mate-session-manager 1.25.0 - en to nn translation catalogue (98 entries)

en: Select Command
nn: Vel kommando

en: seconds
nn: sekund

en: _Cancel
nn: _Avbryt

en: Add Startup Program
nn: Legg til oppstartsprogram

en: _Add
nn: _Legg til

en: Edit Startup Program
nn: Rediger oppstartsprogram

en: _Save
nn: _Lagra

en: The startup command cannot be empty
nn: Oppstartskommandoen kan ikkje vera tom

en: The startup command is not valid
nn: Oppstartskommandoen er ikkje gyldig

en: _Help
nn: _Hjelp

en: _Close
nn: _Lukk

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Icon
nn: Ikon

en: Startup Applications Preferences
nn: Innstillingar for oppstartsprogram

en: No name
nn: Utan namn

en: No description
nn: Inga skildring

en: Version of this application
nn: Skjermspararversjon

en: Could not display help document
nn: Klarte ikkje visa hjelpedokumentet

en: Save sessions
nn: Lagra økter

en: Logout prompt
nn: Spør ved avlogging

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
nn: Viss det er kryssa av her, vil brukaren få ein spørsmålsdialog før økta vert avslutta.

en: Time before session is considered idle
nn: Tid før sesjonen betraktes som ubrukt

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
nn: Tal på minutt med inaktivitet før sesjonen betraktes som ubrukt.

en: Default session
nn: Standardøkt

en: List of applications that are part of the default session.
nn: Liste over program som er ein del av standardøkta.

en: Required session components
nn: Obligatoriske komponentar

en: Window Manager
nn: Vindaugehandsamar

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
nn: Vindaugehandsamaren er programmet som teiknar tittellinja og bordane rundt vindauge, og som lèt deg flytta og endra storleiken på vindauge.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
nn: Panelet gjev deg linja på toppen eller botnen av skjermen som inneheld menyar, lista over vindauge, statusikon, klokka, osv.

en: File Manager
nn: Filhandsamar

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
nn: Filhandsamaren gjev deg skrivebordsikona og lèt deg handsame dei lagra filene dine.

en: This session logs you into MATE
nn: Denne økta loggar inn i MATE

en: <b>Some programs are still running:</b>
nn: <b>Nokre program køyrer enno:</b>

en: Startup Applications
nn: Oppstartsprogram

en: Choose what applications to start when you log in
nn: Vel kva for program du vil starta når du loggar inn

en: Additional startup _programs:
nn: Fleire oppstarts_program:

en: _Remove
nn: _Fjern

en: _Edit
nn: R_ediger

en: Startup Programs
nn: Oppstartsprogram

en: _Automatically remember running applications when logging out
nn: Hugs køyrande program _automatisk ved utlogging

en: _Remember Currently Running Application
nn: Hugs program som køy_rer no

en: Options
nn: Innstillingar

en: Comm_ent:
nn: Komm_entar:

en: Co_mmand:
nn: Ko_mmando:

en: _Name:
nn: _Namn:

en: _Delay:
nn: _Pause:

en: File is not a valid .desktop file
nn: Fila er ikkje ei gyldig .desktop-fil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
nn: Kjende ikkje igjen versjonen til .desktop-fila «%s»

en: Starting %s
nn: Startar %s

en: Application does not accept documents on command line
nn: Programmet tek ikkje inn dokument via kommandolinja

en: Unrecognized launch option: %d
nn: Ugjenkjent oppstartsval: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
nn: Kan ikkje senda dokument-URI-ar til ei skrivebordsoppføring med «Type=Link»

en: Not a launchable item
nn: Ikkje eit køyrbart element

en: Disable connection to session manager
nn: Bryt tilkopling til økthandsamaren

en: Specify file containing saved configuration
nn: Oppgje fil som inneheld lagra brukarval

en: FILE
nn: FIL

en: Specify session management ID
nn: Oppgje økthandsamings-ID

en: Session management options:
nn: Innstillingar til økthandsaming:

en: Show session management options
nn: Vis innstillingar til økthandsaming

en: Icon '%s' not found
nn: Klarte ikkje finna ikonet «%s»

en: Unknown
nn: Ukjend

en: A program is still running:
nn: Eit program køyrer enno:

en: Some programs are still running:
nn: Nokre program køyrer enno:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
nn: Ventar på at program skal verta ferdige. Avbryting av desse programma kan føra til tapt arbeid.

en: Switch User Anyway
nn: Byt brukar likevel

en: Suspend Anyway
nn: Gå i kvilemodus likevel

en: Hibernate Anyway
nn: Gå i dvalemodus likevel

en: Reboot Anyway
nn: Start om likevel

en: Lock Screen
nn: Lås skjerm

en: Cancel
nn: Avbryt

en: You are currently logged in as "%s".
nn: Du er for augneblikket logga inn som «%s»

en: Log out of this system now?
nn: Logg ut av dette systemet no?

en: _Switch User
nn: _Byt brukar

en: _Log Out
nn: _Logg av

en: Shut down this system now?
nn: Slå av dette systemet no?

en: S_uspend
nn: _Kvilemodus

en: _Hibernate
nn: _Dvalemodus

en: _Restart
nn: _Start på nytt

en: _Shut Down
nn: Slå _av

en: Not responding
nn: Svarar ikkje

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
nn: Avviser ny klienttilkopling fordi økta er i ferd med å avsluttast

en: Could not create ICE listening socket: %s
nn: Klarte ikkje laga ICE-lyttingsokkel: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
nn: Klarte ikkje starta innloggingsøkt (klarte heller ikkje å kopla til X-tenaren)

en: Override standard autostart directories
nn: Overkøyr dei standarde autostartmapper

en: Enable debugging code
nn: Aktiver avlusingskode

en: Do not load user-specified applications
nn: Ikkje last brukarspesifikke program

en:  - the MATE session manager
nn: - Økthandsamar

en: Log out
nn: Logg ut

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
nn: Logg ut og sjå bort frå alle hindringar

en: Show logout dialog
nn: Vis avloggingsdialog

en: Show shutdown dialog
nn: Vis avslåingsdialog

en: Use dialog boxes for errors
nn: Bruk dialogboksar for feil

note: deprecated options
en: Set the current session name
nn: Vel øktnamn

en: NAME
nn: NAMN

en: Kill session
nn: Drep økta

en: Do not require confirmation
nn: Ikkje krev stadfesting

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
nn: Klarte ikkje kopla til økthandsamar

en: Program called with conflicting options
nn: Programmet vart kalla med motstridande alternativar
