mate-session-manager 1.25.0 - en to ms translation catalogue (126 entries)

en: Select Command
ms: Pilih Perintah

en: second
ms: saat

en: seconds
ms: saat

en: _Cancel
ms: _Batal

en: Add Startup Program
ms: Tambah Program Permulaan

en: _Add
ms: _Tambah

en: Edit Startup Program
ms: Sunting Program Permulaan

en: _Save
ms: _Simpan

en: The startup command cannot be empty
ms: Perintah permulaan tidak boleh kosong

en: The startup command is not valid
ms: Perintah permulaan tidak sah

en: _Help
ms: _Bantuan

en: _Close
ms: _Tutup

en: Enabled
ms: Dibenarkan

en: Icon
ms: Ikon

en: Startup Applications Preferences
ms: Keutamaan Aplikasi Permulaan

en: No name
ms: Tiada nama

en: No description
ms: Tiada keterangan

en: Version of this application
ms: Versi bagi aplikasi ini

en: Could not display help document
ms: Tidak dapat paparkan dokumen bantuan

en: - MATE Session Properties
ms: - Sifat Sesi MATE

en: Current session start time
ms: Masa mula sesi semasa

en: Unix time of the start of the current session.
ms: Masa Unix bagi permulaan sesi semasa.

en: Save sessions
ms: Simpan Sesi

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
ms: Jika dibenarkan, mate-session akan simpan sesi secara automatik.

en: Show hidden autostart applications
ms: Tunjuk aplikasi automula yang tersembunyi

en: If enabled, mate-session-properties will show hidden autostart applications.
ms: Jika dibenarkan, mate-session-properties akan menunjukkan aplikasi automula yang tersembunyi.

en: Logout prompt
ms: Maklum daftar keluar

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
ms: Jika dbenarkan, mate-session akan memaklum pengguna sebelum menamatkan sesi.

en: Logout timeout
ms: Had masa tamat daftar keluar

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
ms: Jika makluman daftar keluar dibenarkan, ia tetapkan had masa tamat dalam saat sebelum mendaftar keluar secara automatik. Jika 0, daftar keluar automatik dilumpuhkan.

en: Time before session is considered idle
ms: Masa sebelum sesi dianggap melahu

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
ms: Bilangan minit tidak aktif sebelum sesi dianggap melahu.

en: Default session
ms: Sesi lalai

en: List of applications that are part of the default session.
ms: Senarai aplikasi yang merupakan sebahagian dari sesi lalai.

en: Required session components
ms: Komponen sesi diperlukan

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/org/mate/desktop/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
ms: Senarai komponen yang diperlukan sebagai sebahagian dari sesi. (Setiap unsur namakan kunci dibawah "/org/desktop/mate/session/required_components"). Alat keutamaan Aplikasi Permulaan tidak membenarkan secara normal pengguna membuang komponen yang diperlukan dari sesi, dan pengurus sesi akan tambah secara automatik komponen yang diperlukan kembali ke sesi pada masa daftar masuk jika ia dibuang.

en: Control gnome compatibility component startup
ms: Kawal permulaan komponen keserasian gnome

en: Control which compatibility components to start.
ms: Kawal komponen keserasian yang manakah hendak dimulakan.

en: Window Manager
ms: Pengurus Tetingkap

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
ms: Pengurus tetingkap adalah progrma yang melukis palang tajuk dan sempadan disekeliling tetingkap, dan membolehkan anda alih dan saizkan semula tetingkap.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
ms: Panel menyediakan palang pada bahagian atas dan bawah skrin yang mengandungi menu, senarai tetingkap, ikon status, jam, dan lain-lain.

en: File Manager
ms: Pengurus Fail

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
ms: Pengurus fail menyediakan ikon dektop dan membolehkan anda berinteraksi dengan fail tersimpan anda.

en: Dock
ms: Labuh

en: A dock provides a dockable area, similar to a panel, for launching and switching applications.
ms: Satu labuh menyediakan kawasan boleh dilabuh, serupa dengan panel, untuk melancar dan menukar aplikasi.

en: This session logs you into MATE
ms: Sesi ini mendaftar anda masuk ke MATE

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: launch;MATE;desktop;session;
ms: lancar;MATE;desktop;sesi;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;window;manager;launch;MDM;
ms: MATE;tetingkap;pengurus;lancar;MDM;

en: <b>Some programs are still running:</b>
ms: <b>Beberapa program masih berjalan:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
ms: Menunggu program untuk diselesaikan. Menyampuk program boleh menyebabkan anda kehilangan kerja yang sedang dibuat.

en: Startup Applications
ms: Aplkasi Permulaan

en: Choose what applications to start when you log in
ms: Pilih apakah aplikasi yang hendak dimulakan bila anda mendaftar masuk

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;session;properties;applications;login;start;
ms: MATE;sesi;sifat;aplikasi;daftarmasuk;mula;

en: Additional startup _programs:
ms: _Program permulaan tambahan:

en: _Remove
ms: _Tanggal

en: _Edit
ms: _Sunting

en: _Show hidden
ms: _Tunjuk yang tersembunyi

en: Startup Programs
ms: Program Permulaan

en: _Automatically remember running applications when logging out
ms: Ingat aplikasi yang berjalan secara _automatik bila mendaftar keluar

en: _Remember Currently Running Application
ms: _Ingat Aplikasi Berjalan Semasa

en: Options
ms: Pilihan

en: Browse…
ms: Layar...

en: Comm_ent:
ms: _Ulasan:

en: Co_mmand:
ms: Pe_rintah:

en: _Name:
ms: _Nama:

en: _Delay:
ms: _Lengah:

en: File is not a valid .desktop file
ms: Fail bukanlah fail .desktop yang sah

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ms: Versi fail desktop '%s' tidak dikenali

en: Starting %s
ms: Memulakan %s

en: Application does not accept documents on command line
ms: Aplikasi tidak terima dokument pada baris perintah

en: Unrecognized launch option: %d
ms: Pilihan lancar tidak dikenalpasti: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ms: Tidak dapat luluskan URI dokumen ke masukan desktop 'Type=Link'

en: Not a launchable item
ms: Bukan item boleh lancar

en: Disable connection to session manager
ms: Lumpuhkan sambungan dengan pengurus sesi

en: Specify file containing saved configuration
ms: Nyatakan fail mengandungi konfigurasi tersimpan

en: FILE
ms: FAIL

en: Specify session management ID
ms: Nyatakan ID pengurusan sesi

en: Session management options:
ms: Pilihan pengurusan sesi:

en: Show session management options
ms: Tunjuk pilihan pengurusan sesi

en: Icon '%s' not found
ms: Ikon '%s' tidak ditemui

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: A program is still running:
ms: Ada program masih berjalan:

en: Some programs are still running:
ms: Beberapa program masih berjalan:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
ms: Menunggu program diselesaikan. Menyampuk program ini boleh menyebabkan anda kehilangan kerja yang sedang dibuat.

en: Switch User Anyway
ms: Tukar Pengguna Jua

en: Log Out Anyway
ms: Daftar Keluar Jua

en: Suspend Anyway
ms: Tangguh Jua

en: Hibernate Anyway
ms: Hibernasi Jua

en: Shut Down Anyway
ms: Matikan Jua

en: Reboot Anyway
ms: But Semula Jua

en: Lock Screen
ms: Kunci Skrin

en: Cancel
ms: Batal

en: You are currently logged in as "%s".
ms: Anda kini mendaftar masuk sebagai "%s".

en: Log out of this system now?
ms: Daftar keluar dari sistem ini sekarang?

en: _Switch User
ms: _Tukar Pengguna

en: _Log Out
ms: _Daftar Keluar

en: Shut down this system now?
ms: Matikan sistem ini sekarang?

en: S_uspend
ms: Ta_ngguh

en: _Hibernate
ms: _Hibernasi

en: _Restart
ms: _Mula Semula

en: _Shut Down
ms: Ma_tikan

en: Not responding
ms: Tidak membalas

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
ms: Aplikasi Diingati

en: This program is blocking logout.
ms: Program ini menghalang daftar keluar.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
ms: Menafikan sambungan klien baru kerana sesi kini sedang dimatikan⏎

en: Could not create ICE listening socket: %s
ms: Tidak dapat cipta soket mendengar ICE: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
ms: Tidak boleh mulakan sesi daftar masuk (dan tidak boleh sambung ke pelayan X)

en: Override standard autostart directories
ms: Membatalkan direktori mula-sendiri piawai

en: Enable debugging code
ms: Benarkan kod penyahpepijatan

en: Do not load user-specified applications
ms: Jangan muat aplikasi dinyatakan-pengguna

en: Disable hardware acceleration check
ms: Lumpuhkan semakan pemecutan perkakasan

en:  - the MATE session manager
ms: - pengurus sesi MATE

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
ms: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Lakukan COMMAND ketika merencatkan beberapa kefungsian sesi.
    
      -h, --help        Tunjuk bantuan ini
      --version         Tunjuk versi program
      --app-id ID       Id aplikasi yang digunakan bila
                        membuat perencatan (pilihan)
      --reason REASON   Sebab membuat perencatan (pilihan)
      --inhibit ARG     Perkara yang direncat, senarai dipisah tanda titik bertindih:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    Jika tiada pilihan --inhibit dinyatakan, melahu digunakan.

en: %s requires an argument
ms: %s memerlukan argumen

en: Failed to execute %s
ms: Gagal lakukan %s

en: Log out
ms: Daftar keluar

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
ms: Daftar keluar, mengabaikan perencat sedia ada

en: Show logout dialog
ms: Tunjuk dialog daftar keluar

en: Show shutdown dialog
ms: Tunjuk dialog matikan

en: Use dialog boxes for errors
ms: Guna kotak dialog untuk ralat

note: deprecated options
en: Set the current session name
ms: Tetapkan nama sesi semasa

en: NAME
ms: NAMA

en: Kill session
ms: Matikan sesi

en: Do not require confirmation
ms: Tidak perlukan pengesahan

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
ms: Tidak dapat sambung ke pengurus sesi

en: Program called with conflicting options
ms: Program yang dikenali dengan pilihan berkonflik
