mate-session-manager 1.25.0 - en to ka translation catalogue (82 entries)

en: Select Command
ka: ბრძანების ამორჩევა

en: seconds
ka: წამი

en: _Cancel
ka: _გაუქმება

en: Add Startup Program
ka: დამწყები პროგრამის დამატება

en: _Add
ka: დამატება

en: Edit Startup Program
ka: დამწყები პროგრამის რედაქტირება

en: _Save
ka: _შენახვა

en: The startup command cannot be empty
ka: გაშვების ბრძანება არ უნდა იყოს ცარიელი

en: The startup command is not valid
ka: გაშვების ბრძანება მიუღებელია

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _Close
ka: _დახურვა

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Icon
ka: ხატულა

en: Program
ka: პროგრამა

en: No name
ka: უსახელო

en: No description
ka: არავითარი აღწერილობა

en: Version of this application
ka: პროგრამის ვერსია

en: Could not display help document
ka: შეუძლებელია დახმარების დოკუმენტის გაშვება

en: Save sessions
ka: სესიების შენახვა

en: Logout prompt
ka: დასტურის მოთხოვნის რეჟიმი

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
ka: თუ მონიშნულია,mate-session შეეკითხება მომხმარებელს სესიის დასრულებამდე

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
ka: დრო, რომლის შემდეგ სესია გადავა უქმ რეჟიმში, წთ.

en: Default session
ka: ნაგულისხმევი სესია

en: List of applications that are part of the default session.
ka: რა მიმდევრობით უნდა ჩაირთონ პროგრამები სეანსის გაშვებისას.

en: Required session components
ka: სესიისთვის საჭირო კომპონენტები

en: Window Manager
ka: ფანჯარათა მმართველი

en: Panel
ka: პანელი

en: File Manager
ka: ფაილ მენეჯერი

en: This session logs you into MATE
ka: ეს სესია გნომში შესვლის საშუალებას იძლევა

en: <b>Some programs are still running:</b>
ka: <b>ზოგიერთი პროგრამა ჯერ კიდევ გაშვებულია:</b>

en: Additional startup _programs:
ka: დამატებითი დაწყებითი ჩატვირთვის _პროგრამები:

en: _Remove
ka: ამო_ღება

en: _Edit
ka: _დამუშავება

en: Startup Programs
ka: დაწყების პროგრამები

en: Options
ka: სესიის პარამეტრები

en: Comm_ent:
ka: ბრძანება

en: Co_mmand:
ka: ბრძანება

en: _Name:
ka: _სახელი:

en: _Delay:
ka: _დაყოვნება:

en: File is not a valid .desktop file
ka: ფაილი არასწორი .desktop ფაილია

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ka: ამოუცნობი desktop ფაილის ვერსია '%s'

en: Starting %s
ka: ირთვება %s

en: Application does not accept documents on command line
ka: აპლიკაციას დოკუმენტების ბრძანების სტრიქონიდან აღება არ შეუძლია

en: Unrecognized launch option: %d
ka: გაშვების უცნობი პარამეტრი: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ka: დოკუმენტის URI-ების გადაცემა დესკტოპის ჩანაწერში „Type=Link“ შეუძლებელია

en: Not a launchable item
ka: არ არის გაშვებადი ელემენტი

en: Disable connection to session manager
ka: ვერ ვუკავშირდები სესიის მენეჯერს

en: Specify file containing saved configuration
ka: დამახსოვრებული კონფიგურაციის მქონე ფაილის მინიშნება

en: FILE
ka: ფაილი

en: Specify session management ID
ka: აღნიშნეთ თუ რომელი სეანსი ჩაიტვირთოს

en: Session management options:
ka: სესიების მმართველის პარამეტრები:

en: Show session management options
ka: აჩვენე სეანსის მართვის პარამეტრები

en: Icon '%s' not found
ka: ხატულა '%s' ვერ მოიძებნა

en: Unknown
ka: უცნობი

en: A program is still running:
ka: პროგრამა ჯერ კიდევ გაშვებულია:

en: Some programs are still running:
ka: ზოგიერთი პროგრამა ჯერ კიდევ გაშვებულია:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
ka: ველოდები პროგრამების დასრულებას.  ამ პროცესის შეწყვეტამ, შესაძლებელია თქვენს მიერ ჩატარებული სამუშაოს დაკარგვა გამოიწვიოს.

en: Switch User Anyway
ka: მაინც მომხმარებლის გადართვა

en: Suspend Anyway
ka: მაინც შეყოვნება

en: Hibernate Anyway
ka: მაინც ჰიბერნირებულ რეჟიმში შესვლა

en: Reboot Anyway
ka: მაინც გადატვირთე

en: Lock Screen
ka: ეკრანის დაბლოკვა

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Log out of this system now?
ka: გნებავთ მყისვე დატოვოთ სისტემა?

en: _Switch User
ka: _მომხმარებლის გადართვა

en: _Log Out
ka: სეანსის დასრუ_ლება

en: Shut down this system now?
ka: გნებავთ სისტემის ახლავე გამორთვა?

en: S_uspend
ka: _დაყოვნება

en: _Hibernate
ka: _ჰიბერნიზაცია

en: _Restart
ka: გადატვირთვა

en: _Shut Down
ka: გა_მორთვა

en: Not responding
ka: არ პასუხობს

en: Enable debugging code
ka: გამართვის გამონატანი კოდის ჩართვა

en:  - the MATE session manager
ka: ვერ ვუკავშირდები სესიის მენეჯერს

en: Log out
ka: სესიის დასრულება

en: Show logout dialog
ka: გასვლის დიალოგ ფანჯრის ჩვენება

en: Show shutdown dialog
ka: გამორთვის დიალოგ ფანჯრის ჩვენება

en: Use dialog boxes for errors
ka: დიალოგ ფანჯრების გამოყენება

note: deprecated options
en: Set the current session name
ka: მიმდინარე სესიის დაყენება

en: NAME
ka: სახელწოდება

en: Kill session
ka: სესიის მოკვლა

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
ka: ვერ ვუკავშირდები სესიის მენეჯერს
