mate-session-manager 1.25.0 - en to oc translation catalogue (129 entries)

en: Select Command
oc: Seleccionar una comanda

en: second
oc: segonda

en: seconds
oc: segondas

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: Add Startup Program
oc: Ajustar un programa al lançament

en: _Add
oc: _Apondre

en: Edit Startup Program
oc: Editar lo programa de lançament

en: _Save
oc: _Enregistrar

en: The startup command cannot be empty
oc: La comanda de lançament pòt pas èsser voida

en: The startup command is not valid
oc: La comanda d’aviada es pas valida

en: _Help
oc: Aju_da

en: _Close
oc: _Tampar

en: Enabled
oc: Activat

en: Icon
oc: Icòna

en: Program
oc: Programa

en: Startup Applications Preferences
oc: Preferéncias de las aplicacions al lançament

en: No name
oc: Cap de nom

en: No description
oc: Cap de descripcion

en: Version of this application
oc: Version d'aquesta aplicacion

en: Could not display help document
oc: Impossible de visualizar lo document d'ajuda

en: - MATE Session Properties
oc: - Proprietats de MATE Session

en: Current session start time
oc: Temps d’aviada de la session actuala

en: Unix time of the start of the current session.
oc: Temps UNIX d’aviada de la session actuala.

en: Save sessions
oc: Enregistrar las sessions

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
oc: Se activat, mate-session enregistrarà la session automaticament.

en: Show hidden autostart applications
oc: Afichar las aplicacions a l’aviada amagadas

en: If enabled, mate-session-properties will show hidden autostart applications.
oc: Se activat, mate-session-properties mostrarà las aplicacions amagadas lançadas automaticament.

en: Logout prompt
oc: Fenèstra de desconnexion

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
oc: Se activat, mate-session demandarà a l’utilizaire abans de tampar la session.

en: Logout timeout
oc: Temps abans expiracion de la connexion

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
oc: Se la fenèstra de desconnexion es activada, aquò definís lo relambi en segondas abans desconnexion automatica. Se definit a 0, la desconnexion automatica es desactivada.

en: Time before session is considered idle
oc: Temps abans de considerar una session coma inactiva

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
oc: Lo nombre de minutas d’inactivitat abans de considerar una session coma inactiva.

en: Default session
oc: Session per defaut

en: List of applications that are part of the default session.
oc: Lista de las aplicacions que forman part del la session per defaut.

en: Required session components
oc: Compausant de session requerits

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/org/mate/desktop/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
oc: Lista de compausants que devon obligatòriament far partida de la session (cada element se referís a una clau jos « /org/mata/desktop/session/required_components»). La fenèstra de las preferéncias de las aplicacions a l’aviada autoriza normalament pas los utilizaires a suprimir un compausant necessari de la session, e dins lo cas ont un tal compausant seriá levat, lo gestionari de session l'ajustariá automaticament al moment de la connexion.

en: Control gnome compatibility component startup
oc: Contraròtla del compausant de d’aviada de compatibilitat de Gnome

en: Control which compatibility components to start.
oc:  Contraròtla los compausants de compatibilitat d’aviar.

en: Window Manager
oc: Gestionari de fenèstras

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
oc: Lo gestionari de fenèstra es lo programa que dessenha la barra de títol e las bordaduras a l'entorn de las fenèstras e vos permet de desplaçar e retalhar las fenèstras.

en: Panel
oc: Panèl

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
oc: Lo panèl provesís la barra ennaut o enbàs de l’ecran que conten los menús, la lista de fenèstras, las icònas d’estatut, lo relòtge, etc.

en: File Manager
oc: Gestionari de fichièrs

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
oc: Lo gestionari de fichièrs vos fornís d’icònas de burèu e vos permet d’interagir amb vòstres fichièrs enregistrats.

en: A dock provides a dockable area, similar to a panel, for launching and switching applications.
oc: Un dock fornís una zòna ancorabla, similara al panèl, per lançar e bascular d’aplicacions.

en: This session logs you into MATE
oc: La session vos connectarà dins MATE

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: launch;MATE;desktop;session;
oc: launch;MATE;desktop;session;aviada;compte;

en: <b>Some programs are still running:</b>
oc: <b>D’unes programas son encara en execucion :</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
oc: En espèra de la fin del programa. L’arrestar poiriá causar de pèrda de trabalh.

en: Startup Applications
oc: Aplicacions a l’aviada

en: Choose what applications to start when you log in
oc: Causissètz las aplicacions a aviar quand vos connectatz

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;session;properties;applications;login;start;
oc: MATE;session;properties;applications;login;start;sesilha;aplicacions;aviar;començar;lançar;executar;connexion;proprietats;

en: Additional startup _programs:
oc: _Programas suplementaris a l'aviada :

en: _Remove
oc: _Suprimir

en: _Edit
oc: _Edicion

en: _Show hidden
oc: _Mostrar las amagadas

en: Startup Programs
oc: Programas a l'aviada

en: _Automatically remember running applications when logging out
oc: Se remembrar _automaticament de las aplicacions en cors d'execucion al moment de la desconnexion

en: _Remember Currently Running Application
oc: _Memorizar las aplicacions en execucion

en: Options
oc: Opcions

en: Browse…
oc: Percórrer…

en: Comm_ent:
oc: Co_mentari :

en: Co_mmand:
oc: _Comanda :

en: _Name:
oc: _Nom :

en: _Delay:
oc: _Delai :

en: File is not a valid .desktop file
oc: Lo fichièr es pas un fichièr .desktop valid

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
oc: La version « %s » del fichièr desktop es pas reconeguda

en: Starting %s
oc: Aviada de %s

en: Application does not accept documents on command line
oc: L'aplicacion accepta pas los documents en linha de comandas

en: Unrecognized launch option: %d
oc: Opcion d'aviada pas reconeguda : %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
oc: Impossible de passar d'URI de document a un fichièr de burèu amb « Type=Link »

en: Not a launchable item
oc: L'element es pas executable

en: Disable connection to session manager
oc: Desactivar la connexion al gestionari de sessions

en: Specify file containing saved configuration
oc: Indicar un fichièr que conten la configuracion enregistrada

en: FILE
oc: FICHIÈR

en: Specify session management ID
oc: Indicar l'ID de gestion de session

en: ID
oc: Identificador

en: Session management options:
oc: Opcions de gestion de sessions :

en: Show session management options
oc: Afichar las opcions de gestion de sessions

en: Icon '%s' not found
oc: Icòna « %s » pas trobada

en: Unknown
oc: Desconegut

en: A program is still running:
oc: Un programa es encara en execucion :

en: Some programs are still running:
oc: Unes programas son encara en execucion :

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
oc: En espèra de la fin d’unes programas. Los arrestar poiriá causar de pèrda de trabalha.

en: Switch User Anyway
oc: Bascular d’utilizaire çaquelà

en: Log Out Anyway
oc: Se desconnectar çaquelà

en: Suspend Anyway
oc: Suspendre çaquelà

en: Hibernate Anyway
oc: Ivernar çaquelà

en: Shut Down Anyway
oc: Atudar çaquelà

en: Reboot Anyway
oc: Reaviar çaquelà

en: Lock Screen
oc: Verrolhar l'ecran

en: Cancel
oc: Anullar

en: You will be automatically logged out in %d second | You will be automatically logged out in %d seconds
oc[0]: Seretz automaticament desconnectat d’aquí %d segonda
oc[1]: Seretz automaticament desconnectat d’aquí %d segondas

en: This system will be automatically shut down in %d second | This system will be automatically shut down in %d seconds
oc[0]: Aqueste sistèma serà automaticament atudat d’aquí %d segonda
oc[1]: Aqueste sistèma serà automaticament atudat d’aquí %d segondas

en: You are currently logged in as "%s".
oc: Sètz actualament connectat coma « %s ».

en: Log out of this system now?
oc: Se desconnectar del sistèma ara ?

en: _Switch User
oc: Cambiar d'utili_zaire

en: _Log Out
oc: _Tampar la session

en: Shut down this system now?
oc: Atudar lo sistèma ara ?

en: S_uspend
oc: M_etre en velha

en: _Hibernate
oc: _Ivernar

en: _Restart
oc: _Reaviar

en: _Shut Down
oc: _Atudar

en: Not responding
oc: Abséncia de responsa

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
oc: Aplicacions memorizadas

en: This program is blocking logout.
oc: Aqueste programa blòca la desconnexion.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
oc: Refús de la connexion d'un novèl client perque la session es a s’atudar

en: Could not create ICE listening socket: %s
oc: Impossible de crear lo connectador d'escota ICE : %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
oc: Aviada de la session impossibla (e connexion impossibla al servidor X)

en: Override standard autostart directories
oc: Remplaça los repertòris autostart estandards

en: Enable debugging code
oc: Activa lo còdi de desbugatge

en: Do not load user-specified applications
oc: Carga pas las aplicacions demandadas per l'utilizaire

en: Disable hardware acceleration check
oc: Desactivar la verificacion de l'acceleracion materiala

en:  - the MATE session manager
oc:  - gestionari de session MATE

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
oc: %s [OPCION...] COMANDA
    
    Executatz COMANDA pendent que las foncionalitats son inibidas.
    
      -h, --help        Afichar aquesta ajuda
      --version         Afichar la version del programa
      --app-id ID       L’ID de l’aplicacion d’utilizar
                        pendent inibicion (opcional)
      --reason REASON   La rason de l’inibicion (opcional)
      --inhibit ARG     Causas d’inibir , separadas per de punts virgulas :
                        desconnexion, bascular d’utilizaire, metre en velha, repaus, montatge auto
    
    Se cap d’opcion --inhibit es especificat, repaus es supausat.

en: %s requires an argument
oc: %s necessita un paramètre

en: Failed to execute %s
oc: Impossible d'executar %s

en: Log out
oc: Se desconnectar

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
oc: Se desconnectar en ignorant los inibitors existents

en: Show logout dialog
oc: Mostrar la fenèstra de desconnexion

en: Show shutdown dialog
oc: Mostrar la fenèstra d’extincion

en: Use dialog boxes for errors
oc: Utilizar las bóstias de dialòg per las errors

note: deprecated options
en: Set the current session name
oc: Definir lo nom de la session activa

en: NAME
oc: NOM

en: Kill session
oc: Tuar la session

en: Do not require confirmation
oc: Demandar pas de confirmacion

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
oc: Impossible de se connectar al gestionari de sessions

en: Program called with conflicting options
oc: Programa apelat amb d'opcions conflictualas
