mate-session-manager 1.25.0 - en to hu translation catalogue (125 entries)

en: Select Command
hu: Parancs kiválasztása

en: second
hu: másodperc

en: seconds
hu: másodperc

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: Add Startup Program
hu: Elindítandó program hozzáadása

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: Edit Startup Program
hu: Elindítandó program szerkesztése

en: _Save
hu: _Mentés

en: The startup command cannot be empty
hu: Az elindítandó parancs nem lehet üres

en: The startup command is not valid
hu: Az elindítandó parancs nem érvényes

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Icon
hu: Ikon

en: Startup Applications Preferences
hu: Indítópult beállításai

en: No name
hu: Névtelen

en: No description
hu: Nincs leírás

en: Version of this application
hu: Ezen alkalmazás verziója

en: Could not display help document
hu: A súgódokumentum nem jeleníthető meg

en: Current session start time
hu: Jelenlegi folyamat indulási ideje

en: Unix time of the start of the current session.
hu: Jelenlegi folyamat indulásának Unix ideje

en: Save sessions
hu: Munkamenetek mentése

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
hu: Ha engedélyezve van, a mate-session automatikusan menti a munkamenetet.

en: Show hidden autostart applications
hu: Rejtett automatikusan induló alkalmazások megjelenítése

en: If enabled, mate-session-properties will show hidden autostart applications.
hu: Ha engedélyezve van, akkor a mate-session-properties megjeleníti a rejtett automatikusan induló alkalmazásokat.

en: Logout prompt
hu: Kijelentkezés megerősítése

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
hu: Ha engedélyezve van, a mate-session megerősítést kér, mielőtt bezárja a munkamenetet.

en: Logout timeout
hu: Kijelentkezési késleltetés

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
hu: Ha a kijelentkezés megerősítése engedélyezett, ez a beállítás adja meg másodpercben a késleltetést az automatikus kijelentkezés előtt. Ha 0, az automatikus kijelentkezés tiltott.

en: Time before session is considered idle
hu: A munkamenet üresjárati állapotúvá nyilvánításáig eltelő idő

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
hu: A munkamenet üresjárati állapotúvá nyilvánításáig eltelő percek száma.

en: Default session
hu: Alapértelmezett munkamenet

en: List of applications that are part of the default session.
hu: Az alapértelmezett munkamenet részét képező alkalmazások felsorolása.

en: Required session components
hu: Szükséges munkamenet-összetevők

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/org/mate/desktop/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
hu: Azon összetevők felsorolása, amelyek a munkamenet szükséges részét képezik. (Minden elem egy kulcsot nevez meg a „/desktop/mate/session/required_components” útvonalról.) Az Indítópult alkalmazás nem fogja engedni az ilyen összetevők törlését, és ha mégis törlésre kerülnek, a munkamenet-kezelő bejelentkezéskor visszaveszi azokat a munkamenetbe.

en: Control gnome compatibility component startup
hu: Gnome kompatibilitási komponens automatikus indításának beállítása

en: Control which compatibility components to start.
hu: Az indítandó kompatibilitási komponens megadása.

en: Window Manager
hu: Ablakkezelő

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
hu: Az ablakkezelő az a program, amely kirajzolja az ablakok címsávját, kereteit, és lehetővé teszi az ablakok mozgatását és méretezését.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
hu: A panel biztosítja a képernyő alján és tetején lévő sávokat, amelyek tartalmazzák a menüket, ablaklistát, az értesítési területet és az órát.

en: File Manager
hu: Fájlkezelő

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
hu: A fájlkezelő biztosítja az asztali ikonokat, és lehetőséget ad a mentett fájlok kezelésére.

en: A dock provides a dockable area, similar to a panel, for launching and switching applications.
hu: A Dock, a Panelhez hasonló, dokkolható terület, amely az alkalmazások elindítására, és az alkalmazások között váltásra szolgál.

en: This session logs you into MATE
hu: Bejelentkezés a MATE környezetbe

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: launch;MATE;desktop;session;
hu: indítás;MATE;asztal;munkamenet;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;window;manager;launch;MDM;
hu: MATE;ablak;kezelő;indítás;MDM;

en: <b>Some programs are still running:</b>
hu: <b>Néhány program még mindig fut:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
hu: Várakozás a program befejeződésére. A program megszakítása adatok elvesztését okozhatja.

en: Startup Applications
hu: Indítópult

en: Choose what applications to start when you log in
hu: A bejelentkezéskor elindítandó alkalmazások kiválasztása

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;session;properties;applications;login;start;
hu: MATE;munkamenet;tulajdonságok;alkalmazások;bejelentkezés;indítás;

en: Additional startup _programs:
hu: További elindítandó _programok:

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: _Edit
hu: _Szerkesztés

en: _Show hidden
hu: _Rejtettek megjelenítése

en: Startup Programs
hu: Automatikusan elinduló programok

en: _Automatically remember running applications when logging out
hu: _Kijelentkezéskor a futó alkalmazások automatikus megjegyzése

en: _Remember Currently Running Application
hu: _Jelenleg futó alkalmazások megjegyzése

en: Options
hu: Beállítások

en: Browse…
hu: Tallózás…

en: Comm_ent:
hu: _Megjegyzés:

en: Co_mmand:
hu: _Parancs:

en: _Name:
hu: _Név:

en: _Delay:
hu: _Késleltetés:

en: File is not a valid .desktop file
hu: A fájl nem egy érvényes .desktop fájl

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hu: Ismeretlen .desktop fájl verzió: „%s”

en: Starting %s
hu: %s indítása

en: Application does not accept documents on command line
hu: Az alkalmazás nem fogad el dokumentumokat a parancssorban

en: Unrecognized launch option: %d
hu: Ismeretlen indítási kapcsoló: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hu: Nem adhatók dokumentum-URI címek egy „Type=Link” asztali bejegyzésnek

en: Not a launchable item
hu: Nem futtatható elem

en: Disable connection to session manager
hu: A munkamenet-kezelőhöz való csatlakozás tiltása

en: Specify file containing saved configuration
hu: A mentett beállításokat tartalmazó fájl megadása

en: FILE
hu: FÁJL

en: Specify session management ID
hu: Munkamenet-kezelő azonosítójának megadása

en: ID
hu: Azonosító

en: Session management options:
hu: Munkamenet-kezelés kapcsolói:

en: Show session management options
hu: Munkamenet-kezelési kapcsolók megjelenítése

en: Icon '%s' not found
hu: A(z) „%s” ikon nem található

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: A program is still running:
hu: Egy program még fut:

en: Some programs are still running:
hu: Néhány program még fut:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
hu: Várakozás a programok befejeződésére. A programok megszakítása adatok elvesztését okozhatja.

en: Switch User Anyway
hu: Felhasználóváltás mindenképp

en: Log Out Anyway
hu: Kijelentkezés mindenképp

en: Suspend Anyway
hu: Felfüggesztés mindenképp

en: Hibernate Anyway
hu: Hibernálás mindenképp

en: Shut Down Anyway
hu: Leállítás mindenképp

en: Reboot Anyway
hu: Újraindítás mindenképp

en: Lock Screen
hu: Képernyő zárolása

en: Cancel
hu: Mégse

en: You are currently logged in as "%s".
hu: Jelenleg „%s” néven van bejelentkezve.

en: Log out of this system now?
hu: Kijelentkezik most?

en: _Switch User
hu: Felhasználó_váltás

en: _Log Out
hu: _Kijelentkezés

en: Shut down this system now?
hu: Leállítja a rendszert?

en: S_uspend
hu: _Felfüggesztés

en: _Hibernate
hu: _Hibernálás

en: _Restart
hu: Újr_aindítás

en: _Shut Down
hu: _Leállítás

en: Not responding
hu: Nem válaszol

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
hu: Megjegyzett alkalmazás

en: This program is blocking logout.
hu: Ez a program blokkolja a kijelentkezést.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
hu: Új ügyfélkapcsolatok visszautasítása, mivel a rendszer éppen leáll

en: Could not create ICE listening socket: %s
hu: Nem hozható létre az ICE-figyelő foglalat: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
hu: A bejelentkező munkamenet indítása sikertelen (és sikertelen a csatlakozás az X-kiszolgálóhoz)

en: Override standard autostart directories
hu: Szabványos automatikus indítási könyvtárak felülbírálása

en: Enable debugging code
hu: Hibakeresési kód engedélyezése

en: Do not load user-specified applications
hu: Ne töltsön be felhasználó által megadott alkalmazásokat

en: Disable hardware acceleration check
hu: Hardvergyorsítás-ellenőrzés kikapcsolása

en:  - the MATE session manager
hu:  – A MATE munkamenet-kezelője

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
hu: %s [KAPCSOLÓ…] PARANCS
    
    A PARANCS végrehajtása egyes munkamenet-funkciók tiltásával.
    
      -h, --help        Ezen súgó megjelenítése
      --version         Programverzió megjelenítése
      --app-id AZONOSÍTÓ  Használandó alkalmazásazonosító
                          a letiltáskor (elhagyható)
      --reason REASON   A letiltás oka (elhagyható)
      --inhibit ARG     Letiltandó funkciók vesszőkkel elválasztva:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    Ha nincs megadva a --inhibit kapcsoló, akkor az idle az alapértelmezett.

en: %s requires an argument
hu: %s egy argumentumot igényel

en: Failed to execute %s
hu: %s végrehajtása nem sikerült

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
hu: Kijelentkezés a meglévő korlátozók mellőzésével

en: Show logout dialog
hu: Kijelentkezés párbeszédablak megjelenítése

en: Show shutdown dialog
hu: Leállítás párbeszédablak megjelenítése

en: Use dialog boxes for errors
hu: Párbeszédablakok használata hibákhoz

note: deprecated options
en: Set the current session name
hu: A jelenlegi munkamenet nevének beállítása

en: NAME
hu: NÉV

en: Kill session
hu: Munkamenet kilövése

en: Do not require confirmation
hu: Ne kérjen megerősítést

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
hu: Sikertelen kapcsolatfelvétel a munkamenet-kezelővel

en: Program called with conflicting options
hu: A program kapcsolói ütköznek
