mate-session-manager 1.25.0 - en to sk translation catalogue (117 entries)

en: Select Command
sk: Vybrať príkaz

en: seconds
sk: sekúnd

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: Add Startup Program
sk: Pridanie programu spúšťaného pri štarte

en: _Add
sk: _Pridať

en: Edit Startup Program
sk: Úprava programu spúšťaného pri štarte

en: _Save
sk: _Uložiť

en: The startup command cannot be empty
sk: Príkaz na spustenie pri štarte nemôže byť prázdny

en: The startup command is not valid
sk: Príkaz na spustenie pri štarte je neplatný

en: _Help
sk: _Nápoveda

en: _Close
sk: Zat_voriť

en: Enabled
sk: Povolený

en: Icon
sk: Ikona

en: Startup Applications Preferences
sk: Nastavenia programov spúšťaných pri štarte

en: No name
sk: Bez mena

en: No description
sk: Bez popisu

en: Version of this application
sk: Verzia tohto programu

en: Could not display help document
sk: Nepodarilo sa zobraziť dokument pomocníka

en: Current session start time
sk: Aktuálny čas spustenia relácie

en: Unix time of the start of the current session.
sk: Čas spustenia aktuálnej relácie v unix formáte.

en: Save sessions
sk: Uložiť relácie

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
sk: Ak je povolené, mate-session bude ukladať reláciu automaticky.

en: Logout prompt
sk: Pýtať sa pri odhlasovaní

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
sk: Ak je povolené, mate-session bude pýtať potvrdenie pred ukončením relácie.

en: Logout timeout
sk: Časový limit pred odhlásením

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
sk: Ak je povolené potvrdzovacie okno pred odhlásením, toto nastavenie určuje čas v sekundách pred automatickým odhlásením. Ak je to 0, automatické odhlasovanie je vypnuté.

en: Time before session is considered idle
sk: Čas pred tým, než je relácia považovaná za nečinnú

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
sk: Počet minút nečinnosti kým sa relácia začne považovať za nečinnú.

en: Default session
sk: Predvolená relácia

en: List of applications that are part of the default session.
sk: Zoznam programov, ktoré sú súčasťou predvolenej relácie.

en: Required session components
sk: Vyžadované súčasti relácie

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/org/mate/desktop/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
sk: Zoznam komponentov, ktoré sú potrebné ako súčasť relácie. (Každý prvok pomenúva kľúč pod „/org/mate/desktop/session/required_components“). Nástroj na nastavenie programov spúšťaných pri štarte za normálnych podmienok nepovolí odstránenie potrebného komponentu z relácie a správca relácií v prípade odstránenia potrebných komponentov ich automaticky pridá po prihlásení späť.

en: Control gnome compatibility component startup
sk: Správa spúšťania komponentov gnome kompatibility

en: Control which compatibility components to start.
sk: Nastavte, ktoré komponenty kompatibility sa majú spustiť.

en: Window Manager
sk: Správca okien

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
sk: Správca okien je program, ktorý vykresľuje titulok a rám okolo okien, umožňuje vám hýbať oknami a meniť ich veľkosť.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
sk: Panel poskytuje pruh na vrchu alebo na spodku obrazovky obsahujúci menu, zoznam okien, stavové ikony, hodiny, atď.

en: File Manager
sk: Správca súborov

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
sk: Správca súborov poskytuje ikony na ploche a umožňuje vám pracovať s uloženými súbormi.

en: Dock
sk: Dok

en: A dock provides a dockable area, similar to a panel, for launching and switching applications.
sk: Dok poskytuje dokovaciu oblasť podobnú panelu, na spúšťanie a prepínanie programov.

en: This session logs you into MATE
sk: Táto relácia vás prihlási do MATE

en: <b>Some programs are still running:</b>
sk: <b>Niektoré programy stále bežia:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
sk: Čaká se na ukončenie programu. Prerušenie behu programu môže spôsobiť stratu rozrobenej práce.

en: Startup Applications
sk: Programy spúšťané pri štarte

en: Choose what applications to start when you log in
sk: Vyberá programy, ktoré sa majú spustiť po prihlásení

en: Additional startup _programs:
sk: Iné _programy spúšťané pri štarte:

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: Startup Programs
sk: Programy spúšťané pri štarte

en: _Automatically remember running applications when logging out
sk: Pri odhlasovaní si _automaticky zapamätať bežiace programy

en: _Remember Currently Running Application
sk: _Zapamätať si teraz bežiaci program

en: Options
sk: Voľby

en: Browse…
sk: Prechádzať…

en: Comm_ent:
sk: Kom_entár:

en: Co_mmand:
sk: _Príkaz:

en: _Name:
sk: _Názov:

en: _Delay:
sk: O_neskorenie:

en: File is not a valid .desktop file
sk: Súbor nie je platným .desktop súborom

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sk: Nerozpoznaná verzia súboru plochy „%s“

en: Starting %s
sk: Spúšťa sa %s

en: Application does not accept documents on command line
sk: Program neprijíma dokumenty z príkazového riadka

en: Unrecognized launch option: %d
sk: Nerozpoznaný spúšťací argument: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sk: Položke pracovnej plochy typu Odkaz nie je možné odovzdať URI dokumentov

en: Not a launchable item
sk: Nie je spustiteľnou položkou

en: Disable connection to session manager
sk: Zakázať spojenie k správcovi relácií

en: Specify file containing saved configuration
sk: Určte súbor obsahujúci uložené nastavenia

en: FILE
sk: SÚBOR

en: Specify session management ID
sk: Zadať identifikátor správy relácií

en: Session management options:
sk: Možnosti správy relácií:

en: Show session management options
sk: Zobraziť možnosti správy relácie

en: Icon '%s' not found
sk: Ikona „%s“ sa nenašla

en: Unknown
sk: Neznámy

en: A program is still running:
sk: Program stále beží:

en: Some programs are still running:
sk: Niektoré programy stále bežia:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
sk: Čaká sa na ukončenie programov. Prerušenie týchto programov môže spôsobiť stratu vašej práce.

en: Switch User Anyway
sk: Prepnúť používateľa napriek tomu

en: Log Out Anyway
sk: Odhlásiť sa napriek tomu

en: Suspend Anyway
sk: Uspať napriek tomu

en: Hibernate Anyway
sk: Hibernovať napriek tomu

en: Shut Down Anyway
sk: Vypnúť napriek tomu

en: Reboot Anyway
sk: Reštartovať napriek tomu

en: Lock Screen
sk: Uzamknúť obrazovku

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: You are currently logged in as "%s".
sk: Momentálne ste prihlásený ako „%s“.

en: Log out of this system now?
sk: Odhlásiť sa zo systému?

en: _Switch User
sk: _Prepnúť používateľa

en: _Log Out
sk: _Odhlásiť sa

en: Shut down this system now?
sk: Vypnúť počítač?

en: S_uspend
sk: _Uspať

en: _Hibernate
sk: _Hibernovať

en: _Restart
sk: _Reštartovať

en: _Shut Down
sk: _Vypnúť

en: Not responding
sk: Neodpovedá

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
sk: Zapamätané programy

en: This program is blocking logout.
sk: Tento program bráni odhláseniu.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
sk: Nové pripojenie klienta odmietnuté, pretože sa relácia práve vypína

en: Could not create ICE listening socket: %s
sk: Nepodarilo sa vytvoriť načúvajúci ICE soket: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
sk: Nedá sa spustiť relácia prihlasovania (a nedá sa pripojiť k serveru X)

en: Override standard autostart directories
sk: Prekryť štandardné priečinky automatického spúšťania

en: Enable debugging code
sk: Povoliť ladiaci kód

en: Do not load user-specified applications
sk: Nenačítať programy špecifikované používateľom

en:  - the MATE session manager
sk:  - správca relácií MATE

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
sk: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Spusťte COMMAND popri obmedzení niektorých funkcií relácie.
    
    -h, --help Zobraziť pomocník
    --version Zobraziť verziu programu
    --app-id ID id programu pre použitie
    v prípade obmedzenia (nepovinné)
    --reason REASON Dôvod obmedzenia (nepovinný)
    --inhibit ARG Obmedzené položky, čiarkou oddelený zoznam:
    logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    Ak možnosť --inhibit nie je zadaná, predpokladá sa idle.

en: %s requires an argument
sk: %s vyžaduje parameter

en: Failed to execute %s
sk: Nepodarilo sa spustiť %s

en: Log out
sk: Odhlásiť sa

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
sk: Odhlásiť sa, ignorujúc akékoľvek potlačenia

en: Show logout dialog
sk: Zobraziť dialógové okno odhlásenia

en: Show shutdown dialog
sk: Zobraziť dialógové okno vypnutia

en: Use dialog boxes for errors
sk: Na chyby použiť dialógové okná

note: deprecated options
en: Set the current session name
sk: Nastaviť názov tejto relácie

en: NAME
sk: NÁZOV

en: Kill session
sk: Vynútiť ukončenie relácie

en: Do not require confirmation
sk: Nevyžadovať potvrdenie

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
sk: Nepodarilo sa pripojiť k správcovi relácií

en: Program called with conflicting options
sk: Program bol zavolaný s konfliktnými argumentmi
