: Net weromkende fersje '%s' fan desktop-triem

en: Starting %s
fy: Uteinsette fan %s

en: Application does not accept documents on command line
fy: Applikaasje akseptearret gjin dokuminten op de kommando rigel

en: Unrecognized launch option: %d
fy: Net weromkende opstartopsje: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
fy: Kin gjin dokumint URIs oan in 'Type=Link' buroblêd ynfier trochjaan

en: Not a launchable item
fy: Gjin útein te setten item

en: Disable connection to session manager
fy: Skeakelje ferbining mei sesjebehearder út

en: Specify file containing saved configuration
fy: Spesifisear triem mei bewarre konfiguraasje

en: FILE
fy: TRIEM

en: Specify session management ID
fy: Tsjut sesjebehear-ID oan

en: Session management options:
fy: Sesjebehearkarren:

en: Show session management options
fy: Lit sesjebehearkarren sjen

en: Icon '%s' not found
fy: Byldkaaike '%s' net fûn

en: Unknown
fy: Ûnbekend

en: A program is still running:
fy: In applikaasje rint noch:

en: Some programs are still running:
fy: Guon applikaasjes rinne noch:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
fy: Wachtsjen foar beëinigjen fan applikaasjes.  Ûnderbrekken fan dizze applikaasjes kin jo wurk kwyt meitsje.

en: Switch User Anyway
fy: Brûker Toch Wechselje

en: Suspend Anyway
fy: Dochs Nei Sliep-modus

en: Hibernate Anyway
fy: Dochs Nei Wintersliep-modus

en: Reboot Anyway
fy: Dochs Opnij Starte

en: Lock Screen
fy: Skerm Beskoattelje

en: Cancel
fy: Skras

en: You are currently logged in as "%s".
fy: Jo binne no oanmelde as "%s"

en: Log out of this system now?
fy: No ôfmelde fan dit systeem?

en: _Switch User
fy: Brûker wik_selje

en: _Log Out
fy: Ôfme_lde

en: Shut down this system now?
fy: No dit systeem ôfslúte?

en: S_uspend
fy: Pa_usearje

en: _Hibernate
fy: Sliepstân

en: _Restart
fy: Opnij Sta_rte

en: _Shut Down
fy: Ôf_slúte

en: Not responding
fy: Reagearret net

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
fy: Weigert nije klant ferbining omdat de sesje no ôfslúten wurd

en: Could not create ICE listening socket: %s
fy: Koe net ICE lústerjende oanslúting: %s meitsje

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
fy: Kin oanmeld sesje net starte (en kin gjin kontakt mei de X tsjinner meitsje)

en: Override standard autostart directories
fy: Oerskriuw standerd autostart triemmen

en: Enable debugging code
fy: Debug-koade ynskeakelje

en: Do not load user-specified applications
fy: Brûker-ynstelde programma's net lade

en:  - the MATE session manager
fy:  - de MATE sesjebehearder

en: Log out
fy: Ôfmelde

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
fy: ôfmelde, alle besteande ferbieders negearjend

en: Show logout dialog
fy: Ôfmeldfinster sjen litte

en: Show shutdown dialog
fy: Ôfslútfinster sjen litte

en: Use dialog boxes for errors
fy: Dialoogfinsters brûke foar flaters

note: deprecated options
en: Set the current session name
fy: Set de aktuele sesje namme

en: NAME
fy: NAMME

en: Kill session
fy: Sesje ôfbrekke

en: Do not require confirmation
fy: Fereaskje gjin bevestigen

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
fy: Koe net ferbine mei de sesjebehearder

en: Program called with conflicting options
fy: Applikaasje oanroppen mei konfliktearende opsjes
