mate-session-manager 1.25.0 - en to hr translation catalogue (120 entries)

en: Select Command
hr: Odaberi naredbu

en: second
hr: sekunda

en: seconds
hr: sekundi/e

en: _Cancel
hr: _Opozovi

en: Add Startup Program
hr: Dodaj početni program

en: _Add
hr: _Dodaj

en: Edit Startup Program
hr: Uredi početni program

en: _Save
hr: _Spremi

en: The startup command cannot be empty
hr: Pokretačka naredba ne može biti prazna

en: The startup command is not valid
hr: Pokretačka naredba nije ispravna

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Close
hr: _Zatvori

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Icon
hr: Sličica

en: Startup Applications Preferences
hr: Prilagodbe početnih programa

en: No name
hr: Bez imena

en: No description
hr: Bez opisa

en: Version of this application
hr: Inačica ove aplikacije

en: Could not display help document
hr: Nije bilo moguće prikazati pomoćni zapis

en: Current session start time
hr: Početno vrijeme tekuće pristupne dionice

en: Unix time of the start of the current session.
hr: Unixovo vrijeme početka tekuće pristupne dionice.

en: Save sessions
hr: Spremi pristupne dionice

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
hr: Ako je omogućeno, mate-session će samostalno spremiti pristupnu dionicu.

en: Logout prompt
hr: Odjavna poruka

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
hr: Ako je omogućeno, mate-session će korisniku prikazati odzivnu poruku prije dovršetka pristupne dionice.

en: Logout timeout
hr: Istek odjave

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
hr: Ako je odjavna poruka omogućena, ovo određuje vrijeme odjave u sekundama prije automatske odjave. Ako je 0, automatska odjava je onemogućena.

en: Time before session is considered idle
hr: Vrijeme nakon kojega se pristupna dionica smatra u mirovanju

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
hr: Vrijeme nedjelovanja u minutama nakon kojega se pristupna dionica smatra u mirovanju.

en: Default session
hr: Zadana pristupna dionica

en: List of applications that are part of the default session.
hr: Popis programa koji su dio zadane pristupne dionice.

en: Required session components
hr: Potrebne sastavnice pristupne dionice

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/org/mate/desktop/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
hr: Popis sastavnica koje su potrebne kao dio pristupne dionice. (Svaka sastavnica daje ime ključu pod "/org/mate/desktop/session/required_components"). Pomagalo prilagodbi početnih programa obično neće korisnicima dopustiti uklanjanje potrebne sastavnice iz pristupne dionice, a upravitelj pristupne dionice će joj samostalno vratiti potrebne sastavnice u trenutku prijave ako one budu uklonjene.

en: Control gnome compatibility component startup
hr: Nadziri pokretanje GNOME sastavnice sukladnosti

en: Control which compatibility components to start.
hr: Nadziri koje sastavnice sukladnosti pokrenuti.

en: Window Manager
hr: Upravitelj prozora

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
hr: Prozorski upravitelj jest program koji ocrtava naslovnu traku i rubove oko prozora, te ti omogućava premještanje prozora i promjenu njihove veličine.

en: Panel
hr: Ploča

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
hr: Ploča omogućava traku pri vrhu ili dnu zaslona sadržavajući izbornike, popis prozora, sličice slanja, uru itd.

en: File Manager
hr: Datotečni upravitelj

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
hr: Datotečni upravitelj omogućava sličice radne površine i dopušta ti uzajamno djelovanje s tvojim pohranjenim datotekama.

en: Dock
hr: Sidrište

en: A dock provides a dockable area, similar to a panel, for launching and switching applications.
hr: Sidrište pruža područje usidrenja za pokretanje i izmjenu aplikacija, slično ploči.

en: This session logs you into MATE
hr: Ova pristupna dionica prijavljuje te u MATE

en: <b>Some programs are still running:</b>
hr: <b>Pojedini programi su još uvijek pokrenuti:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
hr: Čekanje na svršetak programa. Prekidanje programa može ti prouzročiti gubitak rada.

en: Startup Applications
hr: Početni programi

en: Choose what applications to start when you log in
hr: Izaberi programe koje treba pokrenuti nakon prijave

en: Additional startup _programs:
hr: Dodatni početni _programi:

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: _Edit
hr: _Uredi

en: Startup Programs
hr: Početni programi

en: _Automatically remember running applications when logging out
hr: _Samostalno upamti pokrenute programe pri odjavljivanju

en: _Remember Currently Running Application
hr: _Upamti trenutno pokrenute programe

en: Options
hr: Opcije

en: Browse…
hr: Pregledaj...

en: Comm_ent:
hr: Napo_mena:

en: Co_mmand:
hr: Na_redba:

en: _Name:
hr: _Ime:

en: _Delay:
hr: _Odgoda:

en: File is not a valid .desktop file
hr: Datoteka nije valjana .desktop datoteka

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hr: Neprepoznata inačica datoteke radne površine '%s'

en: Starting %s
hr: Pokretanje %s

en: Application does not accept documents on command line
hr: Aplikacija ne prihvaća dokumente iz naredbenog retka

en: Unrecognized launch option: %d
hr: Neprepoznata mogućnost pokretanja: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hr: Nije moguće proslijediti URI-je zapisa na unos radne površine 'Type=Link'

en: Not a launchable item
hr: Nije izvršna stavka

en: Disable connection to session manager
hr: Isključi vezu prema upravitelju sesija

en: Specify file containing saved configuration
hr: Odredi datoteku koja sadrži spremljenu konfiguraciju

en: FILE
hr: DATOTEKA

en: Specify session management ID
hr: Navedi označivač upravljanja pristupnom dionicom

en: ID
hr: Identifikator

en: Session management options:
hr: Opcije upravljanja sesijom:

en: Show session management options
hr: Prikaži opcije upravitelja prijava

en: Icon '%s' not found
hr: Sličica '%s' nije pronađena

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: A program is still running:
hr: Program se još uvijek izvodi:

en: Some programs are still running:
hr: Pojedini programi se još uvijek izvode:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
hr: Čekanje na svršetak programa. Prekidanje ovih programa može ti prouzročiti gubitak rada.

en: Switch User Anyway
hr: Ipak zamijeni korisnika

en: Log Out Anyway
hr: Ipak se odjavi

en: Suspend Anyway
hr: Ipak obustavi

en: Hibernate Anyway
hr: Ipak hiberniraj

en: Shut Down Anyway
hr: Ipak isključi

en: Reboot Anyway
hr: Ipak ponovno pokreni

en: Lock Screen
hr: Zaključaj zaslon

en: Cancel
hr: Opozovi

en: You are currently logged in as "%s".
hr: Tvoja se trenutna prijava vodi kao "%s".

en: Log out of this system now?
hr: Želiš li odmah odjavu iz ovog sustava?

en: _Switch User
hr: _Promijeni korisnika

en: _Log Out
hr: _Odjavi se

en: Shut down this system now?
hr: Želiš li odmah isključenje ovog sustava?

en: S_uspend
hr: O_bustavi

en: _Hibernate
hr: _Hiberniraj

en: _Restart
hr: _Ponovno pokreni

en: _Shut Down
hr: _Isključi

en: Not responding
hr: Nema odziva

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
hr: Upamćeni program

en: This program is blocking logout.
hr: Ovaj program sprječava odjavu.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
hr: Odbija se veza novoga klijenta jer je pristupna dionica trenutno u isključivanju

en: Could not create ICE listening socket: %s
hr: Nije bilo moguće stvoriti ICE primateljsku spojnicu: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
hr: Nije moguće pokrenuti pristupnu dionicu prijave (i nije moguće povezati se na X poslužitelj)

en: Override standard autostart directories
hr: Premosti uobičajene direktorije samopokretanja

en: Enable debugging code
hr: Omogući kod za uklanjanje grešaka

en: Do not load user-specified applications
hr: Ne učitavaj korisnički određene programe

en:  - the MATE session manager
hr:  - MATE-ov upravitelj pristupne dionice

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
hr: %s [MOGUĆNOST...] NAREDBA
    
    Izvrši NAREDBU pri onemogućavanju neke od funkcionalnosti pristupne dionice.
    
      -h, --help        Prikaži ovu pomoć
      --version         Prikaži programsku inačicu
      --app-id ID       Označivač programa za korištenje
                        pri onemogućavanju (mogućnost)
      --reason REASON   Razlog za onemogućavanje (mogućnost)
      --inhibit ARG     Radnje za onemogućenje, popis u stupcima:
                        odjavi, zamijeni-korisnika, obustavi, mirovanje, samopostavi
    
    Ako nijedna --inhibit mogućnost nije određena, pretpostavljeno je mirovanje.

en: %s requires an argument
hr: %s zahtijeva primjenjivu vrijednost

en: Failed to execute %s
hr: Neuspjelo izvršenje %s

en: Log out
hr: Odjavi se

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
hr: Odjavi se zanemarujući sve postojeće prepreke

en: Show logout dialog
hr: Prikaži odjavni dijaloški okvir

en: Show shutdown dialog
hr: Prikaži dijaloški okvir isključivanja

en: Use dialog boxes for errors
hr: Koristi dijaloške okvire za neispravnosti

note: deprecated options
en: Set the current session name
hr: Postavi ime tekuće pristupne dionice

en: NAME
hr: IME

en: Kill session
hr: Prekini pristupnu dionicu

en: Do not require confirmation
hr: Ne zahtijevaj potvrdu

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
hr: Nije bilo moguće povezati se s upraviteljem pristupne dionice

en: Program called with conflicting options
hr: Program pozvan sukobljenim izborima
