mate-settings-daemon 1.26.0 - en to ast translation catalogue (178 entries)

en: Accessibility
ast: Accesibilidá

en: Toggle magnifier
ast: Conmutar l'ampliador

en: Toggle screen reader
ast: Conmutar el llector de pantalla

en: Toggle on-screen keyboard
ast: Conmutar el tecláu de pantalla

en: On-screen keyboard
ast: Tecláu de pantalla

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
ast: Si el tecláu de pantalla ta activáu.

en: Screen magnifier
ast: Ampliador de pantalla

en: Whether the screen magnifier is turned on.
ast: Si l'ampliador de pantalla ta activáu.

en: Screen reader
ast: Llector de pantalla

en: Whether the screen reader is turned on.
ast: Si el llector de pantalla ta activáu.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
ast: Resolución qu'usar para convertir tamaños de fontes a tamaños de píxel, en puntos per pulgada.

en: Antialiasing
ast: Antialies

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
ast: El tipu d'antialies qu'usar cuando se renderizen les fontes. Los valores dables son: "none" ensin antialies, "grayscale" pa escala de buxos antialies estándar, "rgba" p'antialies de subpíxel (namái pa pantalles LCD).

en: Hinting
ast: Suxiriendo

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
ast: El tipu de contornu qu'usar cuando se renderizen les fontes. Los valores dables son: "none" ensin contornu, "slight" pa un contornu básicu, "medium" pa un contornu moderáu y "full" pa un contornu máximo (pue distorsionar les formes de les lletres).

en: RGBA order
ast: Orde RGBA

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
ast: L'orde de los elementos subpíxel nuna pantalla LCD; namái s'usa cuando l'antialies ta configuráu en "rgba". Los valores dables son "rgb" pa bermeyu a la esquierda, (el más avezáu), "bgr" p'azul a la esquierda, "vrgb" pa bermeyu arriba y "vbgr" pa bermeyu abaxo.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
ast: los valores posibles con "on", "off" y "custom"

en: Keyboard Bell Custom Filename
ast: Nome del ficheru personalizáu pa la campana del tecláu

en: File name of the bell sound to be played.
ast: Nome del ficheru de soníu de campana a reproducir.

en: Remember NumLock state
ast: Recordar l'estáu de BloqNum

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
ast: Si se conseña braero, MATE recordará l'estáu del LED de bloquéu numbéricu ente sesiones.

en: Mouse button orientation
ast: Orientación de los botones del ratón

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
ast: Camuda los botones esquierdu y drechu del mur pa mures zurdos.

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
ast: Multiplicador d'aceleración pal movimientu del mur. El valor -1 ye'l predetermináu del sistema.

en: Motion Threshold
ast: Umbral de movimientu

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
ast: Distancia en pixels que tien que movese'l punteru enantes d'activar l'aceleración del mur. El valor -1 ye'l predetermináu del sistema.

en: Drag Threshold
ast: Umbral d'arrastre

en: Distance before a drag is started.
ast: Distancia enantes d'entamar un arrastre.

en: Double Click Time
ast: Tiempu de doble clic

en: Length of a double click.
ast: Duración d'un doble clic.

en: Locate Pointer
ast: Llocalizar el punteru

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
ast: Resalta la posición actual del punteru al calcar y soltar la tecla Control.

en: Cursor theme
ast: Tema del cursor

en: Cursor size
ast: Tamañu del cursor

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
ast: Tamañu del cursor indicáu por cursor_theme.

en: Disable touchpad while typing
ast: Desactivar el touchpad al escribir

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
ast: Afita esto a braeru si tienes problemes tocando accidentalmente'l touchpad al escribir.

en: Enable mouse clicks with touchpad
ast: Activar pulsaciones del mur col touchpad

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
ast: Afita esto a braeru pa poder mandar pulsaciones del mur calcando sobre'l touchpad.

en: Free percentage notify threshold
ast: Umbral de notificación pal espaciu llibre

en: Subsequent free percentage notify threshold
ast: Umbrales de notificación d'espaciu llibre subsecuentes

en: Free space no notify threshold
ast: Umbral de notificación pa nun notificar espaciu llibre

en: Minimum notify period for repeated warnings
ast: Periodu mínimu de notificación p'avisos repetíos

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
ast: Especificar tiempu en minutos. Los subsecuentes avisos pa un volume nun apaecerán más de siguío qu'esti periodu.

en: Mount paths to ignore
ast: Puntos de montaxe pa inorar

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
ast: Especificar una llista de puntos de montaxe pa inorar cuando tán baxos d'espaciu.

en: Volume step
ast: Pasu del volume

en: Volume step as percentage of volume.
ast: Pasu del volume como porcentax del volume.

en: Volume mute
ast: Silenciar

en: Binding to mute the system volume.
ast: Vínculu pa silenciar el volume del sistema.

en: Volume down
ast: Baxar volume

en: Binding to lower the system volume.
ast: Vínculu pa baxar el volume del sistema.

en: Volume up
ast: Xubir volume

en: Binding to raise the system volume.
ast: Vínculu pa xubir el volume del sistema.

en: Log out
ast: Finar la sesión

en: Binding to log out.
ast: Vínculu pa salir de la sesión.

en: Eject
ast: Espulsar

en: Home folder
ast: Carpeta Home

en: Binding to open the Home folder.
ast: Vínculu p'abrir la carpeta personal.

en: Search
ast: Guetar

en: Binding to launch the search tool.
ast: Vínculu pa llanzar la ferramienta de gueta.

en: Launch email client
ast: Llanzar el veceru de corréu-e

en: Binding to launch the email client.
ast: Vínculu pa llanzar el veceru de corréu-e.

en: Lock screen
ast: Bloquiar la pantalla

en: Binding to lock the screen.
ast: Vínculu pa bloquiar la pantalla.

en: Launch help browser
ast: Llanzar el visor d'ayuda

en: Binding to launch the help browser.
ast: Vínculu pa llanzar el visor d'ayuda.

en: Launch calculator
ast: Llanzar la calculadora

en: Binding to launch the calculator.
ast: Vínculu pa llanzar la calculadora.

en: Launch web browser
ast: Llanzar restolador web

en: Binding to launch the web browser.
ast: Vínculu pa llanzar el restolador web.

en: Launch media player
ast: Llanzar el reproductor multimedia

en: Binding to launch the media player.
ast: Vínculu pa llanzar el reproductor multimedia.

en: Play (or play/pause)
ast: Reproducir (o reproducir/posar)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
ast: Vínculu p'aniciar la reproducción (o conmutar ente reproducción/pausa).

en: Pause playback
ast: Posar la reproducción

en: Binding to pause playback.
ast: Vínculu pa posar la reproducción.

en: Stop playback
ast: Detener la reproducción

en: Binding to stop playback.
ast: Vínculu pa parar la reproducción.

en: Previous track
ast: Pista anterior

en: Binding to skip to previous track.
ast: Vínculu pa saltar a la pista anterior.

en: Next track
ast: Siguiente pista

en: Binding to skip to next track.
ast: Vínculu pa saltar a la siguiente pista.

en: Show Displays in Notification Area
ast: Amosar les pantalles nel área de notificación

en: MATE Settings Daemon
ast: Degorriu d'axustes de MATE

en: Enable debugging code
ast: Activar códigu de depuración

en: Don't become a daemon
ast: Nun convertise nun daemon

en: Accessibility Keyboard
ast: Accesibilidá del tecláu

en: Accessibility keyboard plugin
ast: Complementu d'accesibilidá del tecláu

en: There was an error displaying help: %s
ast: Hebo un fallu al amosar l'ayuda: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
ast: ¿Quies activar les «Tecles lentes»?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
ast: ¿Quies desactivar les «Tecles lentes»?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ast: Acabes de calcar na tecla «Mayúscules» durante 8 segundos. Ésta ye la combinación de tecles pa la carauterística «Tecles lentes», qu'afeuta al mou nel que furrula'l tecláu.

en: Don't activate
ast: Nun activar

en: Don't deactivate
ast: Nun desactivar

en: Activate
ast: Activar

en: Deactivate
ast: Desactivar

en: Do_n't activate
ast: Nu_n activar

en: Do_n't deactivate
ast: Nu_n desactivar

en: _Activate
ast: _Activar

en: _Deactivate
ast: _Desactivar

en: Slow Keys Alert
ast: Alerta de tecles lentes

en: Do you want to activate Sticky Keys?
ast: ¿Quies activar les «Tecles persistentes»?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
ast: ¿Quies desactivar les «Tecles persistentes»?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ast: Acabes de calcar na tecla «Mayúscules» 5 vegaes. Esti ye l'accesu rápidu pa la carauterística «Tecles persistentes», qu'afeuta al mou nel que furrula el tecláu.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
ast: Acabes de calcar dos tecles al empar, o tienes calcao na tecla «Mayúscules» 5 vegaes siguíes. Esto desautiva la carauterística de «Tecles persistentes», lo qu'afeuta al mou nel que furrula'l tecláu.

en: Sticky Keys Alert
ast: Alerta de tecles persistentes

en: Universal Access Preferences
ast: Preferencies d'accesu universal

en: Use on-screen _keyboard
ast: Usar tecláu de _pantalla

en: Use screen _reader
ast: Usar llecto_r de pantalla

en: Use screen _magnifier
ast: Usar a_mpliador de pantalla

en: Enhance _contrast in colors
ast: Aumentar _contraste de colores

en: Make _text larger and easier to read
ast: Facer el _testu mayor y más fácil de lleer

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
ast: Calcar una tecla cada vez pa los atayos (tecles _persistentes)

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
ast: _Inorar el calcáu doble de tecles (rebote de tecles)

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
ast: Calcar y agua_ntar les tecles p'aceptales (tecles lentes)

en: Background
ast: Fondu de pantalla

en: Background plugin
ast: Complementu de fondu de pantalla

en: Clipboard
ast: Cartafueyu

en: Clipboard plugin
ast: Complementu del Cartafueyu

en: Dummy
ast: De preba

en: Dummy plugin
ast: Complementu de preba

en: Don't show any warnings again
ast: Nun amosar dengún avisu otra vuelta.

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
ast: El volume «%s» namái tien %s d'espaciu en discu llibre.

en: This computer has only %s disk space remaining.
ast: Esti equipu sólo tien %s d'espaciu en discu llibre.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
ast: Puedes lliberar espaciu vaciando la puxarra, desaniciando programes o ficheros que nun uses o moviendo ficheros a otru discu o partición.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
ast: Puedes lliberar espaciu desaniciando programes o ficheros que nun uses o moviendo ficheros a otru discu o partición.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
ast: Puedes lliberar espaciu vaciando la puxarra, desaniciando programes o ficheros que nun uses  a un discu esternu.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
ast: Puedes lliberar espaciu vaciando la puxarra, desaniciando programes o ficheros que nun uses o moviendo ficheros a un discu esternu.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
ast: Espaciu de discu escasu

en: Empty Trash
ast: Vaciar basoria

en: Ignore
ast: Inorar

en: Removing item %lu of %lu
ast: Desaniciando elementu %lu de %lu

en: Emptying the trash
ast: Vaciando la puxarra

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
ast: De:

en: Empty all of the items from the trash?
ast: ¿De xuru quier vaciar la papelera?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
ast: Si escueye vaciar la papelera, tolos elementos que caltién desaniciaránse pa siempres. Decátese de que tamién pue desanicialos d'unu n'unu.

en: _Empty Trash
ast: _Vaciar Basoria

en: Keybindings
ast: Combinaciones de tecles

en: Keybindings plugin
ast: Complementu de combinaciones de tecles

en: Key binding (%s) is invalid
ast: L'asignación de tecles (%s) nun ye válida

en: Key binding (%s) is incomplete
ast: L'asignación de tecles (%s) ta incompleta

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
ast: Hebo un fallu al tentar executar (%s)
    que ta asociáu a la tecla (%s)

en: Keyboard
ast: Tecláu

en: Keyboard plugin
ast: Complementu de tecláu

en: Media keys
ast: Tecles multimedia

en: Media keys plugin
ast: Complementu de tecles multimedia

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
ast: Nun pudo obtenese'l terminal predetermináu. Compreba que'l comandu predetermináu del terminal ta configuráu y dirixe a una aplicación válida.

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
ast: Nun pudo executase'l comandu: %s
    Compreba que ye un comandu válidu.

en: Mouse
ast: Mur

en: Mouse plugin
ast: Complementu del mur

en: Could not enable mouse accessibility features
ast: Nun pudieron activase les carauterístiques d'accesibilidá del mur

en: Mouse Preferences
ast: Preferencies del Mur

en: Sound
ast: Soníu

en: Typing Break
ast: Descansu d'escritura

en: Typing break plugin
ast: Complementu de descansu d'escritura

en: Could not switch the monitor configuration
ast: Nun pudo camudase la configuración del monitor

en: Could not restore the display's configuration
ast: Nun pudo restaurase la configuración de pantalla

en: Could not restore the display's configuration from a backup
ast: Nun pudo restaurase la configuración de pantalla dende una copia de seguridá

en: Does the display look OK?
ast: ¿Vese bien la pantalla?

en: _Restore Previous Configuration
ast: _Restaurar la configuración anterior

en: _Keep This Configuration
ast: _Caltener esta configuración

en: The selected configuration for displays could not be applied
ast: La configuración seleicionada pa les pantalles nun pudo aplicase

en: Could not refresh the screen information: %s
ast: Nun pudo refrescase la información de la pantalla: %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
ast: Tentando camudar la configuración del monitor de toles maneres.

en: Could not save monitor configuration
ast: Nun pudo atroxase la configuración del monitor

en: Left
ast: Esquierda

en: Right
ast: Drecha

en: Upside Down
ast: Boca abaxo

en: Configure display settings
ast: Configurar los axustes de pantalla

en: Could not apply the stored configuration for monitors
ast: Nun pudo aplicase la configuración atroxada pa los monitores

en: Set up screen size and rotation settings
ast: Afitar los axustes de tamañu y rotación de la pantalla

en: Cannot determine user's home directory
ast: Nun puede determinase'l direutoriu personal del usuariu

en: X Resource Database
ast: Base de datos de recursos de les X

en: Manage the X resource database
ast: Xestionar la base de datos de recursos de les X

en: X Settings
ast: Axustes de les X

en: Manage X Settings
ast: Xestionar los axustes de les X
