mate-session-manager 1.25.0 - en to ie translation catalogue (108 entries)

en: Select Command
ie: Selecte un comande

en: second
ie: seconde

en: seconds
ie: secondes

en: _Cancel
ie: _Anullar

en: Add Startup Program
ie: Adjunter un programma

en: _Add
ie: _Adjunter

en: Edit Startup Program
ie: Modificar li programma

en: _Save
ie: _Gardar

en: The startup command cannot be empty
ie: Comande de initiament ne posse esser null.

en: The startup command is not valid
ie: Li comande de iniciament es ínvalid

en: _Help
ie: Au_xilie

en: _Close
ie: _Clúder

en: Enabled
ie: Permisset

en: Icon
ie: Icone

en: Program
ie: Programma

en: Startup Applications Preferences
ie: Preferenties de applicationes de iniciament

en: No name
ie: Sin nómine

en: No description
ie: Sin descrition

en: Version of this application
ie: Version del application

en: Could not display help document
ie: Ne posset monstrar li document de auxilie

en: Current session start time
ie: Li hor de inicie del actual session

en: Save sessions
ie: Salvar sessiones

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
ie: Automaticmen gardar li session per mate-session.

en: Logout prompt
ie: Confirmar clusura del session

en: Logout timeout
ie: Retarde ante que cluder

en: Time before session is considered idle
ie: Li témpor ante que egardar un session quam ínoperant

en: Default session
ie: Session predefinit

en: List of applications that are part of the default session.
ie: Un liste de applicationes quel es un parte del predefinit session.

en: Required session components
ie: Besonat componentes de session

en: Window Manager
ie: Gerentiator de fenestres

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
ie: Li panel provide li barra ad up de ecran que contene menús, li liste de fenestres, icones de statu, li horloge, etc.

en: File Manager
ie: Gerente de files

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
ie: Li gerente de files provide li icones del Pupitre e permisse vos operar con vor gardat files.

en: This session logs you into MATE
ie: Ti es li session de MATE

en: <b>Some programs are still running:</b>
ie: <b>Alcun programmas es ancor lansat:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
ie: Atendente fine del programma. Si on interrupte it, vor labores posse esser perdit.

en: Startup Applications
ie: Applicationes de initiament

en: Choose what applications to start when you log in
ie: Selecte applicationes quel vu vole lansar al inicie

en: Additional startup _programs:
ie: Extra _programmas de iniciament:

en: _Remove
ie: _Remover

en: _Edit
ie: _Redacter

en: Startup Programs
ie: Programmas de initiament

en: _Automatically remember running applications when logging out
ie: _Automaticmen memorar lansat applicationes ante que cluder

en: _Remember Currently Running Application
ie: _Memorar applicationes presentmen lansat

en: Options
ie: Optiones

en: Browse…
ie: Trovar...

en: Comm_ent:
ie: N_ota:

en: Co_mmand:
ie: Co_mande:

en: _Name:
ie: _Nómine:

en: _Delay:
ie: Retar_de:

en: File is not a valid .desktop file
ie: Li file ne esset un file .desktop valid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ie: Ínconosset version '%s' de file desktop

en: Starting %s
ie: Startante %s

en: Application does not accept documents on command line
ie: Li application ne accepte documentes in li linea de comandes

en: Unrecognized launch option: %d
ie: Ínreconosset option de lansa: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ie: Es impossibil passar URIs de documentes a un element desktop de 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ie: Elemente ne es lansabil

en: Disable connection to session manager
ie: Despermisser conexion al gerentiator de session

en: Specify file containing saved configuration
ie: Provider un file contenent un salvat configuration

en: Specify session management ID
ie: Monstrar ID de gerentie de session

en: Session management options:
ie: Optiones de gerentie de session:

en: Show session management options
ie: Monstrar optiones de gerentie de session

en: Icon '%s' not found
ie: Icone '%s' ne es trovat

en: Unknown
ie: Ínconosset

en: A program is still running:
ie: Un programma ancor es lansat:

en: Some programs are still running:
ie: Alcun programmas ancor es lansat:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
ie: Atendente fine del programmas. Si on interrupte it, vor labores posse esser perdit.

en: Switch User Anyway
ie: Cambiar li usator sin egarda

en: Log Out Anyway
ie: Cluder li session sin egarda

en: Suspend Anyway
ie: Suspender sin egarda

en: Hibernate Anyway
ie: Hivernar sin egarda

en: Shut Down Anyway
ie: Extinter sin egarda

en: Reboot Anyway
ie: Reiniciar sin egarda

en: Lock Screen
ie: Serrar li ecran

en: Cancel
ie: Anullar

en: You are currently logged in as "%s".
ie: Vu have un apert session quam «%s».

en: Log out of this system now?
ie: Cluder li session sur ti-ci sistema nu?

en: _Switch User
ie: _Cambiar li usator

en: _Log Out
ie: C_luder li session

en: Shut down this system now?
ie: Extinter li sistema nu?

en: S_uspend
ie: S_uspender

en: _Hibernate
ie: _Hivernar

en: _Restart
ie: _Restartar

en: _Shut Down
ie: E_xtinter

en: Not responding
ie: Ínresponsiv

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
ie: Memorisat application

en: This program is blocking logout.
ie: Ti-ci programma impedi clusion del session.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
ie: Refusante un nov conexion de client pro que li session bentost ea terminat

en: Could not create ICE listening socket: %s
ie: Ne successat crear un socket ICE por escutar: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
ie: Ne successar lansar li session de inicie (e conexer al servitore X)

en: Override standard autostart directories
ie: Redefinir standard directorias de auto-lansament

en: Enable debugging code
ie: Activar li code de debug

en: Do not load user-specified applications
ie: Ne lansar applicationes providet per usator

en:  - the MATE session manager
ie:  - gerentiator de session de MATE

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
ie: %s [OPTION...] COMANDE
    
    Executar COMANDE inhibiente alcun functionalitá de session.
    
      -h, --help        Monstrar ti-ci textu
      --version         Monstrar li version de programma
      --app-id ID       ID de application a usar durante inhibition (facult.)
      --reason CAUSE    Li cause de inhibition (facultatativ)
      --inhibit ARG     Quo inhibir, un liste separat per commas de:
                        logout (cluder li session), switch-user (cambiar li usator),
                        suspend, idle (ínoperation), automount
    
    Si null parametre --inhibit es present, "idle" es suposit.

en: %s requires an argument
ie: %s besona un argument

en: Failed to execute %s
ie: Ne successat executer %s

en: Log out
ie: Cluder li session

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
ie: Cluder li session ignorante omni existent inhibitores

en: Show logout dialog
ie: Monstrar un dialog ante que cluder

en: Show shutdown dialog
ie: Monstrar un dialog de extintion

en: Use dialog boxes for errors
ie: Monstrar errores per dialogs

note: deprecated options
en: Set the current session name
ie: Assignar li nómine del actual session

en: NAME
ie: NOMINE

en: Kill session
ie: Terminar li session

en: Do not require confirmation
ie: Ne besonar confirmation

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
ie: Ne successat conexer al gerente de session

en: Program called with conflicting options
ie: Programma esset invocat con conflictente optiones
