mate-session-manager 1.25.0 - en to sq translation catalogue (63 entries)

en: seconds
sq: sekonda

en: _Cancel
sq: _Anulo

en: _Add
sq: _Shto

en: Edit Startup Program
sq: Ndrysho programin hapës

en: _Save
sq: _Ruaj

en: The startup command cannot be empty
sq: Komanda e hapjes nuk mund të jetë bosh

en: The startup command is not valid
sq: Komanda e hapjes nuk është e vlefshme

en: _Help
sq: _Ndihmë

en: _Close
sq: _Mbyll

en: Enabled
sq: Aktivuar

en: Icon
sq: Ikona

en: Program
sq: Programi

en: No name
sq: Pa emër

en: No description
sq: Pa përshkrim

en: Version of this application
sq: Versioni i këtij programi

en: Could not display help document
sq: E pamundur shfaqja e dokumentit të ndihmës

en: Current session start time
sq: Koha e nisjes së seancës aktuale

en: Save sessions
sq: Ruaj seancat

en: Logout prompt
sq: Terminali i daljes

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
sq: Nëse aktivohet, seanca e mate do të nxjerre përdoruesin në terminal përpara se të mbarojë një seancë.

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
sq: Numri i minutave pa aktivitet para se seanca të konsiderohet jo aktive.

en: List of applications that are part of the default session.
sq: Lista e aplikacioneve që janë pjesë e sesionit të paracaktuar.

en: Window Manager
sq: Menaxher Dritare

en: Additional startup _programs:
sq: _Programe nisje shtesë:

en: _Remove
sq: _Hiq

en: _Edit
sq: _Ndrysho

en: Startup Programs
sq: Programet e Nisjes

en: Options
sq: Opsionet

en: Browse…
sq: Shfleto...

en: Comm_ent:
sq: Kom_enti:

en: Co_mmand:
sq: Ko_manda:

en: _Name:
sq: _Emri:

en: _Delay:
sq: _Vonesa:

en: File is not a valid .desktop file
sq: Skedari nuk është një skedar .desktop i vlefshëm

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sq: Version i pasaktë file desktop '%s'

en: Starting %s
sq: Fillo %s

en: Application does not accept documents on command line
sq: Aplikacioni nuk pranon dokumente në rreshtin e komandës

en: Unrecognized launch option: %d
sq: Opsion i pasaktë nisje: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sq: Nuk mund t'i kalohen URL-të e dokumenteve hyres desktopi 'Type=Link'

en: Not a launchable item
sq: Nuk është një element i ekzekutueshëm

en: Disable connection to session manager
sq: Çaktivizo lidhjen me menaxhuesin e seancës

en: Specify file containing saved configuration
sq: Specifikon dokumentin që përmban konfiurimin e ruajtur

en: FILE
sq: SKEDAR

en: Specify session management ID
sq: Specifiko ID e menaxhuesit të seancës

en: Session management options:
sq: Opsionet e menaxhimit të seancës:

en: Show session management options
sq: Shfaq opsionet e menaxhimit të seancës

en: Icon '%s' not found
sq: Ikona '%s' nuk u gjet

en: Unknown
sq: Panjohur

en: Lock Screen
sq: Blloko Ekranin

en: Cancel
sq: Anulo

en: _Log Out
sq: _Dil jashtë

en: S_uspend
sq: _Pezullo

en: _Restart
sq: _Rindiz

en: _Shut Down
sq: _Fik

en: Not responding
sq: Nuk po përgjigjet

en: Enable debugging code
sq: Aktivo kodin e debug

en: Log out
sq: Përfundo seancën

en: Use dialog boxes for errors
sq: Përdor kuti dialogu për gabime

note: deprecated options
en: Set the current session name
sq: Cakto emrin e seancës aktuale

en: NAME
sq: EMRI

en: Kill session
sq: Vrit seancën

en: Do not require confirmation
sq: Mos kërko konfirmim

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
sq: E pamundur lidhja me organizuesin e seancës
