mate-session-manager 1.25.0 - en to sr@latin translation catalogue (101 entries)

en: Select Command
sr@latin: Izaberite naredbu

en: seconds
sr@latin: sekunde

en: _Cancel
sr@latin: _Otkaži

en: Add Startup Program
sr@latin: Dodaj program po učitavanju

en: _Add
sr@latin: _Dodaj

en: Edit Startup Program
sr@latin: Uredi program po učitavanju

en: _Save
sr@latin: _Sačuvaj

en: The startup command cannot be empty
sr@latin: Početna naredba se mora uneti

en: The startup command is not valid
sr@latin: Naredba programa za pokretanje po prijavi nije ispravna

en: _Help
sr@latin: _Pomoć

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: Enabled
sr@latin: Uključen

en: Icon
sr@latin: Ikona

en: Startup Applications Preferences
sr@latin: Postavke programa za pokretanje po učitavanju

en: No name
sr@latin: Nepoznat naziv

en: No description
sr@latin: Bez opisa

en: Version of this application
sr@latin: Verzija ovog programa

en: Could not display help document
sr@latin: Ne mogu da prikažem dokument za pomoć

en: Save sessions
sr@latin: Sačuvaj sesije

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
sr@latin: Ukoliko je uključeno, Gnomova sesija će biti sama sačuvana.

en: Logout prompt
sr@latin: Pitanje pred odjavu

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
sr@latin: Ukoliko je uključeno, mate-session će pitati korisnika pre okončanja sesije.

en: Time before session is considered idle
sr@latin: Vreme nakon koga sesija postaje neaktivna

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
sr@latin: Vreme neaktivnosti (u minutima) pre pokretanja čuvara ekrana.

en: Default session
sr@latin: Podrazumevana sesija

en: List of applications that are part of the default session.
sr@latin: Spisak programa koji su deo podrazumevane sesije.

en: Required session components
sr@latin: Potrebni delovi sesije

en: Window Manager
sr@latin: Upravnik prozora

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
sr@latin: Upravnik prozorima iscrtava naslovnu liniju i okvire prozora i omogućava pomeranje i promenu veličine prozora.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
sr@latin: Panel postavlja liniju na vrh ili dno radne površi koja sadrži menije, spisak prozora, obaveštajne ikonice, sat i drugo.

en: File Manager
sr@latin: Upravnik datotekama

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
sr@latin: Upravnik datotekama ističe ikonice na radnoj površi i omogućava rad sa sačuvanim datotekama.

en: MATE
sr@latin: Gnom

en: This session logs you into MATE
sr@latin: Ova sesija vas prijavljuje u Gnom

en: <b>Some programs are still running:</b>
sr@latin: <b>Neki programi su još uvek pokrenuti:</b>

en: Startup Applications
sr@latin: Programi po učitavanju

en: Choose what applications to start when you log in
sr@latin: Izaberite programe za pokretanje po prijavi na računar

en: Additional startup _programs:
sr@latin: Dodatni programi po u_čitavanju:

en: _Remove
sr@latin: _Ukloni

en: _Edit
sr@latin: _Uređivanje

en: Startup Programs
sr@latin: Programi pri učitavanju

en: _Automatically remember running applications when logging out
sr@latin: _Sam zapamti pokrenute programe pri odjavi

en: _Remember Currently Running Application
sr@latin: _Zapamti trenutno pokrenute programe

en: Options
sr@latin: Mogućnosti

en: Comm_ent:
sr@latin: Pri_medba:

en: Co_mmand:
sr@latin: _Naredba:

en: _Name:
sr@latin: _Ime:

en: _Delay:
sr@latin: _Zastoj:

en: File is not a valid .desktop file
sr@latin: Nije ispravna .desktop datoteka

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
sr@latin: Nepoznato izdanje desktop datoteke „%s“

en: Starting %s
sr@latin: Pokreće se %s

en: Application does not accept documents on command line
sr@latin: Program ne prihvata dokumente iz komandne linije

en: Unrecognized launch option: %d
sr@latin: Nepoznata opcija pri pokretanju: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
sr@latin: Ne mogu da prosledim adresu dokumenta u unos „Type=Adresa“

en: Not a launchable item
sr@latin: Ovaj tip je nemoguće pokrenuti

en: Disable connection to session manager
sr@latin: Onemogući vezu sa upravniko sesije

en: Specify file containing saved configuration
sr@latin: Odredite datoteku koja sadrži sačuvana podešavanja

en: FILE
sr@latin: DATOTEKA

en: Specify session management ID
sr@latin: Odredite IB upravnika sesijom

en: ID
sr@latin: IB

en: Session management options:
sr@latin: Opcije upravnika sesijom:

en: Show session management options
sr@latin: Prikaži opcije upravnika sesijom

en: Icon '%s' not found
sr@latin: Nije nađena ikonica „%s“

en: Unknown
sr@latin: Nepoznat

en: A program is still running:
sr@latin: Program je još uvek pokrenut:

en: Some programs are still running:
sr@latin: Neki programi su još uvek pokrenuti:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
sr@latin: Čekam da programi završe sa radom.  Izlazak iz ovih programa može dovesti do gubitka vaših radova.

en: Switch User Anyway
sr@latin: Ipak promeni korisnika

en: Suspend Anyway
sr@latin: Ipak obustavi rad

en: Hibernate Anyway
sr@latin: Ipak zamrzni računar

en: Reboot Anyway
sr@latin: Ipak ponovo pokreni računar

en: Lock Screen
sr@latin: Zaključaj ekran

en: Cancel
sr@latin: Otkaži

en: You are currently logged in as "%s".
sr@latin: Prijavljeni ste kao „%s“.

en: Log out of this system now?
sr@latin: Da li da se odjavim sa sistema?

en: _Switch User
sr@latin: Promeni _korisnika

en: _Log Out
sr@latin: O_djava

en: Shut down this system now?
sr@latin: Da li da isključim računar?

en: S_uspend
sr@latin: _Obustavi rad

en: _Hibernate
sr@latin: _Zamrzni

en: _Restart
sr@latin: _Ponovo pokreni

en: _Shut Down
sr@latin: _Isključi

en: Not responding
sr@latin: Ne daje odziv

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
sr@latin: Odbacujem vezu sa novim klijentom jer je u toku gašenje sesije.

en: Could not create ICE listening socket: %s
sr@latin: Ne mogu da napravim ICE soket: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
sr@latin: Ne mogu da pokrenem prijavnu sesiju (i ne mogu da se povežem na X server)

en: Override standard autostart directories
sr@latin: Zaobiđi standardne direktorijume sa programima po učitavalju

en: Enable debugging code
sr@latin: Omogući ispis za traženje grešaka

en: Do not load user-specified applications
sr@latin: Ne učitavaj programe koje je zadao korisnik

en:  - the MATE session manager
sr@latin: — Gnomov upravnik sesijama

en: Log out
sr@latin: Odjavi se

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
sr@latin: Odjavi se zanemarivši postojeće zabrane

en: Show logout dialog
sr@latin: Prikaži prozorče za odjavu

en: Show shutdown dialog
sr@latin: Prikaži prozorče za gašenje računara

en: Use dialog boxes for errors
sr@latin: Koristi prozorčiće za prikaz grešaka

note: deprecated options
en: Set the current session name
sr@latin: Postavi ime tekuće sesije

en: NAME
sr@latin: IME

en: Kill session
sr@latin: Okončaj sesiju

en: Do not require confirmation
sr@latin: Ne traži potvrdu

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
sr@latin: Ne može se povezati sa upravljačem sesije

en: Program called with conflicting options
sr@latin: Program je pozvan sa nesaglasnim mogućnostima
