mate-session-manager 1.25.0 - en to hy translation catalogue (119 entries)

en: Select Command
hy: Ընտրել Հրաման

en: seconds
hy: վայրկյաններ

en: _Cancel
hy: _Չեղարկել

en: Add Startup Program
hy: Ավելացնել գործարկման ծրագիր

en: _Add
hy: _Ավելացնել

en: Edit Startup Program
hy: Խմբագրել գործարկման ծրագիրը

en: _Save
hy: _Պահպանել

en: The startup command cannot be empty
hy: Գործարկման հրահանգը չի կարող դատարկ լինել

en: The startup command is not valid
hy: Գործարկման հրամանը վավերական չէ

en: _Help
hy: _Օգնություն

en: _Close
hy: _Փակել

en: Enabled
hy: Միացված

en: Icon
hy: Պատկերակ

en: Program
hy: Ծրագիր

en: Startup Applications Preferences
hy: Մեկնարկի դիմումների արտոնությունները

en: No name
hy: Անանուն

en: No description
hy: Ոչ մի Նկարագրություն

en: Version of this application
hy: Այս դիմումի տարբերակը

en: Could not display help document
hy: Չի հաջողվել ցույց տալ օգնության փաստաթուղթը

en: Current session start time
hy: Ընթացիկ աշխատաշրջանի սկսելու ժամանակ

en: Unix time of the start of the current session.
hy: Unix ժամանակը մեկնարկեց ընթացիկ նստաշրջանը։

en: Save sessions
hy: Պահպանել սեանսները

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
hy: Եթե միացված է,  ապա mate նստաշրջանը նիստը կպահպանի ինքնաբերաբար։

en: Logout prompt
hy: Համակարգից դուրս գալու հուշում

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
hy: Միացնելու դեպքում գնոմ–ենթահամակարգը գործարկողին հուշում է սեանսի ավարտի մասին

en: Logout timeout
hy: Ավարտի սահմանված ժամանակի ավարտը

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
hy: Եթե դուրս գալու հուշումը միացված է, ապա այս սահմանում է ժամանակի ավարտը վարկյաններով, նախքան ինքնաբերաբար դուրս գալը։ Եթե 0, ապա ավտոմատ դուրս գալը անջատված է։

en: Time before session is considered idle
hy: Ժամանակը նախքան նիստը համարվում է պարապ

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
hy: Անգործության րոպեների քանակը նիստից առաջ համարվում է պարապ։

en: Default session
hy: Հիմնական աշխատաշրջան

en: List of applications that are part of the default session.
hy: Կիրառական ծրագրերի ցանկը, որոնք հաստատուն նիստի մաս են կազմում։

en: Required session components
hy: Աշխատաշրջանի պահանջվող բազադրիչներ

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/org/mate/desktop/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
hy: Բաղադրիչների ցանկը, որոնք անհրաժեշտ են որպես նիստի մաս։ (Յուրաքանչյուր տարրի անուները բանալիի տակ "/org/mate/desktop/session/required_components")։ Գործարկման Ծրագրերի նախապատվությունների գործիքը սովորաբար թույլ չի տալիս օգտվողներին հեռացնել պահանջվող նիստի բաղադրիչը և նիստ կառավարիչը ինքնաբերաբար ավելացնում է պահանջվող բաղադրիչները դեպի հետ նստաշրջանի մուտքի ժամանակ, եթե նրանք չեն հեռացվել։

en: Control gnome compatibility component startup
hy: gnome վերահսկիչ համատեղելիության բաղկացուցիչ մեկնարկը

en: Control which compatibility components to start.
hy: Վերահսկիչ որը սկսում է բաղադրիչների համատեղելիությունը:

en: Window Manager
hy: Պատուհանի մենեջեր

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
hy: Պատուհանային կառավարիչը ծրագիր է, որը պատկերում է վերնագիր բարը և պատուհանների սահմանները շուրջը, և թույլ է տալիս Ձեզ տեղափոխել և չափափոխել պատուհանները։

en: Panel
hy: Վահանակ

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
hy: Վահանակը ապահովում է բարը էկրանի վերևի կամ ներքևի մասում, որը պարունակում ընտրացանկերը, պատուհանի ցուցակը, կարգավիճակի պատկերանշանները, ժամացույցը և այլն։

en: File Manager
hy: Նիշքի կառավարիչ

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
hy: Ֆայլային կառավարիչը ապահովում է աշխատասեղանի պատկերանշանները և թույլ է տալիս Ձեզ փոխներգործել ձեր պահպանած ֆայլերի հետ։

en: Dock
hy: Կտրել

en: A dock provides a dockable area, similar to a panel, for launching and switching applications.
hy: Կտրելը ապահովումէ կտրելի տարածք, որը նման է վահանակի, գործարկելու և կիրառական ծրագրերի փոխանջատելու համար։

en: This session logs you into MATE
hy: Այս նիստը գրանցում է քեզ MATE֊ի մեջ

en: <b>Some programs are still running:</b>
hy: <b>Որոշ ծրագրեր դեռ աշխատում են:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
hy: Սպասում ծրագրի ավարտի համար։ Ծրագրի ընդհատումը կարող է առաջացնել աշխատանքի կորուստ։

en: Startup Applications
hy: Գործարկման Դիմումներ

en: Choose what applications to start when you log in
hy: Ընտրեք, թե ինչ ծրագրեր են սկսվելու, երբ դուք մուտք գործեք

en: Additional startup _programs:
hy: Լրացուցիչ գործարկման -ծրագրեր

en: _Remove
hy: _Հեռացնել

en: _Edit
hy: _Խմբագրել

en: Startup Programs
hy: Գործարկման ծրագրեր

en: _Automatically remember running applications when logging out
hy: _Ավտոմատ կերպով հիշել ընթացող դիմումները, երբ դուս է գալիս

en: _Remember Currently Running Application
hy: _Հիշել Ներկայումս Գործարկվող Դիմումը

en: Options
hy: Տարբերակներ

en: Browse…
hy: Թերթել․․․

en: Comm_ent:
hy: Մեկնաբանություն։

en: Co_mmand:
hy: Հր_ահանգ։

en: _Name:
hy: _Անուն։

en: _Delay:
hy: _ՈՒշացումը:

en: File is not a valid .desktop file
hy: Ֆայլը վավեր չէ .աշխատանքային սեղան ֆայլ

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
hy: Չճանաչված աշխատանքային ֆայլի տարբերակ '%s'

en: Starting %s
hy: Գործարկում %s

en: Application does not accept documents on command line
hy: Ծրագիրը փաստաթուղթ չի ընդունում հրամանի տողում

en: Unrecognized launch option: %d
hy: Չճանաչված գործարկչի ընտրացանկ. %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
hy: Չի հաջողվել անցկացնել փաստաթղթի URI–ները աշխատաքային սեղանի մուտքի 'Type=Link'–ին

en: Not a launchable item
hy: Չգործարկվող տարր

en: Disable connection to session manager
hy: Անջատել ենթահամակարգի կառավարչի հետ կապը

en: Specify file containing saved configuration
hy: Պահպանված կոնֆիգուրացիա պարունակող ֆայլը նշել

en: FILE
hy: ՖԱՅԼ

en: Specify session management ID
hy: Հ ատկորոշել ենթահամակարգի կառավարչի ID֊ն

en: Session management options:
hy: Սեսիայի կառավարման տարբերակներ․

en: Show session management options
hy: Ցույց տալ սեսիայի կառավարման ընտրացանկը

en: Icon '%s' not found
hy: Պատկերակը '%s' չի գտնվել

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: A program is still running:
hy: Ծրագիրը դեռ աշխատում է:

en: Some programs are still running:
hy: Որոշ ծրագրեր դեռ աշխատում են:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
hy: Սպասում ծրագրի ավարտի համար։ Այդ ծրագրերը ընդհատելը կարող են առաջացնել աշխատանքի կորուստ։

en: Switch User Anyway
hy: Ամեն դեպքում Փոխանջատել Օգտատիրոջը

en: Log Out Anyway
hy: Դուրս գալ Ամեն դեպքում

en: Suspend Anyway
hy: Կասեցնել Ամեն դեպքում

en: Hibernate Anyway
hy: Ձմեռել Ամեն դեպքում

en: Shut Down Anyway
hy: Անջատել Ամեն դեպքում

en: Reboot Anyway
hy: Վերագործարկել Ամեն դեպքում

en: Lock Screen
hy: Արգելափակել էկրանը

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: You are currently logged in as "%s".
hy: Դուք այժմ մուտք եք գործել, որպես "%s".

en: Log out of this system now?
hy: Հիմա Դուրս գա՞լ այս համակարգից

en: _Switch User
hy: _Փոխել Օգտագործողին

en: _Log Out
hy: _Դուրս գալ

en: Shut down this system now?
hy: Հիմա անջատե՞լ այս համակարգը

en: S_uspend
hy: Հետաձգել

en: _Hibernate
hy: _Ձմեռել

en: _Restart
hy: _Վերսկսել

en: _Shut Down
hy: _Անջատել

en: Not responding
hy: Չի արձագանքում

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
hy: Հիշված Դիմում

en: This program is blocking logout.
hy: Այս ծրագիրն արգելափակում է ավարտը։

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
hy: Նոր կլիենտի կապի մերժում, որովհետև նիստը ներկայումս փակվում է

en: Could not create ICE listening socket: %s
hy: Չհաջողվեց ստեղծել ICE լսելու սոկետ: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
hy: Անհմար է սկսվել մուտքը դեպի համակարգ (և անհնար է միանալ X սերվերին)

en: Override standard autostart directories
hy: Չեղյալ հայտարարել ստանդարտ ինքնաթողք տեղեկագրքերը

en: Enable debugging code
hy: Ակտրվացնել ծածկագրի վրիպակազերծումը

en: Do not load user-specified applications
hy: Չբեռնել օգտվողի նշված դիմումները

en:  - the MATE session manager
hy: - MATE աշխատաշրջանի կառավարիչը

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
hy: %s [ՏԱՐԲԵՐԱԿ...] ՀՐԱՄԱՆ
    
    Կատարել հրամանը մինչդեռ արգելակվում է  որոշ նիստի ֆունկցիոնալությունը։
    
    -h, --help Ցույց այդ օգնությունը
    --version Ցույց տալ ծրագրի նոր տարբերակը
    --app-id ID Դիմումի օգտագործած id
    երբ արգելակել (ըստ ցանկության)
    --reason ՊԱՏՃԱՌԸ Պատճառն արգելակելու (ըստ ցանկության)
    --inhibit ARG Արգելակող տարրեր, կետ-առանձնացված ցանկ:
    Դուրս գալ, օգտագործողի փոխանջատում, կասեցնել, պարապուրդ, ապատեղակայում
    Եթե ոչ --inhibit տարբերակն է նշված, ենթադրվում է պարապ է։

en: %s requires an argument
hy: %s պահանջում է արգումենտ

en: Failed to execute %s
hy: Չհաջողվեց կատարել %s

en: Log out
hy: Դուրս գալ

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
hy: Դուրս գալ, անտեսելով առկա արգելակիչները

en: Show logout dialog
hy: Ցույց տալ դուրս գալ երկխոսությունը

en: Show shutdown dialog
hy: Ցույց տալ անջատել երկխոսությունը

en: Use dialog boxes for errors
hy: Սխալների համար օգտագործել երկխոսության արկղեր

note: deprecated options
en: Set the current session name
hy: Սահմանել ըթացիկ աշխատաշրջանի անունը

en: NAME
hy: ԱՆՈՒՆ

en: Kill session
hy: Սեանսը ոչնչացնել

en: Do not require confirmation
hy: Չի պահանջում հաստատում

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
hy: Անկարող է միանալ սեանսի մենեջերին

en: Program called with conflicting options
hy: Ծրագիրը կանչվել է կոնֆլիտային տարբերակների հետ
