mate-settings-daemon 1.26.0 - en to dz translation catalogue (62 entries)

en: Accessibility
dz: འཛུལ་སྤྱོད

en: possible values are "on", "off", and "custom".
dz: སྲིད་པའི་་བེ་ལུསི་ "on", "off" དང་ "custom" ཚུ་ཨིན།

en: Keyboard Bell Custom Filename
dz: ལྡེ་སྒྲོམ་དྲིལ་བུའི་ སྲོལ་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་མིང༌།

en: Remember NumLock state
dz: ཨང་ལྡེའི་གནས་ལུགས་ སེམས་ཁར་བཞག

en: When set to true, MATE will remember the state of the NumLock LED between sessions.
dz: བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབདཝ་ད་ཇི་ནོམ་གྱིས་ ལཱ་ཡུན་ཚུ་གི་བར་ན་ ཨང་ལྡེའི་ ཨེལ་ཨི་ཌི་གི་གནས་ལུགས་ སེམས་ཁར་བཞགཔ་ཨིན།

en: Mouse button orientation
dz: མཱའུསི་ཨེབ་རྟ་གི་ཕྱོགས།

en: Acceleration multiplier for mouse motion. A value of -1 is the system default.
dz: མཱའུསི་འགུལ་བསྐྱོད་ཀྱི་དོན་ལུ་ མགྱོགས་སྤྱོད་སྒྱུར་བྱེད།  -༡ གི་བེ་ལུ་དེ་ རིམ་ལུགས་སྔོན་སྒྲིག་ཨིན།

en: Motion Threshold
dz: འགུལ་བསྐྱོད་ཐེརེཤ་ཧཱོལ།

en: Distance in pixels the pointer must move before accelerated mouse motion is activated. A value of -1 is the system default.
dz: མགྱོགསསྤྱོད་ཀྱི་ མའུསི་འགུལ་བསྐྱོད་ ཤུགས་ལྡན་མ་བཟོ་བའི་ཧེ་མར་ དཔག་བྱེད་འགུལ་བསྐྱོད་འབད་དགོ་པའི་རྒྱང་ཚད་ པིག་སེལསི་ནང༌། -༡ གི་བེ་ལུ་དེ་ རིམ་ལུགས་སྔོན་སྒྲིག་ཨིན།

en: Drag Threshold
dz: ཐེརེཤ་ཧཱོལ་ འདྲུད།

en: Double Click Time
dz: ཨེབ་གཏང་ཐེངས་གཉིས་ཀྱི་དུས་ཚོད།

en: Locate Pointer
dz: དཔག་བྱེད་ག་ཡོད་འཚོལ།

en: Cursor theme
dz: འོད་རྟགས་བརྗོད་དོན།

en: Cursor size
dz: འོད་རྟགས་ཚད།

en: Size of the cursor referenced by cursor_theme.
dz: འོད་རྟགས་བརྗོད་དོན་གྱིས་ གཞི་བསྟུན་འབད་ཡོད་མི་ འོད་རྟགས་ཀྱི་ཚད།(_t)

en: Volume step
dz: སྐད་ཤུགས་ཀྱི་རིམ་པ།

en: Volume step as percentage of volume.
dz: སྐད་ཤུགས་རིམ་པ་ སྐད་ཤུགས་བརྒྱ་ཆའི་ནང་།

en: Volume mute
dz: སྐད་མེད།

en: Volume down
dz: སྐད་ཤུགས་མར་ཕབ།

en: Volume up
dz: སྐད་ཤུགས་ཡར་སེང་།

en: Log out
dz: ཕྱིར་བསྐྱོད་འབད།

en: Eject
dz: ཕྱིར་བཏོན།

en: Home folder
dz: ཁྱིམ་གྱི་ལེ་སྣོད།

en: Search
dz: འཚོལ་ཞིབ།

en: Lock screen
dz: གསལ་གཞི་ལྡེ་མིག་རྐྱབས།

en: Launch help browser
dz: བརའུ་ཟར་གྲོགས་རམ་ གསར་བཙུགས་འབད།

en: Launch web browser
dz: ཝེབ་བརའུ་ཟར་གྲོགས་རམ་ གསར་བཙུགས་འབད

en: Play (or play/pause)
dz: གཏང་། (ཡང་ན་ གཏང་/ཐེམ)

en: Enable debugging code
dz: རྐྱེན་སེལ་གྱི་ཀོཌི་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ།

en: Don't become a daemon
dz: ཌེ་མཱོན་ཅིག་ལུ་མ་གྱུར།

en: There was an error displaying help: %s
dz: གྲོགས་རམ་%sབཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ནུག

en: Do you want to activate Slow Keys?
dz: ལྡེ་མིག་ལྷོད་ཆ་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ་ནི་ཨིན་ན?

en: Do you want to deactivate Slow Keys?
dz: ལྡེ་མིག་ལྷོད་ཆ་ ཤུགས་མེད་བཟོ་ནི་ཨིན་ན?།

en: You just held down the Shift key for 8 seconds.  This is the shortcut for the Slow Keys feature, which affects the way your keyboard works.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སོར་ལྡེ་དེ་ སྐར་ཆ་༨ ཀྱི་རང་ལུ་ཨེབ་བཞག་དགོ ཁྱོད་ཀྱི་ལྡེ་སྒྲོམ་དེ་ ལཱ་འབད་ནི་ལུ་ ཕན་གནོད་ཡོད་པའི་ ལྡེ་མིག་གི་ལྷོད་ཆའི་ཁྱད་རྣམ་དོན་ལུ་ མགྱོགས་ཐབས་འདི་ཨིན།

en: Do_n't activate
dz: ཤུགས་ལྡན་མ་བཟོ།(_n)

en: Do_n't deactivate
dz: ཤུགས་མེད་མ་བཟོ།(_n)

en: _Activate
dz: ཤུགས་ལྡན་བཟོ།(_A)

en: _Deactivate
dz: ཤུགས་མེད་བཟོ།(_D)

en: Slow Keys Alert
dz: ལྡེ་མིག་དྲན་བརྡ་ལྷོད།

en: Do you want to activate Sticky Keys?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ ལྡེ་མིག་ཚུ་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ་ནི་ཨིན་ན?

en: Do you want to deactivate Sticky Keys?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ ལྡེ་མིག་ཚུ་ ཤུགས་མེད་བཟོ་ནི་ཨིན་ན?

en: You just pressed the Shift key 5 times in a row.  This is the shortcut for the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སོར་ལྡེ་དེ་ འབྱེལཝ་འབྱེལ་ས་རང་ ཚར་༥ ཨེབ། ཁྱོད་ཀྱི་ལྡེ་སྒྲོམ་དེ་ ལཱ་འབད་ནི་ལུ་ ཕན་གནོད་ཡོད་པའི་ སྦྱར་རྩི་ལྡེ་མིག་གི་ཁྱད་རྣམ་དོན་ལུ་ མགྱོགས་ཐབས་འདི་ཨིན།

en: You just pressed two keys at once, or pressed the Shift key 5 times in a row.  This turns off the Sticky Keys feature, which affects the way your keyboard works.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སྟབས་གཅིག་ལུ་ ལྡེ་མིག་གཉིས་ཨེབ་ ཡང་ན་ སོར་ལྡེ་དེ་ འབྱེལཝ་འབྱེལ་ས་རང་ ཚར་༥ཨེབ། འདི་གིས་ ཁྱོད་ཀྱི་ལྡེ་སྒྲོམ་ལཱ་འབད་ནི་ལུ་ ཕན་གནོད་ཡོད་པའི་ སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ལྡེ་མིག་ཁྱད་རྣམ་དེ་ ཨོཕ་རྐྱབ་ཨིན།

en: Sticky Keys Alert
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན་གྱི་ལྡེ་མིག་དྲན་བརྡ།

en: Background
dz: རྒྱབ་གཞི་

en: Empty Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་སྟོངམ་བཏོན།

en: Ignore
dz: སྣང་མེད་བཞག

en: Empty all of the items from the trash?
dz: ཕྱགས་ཧོད་ནང་ལས་ རྣམ་གྲངས་ཆ་མཉམ་ར་ བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན

en: If you choose to empty the trash, all items in it will be permanently lost. Please note that you can also delete them separately.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཕྱགས་ཧོད་ སྟོངམ་བཏོན་གཏང་པ་ཅིན་ དེ་ནང་ཡོད་པའི་ རྣམ་གྲངས་ཆ་མཉམ་ རྟག་བརྟན་སྦེ་ འཐོན་འགྱོ་འོང་། ཁྱོད་ཀྱིས་རྣམ་གྲངས་ཚུ་ རེ་རེ་འབད་ཡང་ བཏོན་གཏང་བཏུབ་ སེམས་ཁར་དྲན།

en: _Empty Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་སྟོངམ་བཏོན།(_E)

en: Error while trying to run (%s)
    which is linked to the key (%s)
dz: ལྡེ་མིག་(%s)ལུ་འབྲེལ་མཐུད་ཡོད་མི་
    (%s)གཡོག་བཀོལ་ནིའི་ འབད་རྩོལ་བསྐྱེདཔ་ད་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ནུག

en: Keyboard
dz: ལྡེ་སྒྲོམ།

en: Could not get default terminal. Verify that your default terminal command is set and points to a valid application.
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཊར་མི་ནཱལ་ཐོབ་མ་ཚུགས། ཁྱོད་ཀྱི་སྔོན་སྒྲིག་ཊར་མི་ནཱལ་བརྡ་བཀོད་གཞི་སྒྲིག་འབད་ཡོད་མི་དང་ནུས་ཅན་འཇུག་སྤྱོད་ལུ་དོན་ཚན་ཚུ་བདེན་སྦྱོར་འབད།

en: Couldn't execute command: %s
    Verify that this is a valid command.
dz: བརྡ་བཀོད་ %s ལག་ལེན་འཐབ་མ་ཚུགས། 
    འདི་ནུས་ཅན་བརྡ་བཀོད་ཨིན་ཟེར་བདེན་སྦྱོར་འབད།

en: Mouse
dz: མཱའུསི།

en: Mouse Preferences
dz: མཱའུསི་གི་དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Sound
dz: སྒྲ་སྐད།

en: Typing Break
dz: ཡིག་དཔར་བརྐྱབ་ནིའི་བར་མཚམས།

en: Normal
dz: སྤྱིར་བཏང་

en: Left
dz: གཡོན

en: Right
dz: གཡས

en: Cannot determine user's home directory
dz: ལག་ལེན་པའི་ ཁྱིམ་གྱི་སྣོད་ཐོ་ ངོས་འཛིན་འབད་མི་ཚུགས་པས།
