mate-session-manager 1.25.0 - en to nb translation catalogue (128 entries)

en: Select Command
nb: Velg kommando

en: second
nb: sekund

en: seconds
nb: sekunder

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: Add Startup Program
nb: Legg til oppstartsprogram

en: _Add
nb: _Legg til

en: Edit Startup Program
nb: Rediger oppstartsprogram

en: _Save
nb: _Lagre

en: The startup command cannot be empty
nb: Oppstartskommando kan ikke være tom

en: The startup command is not valid
nb: Oppstartskommandoen er ikke gyldig

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Close
nb: _Lukk

en: Enabled
nb: Påslått

en: Icon
nb: Ikon

en: Startup Applications Preferences
nb: Brukervalg for oppstartsprogrammer

en: No name
nb: Uten navn

en: No description
nb: Ingen beskrivelse

en: Version of this application
nb: Dette programmets versjon

en: Could not display help document
nb: Kunne ikke vise hjelp

en: - MATE Session Properties
nb: – MATE Økt-egenskaper

en: Current session start time
nb: Starttid for gjeldende økt

en: Unix time of the start of the current session.
nb: Unix-tid for start av gjeldende økt.

en: Save sessions
nb: Lagre økter

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
nb: Hvis denne er aktiv vil økta lagres automatisk.

en: Show hidden autostart applications
nb: Vis skjulte programmer som starter automatisk

en: If enabled, mate-session-properties will show hidden autostart applications.
nb: Hvis denne er aktiv vil «mate-session-properties» vise skjulte programmer som starter automatisk.

en: Logout prompt
nb: Spør ved avlogging

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
nb: Aktiveres hvis brukeren ønsker en spørsmålsdialog før økta avsluttes.

en: Logout timeout
nb: Tidsavbrudd for utlogging

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
nb: Hvis utloggingsspørring er påslått, vil dette sette tidsutløp i sekunder før utlogging inntreffer automatisk. Hvis 0, er automatisk utlogging avskrudd.

en: Time before session is considered idle
nb: Tid før økta antas å være inaktiv

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
nb: Antall minutter uten aktivitet før økta anses som inaktiv.

en: Default session
nb: Forvalgt økt

en: List of applications that are part of the default session.
nb: Liste med programmer som er en del av forvalgt økt.

en: Required session components
nb: Påkrevde deler av økta

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/org/mate/desktop/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
nb: Liste med komponenter som kreves i økta. (Hvert element navngir en nøkkel under «/org/mate/desktop/session/required_components».) Dialog for egenskaper for økt vil vanligvis ikke la brukere fjerne en påkrevet komponent fra økta. Økthåndtereren vil automatisk legge tilbake påkrevede komponenter i økta hvis de fjernes.

en: Control gnome compatibility component startup
nb: Kontroller GNOME-kompabilitetskomponentsoppstart

en: Control which compatibility components to start.
nb: Kontroller hvilke kompabilitetskomponenter som skal starte.

en: Window Manager
nb: Vindusbehandler

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
nb: Vindusbehandleren er programmet som styrer tittellinje og kanter rundt vinduer i tillegg til å la deg flytte og endre størrelse på vinduene.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
nb: Panelet er linjen øverst eller nederst på skjermen som inneholder menyer, vinduliste, statusikoner, klokke, etc.

en: File Manager
nb: Filbehandler

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
nb: Filbehandleren gir deg ikoner på skrivebordet og lar deg håndtere dine lagrede filer.

en: Dock
nb: Samtalevindu

en: A dock provides a dockable area, similar to a panel, for launching and switching applications.
nb: En dokk tilbyr et dokkingsområde, tilsvarende et panel, for start og bytte av programmer.

en: This session logs you into MATE
nb: Denne økta logger deg inn i MATE

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: launch;MATE;desktop;session;
nb: start;MATE;skrivebord;økt;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;window;manager;launch;MDM;
nb: MATE;vindu;behandler;start;MDM;

en: <b>Some programs are still running:</b>
nb: <b>Noen programmer kjører fremdeles:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
nb: Venter på at programmet skal avsluttes. Hvis du avbryter programmet kan du miste data.

en: Startup Applications
nb: Oppstartsprogrammer

en: Choose what applications to start when you log in
nb: Velg programmer som skal startes når du logger inn

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;session;properties;applications;login;start;
nb: MATE;økt;egenskaper;programmer;innlogging;start;

en: Additional startup _programs:
nb: Flere oppstarts_programmer:

en: _Remove
nb: Fje_rn

en: _Edit
nb: _Rediger

en: _Show hidden
nb: Vis _skjulte

en: Startup Programs
nb: Oppstartsprogrammer

en: _Automatically remember running applications when logging out
nb: Husk kjørende programmer _automatisk når du logger ut

en: _Remember Currently Running Application
nb: Husk kjø_rende program

en: Options
nb: Valg

en: Browse…
nb: Bla gjennom …

en: Comm_ent:
nb: Komm_entar:

en: Co_mmand:
nb: Ko_mmando:

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Delay:
nb: _Pause:

en: File is not a valid .desktop file
nb: Filen er ikke en gyldig .desktop-fil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nb: Kjenner ikke igjen versjon «%s» i desktop-fil

en: Starting %s
nb: Starter %s

en: Application does not accept documents on command line
nb: Programmet tar ikke dokumenter på kommandolinjen

en: Unrecognized launch option: %d
nb: Kjenner ikke igjen oppstartsalternativ: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nb: Kan ikke gi URIer til dokumenter til en oppføring av type «Types=Link»

en: Not a launchable item
nb: Ikke en startbar oppføring

en: Disable connection to session manager
nb: Slå av tilkobling til øktbehandler

en: Specify file containing saved configuration
nb: Oppgi fil som inneholder lagret oppsett

en: FILE
nb: FIL

en: Specify session management ID
nb: Oppgi øktbehandlings-ID

en: Session management options:
nb: Alternativer for øktbehandling:

en: Show session management options
nb: Vis alternativer for øktbehandling

en: Icon '%s' not found
nb: Fant ikke ikonet «%s»

en: Unknown
nb: Ukjent

en: A program is still running:
nb: Et program kjører fremdeles:

en: Some programs are still running:
nb: Noen programmer kjører fremdeles:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
nb: Venter på at programmer skal avsluttes. Hvis du avbryter disse programmene kan du miste data.

en: Switch User Anyway
nb: Bytt bruker likevel

en: Log Out Anyway
nb: Logg ut likevel

en: Suspend Anyway
nb: Gå i hvilemodus likevel

en: Hibernate Anyway
nb: Gå i dvalemodus likevel

en: Shut Down Anyway
nb: Slå av likevel

en: Reboot Anyway
nb: Start på nytt likevel

en: Lock Screen
nb: Lås skjerm

en: Cancel
nb: Avbryt

en: You will be automatically logged out in %d second | You will be automatically logged out in %d seconds
nb[0]: Du vil logges ut automatisk om %d sekund
nb[1]: Du vil logges ut automatisk om %d sekunder

en: This system will be automatically shut down in %d second | This system will be automatically shut down in %d seconds
nb[0]: Systemet slås av automatisk om %d sekund
nb[1]: Systemet slås av automatisk om %d sekunder

en: You are currently logged in as "%s".
nb: Du er logget inn som «%s»

en: Log out of this system now?
nb: Logg ut av dette systemet nå?

en: _Switch User
nb: _Bytt bruker

en: _Log Out
nb: _Logg ut

en: Shut down this system now?
nb: Slå av dette systemet nå?

en: S_uspend
nb: H_vilemodus

en: _Hibernate
nb: _Dvalemodus

en: _Restart
nb: Sta_rt på nytt

en: _Shut Down
nb: _Slå av

en: Not responding
nb: Svarer ikke

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
nb: Husket program

en: This program is blocking logout.
nb: Dette programmet hindrer utlogging.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
nb: Nekter ny klient tilgang fordi økta er i ferd med å avsluttes

en: Could not create ICE listening socket: %s
nb: Kunne ikke opprette plugg for ICE-lytting: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
nb: Kan ikke starte påloggingsøkta (kan ikke koble til X-tjeneren)

en: Override standard autostart directories
nb: Overstyr forvalgte kataloger for autostart

en: Enable debugging code
nb: Aktiver avlusingskode

en: Do not load user-specified applications
nb: Ikke last brukerdefinerte programmer

en: Disable hardware acceleration check
nb: Ikke undersøk om maskinvareakselerasjon

en:  - the MATE session manager
nb: - MATE øktbehandler

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
nb: %s [Valg …] KOMMANDO
    
    Kjør KOMMANDO mens noe øktfunksjonalitet hemmes.
    
    -h, --help Vis denne hjelpeteksten
    --version Vis programversjon
    --app-id ID Applikations-ID å bruke under hemming (valgfri)
    --reason REASON Årsak for hemming (valgfri)
    --inhibit ARG Ting at hemme, kommainndelt liste av:
    logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    Hvis no --inhibit tilvalg er spesofosert, antas idle (ledig).

en: %s requires an argument
nb: %s krever at det oppgis et argument

en: Failed to execute %s
nb: Kunne ikke kjøre %s

en: Log out
nb: Logg ut

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
nb: Logg ut og overse eventuelle hindringer

en: Show logout dialog
nb: Vis logg ut-dialog

en: Show shutdown dialog
nb: Vis slå av-dialog

en: Use dialog boxes for errors
nb: Bruk dialoger for feil

note: deprecated options
en: Set the current session name
nb: Gi navn til denne økta

en: NAME
nb: NAVN

en: Kill session
nb: Terminer økt

en: Do not require confirmation
nb: Ikke krev bekreftelse

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
nb: Kunne ikke koble til øktbehandler

en: Program called with conflicting options
nb: Programmet ble kalt med motstridende alternativer
