mate-settings-daemon 1.26.0 - en to tr translation catalogue (311 entries)

en: Accessibility
tr: Erişilebilirlik

en: Toggle magnifier
tr: Büyüteci seç

en: Toggle screen reader
tr: Ekran okuyucusunu seç

en: Toggle on-screen keyboard
tr: Ekran klavyesini seç

en: On-screen keyboard
tr: Ekran klavyesi

en: Whether the on-screen keyboard is turned on.
tr: Ekran klavyesinin açık olması.

en: Screen magnifier
tr: Ekran büyüteci

en: Whether the screen magnifier is turned on.
tr: Ekran büyütecinin açık olması.

en: Screen reader
tr: Ekran okuyucu

en: Whether the screen reader is turned on.
tr: Ekran okuyucusunun açık olması.

en: The resolution used for converting font sizes to pixel sizes, in dots per inch.
tr: Yazıtipi boyutlarını piksel boyutlarına çevirmek için kullanılan çözünürlük, inç başına nokta olarak.

en: Antialiasing
tr: Yumuşatma

en: The type of antialiasing to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no antialiasing, "grayscale" for standard grayscale antialiasing, and "rgba" for subpixel antialiasing (LCD screens only).
tr: Yazıtipleri taranırken kullanılacak yumuşatma türü. Geçerli değerler: "none" - yumuşatma yok. "grayscale" - standart gri ölçek yumuşatma ve "rgba"  - alt piksel yumuşatma (sadece LCD ekranlar).

en: Hinting
tr: Düzeltme

en: The type of hinting to use when rendering fonts. Possible values are: "none" for no hinting, "slight" for basic, "medium" for moderate, and "full" for maximum hinting (may cause distortion of letter forms).
tr: Yazıtiplerinde kullanılacak düzeltme türü. Geçerli değerler "none" - düzeltme yok, "slight", "medium", ve "full" - mümkün olduğunca çok düzeltme (harf biçimlerinde bozulmalara sebep olabilir).

en: RGBA order
tr: RGBA sırası

en: The order of subpixel elements on an LCD screen; only used when antialiasing is set to "rgba". Possible values are: "rgb" for red on left (most common), "bgr" for blue on left, "vrgb" for red on top, "vbgr" for red on bottom.
tr: LCD ekranında kullanılacak alt piksel öğelerinin sırası; sadece yumuşatma "rgba" olarak atandığında kullanılır. Geçerli değerler: "rgb" - kırmızı solda (en yaygın), "bgr" - mavi solda. "vrgb"- kırmızı yukarıda. "vbgr" - kırmızı aşağıda.

en: possible values are "on", "off", and "custom".
tr: geçerli değerler "on", "off", ve "custom".

en: Keyboard Bell Custom Filename
tr: Klavye Zili Özel Dosya İsmi

en: File name of the bell sound to be played.
tr: Çalınacak zil sesi için dosya ismi.

en: Remember NumLock state
tr: NumLock durumunu hatırla

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
tr: Seçildiğinde, MATE bir oturumdan diğerine NumLock LED'inin durumunu hatırlar.

en: NumLock state
tr: NumLock durumu

en: The remembered state of the NumLock LED.
tr: Hatırlanan NumLock LED durumu.

en: Mouse button orientation
tr: Fare düğmelerinin yönü

en: Swap left and right mouse buttons for left-handed mice.
tr: Solak kullanıcılar için sol ve sağ fare düğmelerini takas et.

en: Motion Acceleration
tr: Hareket Hızlandırma

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
tr: Fare hareketleri için hızlanma çarpanı. -1 değeri sistemin varsayılan değeridir.

en: Motion Threshold
tr: Hareket Eşiği

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
tr: Fare hareketinin etkinleştirilmesi için fare imlecinin piksel olarak katetmesi gereken mesafe. -1 değeri sistemin varsayılan değeridir.

en: Acceleration profile
tr: Hızlanma profili

en: Drag Threshold
tr: Sürükleme Eşiği

en: Distance before a drag is started.
tr: Sürüklemenin başlatılmasından önce katedilecek mesafe.

en: Double Click Time
tr: Çift Tıklama Süresi

en: Length of a double click.
tr: Çift tıklama süresi.

en: Middle button emulation
tr: Orta düğme benzetimi

en: Enables middle mouse button emulation through simultaneous left and right button click.
tr: Sağ ve sol düğmeye eşzamanlı basılmasıyla orta fare düğmesi benzetimini etkinleştirir.

en: Locate Pointer
tr: İşaretçi konumu

en: Highlights the current location of the pointer when the Control key is pressed and released.
tr: Kontrol tuşuna basılıp bırakıldığında belirtecin konumunu göster.

en: Cursor theme
tr: İmleç teması

en: Cursor theme name.
tr: İmleç teması ismi.

en: Cursor size
tr: İmleç boyutu

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
tr: cursor_theme tarafından işaret edilen imleç boyutu.

en: Smartcard removal action
tr: Akıllı kart kaldırma faaliyeti

en: Set this to one of "none", "lock_screen", or "force_logout". The action will get performed when the smartcard used for log in is removed.
tr: Bunu "none" (boş), "lock_screen" (ekranı kilitle), veya "force_logout" (çıkışı zorla) değerlerinden birine atayın. Etkinlik, giriş yapmak için kullanılan akıllı kart çıkarıldığında gerçekleştirilecektir.

en: Disable touchpad while typing
tr: Yazarken touchpad'i devre dışı bırak

en: Set this to TRUE if you have problems with accidentally hitting the touchpad while typing.
tr: Eğer yazarken touchpad'e dokunma sorunu yaşıyorsanız bunu doğru olarak atayın.

en: Enable mouse clicks with touchpad
tr: Touchpad ile fare tıklamasını etkinleştir

en: Set this to TRUE to be able to send mouse clicks by tapping on the touchpad.
tr: Touchpad üzerine vurarak fare tıklamaları göndermek istiyorsanız bunu doğru olarak atayın.

en: Enable vertical edge scrolling
tr: Dikey kenarı kaydırmayı etkinleştir

en: Set this to TRUE to allow vertical edge scrolling
tr: Dikey kenarı kaydırmaya izin vermek için bunu DOĞRU olarak ayarla

en: Enable horizontal edge scrolling
tr: Yatay kenarı kaydırmayı etkinleştir

en: Set this to TRUE to allow horizontal edge scrolling
tr: Yatay kenarı kaydırmaya izin vermek için bunu DOĞRU olarak ayarla,

en: Enable vertical two-finger scrolling
tr: Dikeyi iki parmakla kaydırmayı etkinleştir

en: Set this to TRUE to allow vertical two-finger scrolling
tr: Dikeyi iki parmakla kaydırma izin vermek için bunu DOĞRU olarak ayarla

en: Enable horizontal two-finger scrolling
tr: Yatayı iki parmak kaydırmayı etkinleştir

en: Set this to TRUE to allow horizontal two-finger scrolling
tr: Yatayı iki parmakla kaydırmaya izin vermek için bunu DOĞRU olarak ayarla

en: Natural scrolling
tr: Doğal kaydırma

en: Set this to true to enable natural (reverse) scrolling for touchpads
tr: Dokunmatik panel doğal (ters) kaydırmayı etkinleştirmek için bunu doğru/true olarak ayarlayın

en: Enable touchpad
tr: Touchpad'ı etkinleştir

en: Set this to TRUE to enable all touchpads.
tr: Tüm touchpad'ları etkinleştirmek için bunu doğru olarak atayın.

en: Enabled two-finger button-click emulation
tr: Çift parmak tıklama benzetimi etkin

en: 0 thru 3, 0 is inactive, 1-3 is button to emulate
tr: 0 - 3 arasında. 0 pasif, 1-3 tuş benzetimi

en: Enable three-finger button-click emulation
tr: Üç parmak tıklama benzetimi etkin

en: One finger tap button
tr: Tek parmakla tıklama düğmesi

en: Select the button mapping for one-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
tr: Tek parmak tıklaması için düğme atamasını seç. Desteklenen değerler: 1: sol fare düğmesi 2: orta fare düğmesi 3: sağ fare düğmesi

en: Two finger tap button
tr: Çift parmakla tıklama düğmesi

en: Select the button mapping for two-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
tr: Çift parmak tıklaması için düğme atamasını seç. Desteklenen değerler: 1: sol fare düğmesi 2: orta fare düğmesi 3: sağ fare düğmesi

en: Three finger tap button
tr: Üç parmakla tıklama düğmesi

en: Select the button mapping for three-finger tap. Supported values are: 1: left mouse button 2: middle mouse button 3: right mouse button
tr: Üç parmak tıklaması için düğme atamasını seç. Desteklenen değerler: 1: sol fare düğmesi 2: orta fare düğmesi 3: sağ fare düğmesi

en: Touchpad button orientation
tr: Touchpad button dizilimi

en: Swap left and right buttons for left-handed touchpads with 'left', 'right' for right-handed, 'mouse' to follow the mouse setting.
tr: sağ-el mause için "sağ", sol el mause için "sol", mause ayarları için "mouse" yi seçin.

en: Acceleration multiplier for touchpad motion. A value of -1 is the system default.
tr: Dokunmatik panel hareketi için hızlanma çarpanı. Sistem varsayılanı -1 değeridir.

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated touchpad motion is activated. A value of -1 is the system default.
tr: Hızlandırılmış dokunmatik yüzey hareketi etkinleştirilmeden önce imlecin piksel olarak katetmesi gereken mesafe. -1 değeri varsayılan sistem değeridir.

en: Activation of this plugin
tr: Bu eklentinin etkinleştirilmesi

en: Whether this plugin would be activated by mate-settings-daemon or not
tr: Bu eklentinin mate-settings-daemon tarafından etkinleştirilip etkinleştirilmeyeceğini belirler

en: Priority to use for this plugin
tr: Bu eklenti için kullanılacak öncelik

en: Priority to use for this plugin in mate-settings-daemon startup queue
tr: mate-settings-daemon başlangıç kuyruğunda bu eklenti için kullanılacak öncelik

en: Free percentage notify threshold
tr: Boş yüzdesi bildirme eşiği

en: Percentage free space threshold for initial warning of low disk space. If the percentage free space drops below this, a warning will be shown.
tr: İlk düşük disk alanı uyarısı için boş alan yüzdesi eşiği. Eğer boş alan yüzdesi bunun altına inerse bir uyarı gösterilecektir.

en: Subsequent free percentage notify threshold
tr: Art arda boş yüzdesi bildirim eşiği

en: Specify the percentage that the free disk space should reduce by before issuing a subsequent warning.
tr: Bir sonraki uyarının gösterilmesinden önce boş disk alanının yüzde olarak ne kadar düşmesi gerektiğini belirtin.

en: Free space no notify threshold
tr: Boş alan bildirim eşiği

en: Specify an amount in GB. If the amount of free space is more than this, no warning will be shown.
tr: GB olarak bir miktar belirtin. Boş disk alanı bundan fazlaysa hiçbir uyarı gösterilmeyecektir.

en: Minimum notify period for repeated warnings
tr: Tekrarlanan uyarılar için azami süre

en: Specify a time in minutes. Subsequent warnings for a volume will not appear more often than this period.
tr: Dakika olarak bir süre belirleyin. Bir birim için birbirini izleyen uyarılar bu dönemden daha sık gösterilmeyecek.

en: Mount paths to ignore
tr: Yok sayılacak bağlama yolları

en: Specify a list of mount paths to ignore when they run low on space.
tr: Boş alanı düşük olduğunda gözardı edilecek bağlama yollarının listesini belirtin.

en: Show OSD notification
tr: Ekrandaki bildirimleri göster

en: Whether an OSD notification is shown to notify about changes
tr: Değişiklikler hakkında ekranda bildirim gösterilip gösterilmeyeceği

en: Volume step
tr: Ses basamağı

en: Volume step as percentage of volume.
tr: Yüzde olarak ses basamağı.

en: Toggle touchpad
tr: Touchpad'ı etkinleştir veya devre dışı bırak

en: Binding to enable or disable the touchpad.
tr: Dokunmatik panelin etkinleştirilmesi veya devre dışı bırakılması için kısayol.

en: Volume mute
tr: Sesi kes

en: Binding to mute the system volume.
tr: Sistem sesini kesmek için kısayol.

en: Volume down
tr: Sesi azalt

en: Binding to lower the system volume.
tr: Sistem sesini azaltmak için kısayol.

en: Volume up
tr: Sesi arttır

en: Binding to raise the system volume.
tr: Sistem sesini arttırmak için kısayol.

en: Mute the audio quietly
tr: Sesi sessizce kes

en: Binding to mute the system volume quietly.
tr: Sistem sesini sessizce kısmak için bağlanıyor.

en: Turn the volume down quietly
tr: Sesi sessizce azalt

en: Binding to lower the system volume quietly.
tr: Sistem sesini sessizce azaltmak için bağlanıyor.

en: Turn the volume up quietly
tr: Sesi sessizce artır

en: Binding to raise the system volume quietly.
tr: Sistem sesini sessizce artırmak için bağlanıyor.

en: Microphone mute/unmute
tr: Mikrofon sessiz/sesi açık

en: Binding to mute/unmute the microphone.
tr: Mikrofonun sesini kapatmak veya açmak için kısayol.

en: Shut down
tr: Kapat

en: Binding to shut down.
tr: Kapatmak için kısayol.

en: Log out
tr: Çıkış

en: Binding to log out.
tr: Oturum kapatmak için kısayol.

en: Eject
tr: Çıkart

en: Binding to eject an optical disc.
tr: Optik disk çıkarılması için kısayol.

en: Home folder
tr: Başlangıç dizini

en: Binding to open the Home folder.
tr: Başlangıç dizinini açmak için kısayol.

en: Search
tr: Ara

en: Binding to launch the search tool.
tr: Arama aracını başlatmak için kısayol.

en: Launch email client
tr: E-posta istemcisini başlat

en: Binding to launch the email client.
tr: E-posta istemcisi başlatmak için kısayol.

en: Launch settings
tr: Başlatma ayarları

en: Binding to launch MATE settings.
tr: MATE ayarları başlatmak için bağlanıyor.

en: Lock screen
tr: Ekranı kilitle

en: Binding to lock the screen.
tr: Ekran kilidi için kısayol.

en: Launch help browser
tr: Yardım tarayıcı aç

en: Binding to launch the help browser.
tr: Yardım tarayıcısı başlatmak için kısayol.

en: Launch calculator
tr: Hesap makinesini başlat

en: Binding to launch the calculator.
tr: Hesap makinesini başlatmak için kısayol.

en: Launch instant messenger
tr: Anında mesajlaşmayı başlat

en: Binding to launch the instant messenger.
tr: Anlık mesajlaşma başlatmak için bağlanıyor.

en: Launch web browser
tr: Web tarayıcı aç

en: Binding to launch the web browser.
tr: Web tarayıcı başlatmak için kısayol.

en: Launch media player
tr: Ortam yürütücüsünü başlat

en: Binding to launch the media player.
tr: Ortam yürütücüsü başlatmak için kısayol.

en: Play (or play/pause)
tr: Çal (veya çal/duraklat)

en: Binding to start playback (or toggle play/pause).
tr: Çaldırmayı başlatmak için kısayol (ya da çalma/duraklatma geçişi).

en: Pause playback
tr: Çaldırmayı duraklat

en: Binding to pause playback.
tr: Ses çalmayı duraklatmak için kısayol.

en: Stop playback
tr: Çaldırmayı durdur

en: Binding to stop playback.
tr: Çaldırmayı durdurmak için kısayol.

en: Previous track
tr: Önceki parça

en: Binding to skip to previous track.
tr: Önceki parçaya geçmek için kısayol

en: Next track
tr: Diğer parça

en: Binding to skip to next track.
tr: Sonraki parçaya geçmek için kısayol.

en: Binding to show the screen magnifier
tr: Ekran büyütecini göstermek için kısayol

en: Binding to start the screen reader
tr: Ekran okuyucuyu başlatmak için kısayol.

en: Binding to show the on-screen keyboard
tr: Ekran klavyesini göstermek için kısayol.

en: Show Displays in Notification Area
tr: Uyarı Alanında Ekranlar Göster

en: Whether a notification icon with display-related things should be shown in the panel.
tr: Ekranla ilişkili unsurlar için panelde bir bildirim ikonu görüntülenip görüntülenmeyeceğini ayarlar.

en: Do not touch monitor configuration
tr: Ekran yapılandırmasına dokunma

en: Usually, mate-settings-daemon configures internal and external monitors according to the turn_on_external_monitors_at_startup and turn_on_laptop_monitor_at_startup settings and determines an appropriate cloning/side-by-side mode. Setting this key to True disables this, and the monitor settings are not touched at all (unless there is an explicit user configuration).
tr: Genelde mate-settings-daemon dahili ve harici monitörleri  turn_on_external_monitors_at_startup ve turn_on_laptop_monitor_at_startup ayarlarına dayanarak yapılandırır ve uygun bir klonlama/yan yana kipi seçer. Bu anahtarı Doğru olarak ayarlamak bunu devre dışı bırakır ve monitör ayarlarına hiç dokunulmaz (kullanıcının alenen hazırladığı bir yapılandırma olmadığı sürece).

en: Turn on external monitor after system boot
tr: Sistemin başlatılmasının ardından harici ekranı etkinleştir

en: Turn on external monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
tr: Sistemin başlatılmasının ardından kullanıcı harici ekran bağladıysa onu etkinleştir.

en: Turn on laptop monitor after system boot
tr: Sistemin başlatılmasının ardından dizüstü ekranını etkinleştir

en: Turn on laptop monitor after system boot if user plugs in external monitor on system boot.
tr: Sistemin başlatılmasının ardından kullanıcı harici ekran bağladıysa dizüstü ekranını etkinleştir.

en: File for default configuration for RandR
tr: RandR'ın varsayılan yapılandırması için dosya

en: The XRandR plugin will look for a default configuration in the file specified by this key. This is similar to the ~/.config/monitors.xml that normally gets stored in users' home directories. If a user does not have such a file, or has one that does not match the user's setup of monitors, then the file specified by this key will be used instead.
tr: XRandR eklentisi bu anahtar tarafından belirtilen dosyada varsayılan yapılandırma arayacaktır. Bu kullanıcıların ev dizinlerinde tutulan ~/.config/monitors.xml dosyasına benzer. Eğer kullanıcı böyle bir dosyaya sahip değilse ya da kullanıcının dosyası ekran yapılandırmasına denk gelmiyorsa, bu anahtar tarafından belirtilen dosya kullanılacaktır.

en: MATE Settings Daemon
tr: MATE Ayarlar Servisi

en: Enable debugging code
tr: Hata ayıklama kodunu etkinleştir

en: Replace the current daemon
tr: Güncel servisin yerine geç

en: Don't become a daemon
tr: Bir servis haline gelme

en: Exit after a time (for debugging)
tr: Bir vakitten sonra çık (hata ayıklamak için)

en: Accessibility Keyboard
tr: Erişilebilirlik Klavyesi

en: Accessibility keyboard plugin
tr: Erişilebilirlik klavyesi eklentisi

en: There was an error displaying help: %s
tr: Yardım görüntülenirken hata oluştu: %s

en: Do you want to activate Slow Keys?
tr: Tuş Yavaşlatmasını aktif hale getirmek istiyor musunuz?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
tr: Tuş Yavaşlatmasını kapatmak istiyor musunuz?

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
tr: Sadece Shift tuşunu 8 saniye basılı tutun.  Bu klavyenizin çalışma biçimini etkileyecek Tuş Yavaşlatması özelliği için bir kısayoldur.

en: Don't activate
tr: Etkinleştirme

en: Don't deactivate
tr: Devre dışı bırakma

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Deactivate
tr: Devre dışı bırak

en: Do_n't activate
tr: _Etkinleştirme

en: Do_n't deactivate
tr: Etki_sizleştirme

en: _Activate
tr: _Etkinleştir

en: _Deactivate
tr: _Devre Dışı Bırak

en: Slow Keys Alert
tr: Tuş Yavaşlatması Uyarısı

en: Do you want to activate Sticky Keys?
tr: Yapışkan Tuşlar özelliğini aktif hale getirmek istiyor musunuz?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
tr: Yapışkan Tuşları kapatmak istiyor musunuz?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
tr: Sadece Shift tuşuna 5 kere art arda basın.  Bu klavyenizin çalışma biçimini etkileyecek Yapışkan Tuşlar özelliği için bir kısayoldur.

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
tr: Aynı anda iki tuşa bastınız veya Shift tuşuna art arda 5 kere bastınız.  Bu klavyenizin çalışma biçimini etkileyecek Yapışkan Tuşlar özelliğini kapatır.

en: Sticky Keys Alert
tr: Yapışkan Tuş Uyarısı

en: Universal Access Preferences
tr: Evrensel Erişim Tercihleri

en: Use on-screen _keyboard
tr: Ekran _klavyesini kullan

en: Use screen _reader
tr: Ekran _okuyucuyu kullan

en: Use screen _magnifier
tr: Ekran _büyütecini kullan

en: Enhance _contrast in colors
tr: Renklerde _kontrastı arttır

en: Make _text larger and easier to read
tr: _Metni daha büyük ve daha kolay okunur yap

en: _Press keyboard shortcuts one key at a time (Sticky Keys)
tr: _Klavye kısayollarına bir kerede bir tuşa bas (Yapışken Tuşlar)

en: _Ignore duplicate keypresses (Bounce Keys)
tr: _Yinelenen tuşları yok say (Sıçrama Tuşları)

en: Press and _hold keys to accept them (Slow Keys)
tr: Tuşları _kabul etmek için basılı tutun (Yavaş Tuşlar)

en: _Beep when pressing a key while CapsLock is active
tr: Caps Lock etkinken bir tuşa basıldığında _bip sesi

en: Accessibility settings
tr: Erişilebilirlik ayarları

en: Accessibility settings plugin
tr: Erişilebilirlik ayarları eklentisi

en: Background
tr: Arkaplan

en: Background plugin
tr: Arkaplan eklentisi

en: Clipboard
tr: Pano

en: Clipboard plugin
tr: Pano eklentisi

en: Change system time zone
tr: Sistemin saat dilimini değiştir

en: Privileges are required to change the system time zone.
tr: Sistemin saat dilimini değiştirmek için izin gereklidir.

en: Change system time
tr: Sistem saatini ayarla

en: Privileges are required to change the system time.
tr: Sistem saatini ayarlamak için izin gereklidir.

en: Configure hardware clock
tr: Donanım saatini yapılandır

en: Privileges are required to configure the hardware clock.
tr: Donanım saatini yapılandırmak için izin gereklidir.

en: Dummy
tr: Aptal

en: Dummy plugin
tr: Aptal eklentisi

en: Housekeeping
tr: Ev temizliği

en: Automatically prunes thumbnail caches and other transient files, and warns about low disk space
tr: Küçük resim önbelleklerini ve diğer geçici dosyaları otomatik olarak budar ve düşük disk alanı konusunda uyarır

en: Don't show any warnings again for this file system
tr: Bu dosya sistemi için tekrar hiçbir uyarı gösterme

en: Don't show any warnings again
tr: _Bir daha hiçbir uyarı gösterme

en: The volume "%s" has only %s disk space remaining.
tr: Birim "%s" üzerinde sadece %s disk alanı kaldı.

en: This computer has only %s disk space remaining.
tr: Bu bilgisayarda sadece %s disk alanı kaldı.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to another disk or partition.
tr: Çöp'ü boşaltarak, kullanmadığınız programları ya da dosyaları silerek ya da dosyaları başka bir diske veya bölümlemeye taşıyarak disk boş alanınızı arttırabilirsiniz.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to another disk or partition.
tr: Kullanmadığınız programları ya da dosyaları silerek ya da dosyaları başka bir diske veya bölümlemeye taşıyarak disk boş alanınızı arttırabilirsiniz.

en: You can free up disk space by emptying the Trash, removing unused programs or files, or moving files to an external disk.
tr: Çöp'ü boşaltarak, kullanmadığınız programları ya da dosyaları silerek ya da dosyaları başka bir harici diske taşıyarak disk boş alanınızı arttırabilirsiniz.

en: You can free up disk space by removing unused programs or files, or by moving files to an external disk.
tr: Kullanmadığınız programları ya da dosyaları silerek ya da dosyaları başka bir harici diske taşıyarak disk boş alanınızı arttırabilirsiniz.

note: Set up all the window stuff here
en: Low Disk Space
tr: Düşük Disk Alanı

en: Empty Trash
tr: Çöpü Boşalt

en: Examine…
tr: İncele...

en: Ignore
tr: Yoksay

en: Removing item %lu of %lu
tr: Silinen öğe %lu / %lu

en: Removing: %s
tr: Kaldırılıyor: %s

en: Emptying the trash
tr: Çöp boşaltılıyor

en: Preparing to empty trash…
tr: Çöpün boşaltılmasına hazırlanılıyor...

note: Translators: "Emptying trash from <device>"
en: From:
tr: Kaynak:

en: Empty all of the items from the trash?
tr: Çöpteki bütün öğeleri boşaltmak istediğinize emin misiniz?

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
tr: Eğer Çöpü boşaltmayı seçerseniz, çöpteki bütün öğeler tamamen kaybolacaktır. Bunları ayrı ayrı da silebilirsiniz.

en: _Empty Trash
tr: Çöpü _Boşalt

en: Keybindings
tr: Tuş bağları

en: Keybindings plugin
tr: Tuş bağları eklentisi

en: Key binding (%s) is invalid
tr: Tuş bağı (%s) geçersiz

en: Key binding (%s) is incomplete
tr: Tuş bağı (%s) eksik

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
tr: (%s) çalıştırırken hata
    (%s) tuşu ile bağlı

en: Keyboard
tr: Klavye

en: Keyboard plugin
tr: Klavye eklentisi

en: Error activating XKB configuration.
    It can happen under various circumstances:
     • a bug in libxklavier library
     • a bug in X server (xkbcomp, xmodmap utilities)
     • X server with incompatible libxkbfile implementation
    
    X server version data:
    %s
    %d
    If you report this situation as a bug, please include:
     • The result of <b>%s</b>
     • The result of <b>%s</b>
tr: XKB yapılandıması etkinleştirilirken hata.
    Bu çeşitli şartlar altında gerçekleşebilir.
    • libxklavier library kütüphanesinde bir böcek/hata
    • X sunucusunda (xkbcomp, xmodmap araçları) bir böcek/hata
    • libxkbfile uyguaması ile uyumsuz X sunucusu
    
    X sunucusu sürüm verisi:
    %s
    %d
    Eğer bu durumu rapor edecekseniz, lütfen şunları ekleyiniz:
    • <b>%s</b> sonucu
    • <b>%s</b> sonucu

en: _Layouts
tr: _Düzenler

en: Keyboard _Preferences
tr: Klavye _Tercihleri

en: Show _Current Layout
tr: _Güncel Düzeni Göster

en: Media keys
tr: Ortam tuşları

en: Media keys plugin
tr: Ortam tuşları eklentisi

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
tr: Öntanımlı uçbirim alınamadı. Öntanımlı uçbirim komutunuzun atandığını ve geçerli bir uygulamayı işaret ettiğini kontrol edin.

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
tr: Komut çalıştırılamadı: %s
    Bu komutun geçerli olup olmadığını kontrol edin.

en: Touchpad enabled
tr: Touchpad etkin

en: Touchpad disabled
tr: Dokunmatik panel devre dışı

en: Bluetooth disabled
tr: Bluetooth devre dışı

en: Bluetooth enabled
tr: Bluetooth etkin

en: Airplane mode enabled
tr: Uçak modu etkin

en: Airplane mode disabled
tr: Uçak modu devre dışı

en: Hardware Airplane Mode
tr: Donanım Uçak Modu

en: Changing Screen Layout
tr: Ekran Düzenini Değiştirme

en: No External Display
tr: Harici Ekran Yok

en: Mouse
tr: Fare

en: Mouse plugin
tr: Fare eklentisi

en: Could not enable mouse accessibility features
tr: Klavye erişilebilirlik özelliklerini etkinleştirilemedi

en: Mouse accessibility requires Mousetweaks to be installed on your system.
tr: Fare yardımcısı Mousetweaks programının sisteminizde kurulu olmasını gerektirir.

en: Mouse Preferences
tr: Fare Tercihleri

en: Mpris plugin
tr: Mpris eklentisi

en: Rfkill plugin
tr: Rfkill eklentisi

en: Module Path
tr: Modül Yolu

en: path to smartcard PKCS #11 driver
tr: PKCS #11 akıllı kart sürücüsü için yol

en: received error or hang up from event source
tr: olay kaynağından hata ya da kapatma alındı

en: NSS security system could not be initialized
tr: NSS güvenlik sistemi başlatılamadı

en: no suitable smartcard driver could be found
tr: uygun bir akıllı kart sürücüsü bulunamadı

en: smartcard driver '%s' could not be loaded
tr: '%s' akıllı kart sürücüsü yüklenemedi

en: could not watch for incoming card events - %s
tr: gelen kart olayları izlenemedi - %s

en: encountered unexpected error while waiting for smartcard events
tr: akıllı kart olayları beklenirken beklenmedik bir hata ile karşılaşıldı

en: Slot ID
tr: Oluk Kimliği (ID)

en: The slot the card is in
tr: Kartın bulunduğu oluk

en: Slot Series
tr: Oluk Serisi

en: per-slot card identifier
tr: oluk-başı kart tanımlayıcısı

en: name
tr: isim

en: Module
tr: Modül

en: smartcard driver
tr: akıllı kart sürücüsü

en: Smartcard
tr: Akıllı kart

en: Smartcard plugin
tr: Akıllı kart eklentisi

en: Sound
tr: Ses

en: Sound Sample Cache plugin
tr: Ses Örneği Önbelleği eklentisi

en: Typing Break
tr: Yazım Molası

en: Typing break plugin
tr: Yazım molası eklentisi

en: Could not switch the monitor configuration
tr: Ekran yapılandırması değiştirilemedi

en: Could not restore the display's configuration
tr: Ekran yapılandırması geri yüklenemedi

en: Could not restore the display's configuration from a backup
tr: Ekran yapılandırması bir yedekten geri yüklenemedi

en: Does the display look OK?
tr: Ekran görünümü tamam mı?

en: _Restore Previous Configuration
tr: Önceki _Yapılandırmaya Geri Dön

en: _Keep This Configuration
tr: Bu _Yapılandırmayı Tut

en: The selected configuration for displays could not be applied
tr: Ekranlar için seçilen yapılandırma uygulanamadı

en: Could not refresh the screen information: %s
tr: Ekran bilgilerini yenilenemedi: %s

en: Trying to switch the monitor configuration anyway.
tr: Gene de ekran yapılandırmasına geçmeye çalışılıyor.

en: Rotation not supported
tr: Döndürme desteklenmemektedir

en: Could not save monitor configuration
tr: Ekran yapılandırması kaydedilemedi

en: Mirroring outputs not supported
tr: Yansıtma çıktıları desteklenmiyor

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Upside Down
tr: Baş Aşağı

en: ON
tr: Açık

en: Turn this monitor off
tr: Bu ekranı kapat

en: OFF
tr: Kapalı

en: Turn this monitor on
tr: Bu ekranı aç

en: Same output on all monitors
tr: Tüm ekranlarda aynı çıktı

en: Mirror same output to all monitors and turn them on
tr: Aynı çıktıyı tüm ekranlara yansıt ve aç

en: _Configure Display Settings…
tr: Ekran Ayarlarını _Yapılandır...

en: Open the display configuration dialog (all settings)
tr: Ekran yapılandırma iletişim kutusunu aç (tüm ayarlar)

en: Configure display settings
tr: Ekran ayarlarını yapılandır

en: Could not apply the stored configuration for monitors
tr: Ekranlar için kayıtlı yapılandırma uygulanamadı

en: Set up screen size and rotation settings
tr: Ekran boyutu ve döndürme çevirimi ayarlarını ata

en: Cannot determine user's home directory
tr: Kullanıcı'nın ana dizini belirlenemedi

en: X Resource Database
tr: X Kaynak Veritabanı

en: Manage the X resource database
tr: X kaynak veritabanını yönet

en: X Settings
tr: X Ayarları

en: Manage X Settings
tr: X Ayarlarını Yönet
