mate-session-manager 1.25.0 - en to sl translation catalogue (127 entries)

en: Select Command
sl: Izberite ukaz

en: second
sl: sekunda

en: seconds
sl: sekund

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: Add Startup Program
sl: Dodaj začetni program

en: _Add
sl: Dod_aj

en: Edit Startup Program
sl: Uredi začetni program

en: _Save
sl: _Shrani

en: The startup command cannot be empty
sl: Začetni ukaz ne sme biti prazen

en: The startup command is not valid
sl: Začetni ukaz ni veljaven

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _Close
sl: _Zapri

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: Icon
sl: Ikona

en: Startup Applications Preferences
sl: Možnosti začetnih programov

en: No name
sl: Brez imena

en: No description
sl: Brez opisa

en: Version of this application
sl: Različica tega programa

en: Could not display help document
sl: Ni mogoče prikazati dokumenta pomoči

en: - MATE Session Properties
sl: – Lastnosti seje MATE

en: Current session start time
sl: Začetni čas trenutne seje

en: Unix time of the start of the current session.
sl: Čas Unixa začetka trenutne seje.

en: Save sessions
sl: Shrani seje

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
sl: Izbrana možnost omogoča samodejno shranjevanje seje MATE.

en: Show hidden autostart applications
sl: Prikaži skrite začetne programe

en: If enabled, mate-session-properties will show hidden autostart applications.
sl: Izbrana možnost omogoča v nastavitvah mate-seje prikaz skritih zagonskih programov.

en: Logout prompt
sl: Odjavni poziv

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
sl: Izbrana možnost omogoča, da bo seja MATE pred končanjem seje pozval uporabnika.

en: Logout timeout
sl: Časovna omejitev odjave

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
sl: V primeru omogočenega odjavnega poziva, to omogoči samodejno zakasnitev v sekundah pred odjavo. Ob vrednosti 0, je samodejno odjavljanje onemogočeno.

en: Time before session is considered idle
sl: Čas, preden se seja obravnava kot nedejavna.

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
sl: Število minut nedejavnosti, preden je seja obravnavana kot nedejavna.

en: Default session
sl: Privzeta seja

en: List of applications that are part of the default session.
sl: Seznam programov, ki so del privzete seje.

en: Required session components
sl: Zahtevani sestavni deli seje

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/org/mate/desktop/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
sl: Seznam enot, ki so zahtevani kot del seje. (Vsak predmet določa ključ v "/org/mate/desktop/session/required_components"). Orodje za možnosti začetnih programov običajno ne dovoli uporabnikom odstraniti zahtevanih enot, upravljalnik seje pa bo samodejno dodal zahtevane enote nazaj v sejo ob prijavi, če se jih odstrani.

en: Control gnome compatibility component startup
sl: Nadzorujte zagon komponent združljivosti gnome

en: Control which compatibility components to start.
sl: Nadzorujte, katere komponente združljivosti naj se zaženejo.

en: Window Manager
sl: Upravljalnik oken

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
sl: Upravljalnik oken je program, ki izriše naslovno vrstico in robove okoli oken ter omogoča njihovo premikanje in spreminjanje velikosti.

en: Panel
sl: Pult

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
sl: Pult omogoča vrstico na vrhu ali na dnu zaslona z meniji, seznamom oken, ikonami stanja, uro in drugimi uporabnimi možnostmi.

en: File Manager
sl: Upravljalnik datotek

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
sl: Upravljalnik datotek prikaže ikone namizja, s katerimi lahko upravljate s shranjenimi datotekami.

en: A dock provides a dockable area, similar to a panel, for launching and switching applications.
sl: Dock ponuja usidrano območje, podobno plošči, za zagon in preklapljanje aplikacij.

en: This session logs you into MATE
sl: Ta seja vas prijavi na namizje MATE

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: launch;MATE;desktop;session;
sl: zagon;MATE;namizje;seja;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;window;manager;launch;MDM;
sl: MATE;okno;upravitelj;zagon;MDM;

en: <b>Some programs are still running:</b>
sl: <b>Nekateri programi se še vedno izvajajo:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
sl: Čakanje na konec izvajanja programov. Prekinitev izvajanja lahko povzroči izgubo vaših podatkov.

en: Startup Applications
sl: Začetni programi

en: Choose what applications to start when you log in
sl: Izbor programov za samodejni zagon ob prijavi

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;session;properties;applications;login;start;
sl: MATE;seja;lastnosti;programi;prijava;zagon;

en: Additional startup _programs:
sl: Dodatni _začetni programi:

en: _Remove
sl: _Odstrani

en: _Edit
sl: _Uredi

en: _Show hidden
sl: _Prikaži skrito

en: Startup Programs
sl: Začetni programi

en: _Automatically remember running applications when logging out
sl: _Zapomni si zagnane programe ob odjavi

en: _Remember Currently Running Application
sl: _Zapomni si trenutno zagnane programe

en: Options
sl: Možnosti

en: Browse…
sl: Prebrskaj ...

en: Comm_ent:
sl: _Opomba:

en: Co_mmand:
sl: _Ukaz:

en: _Name:
sl: _Ime:

en: _Delay:
sl: _Premor:

en: File is not a valid .desktop file
sl: Datoteka ni veljavna .datoteka namizja

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sl: Neprepoznana različica datoteke namizja '%s'

en: Starting %s
sl: Začenjanje %s

en: Application does not accept documents on command line
sl: Program ne sprejme dokumentov v ukazni vrstici

en: Unrecognized launch option: %d
sl: Neprepoznana možnost zagona: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sl: Ni mogoče poslati naslovov URI dokumenta na vnos namizja 'Vrsta=Povezava'

en: Not a launchable item
sl: Predmet ni izvedljiv

en: Disable connection to session manager
sl: Onemogoči povezavo z upravljalnikom seje

en: Specify file containing saved configuration
sl: Navaja datoteko s shranjenimi nastavitvami

en: FILE
sl: DATOTEKA

en: Specify session management ID
sl: Določi ID upravljanja seje

en: Session management options:
sl: Možnosti upravljanja seje:

en: Show session management options
sl: Pokaži možnosti upravljanja seje

en: Icon '%s' not found
sl: Ikone '%s' ni mogoče najti

en: Unknown
sl: Neznano

en: A program is still running:
sl: Program se še vedno izvaja:

en: Some programs are still running:
sl: Nekateri programi se še vedno izvajajo:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
sl: Čakanje na konec izvajanja programov. Prekinitev izvajanja lahko povzroči izgubo vaših podatkov.

en: Switch User Anyway
sl: Vseeno preklopi uporabnika

en: Log Out Anyway
sl: Vseeno odjavi

en: Suspend Anyway
sl: Vseeno daj v mirovanje

en: Hibernate Anyway
sl: Vseeno daj v mirovanje

en: Shut Down Anyway
sl: Vseeno izklopi računalnik

en: Reboot Anyway
sl: Vseeno ponovno zaženi

en: Lock Screen
sl: Zakleni zaslon

en: Cancel
sl: Prekliči

en: You will be automatically logged out in %d second | You will be automatically logged out in %d seconds
sl[0]: Samodejno boste odjavljeni čez %dsekundo.
sl[1]: Samodejno boste odjavljeni čez %dsekundi.
sl[2]: Samodejno boste odjavljeni čez %dsekunde.
sl[3]: Samodejno boste odjavljeni čez %dsekund.

en: This system will be automatically shut down in %d second | This system will be automatically shut down in %d seconds
sl[0]: Sistem se bo samodejno izklopil čez %d sekundo
sl[1]: Sistem se bo samodejno izklopil čez %d sekundi
sl[2]: Sistem se bo samodejno izklopil čez %d sekunde
sl[3]: Sistem se bo samodejno izklopil čez %d sekund

en: You are currently logged in as "%s".
sl: Trenutno ste prijavljeni kot "%s".

en: Log out of this system now?
sl: Ali se želite odjaviti iz sistema?

en: _Switch User
sl: Pre_klopi uporabnika

en: _Log Out
sl: _Odjava

en: Shut down this system now?
sl: Ali želite izklopiti računalnik?

en: S_uspend
sl: V _pripravljenost

en: _Hibernate
sl: V _mirovanje

en: _Restart
sl: _Ponovni zagon

en: _Shut Down
sl: _Izklop

en: Not responding
sl: Ni odziva

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
sl: Zapomnjeni programi

en: This program is blocking logout.
sl: Program zavira postopek odjave.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
sl: Povezave z odjemalci bodo zavrnjene, ker je trenutna seja v postopku izklopa.

en: Could not create ICE listening socket: %s
sl: Ni mogoče ustvariti vtiča ICE za poslušanje: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
sl: Ni mogoče začeti prijavne seje (in ni se mogoče povezati s strežnikom X)

en: Override standard autostart directories
sl: Preskoči običajne mape samodejnega zagona

en: Enable debugging code
sl: Omogoči kodo za razhroščevanje

en: Do not load user-specified applications
sl: Ne naloži uporabniško določenih programov

en: Disable hardware acceleration check
sl: Onemogoči preverjanje strojne pospešitve

en:  - the MATE session manager
sl: - upravljalnik seje MATE

en: %s requires an argument
sl: %s zahteva argument

en: Failed to execute %s
sl: Ni bilo mogoče izvesti %s

en: Log out
sl: Odjava

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
sl: Odjava kljub še vedno dejavnim programom

en: Show logout dialog
sl: Pokaži pogovorno okno odjavljanja

en: Show shutdown dialog
sl: Pokaži pogovorno okno izklapljanja

en: Use dialog boxes for errors
sl: Uporabi pogovorna okna za prikaz napak

note: deprecated options
en: Set the current session name
sl: Nastavi ime trenutne seje

en: NAME
sl: IME

en: Kill session
sl: Uniči sejo

en: Do not require confirmation
sl: Ne zahtevaj potrditve

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
sl: Ni se mogoče povezati z upravljalnikom sej

en: Program called with conflicting options
sl: Program je klican z možnostmi v sporu
