mate-session-manager 1.25.0 - en to uz translation catalogue (95 entries)

en: Select Command
uz: Buyruqni tanlash

en: seconds
uz: soniya

en: _Cancel
uz: _Bekor qilish

en: Add Startup Program
uz: Ishga tushadigan Dasturni Qo'shish

en: _Add
uz: _Qoʻshish

en: Edit Startup Program
uz: Ishga tushadigan Dasturni Tahrirlash

en: _Save
uz: _Saqlash

en: The startup command cannot be empty
uz: Ishga tushish buyrug'i bo'sh bo'lishi mumkin emas

en: The startup command is not valid
uz: Ishga tushish buyrug'i yaroqli emas

en: _Help
uz: _Yordam

en: _Close
uz: _Yopish

en: Enabled
uz: Yoqilgan

en: Icon
uz: Nishoncha

en: Program
uz: Dastur

en: Startup Applications Preferences
uz: Ishga tushuvchi Dasturlar Xususiyatlari

en: No name
uz: Nomsiz

en: No description
uz: Taʼrif yoʻq

en: Version of this application
uz: Dastur versiyasi

en: Could not display help document
uz: Yordam hujjatini koʻrsatib boʻlmadi

en: Current session start time
uz: Joriy seans boshlanish vaqti

en: Unix time of the start of the current session.
uz: Joriy seans boshlanishining Unix vaqti

en: Save sessions
uz: Seanslarni saqlash

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
uz: Agar yoqilsa,mate-session seansni avtomatik saqlaydi.

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
uz: Agar belgilansa , mate-session seansni tugatishdan avval foydalanuvchini ogohlantiradi.

en: Time before session is considered idle
uz: Seans harakatsiz hisoblanuvchi vaqt

en: Default session
uz: Andoza seans

en: Required session components
uz: Kerakli seans komponentlari

en: Window Manager
uz: Oyna boshqaruvchisi

en: File Manager
uz: Fayl Boshqaruvchi

en: Dock
uz: Dok

en: This session logs you into MATE
uz: Ushbu seans MATE'ga kirishingizni taʼminlaydi

en: <b>Some programs are still running:</b>
uz: <b>Baʼzi dasturlar hozir ham ishlamoqda:</b>

en: Startup Applications
uz: Ishga tushuvchi Dasturlar

en: Choose what applications to start when you log in
uz: Tizimga kirganda ishga tushuvchi dasturlarni tanlang

en: Additional startup _programs:
uz: Qoʻshimcha avto-ishga tushadigan _dasturlar:

en: _Edit
uz: _Tahrir

en: Startup Programs
uz: Avto-ishga tushadigan dasturlar

en: _Automatically remember running applications when logging out
uz: Seansdan chiqilayotganda ishlab turgan dasturlarni _avtomatik eslab qolish

en: _Remember Currently Running Application
uz: Joriy ishlayotgan dasturni _eslab qolish

en: Options
uz: Parametrlar

en: Browse…
uz: Ko'rish...

en: Comm_ent:
uz: _Izoh:

en: Co_mmand:
uz: Buy_ruq:

en: _Name:
uz: _Nomi:

en: _Delay:
uz: _Kechikish:

en: File is not a valid .desktop file
uz: Fayl yaroqli .desktop fayl emas

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
uz: Aniqlanmagan '%s' desktop fayli versiyasi

en: Starting %s
uz: %s boshlanmoqda

en: Application does not accept documents on command line
uz: Dastur hujjatlarni buyruq satrida qabul qilmaydi

en: Unrecognized launch option: %d
uz: Tanilmagan ishga tushirish xossasi: %d

en: Not a launchable item
uz: Element ishga tushiriladigan emas

en: Disable connection to session manager
uz: Seans boshqaruvchisiga bogʻlanishni o'chirish

en: Specify file containing saved configuration
uz: Saqlangan moslamalar mavjud boʻlgan faylni koʻrsating

en: FILE
uz: FAYL

en: Specify session management ID
uz: Seans boshqaruvi ID'ni koʻrsating

en: Session management options:
uz: Seans boshqaruvi xossalari:

en: Show session management options
uz: Seans boshqaruvi xossalarini ko'rsatish

en: Icon '%s' not found
uz: '%s' nishonchasi topildi

en: Unknown
uz: Noma'lum

en: A program is still running:
uz: Dastur hali ham ishlamoqda:

en: Some programs are still running:
uz: Ayrim dasturlar hali ham ishlamoqda:

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
uz: Dasturlar yakunlanishi kutilmoqda. Ushbu dasturlarga xalal berish ishingiz yo'qolishiga sabab bo'lishi mumkin.

en: Switch User Anyway
uz: Baribir Foydalanuvchini O'zgartirish

en: Log Out Anyway
uz: Baribir Chiqish

en: Suspend Anyway
uz: Baribir Kutish Usuliga o'tish

en: Hibernate Anyway
uz: Baribir Uyqu Rejimiga O'tish

en: Shut Down Anyway
uz: Baribir O'chirish

en: Reboot Anyway
uz: Baribir O'chirib-yoqish

en: Lock Screen
uz: Ekranni qulflash

en: Cancel
uz: Bekor qilish

en: You are currently logged in as "%s".
uz: Hozir siz "%s" sifatida tizmga kirgansiz.

en: Log out of this system now?
uz: Tizimdan hozir chiqilsinmi?

en: _Switch User
uz: Foydalanuvchini _Oʻzgartirish

en: _Log Out
uz: _Chiqish

en: Shut down this system now?
uz: Kompyuter oʻchirilsinmi?

en: S_uspend
uz: _Kutish usuli

en: _Hibernate
uz: _Uxlash usuli

en: _Restart
uz: _Oʻchirib-yoqish

en: _Shut Down
uz: _Oʻchirish

en: Not responding
uz: Javob bermayapti

note: It'd be really surprising to reach this code: if we're here, * then the XSMP client already has set several XSMP * properties. But it could still be that SmProgram is not set.
en: Remembered Application
uz: Eslab qolingan Dastur

en: This program is blocking logout.
uz: Dastur chiqishga xalal bermoqda.

en: Do not load user-specified applications
uz: Foydalanuvchi dasturlari ishga tushirilmasin

en:  - the MATE session manager
uz:  - MATE seans boshqaruvchisi

en: Failed to execute %s
uz: %s ni bajarib bo'lmadi

en: Log out
uz: Seansdan chiqish

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
uz: Barcha mavjud to'siqlarga qaramay, tizimdan chiqish

en: Show logout dialog
uz: Seansni tugatish dialogini koʻrsatish

en: Show shutdown dialog
uz: Kompyuterni oʻchirish dialogini koʻrsatish

en: Use dialog boxes for errors
uz: Xatolar uchun dialog qutisidan foydalanish

note: deprecated options
en: Set the current session name
uz: Joriy seans nomini belgilash

en: NAME
uz: NOMI

en: Kill session
uz: Seansni tugatish

en: Do not require confirmation
uz: Tasdiqlash soʻralmasin

note: Okay, it wasn't the upgrade case, so now we can give up.
en: Could not connect to the session manager
uz: Seans boshqaruvchisiga bogʻlanib boʻlmadi
