mate-session-manager 1.25.0 - en to ug translation catalogue (99 entries)

en: Select Command
ug: بۇيرۇق تاللا

en: seconds
ug: سېكۇنت

en: Add Startup Program
ug: قوزغىلىش پروگراممىسى قوش

en: _Add
ug: قوش(_A)

en: Edit Startup Program
ug: قوزغىلىش پروگرامما تەھرىر

en: _Save
ug: ساقلا(_S)

en: The startup command cannot be empty
ug: قوزغىلىش بۇيرۇقى بوش قالسا بولمايدۇ.

en: The startup command is not valid
ug: قوزغىلىش بۇيرۇقى ئىناۋەتسىز

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: Enabled
ug: قوزغات

en: Icon
ug: سىنبەلگە

en: Program
ug: پروگرامما

en: Startup Applications Preferences
ug: قوزغىلىش پروگرامما مايىللىقى

en: No name
ug: نامسىز

en: No description
ug: چۈشەندۈرۈش يوق

en: Version of this application
ug: بۇ پروگراممىنىڭ نەشرى

en: Could not display help document
ug: ياردەم پۈتۈكىنى كۆرسەتكىلى بولمىدى

en: Save sessions
ug: ئەڭگىمە ساقلا

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
ug: ئەگەر قوزغىتىلسا، mate-session ئەڭگىمەنى ئۆزلۈكىدىن ساقلايدۇ

en: Logout prompt
ug: تىزىمدىن چىقىش ئەسكەرتىشى

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
ug: ئەگەر قوزغىتىلسا، mate-session ئەڭگىمە ئاخىرلىشىشتىن ئىلگىرى ئەسكەرتىدۇ.

en: Time before session is considered idle
ug: ئەڭگىمە بوش دەپ قارىلىشتىن ئىلگىرىكى كۈتۈش ۋاقتى

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
ug: ئەڭگىمە بوش دەپ قارىلىشتىن ئىلگىرىكى ھەرىكەتسىز ھالىتىنىڭ مىنۇت سانى.

en: Default session
ug: كۆڭۈلدىكى ئەڭگىمە

en: List of applications that are part of the default session.
ug: كۆڭۈلدىكى ئەڭگىمەدىكى پروگرامما تىزىملىكى.

en: Required session components
ug: زۆرۈر ئەڭگىمە بۆلەكلىرى

en: Window Manager
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇ

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇ — كۆزنەك ماۋزۇسى ، كۆزنەك گىرۋىكىنى سىزىدىغان پروگرامما بولۇپ،كۆزنەكنى يۆتكەش ۋە چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش قاتارلىق ئىشلارنىمۇ قىلىدۇ.

en: Panel
ug: تاختا

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
ug: تاختا ئېكران ئۈستى ياكى ئاستىدىكى تىزىملىك ئىستونى، كۆزنەك تىزىملىك، ھالەت سىنبەلگىسى، سائەت قاتارلىقلارنى ھازىرلايدۇ.

en: File Manager
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇ

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇ ئۈستەليۈزى سىنبەلگىسى بىلەن تەمىنلەيدۇ،  ساقلانغان ھۆججەت بىلەن سۆزلىشىشكە يول قويىدۇ.

en: This session logs you into MATE
ug: بۇ ئەڭگىمە سىزنى MATE غا ئەكىرىدۇ.

en: <b>Some programs are still running:</b>
ug: <b>بەزى پروگراممىلار يەنىلا ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ:</b>

en: Startup Applications
ug: قوزغىتىش(باشلانغاندا ئىجرا بولىدىغان) پروگراممىلىرى

en: Choose what applications to start when you log in
ug: تىزىمغا كىرگەندىن كېيىن قوزغىتىدىغان پروگراممىنى تاللاڭ

en: Additional startup _programs:
ug: قوشۇمچە قوزغىلىش پروگراممىلىرى(_P):

en: _Remove
ug: ئۆچۈر(_R)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: Startup Programs
ug: قوزغىلىش پروگراممىسى

en: _Automatically remember running applications when logging out
ug: تىزىمدىن چىققاندا ئىجرا قىلغان پروگراممىلارنى ئۆزلۈكىدىن ئەستە تۇت (_A)

en: _Remember Currently Running Application
ug: نۆۋەتتە ئىجرا قىلىنىۋاتقان پروگراممىنى ئەستە تۇت (_R)

en: Options
ug: تاللانما

en: Comm_ent:
ug: ئىزاھات (_E):

en: Co_mmand:
ug: بۇيرۇق (_M):

en: _Name:
ug: نامى(_N):

en: _Delay:
ug: كېچىكتۈر(_D):

en: File is not a valid .desktop file
ug: ھۆججەت ئىناۋەتلىك .desktop ھۆججىتى ئەمەس.

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ug: ئىناۋەتسىز ئۈستەل ئۈستى ھۆججەت نەشرى '%s'

en: Starting %s
ug: %s قوزغىلىۋاتىدۇ

en: Application does not accept documents on command line
ug: قوللىنىشچان پروگرامما بۇيرۇق قۇرىدا پۈتۈككە يول قويمايدۇ

en: Unrecognized launch option: %d
ug: تونۇمايدىغان ئىجرا تاللانمىسى: %d

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ug: پۈتۈك URI نى 'Type=Link' ئۈستەليۈزى تۈرىگە يوللىيالمىدى.

en: Not a launchable item
ug: ئىجراچان تۈر ئەمەس

en: Disable connection to session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا ئۇلىنىشنى چەكلە

en: Specify file containing saved configuration
ug: بەلگىلەنگەن سەپلىمە ساقلانغان ھۆججەت

en: FILE
ug: ھۆججەت

en: Specify session management ID
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ كىملىكىنى بەلگىلە

en: Session management options:
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ تاللانمىلىرى:

en: Show session management options
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچ تاللانمىلىرىنى كۆرسەت

en: Icon '%s' not found
ug: سىنبەلگە '%s' تېپىلمىدى

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: A program is still running:
ug: پروگرامما يەنىلا ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ:

en: Some programs are still running:
ug: بەزى پروگراممىلار يەنىلا ئىجرا قىلىنىۋاتىدۇ:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
ug: پروگراممىنىڭ تاماملىنىشىنى ساقلاۋاتىدۇ. ئەگەر مەجبۇرى توختىتىۋېتىلسە بىر قىسىم خىزمەتلەر يوق بولۇپ كېتىشى مۇمكىن.

en: Switch User Anyway
ug: ئىشلەتكۈچىنى مەجبۇرىي ئالماشتۇر

en: Suspend Anyway
ug: مەجبۇرىي ئېسىپ قوي

en: Hibernate Anyway
ug: مەجبۇرىي ئۇخلات

en: Reboot Anyway
ug: مەجبۇرىي قايتا قوزغات

en: Lock Screen
ug: ئېكراننى قۇلۇپلا

en: Cancel
ug: ۋاز كەچ

en: You are currently logged in as "%s".
ug: نۆۋەتتە "%s" سۈپىتىدە تىزىمغا كىردىڭىز.

en: Log out of this system now?
ug: سىستېمىدىن ھازىرلا چىقسۇنمۇ؟

en: _Switch User
ug: ئىشلەتكۈچى ئالماشتۇر(_S)

en: _Log Out
ug: تىزىمدىن چىق(_L)

en: S_uspend
ug: ئېسىپ قوي(_U)

en: _Hibernate
ug: تۆشەككە كىر(_N)

en: _Restart
ug: قايتا قوزغات(_R)

en: _Shut Down
ug: توكىنى ئۈز(_S)

en: Not responding
ug: ئىنكاس يوق

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچىنىڭ باغلىنىشى رەت قىلىندى،  چۈنكى ئەڭگىمە ئېتىلىۋاتىدۇ

en: Could not create ICE listening socket: %s
ug: ICE تىڭشاش روزېتكىسى قۇرالمىدى: %s

note: Oh well, no X for you!
en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
ug: كىرىش ئەڭگىمەسىنى قوزغىتالمىدى (X مۇلازىمېتىرىغا ئۇلىنالمىدى)

en: Override standard autostart directories
ug: كۆڭۈلدىكى ئۆزلۈكىدىن قوزغىلىش مۇندەرىجىسىنىڭ ئورنىنى ئىگىلىيەلمىدى

en: Enable debugging code
ug: سازلاش كودىنى قوزغات

en: Do not load user-specified applications
ug: ئىشلەتكۈچى بەلگىلىگەن پروگراممىنى يۈكلىمە

en:  - the MATE session manager
ug:  - MATE ئەڭگىمە باشقۇرغۇ

en: Log out
ug: تىزىمدىن چىق

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
ug: تىزىمدىن چىق، نۆۋەتتىكى چەكلىمە ئامىللىرىغا پەرۋا قىلما

en: Show logout dialog
ug: تىزىمدىن چىقىش كۆزنىكىنى كۆرسەت

en: Show shutdown dialog
ug: توكنى ئۇز كۆزنىكىنى كۆرسەت

en: Use dialog boxes for errors
ug: خاتالىق يۈز بەرگەندە سۆزلەشكۈنى ئىشلەت

note: deprecated options
en: Set the current session name
ug: نۆۋەتتىكى ئەڭگىمە ئاتىنى بەلگىلە

en: NAME
ug: ئاتى

en: Kill session
ug: ئەڭگىمەنى ئاخىرلاشتۇر

en: Do not require confirmation
ug: جەزملەشنى تەلەپ قىلما

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
ug: ئەڭگىمە  باشقۇرغۇغا باغلىنالمىدى

en: Program called with conflicting options
ug: چاقىرغان پروگراممىنىڭ تاللانمىسى ئۆز ئارا توقۇنۇشىدۇ
