mate-session-manager 1.25.0 - en to tr translation catalogue (127 entries)

en: Select Command
tr: Komut Seç

en: second
tr: saniye

en: seconds
tr: saniye

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

en: Add Startup Program
tr: Başlangıç Programı Ekle

en: _Add
tr: _Ekle

en: Edit Startup Program
tr: Başlangıç Programı Düzenle

en: _Save
tr: _Kaydet

en: The startup command cannot be empty
tr: Başlangıç komutu boş bırakılamaz

en: The startup command is not valid
tr: Başlangıç komutu geçerli değil

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Close
tr: _Kapat

en: Enabled
tr: Etkin

en: Icon
tr: İkon

en: Startup Applications Preferences
tr: Başlangıç Uygulamaları Tercihleri

en: No name
tr: İsimsiz

en: No description
tr: Açıklama yok

en: Version of this application
tr: Bu uygulamanın sürümü

en: Could not display help document
tr: Yardım belgesi görüntülenemedi

en: - MATE Session Properties
tr: - MATE Oturum Özellikleri

en: Current session start time
tr: Güncel oturumun başlama vakti

en: Unix time of the start of the current session.
tr: Güncel oturumun Unix zamanı olarak başlama vakti.

en: Save sessions
tr: Oturumları kaydet

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
tr: Eğer seçiliyse, mate-session oturumu otomatik olarak kaydedecektir.

en: Show hidden autostart applications
tr: Gizli otomatik başlangıç uygulamalarını göster

en: If enabled, mate-session-properties will show hidden autostart applications.
tr: Etkinleştirilirse, mate-session-properties gizli başlangıç uygulamalarını gösterir.

en: Logout prompt
tr: Çıkış istemi

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
tr: Eğer seçiliyse, mate-session oturumu kapatmadan önce kullanıcı istemini sorar.

en: Logout timeout
tr: Çıkış Zaman Aşımı

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
tr: Eğer çıkış komutu etkinleştirildiyse, ayarlanmış süre içerisinde çıkış kendiliğinden gerçekleşir. Eğer süre 0 olarak ayarlanmışsa, kendiliğinden çıkış devre dışı kalır.

en: Time before session is considered idle
tr: Oturum beklemede durumunda sayılmadan önceki zaman

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
tr: Oturum boş duran olarak değerlendirilmeden önce aktivite olmadan geçen dakikaların sayısı.

en: Default session
tr: Öntanımlı oturum

en: List of applications that are part of the default session.
tr: Öntanımlı oturumun parçası olan uygulamaların listesi.

en: Required session components
tr: Gerekli oturum bileşenleri

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/org/mate/desktop/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
tr: Oturumun parçası olarak gerekli bileşenlerin listesi. (Her öğe ismi "/org/mate/desktop/session/required_components" anahtarı altındadır). Başlangıç Uygulamaları tercihleri aracı kullanıcıların normal olarak oturumdan gerekli bileşenleri silmesine izin vermez ve oturum yöneticisi gerekli bileşenleri silinirlerse oturuma kendiliğinden ekler.

en: Control gnome compatibility component startup
tr: Gnome Uyumluluk Bileşeni Başlangıcını Kontrol Et

en: Control which compatibility components to start.
tr: Hangi Uyumlu Bileşenlerin Başlatılabileceğini Kontrol Et

en: Window Manager
tr: Pencere Yöneticisi

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
tr: Pencere yöneticisi, pencerelerin başlıklarını ve çevrelerindeki kenarlıkları çizen ve pencereleri yeniden boyutlandırmanıza ve taşımanıza olanak sağlayan programdır.

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
tr: Panel, ekranın üstünde ya da altında menüler, pencere listesi, durum simgeleri, saat vb. öğeler içeren çubuk sağlar.

en: File Manager
tr: Dosya Yöneticisi

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
tr: Dosya yöneticisi, masaüstü simgeleri ile kayıtlı dosyalarınızla etkileşim olanağı sağlar.

en: Dock
tr: Dok

en: A dock provides a dockable area, similar to a panel, for launching and switching applications.
tr: Doklar, panellere benzeyen ve uygulama başlatmak ve bir uygulamadan diğerine geçmek için kullanılabilecek tablalar sağlar.

en: This session logs you into MATE
tr: Bu oturum MATE girişi yapmanızı sağlar

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: launch;MATE;desktop;session;
tr: başlat;MATE;masaüstü;oturum;

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;window;manager;launch;MDM;
tr: MATE;pencere;yönetici;başlat;MDM;

en: <b>Some programs are still running:</b>
tr: <b>Bazı programlar hala çalışıyor:</b>

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
tr: Programın sonlanması bekleniyor.  Programın kesilmesi çalışma kaybetmenize yol açabilir.

en: Startup Applications
tr: Başlangıç Uygulamaları

en: Choose what applications to start when you log in
tr: Giriş yaptığınızda hangi uygulamaların başlatılacağını seçin

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: MATE;session;properties;applications;login;start;
tr: MATE;oturum;özellikler;uygulamalar;giriş;oturum açma;başlangıç;başlat;

en: Additional startup _programs:
tr: Ek başlangıç _programları:

en: _Remove
tr: _Sil

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Show hidden
tr: _Gizlileri göster

en: Startup Programs
tr: Başlangıç Uygulamaları

en: _Automatically remember running applications when logging out
tr: Çıkarken çalışan uygulamaları kendiliğinden _hatırla

en: _Remember Currently Running Application
tr: Şu _An Çalışan Uygulamaları Hatırla

en: Options
tr: Ayarlar

en: Browse…
tr: Tara...

en: Comm_ent:
tr: _Açıklama:

en: Co_mmand:
tr: _Komut:

en: _Name:
tr: _Ad:

en: _Delay:
tr: _Gecikme:

en: File is not a valid .desktop file
tr: Dosya geçerli bir .desktop dosyası değil

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
tr: Tanınmayan desktop dosyası Sürüm '%s'

en: Starting %s
tr: %s başlatılıyor

en: Application does not accept documents on command line
tr: Uygulama komut satırında belgeleri kabul etmiyor

en: Unrecognized launch option: %d
tr: Anımsanamayan başlatma seçeneği: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
tr: Belge URI'leri bir 'Tür=Bağ' masaüstü girişine geçilemiyor

en: Not a launchable item
tr: Başlatılabilir bir öğe değil

en: Disable connection to session manager
tr: Ortam yöneticisiyle bağlantıyı kapat

en: Specify file containing saved configuration
tr: Kaydedilen yapılandırmayı içeren dosyayı belirtin

en: FILE
tr: DOSYA

en: Specify session management ID
tr: Ortam yönetici ID belirtin

en: ID
tr: No

en: Session management options:
tr: Ortam yönetimi seçenekleri:

en: Show session management options
tr: Ortam yönetimi seçeneklerini göster

en: Icon '%s' not found
tr: Simge '%s' bulunamadı

en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: A program is still running:
tr: Bir program hala çalışıyor:

en: Some programs are still running:
tr: Bazı programlar hala çalışıyor:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
tr: Programların bitmesi bekleniyor.  Bu programları kesmek yaptığınız işlerin kaybolmasına sebep olabilir.

en: Switch User Anyway
tr: Yine de Kullanıcıyı Değiştir

en: Log Out Anyway
tr: Yine de Oturumu Sonlandır

en: Suspend Anyway
tr: Yine de Beklemeye Geç

en: Hibernate Anyway
tr: Yine de Uyku Kipine Geç

en: Shut Down Anyway
tr: Yine de Bilgisayarı Kapat

en: Reboot Anyway
tr: Yine de Yeniden Başlat

en: Lock Screen
tr: Ekranı Kilitle

en: Cancel
tr: İptal

en: You are currently logged in as "%s".
tr: Şu anda "%s" olarak giriş yaptınız.

en: Log out of this system now?
tr: Bu sistemden şimdi çıkılsın mı?

en: _Switch User
tr: _Kullanıcı Değiştir

en: _Log Out
tr: _Çıkış

en: Shut down this system now?
tr: Sistem şimdi kapatılsın mı?

en: S_uspend
tr: _Beklemeye Al

en: _Hibernate
tr: _Uyku Kipi

en: _Restart
tr: _Yeniden Başlat

en: _Shut Down
tr: _Kapat

en: Not responding
tr: Cevap vermiyor

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
tr: Hatırlanan Uygulama

en: This program is blocking logout.
tr: Bu program oturumun kapatılmasına mâni oluyor.

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
tr: Oturum şu anda kapatıldığı için yeni istemci bağlantısı reddediliyor

en: Could not create ICE listening socket: %s
tr: ICE dinleme soketi oluşturulamadı: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
tr: Giriş oturumu başlatılamıyor (ve X sunucuya bağlanılamıyor)

en: Override standard autostart directories
tr: Standart kendiliğinden başlat dizinlerinin yerine geç

en: Enable debugging code
tr: Hata ayıklama kodunu etkinleştir

en: Do not load user-specified applications
tr: Kullanıcıya özel programları yükleme

en: Disable hardware acceleration check
tr: Donanım hızlandırma denetimini devre dışı bırak

en:  - the MATE session manager
tr: - MATE oturum yönetimi

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
tr: %s [SEÇENEK] KOMUT
    
    KOMUT gerçekltirilirken bazı oturum fonksiyonları engellenebilir
    
    -h, --yardım Bu yardımı gösterir
    --version Yazılım sürümünü gösterir
    --app-id ID Uygulama kimliğin kullanmak için
    Engellerken (opsiyonel)
    --reason REASON Engellemek için neden (opsiyonel)
    --inhibit ARG Engellemenin nesneleri, listede renklendirirlerek ayrıştırılmış:
    logout,switch-user,suspend,idle,automount
    
    Eğer --inhibit option belirtilmediyse, boşta varsayılır

en: %s requires an argument
tr: %s argüman gerekli

en: Failed to execute %s
tr: Gerçekleştirilemedi %s

en: Log out
tr: Çıkış

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
tr: Çıkış, mevcut tüm engelleyiciler yok sayılıyor

en: Show logout dialog
tr: Çıkış penceresini göster

en: Show shutdown dialog
tr: Kapatma penceresini göster

en: Use dialog boxes for errors
tr: Hatalar için iletişim kutularını kullan

note: deprecated options
en: Set the current session name
tr: Mevcut oturum ismini ayarla

en: NAME
tr: İSİM

en: Kill session
tr: Oturumu öldür

en: Do not require confirmation
tr: Onay gerektirme

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
tr: Oturum yöneticisine bağlanılamadı

en: Program called with conflicting options
tr: Program çakışan seçeneklerle çağrıldı
