mate-session-manager 1.25.0 - en to gl translation catalogue (126 entries)

en: Select Command
gl: Seleccionar unha orde

en: second
gl: segundo

en: seconds
gl: segundos

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: Add Startup Program
gl: Engadir un programa de inicio

en: _Add
gl: _Engadir

en: Edit Startup Program
gl: Editar un programa de inicio

en: _Save
gl: _Gardar

en: The startup command cannot be empty
gl: A orde de inicio non pode estar baleira

en: The startup command is not valid
gl: A orde do programa de inicio é incorrecta

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Close
gl: _Pechar

en: Enabled
gl: Activado

en: Icon
gl: Icona

en: Program
gl: Programa

en: Startup Applications Preferences
gl: Preferencias das aplicacións de inicio

en: No name
gl: Sen nome

en: No description
gl: Sen descrición

en: Version of this application
gl: Versión desta aplicación

en: Could not display help document
gl: Non foi posíbel amosar o documento de axuda

en: Current session start time
gl: Hora de comezo da sesión actual

en: Unix time of the start of the current session.
gl: Hora Unix de comezo da sesión actual.

en: Save sessions
gl: Gardar as sesións

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
gl: Se está activada, o mate-session (sesión do Mate) gardará a sesión automaticamente.

en: Show hidden autostart applications
gl: Amosar as aplicacións de inicio automático agochadas

en: If enabled, mate-session-properties will show hidden autostart applications.
gl: Se está activado, o mate-session-properties (propiedades da sesión do Mate) amosará as aplicacións de inicio automático agochadas.

en: Logout prompt
gl: Preguntar ao terminar a sesión

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
gl: Se está activada, o mate-session (sesión do Mate) preguntará ao usuario antes de terminar unha sesión.

en: Logout timeout
gl: Tempo de espera de saída

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
gl: Se o diálogo de saída está activado, isto estabelece o tempo de espera en segundos antes de pechar a sesión automaticamente. Se é 0, o peche de sesión automático está desactivado.

en: Time before session is considered idle
gl: Tempo antes de que a sesión se considere inactiva

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
gl: O número de minutos de tempo inactivo antes de considerar a sesión como inactiva.

en: Default session
gl: Sesión predeterminada

en: List of applications that are part of the default session.
gl: Lista de aplicacións que forman parte da sesión predeterminada.

en: Required session components
gl: Compoñentes requiridos na sesión

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/org/mate/desktop/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
gl: Lista de compoñentes que se requiren como parte da sesión. (Cada elemento nomea unha clave baixo «/org/mate/desktop/session/required_components»). Xeralmente, a ferramenta Preferencias de aplicacións de inicio non permitirá que os usuarios eliminen un compoñente requirido da sesión, polo que o xestor de sesións engadirá automaticamente os compoñentes á sesión cando esta se inicie, en caso de que sexan eliminados.

en: Control gnome compatibility component startup
gl: Controlar o inicio do compoñente de compatibilidade do Gnome

en: Control which compatibility components to start.
gl: Controlar que compoñentes de compatibilidade iniciar.

en: Window Manager
gl: Xestor de xanelas

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
gl: O xestor de xanelas é o programa que debuxa a barra de título e os bordos das xanelas e que lle permite mover e redimensionar as xanelas.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
gl: O panel amosa a barra ao principio ou ao final da pantalla que contén os menús, a lista de xanelas, as iconas de estado, o reloxo etc.

en: File Manager
gl: Xestor de ficheiros

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
gl: O xestor de ficheiros proporciona as iconas de escritorio e permítelle realizar accións cos ficheiros que teña gardados.

en: Dock
gl: Doca

en: A dock provides a dockable area, similar to a panel, for launching and switching applications.
gl: Unha doca fornece unha área ancorábel, semellante ao panel para iniciar e alternar aplicacións.

en: This session logs you into MATE
gl: Esta sesión iniciará en MATE

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: launch;MATE;desktop;session;
gl: iniciar;MATE;escritorio;sesión;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;window;manager;launch;MDM;
gl: MATE;xanela;xestor;iniciar;MDM;

en: <b>Some programs are still running:</b>
gl: <b>Algúns programas aínda están executandose:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
gl: Agardando a que os programas rematen.  Se interrompe este programa pode causar a perda do seu traballo.

en: Startup Applications
gl: Aplicacións de inicio

en: Choose what applications to start when you log in
gl: Seleccione que aplicacións se iniciaran coa sesión

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;session;properties;applications;login;start;
gl: MATE;sesión;propiedades;aplicacións;acceso;inicio;

en: Additional startup _programs:
gl: _Programas de inicio adicionais:

en: _Remove
gl: _Retirar

en: _Edit
gl: _Editar

en: _Show hidden
gl: Amo_sar os agochados

en: Startup Programs
gl: Programas de inicio

en: _Automatically remember running applications when logging out
gl: Lembrar _automaticamente as aplicacións en execución ao desconectar

en: _Remember Currently Running Application
gl: _Lembrar a aplicación que está executándose

en: Options
gl: Opcións

en: Browse…
gl: Navegar...

en: Comm_ent:
gl: Com_entario:

en: Co_mmand:
gl: Or_de:

en: _Name:
gl: _Nome:

en: _Delay:
gl: _Atraso:

en: File is not a valid .desktop file
gl: O ficheiro non é un ficheiro .desktop válido

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
gl: Non se recoñece a versión do ficheiro desktop «%s»

en: Starting %s
gl: Iniciando %s

en: Application does not accept documents on command line
gl: A aplicación non acepta documentos na liña de ordes

en: Unrecognized launch option: %d
gl: Opción de inicio non recoñecida: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
gl: Non se lle poden pasar URI de documento a unha entrada de escritorio «Type=Link»

en: Not a launchable item
gl: Non é un elemento executábel

en: Disable connection to session manager
gl: Desactivar a conexión co xestor de sesións

en: Specify file containing saved configuration
gl: Especifique o ficheiro que contén a configuración gardada

en: FILE
gl: FICHEIRO

en: Specify session management ID
gl: Especifique o ID de xestión de sesión

en: Session management options:
gl: Amosar as opcións da xestión de sesión:

en: Show session management options
gl: Amosar as opcións da xestión de sesións

en: Icon '%s' not found
gl: Non foi posíbel atopar a icona «%s»

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: A program is still running:
gl: Aínda está executandose un programa:

en: Some programs are still running:
gl: Aínda están executandose algúns programas:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
gl: Agardando a que os programas rematen. A interrupción destes programas podería causar a perda do seu traballo.

en: Switch User Anyway
gl: Cambiar de usuario de todas formas

en: Log Out Anyway
gl: Saír da sesión de todas formas

en: Suspend Anyway
gl: Suspender de todas formas

en: Hibernate Anyway
gl: Hibernar de todas formas

en: Shut Down Anyway
gl: Apagar de todas formas

en: Reboot Anyway
gl: Reiniciar de todas formas

en: Lock Screen
gl: Bloquear a pantalla

en: Cancel
gl: Cancelar

en: You are currently logged in as "%s".
gl: Actualmente ten unha sesión iniciada como «%s».

en: Log out of this system now?
gl: Quere rematar a sesión neste sistema agora?

en: _Switch User
gl: _Cambiar de usuario

en: _Log Out
gl: _Saír da sesión

en: Shut down this system now?
gl: Quere apagar o sistema agora?

en: S_uspend
gl: S_uspender

en: _Hibernate
gl: _Hibernar

en: _Restart
gl: _Reiniciar

en: _Shut Down
gl: _Apagar

en: Not responding
gl: Non responde

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
gl: Aplicación lembrada

en: This program is blocking logout.
gl: Este programa está bloqueando o remate da sesión.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
gl: Rexeitouse a conexión co novo cliente porque neste momento a sesión está sendo apagada

en: Could not create ICE listening socket: %s
gl: Non foi posíbel crear o conectador de escoita ICE: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
gl: Non é posíbel iniciar a sesión (e non é posíbel conectar co servidor X)

en: Override standard autostart directories
gl: Ignorar os directorios de inicio automático estándares

en: Enable debugging code
gl: Activar o código de depuración

en: Do not load user-specified applications
gl: Non cargar as aplicacións especificadas polo usuario

en: Disable hardware acceleration check
gl: Desactivar a comprobación da aceleración por hardware

en:  - the MATE session manager
gl: - o xestor de sesións do MATE

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
gl: %s [OPCIÓN...] ORDE
    
    Executar ORDE ao inhibir algunha funcionalidade da sesión.
    
      -h, --help     Amosar esta axuda
      --version      Amosar a versión do programa
      --app-id ID    O ID da aplicación que usar
                     ao inhibir (opcional)
      --reason RAZÓN A razón para inhibir (opcional)
      --inhibit ARG  Qué inhibir, lista de elementos separados por dous puntos de:
                     logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    Se non se especifica a opción --inhibit asúmese «idle».

en: %s requires an argument
gl: %s require un argumento

en: Failed to execute %s
gl: Produciuse un fallo ao executar %s

en: Log out
gl: Saír da sesión

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
gl: Saír da sesión ignorando calquera inhibidor existente

en: Show logout dialog
gl: Amosar o diálogo de fin de sesión

en: Show shutdown dialog
gl: Amosar o diálogo de apagado

en: Use dialog boxes for errors
gl: Usar as caixas de diálogo para os erros

note: deprecated options
en: Set the current session name
gl: Definir o nome da sesión actual

en: NAME
gl: NOME

en: Kill session
gl: Matar a sesión

en: Do not require confirmation
gl: Non requirir confirmación

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
gl: Non foi posíbel conectar co xestor de sesión

en: Program called with conflicting options
gl: Chamouse un programa con opcións en conflito
